sneeuw PZC Vrijdag 9 februari 2007 1 1 Lang bleef het pak sneeuw op de meeste plaatsen in Zeeland niet lig gen. Hier smelt het alweer bij Ter Hooge in Middelburg, foto Hannie Joziasse Het silhouet van Veere in een winters tafereel. foto J. Wieland Groep 3b van basisschool De Wissel in Vlissingen houdt een sneeuwbal lengevecht op het schoolplein. foto Lenie de Pagter Besneeuwde schapen in een weiland bij 's-Heer Abtskerke kruipen bij elkaar. foto Ria van Steenoven -j V x t V:- J&& LEZERSBRIEVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@PZC.nl Traumahelikopter Het is een overbodige geldverkwis- ting om een traumahelikopter in Zeeland te stationeren, zoals de PvdA voorstelt (PZC 06-02). De traumahelikopter uit Brugge voorziet samen met de Nederland- se traumahelikopter uit Rotterdam reeds in deze behoefte (provincie- dekkend). Ze staan al jaren garant voor acute hulpverlening binnen - het kwartier. De Nederlandse bijdrage aan de Belgische hulp dient echter wel in verhouding te worden gebracht met de geleverde diensten. Ne derland blijft op dit punt ernstig in gebreke. Deze bijdrage zal in elk geval stukken lager uitvallen dan het opzetten van een eigen steun punt. F. Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Formatiebetutteling Welke club of individu er tegen het homohuwelijk is, vind ik een arrogante betweter en een bekrom pen mens. Diegene die zo dom is dat hij denkt dat onze lieve Heer enkel en alleen maar voor hetero's is, die snapt er volgens mij hele maal niets van. Onze lieve Heer houdt gewoon van ieder mens, uiteindelijk heeft hij ieder mens geschapen en lief Hij heeft ons hersens gegeven om zelf naar goeddunken te beslissen. Niemand heeft het recht om op zijn stoel te gaan zitten. Abortus zal onze lieve Heer denk ik niet direct toejuichen, maar ook hier telt het gezond verstand, dat bij sommigen helaas ontbreekt. Daarom zouden die mensen die aan abortus denken, begeleiding van wijze mensen moeten heb ben. Want afbreken van gezond nieuw leven is eigenlijk moord. Harry MZ Boer Westerzicht 445, Vlissingen Ziekenhuis H. Simons, voorzitter Raad van Be stuur Oosterscheldeziekenhuizen, zegt dat het ziekenhuis altijd pro beert rekening te houden met de wensen van de patiënt (PZC, 25 ja nuari). Klachten worden niet afge scheept met een klachtenformu lier, men verwijst naar de klachten commissie. Het volgende is gebeurd: 15-11-2006 pre-operatief onder zoek Oosterscheldeziekenhuis, no dig voor een operatie in zieken huis De Honte. Een complete lijst van medicijnen overhandigd aan internist. De week voor de opera tie nog geen uitslagen van zieken huis Goes. En dat na ruim vijf we ken! Op 1 januari heb ik dat ge meld in ziekenhuis Terneuzen. Op afdeling orthopedie de vraag of ik was gestopt met bepaalde medicij nen. Niet dus, want dat had nie mand verteld. (Internist!) Ergo, ik stond een kwartier later buiten, geen operatie, dus naar huis. Ik was totaal gedesillusioneerd. Dit verwacht je niet. Alles opnieuw re gelen, afspraken verzetten, afzeg gen, een heel gedoe vanwege slor dig en onzorgvuldig werken. Op 4 januari klacht gestuurd naar beide ziekenhuizen. Ziekenhuis De Honte reageerde di rect; op 6 januari een schriftelijke reactie. Het verdere contact met de klachtenfunctionaris verliep in de week daarna op een zeer goede en prettige manier. Het ziekenhuis Goes heeft echter nog helemaal niet gereageerd. Zelfs geen brief dat de klacht in goede orde ontvangen is! Het is te kenend voor de situatie in het Oos terscheldeziekenhuis. J. de Witte-de Haan Chopinlaan 12, Goes uw MENING Omdat de vraag naar stroom sterk stijgt, wil energiebedrijf Essent een nieuwe ko lencentrale bouwen. Die moet komen in Borssele (tegenover de bestaande kolen centrale in het Sloegebied) of in Geertruidenberg. Op de stelling 'Liever een tweede kerncentrale dan een tweede kolencentrale' rea geerden enkele lezers via www.PZC.nl als volgt: Bij een kolencentrale zit de huidige generatie al met de rotzooi. Bij een kerncentrale de komende duizenden generaties. Dat vinden de meesten van ons niet zo erg, blijkt uit de peiling. En als er dan toch een kolencen trale komt, dan moet hij maar bij een ander in de tuin staan, dan heb ben wij er zelf geen last van. Natuurlijk willen we daar wel elektriciteit van hebben. Pieter Helemaal geen centrale in Zeeland. Een kolencentrale is al even slecht, nog meer luchtvervuiling. We moeten ons eens verdiepen in andere mo gelijkheden. Eerst waren die kolen voor de industrie, en nu ineens voor de huisgezinnen. Willen we hetzelfde als in de Randstad? Bianco Geef mij maar een kerncentrale, dat is beter dan die smerige kolen. Ener gie zullen we toch altijd nodig hebben en deze zal ergens vandaan moe ten komen. Nadeel is natuurlijk het kernafval, wat bijzonder goed moet worden 'opgeborgen'. Maar dat verkies ik boven een altijd bruinig laagje viezigheid van een kolencentrale! Begthel Ongelooflijk, een kolencentrale, en dan ook nog een verouderd type. De politieke partij die in zijn programma voor de Provinciale Staten-ver- kiezingen met serieuze, doordachte plannen komt voor het aantrekken van substantiële en milieuvriendelijke werkgelegenheid, krijgt mijn stem. Het wordt tijd dat Zeeland echt werk maakt van het sociaal-econo misch beleid. Geen bedrijven hier die alleen maar de ruimte komen op slokken en de lucht vervuilen. Lucky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11