Economie Direct na school aan de slag hoger opgeleiden LG Philips verdacht van kartelvorming 53258 PZC Vrijdag 9 februari 2007 1 5 Rudy van Nieuwenhuyzen: „Ik heb het naar mijn zin en ik leer elke dag nog nieuwe dingen." foto Lex de Meester Bedrijven proberen stagiairs als het even kan binnen te houden. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Een sollicitatiebrief heeft Rudy van Nieuwenhuyzen niet hoeven te schrijven. Hij is ge vraagd. Na zijn eerste stage kon hij terugkomen voor een tweede. Koud had hij zijn schooldiploma in handen of hij kon direct voor vast aan de slag als monteur bij Is- timewa Elektro. Technisch opgeleid personeel is moeilijk te krijgen. Er zijn er niet derwijs, de IT-sector en de gezond heidszorg. „Er dreigt een groot te kort aan docenten, IT-specialisten en mensen in de verpleging, die wij moeten kunnen opvullen." Uit de gisteren gepubliceerde cij fers blijkt dat de nettowinst van Vedior vorig jaar met 27 procent is HHj Concern wil in Nederland profite- ren van dreigende tekorten aan docenten, specialisten in de IT-sector en werknemers in de verpleging. veel en alle bedrijven vissen boven dien in dezelfde vijver. Leerlingen worden nog niet van het school plein geplukt. Maar stagiairs die in positieve zin opvallen, proberen ondernemers als het even kan bin nen te hengelen. Dus moet je er als ondernemer als de kippen bij zijn, weet ook directeur Scarlett Kwekkeboom van Istimewa Elek tro. Dat installatiebedrijf biedt goe de stagiairs als het even kan een baan aan. Rudy is één van de ge lukkigen. „Twee stages moest ik lo pen voor mijn opleiding elektro op het ROC in Middelburg. Eigen lijk is het de bedoeling om bij gestegen naar 181,7 miljoen euro. Het bedrijf profiteerde van een aantrekkende arbeidsmarkt. Daar naast had Vedior een belasting meevaller van 5,5 miljoen euro. De jaaromzet groeide met 12 procent naar 7,66 miljard euro. Vedior kondigde gisteren verder aan meer dividend uit te keren aan zijn aandeelhouders. De uit zendorganisatie is van plan 30 eu rocent per aandeel te betalen, een stijging van 20 procent vergeleken met het voorgaande jaar. meer dan één bedrijf mee te draaien. Die eerste stage verliep goed. Ik leerde er veel en had het er naar mijn zin. Istimewa Elektro verzocht me er ook de tweede sta- 'Het is nog niet zo dat je van school wordt geplukt, al scheelt het niet veel meer' ge te lopen. Op school reageerden ze op dat verzoek in eerste instan tie niet zo erg enthousiast. Maar toen bleek dat ik er na mijn oplei ding een vaste baan aan over zou door Henk van Weert EINDHOVEN - Het Amerikaanse ad vocatenkantoor Lerach Coughlin klaagt LG Philips LCD aan wegens prijsafspraken met andere fabri kanten van lcd-schermen. De joint-venture van Philips en het Koreaanse elektronicabedrijf LG zou zich volgens het advocaten kantoor schuldig hebben gemaakt aan 'samenzwering'. Tussen juni 2004 en juni 2006 zou houden, was het geen probleem." Als servicetechnicus lost Rudy on der andere storingen op. Dat be drijven op zoek zijn naar technici merkt hij wel. „Soms gebeurt het dat ze via via vragen of ik niet toe vallig interesse heb om voor hen te komen werken. Maar daar ga ik niet op in. Ik heb het naar mijn zin en ik leer elke dag nog nieuwe dingen. Istimewa biedt veel moge lijkheden om jezelf te ontwikke len." Ook oud-klasgenoten heb ben snel een baan kunnen vinden, weet Rudy. „Het is nog niet zo dat je van school wordt geplukt, al scheelt het niet veel meer." LG Philips LCD met concurrenten in de VS prijzen kunstmatig heb ben vastgezet. In die tijd heeft de joint-venture via beursgangen 2,4 miljard dollar opgehaald bij inves teerders. Nadat bekend werd dat beursauto- riteiten een onderzoek gingen in stellen, daalde de beurswaarde van de vijf belangrijkste schermenpro- ducenten in twee dagen tijd met 1,6 miljard dollar. Staat stuurt RDM nota van 1,4 miljoen euro DEN HAAG - De Staat vordert 1,39 miljoen euro van RDM-Techno logy Holding BV voor de kosten die in 2006 zijn gemaakt om twee onderzeeboten in Maleisië te laten slopen. Staatssecretaris Van der Knaap heeft dat gisteren geschreven aan de Tweede Kamer. De schepen wa ren in 1995 aangekocht door RDM van Joep van den Nieuwen huyzen. Hij hield zich echter niet aan de voorwaarden. Als de sche pen niet voor 2000 waren doorver kocht aan een acceptabele partij, moesten ze gesloopt worden. Duitse export in 2006 naar recordniveau BERLIJN - De Duitse export heeft in 2006 een nieuw record bereikt. Be drijven exporteerden ter waarde van 893,6 miljard euro. Dit is 13,7 procent meer dan in 2005. Dit meldde het Duitse federale bureau voor de statistiek gisteren. Het handelsoverschot over 2006 bedroeg 161,9 miljard euro, tegen 158,2 miljard een jaar eerder. In december kromp het overschot door de toegenomen import tot 10,8 miljard euro, in november was sprake van recordbedrag van 18,3 miljard euro. Unilever klampt weer aan bij concurrentie DEN HAAG - Voedings- en wasmid delenconcern Unilever heeft vorig jaar weer weten aan te klampen bij de concurrentie. Het voorzichti ge herstel in 2005 zette volgens topman Cescau door. De omzet steeg met 3 procent naar 39,6 miljard euro, de bedrijfswinst kwam uit op 5,4 miljard euro, een groei van 7 procent vergeleken met 2005. Unilever zet in op kostenbe sparingen. De vakbonden verzet ten zich fel. FNV Bondgenoten pre senteerde gisteren een alternatief plan voor de bezuinigingen. Rentetarief ECB blijft voorlopig stabiel FRANKFURT - Het belangrijkste ren tetarief in de eurozone blijft staan op 3,5 procent. Dat heeft de Euro pese Centrale Bank (ECB) gisteren besloten. ECB-president Trichet heeft in een toelichting een sterke hint ge geven dat de rente in maart met een kwart punt gaat stijgen. Hoge looneisen door vakbonden zorgen voor een opwaartse druk op de in flatie, meldde hij. Ook de gestaag groeiende econo mie van de eurozone kan bijdra gen aan een renteverhoging. Peugeot/Citroën duikt in rode cijfers SOCHAUX - De Franse autofabri kant PSA (Peugeot/Citroën) is diep in de rode cijfers gedoken. Over de tweede helft van 2006 werd een verlies geleden van 127 miljoen euro, tegen een winst van 348 miljoen in dezelfde periode van het voorgaande jaar. Topman Streiff wijt de teruggang aan teruglopende verkopen en toe genomen concurrentie. De kleine Peugeot 1007 met schuifdeuren lijkt een mislukking te zijn. Volgens Streiff werkt Peugeot niet efficiënt genoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15