Zeeland PZC Actie tegen parkeeroverlast 10% korting Sneeuw hindert weekmarkt imm Prioriteiten u heeft nog maar 1 dag om een Staatslot te kopen! NMODE WALCHEREN Makita! vindt eigen geluid ondanks invloed NufFSaid 34 Nieuw kabinet neemt koopzondag onder de loep 33 Vrijdag 9 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Vergunninghouders willen 24 uur parkeren in Vlissings centrum. door Elian van't Westeinde VLISSINGEN - Ze zijn het méér dan zat, de omwonenden van de Grave- straat in Vlissingen. Ze vinden dat de gemeente na alle toezeggingen eindelijk eens iets moet doen aan het parkeerbeleid. Een parkeervergunning voor vie rentwintig uur, zeven dagen lang is wat hen betreft de enige oplos sing voor de parkeerproblemen in de stad. Verder willen ze een ver bod voor vrachtwagens zwaarder dan 3,5 ton in de straatjes in hun wijk, om te voorkomen dat de schade aan het wegdek en de hui zen toeneemt. Wijkbewoner S. van Damme nam het initiatief voor een actie. Samen met J. Paap van Stichting Belvos gaf hij gisteren wethouder C. Seij- bel een pakket met 280 handteke ningen. „En die 280 kunnen we makkelijk verdubbelen als we nog een rondje doen", verzekerde hij de wethouder. Al jaren is er onrust over het parke ren in de stad, volgens Paap. „We zijn het beu. De mensen kopen voor 35 euro per jaar een parkeer vergunning, maar die is alleen overdag geldig tussen negen en zes. Na zessen is het vrij parkeren voor iedereen. Dus als er een feest is in het Arsenaal of een ander eve nement, staat de wijk vol met au to's van bezoekers. Het komt regal ly De gemeente moet met oplossin- gen voor de verkeersproblemen komen, vinden de bewoners in de buurt van de Gravestraat. 'We zijn het beu.' matig voor dat iemand die daar woont zijn auto op het Eiland moet parkeren." Bovendien meet de gemeente vol gens de actievoerders met twee maten. Voor de bewoners van de flat aan de Oranjedijk zijn er par keerplaatsen waar met een beugel de plek bezet kan worden gehou den. „Waarom die privileges? Dit veroorzaakt tweespalt", stelt Paap. „Het is een opeenstapeling van el lende en op een gegeven moment barst de bom." De meeste Vlissingers zijn blij met de Koningsweg als tweede ontslui ting van de binnenstad, dat scheelt toch al gauw twintig minuten als je op een drukke dag de stad uit moet. Het nadeel van die ontslui ting is dat hierdoor meer zwaar verkeer door de nauwe straatjes rijdt. „De toeristenbussen rijden via de Zeilmarkt naar het Arsenaal en door de Stevinstraat terug, met als gevolg dat er scheuren in de huizen komen. We willen dat hier een eind aan komt." De wethouder, die de problema tiek kent, zegt dat een nieuw par- keerplan in de maak is. Eind fe bruari, begin maan is dat gereed. MIDDELBURG - Zelfs de marktkoop man van het groentekraam pakte gisteren al ruim voor het einde van de markt zijn koopwaren in. „En als dié vertrekken, dan is het wel heel erg slecht met de klandi zie", constateert marktmeester A. Jobse. Voor de derde achtereenvolgende keer was de Middelburgse week markt voor slechts één derde ge vuld met kramen: de afgelopen twee weken vanwege storm en de ze week door sneeuwval. Ook het verkeer ondervond onge mak. Omstreeks het middaguur stond de Vlissingse Keersluisbrug een half uur open. Door een laag sneeuw op de brug werkte de af standsbediening van de brugwach ter niet. Om de brug te kunnen la ten zakken, moest een monteur de sneeuw eraf halen en 'm een zetje geven. Maar ook de monteur had een beetje pech. Hij stond aan de verkeerde kant van het kanaal en moest de drukke Sloebrug over voordat hij zijn werk kon doen. Tip? redactie@pzc.nl Jaren heeft hij uitgezien naar een terugkeer in de moederschoot van zijn carrière. Zijn activitei ten in het hoofdkantoor buiten de regio beschouwde de Zierik- zeeënaar van meet af aan als tij delijk. Een grootscheepse interne omschakeling binnen het con cern zette een stoelendans in gang en de man zag zijn kans schoon. Enigszins onwennig en vers als hij na al die tijd weer was, vulde hij zijn eerste dagen met afspra ken met diverse sleutelfiguren uit de Schouwen-Duivelandse sa menleving. Politiechef VW-di recteur, de contacten waren snel gelegd. Zelfs de burgemeester maakte zonder poeha een gaatje in zijn volle agenda. Slechts op één front ving de man bot. De boerenvoorman belde op de val reep af, 's ochtends in alle vroeg te. De knollenwagen kwam. Iedereen heeft zo z'n prioriteiten. ARNEMUIDEN - De duiven roept hij nog altijd zelf binnen, maar het hok kruipt de 85-jarige Casper van Bel- zen al enige tijd niet meer in. Van avond wordt de Arnemuidenaar ge huldigd omdat hij ruim zeventig jaar lid is van postduivenvereniging De Voorwaarts. Hij stond in 1936 aan de wieg van de club en was er in de beginjaren nog een tijdje voorzitter van. „Een beetje ontspanning", noemt Van Belzen zijn hobby. Een fiets was ooit zijn grootste prijs. „Met tien kinderen was er geen geld om hoog te poulen." Het huishouden ging door. Dus wap perde de was buiten, óók als de dui ven vlogen. Met twintig vogels is hij nog steeds actief in de duivensport. Zijn zoon helpt hem met het schoonhouden van de hokken. „Ik ben een dierenvriend", verklaart Van Belzen zijn levenslange passie. „Van honden en katten houd ik niet, daarom zijn het duiven geworden." De Arnemuidenaar gaat met zijn tijd mee. Vanwege het gemak, vangt hij de vogels niet meer met de hand. Bij het hok staat nu een computer klok. „Dat werkt prima hoor. Zodra de duif op 't kot valt, is hij al ge klokt." foto Ruben Oreel Markt 73 Middelburg 0118 650151 Ter promotie van onze nieuwe collectie herenmode in Middelburg heel de maand februari napapijri river woods north sails mason's McGregor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25