Binnenland Rekeningrijden als hete aardappel KRAS.NL Kraker van e-mail advocaat opgepakt Druivengen maakt tomaat stuk gezonder CUBA DOMINICAANSE REPUBLIEK DOMINICAANSE REPUBLIEK MEXICO Nieuw kabinet wil snel rekeningrijden inzetten tegen files rond steden. DEN HAAG - Betalen voor het ge bruik, niet het bezit van auto, mo tor of vrachtwagen: daar komt re keningrijden op neer. Hoe meer er wordt gereden in de spitsuren, hoe hoger de rekening. De nieuwe regering in wording wil er nu vaart achter zetten. Niet pas na 2012, zoals het scheidende kabinet had besloten, maar al bin nen vier jaar moet rekeningrijden een feit worden. Doel is vooral om de files in en rond de grote steden terug te dringen. Naar verwachting zal het aantal au to's in de spits met tien tot vijftien procent verminderen. Dat is verge lijkbaar met de situatie op de we gen in de vakantieperiode. Files zijn slecht voor het milieu en de economie. De economische scha de werd in 2000 geraamd op ruim 2 miljard euro. Ondanks de politieke wil staat of Kilometerheffing valt invoering van rekeningrijden met de kosten, zo bleek gisteren uit de toelichting van PvdA-Ka- merlid Dijksma. Die mogen niet hoger zijn dan vijf procent van de opbrengst. Hoe hoog de kosten zijn hangt af van het systeem waar voor wordt gekozen. In het verle den circuleerden bedragen van 2 tot 3 miljard euro. Vermoedelijk wordt het systeem eerst ingevoerd rond de grote ste den en stedelijke centra in Noord-Brabant en Gelderland (Arnhem-Nijmegen). Camera's op tolpoorten registreren het verkeer; het tarief wordt elektronisch afge schreven van een chipkaart die achter de voorruit zit. In 1999 zijn er al proeven mee ge nomen, onder meer op de A 12 bij De Meern. Toen bleek dat er bij minder dan een op de duizend au to's iets misging met de elektroni sche betaling. Op grote maatschappelijke weer stand zal invoering van rekeningrij den vermoedelijk niet meer stui ten. In 2005 verenigde voormalig Bij het eerste portaal leest radiografische apparatuur de informatie op de chipkaart aan boord van de auto. Als de auto onder het eerste portaal doorrijdt, wordt het verschuldigde bedrag afgewaardeerd. Als er geen chipkaart aan boord is of als er niet genoeg saldo op staat, wordt het kenteken van de auto vanaf beide portalen, dus aan de voor- en de achterkant, gefotografeerd. De automobilist krijgt dan een rekening thuis, met een hoger bedrag hij elektronisch betaald zou hebben. De Hond zou mail gebruikt hebben in Deventer moordzaak. DEVENTER - Het zogeheten Team High Tech Crime van de Nationa le Recherche heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in Deventer een 33-jarige man gearresteerd die ervan wordt verdacht dat hij de e-mail van advocaat Jan Vlug heeft gekraakt. Vlug is de raadsman van 'klusjes man' Michael de J., die volgens opi niepeiler Maurice de Hond en een groep geestverwanten de werkelij ke dader is in de Deventer moord zaak. In die zaak zit fiscaal-jurist Ernest Louwes al jaren vast. Vlug deed onlangs aangifte van computervredebreuk. De verdach te heeft vermoedelijk het wacht woord van de mail van Vlug we ten te achterhalen, om op die ma nier berichten uit diens digitale postbus te kunnen vissen. Volgens de recherchewoordvoer der heeft de verdachte inmiddels bekend. In de woning van de man zijn vier computers in beslag geno men. Volgens Vlug staat vast dat Mauri ce de Hond sinds begin dit jaar ze ker één keer gebruik heeft ge maakt van vertrouwelijke e-mailge- gevens. Volgens De Hond heeft hij niets met het kraken van de e-mail(s) te maken. Hij vindt dat advocaat Vlug 'zeer loslippig is'. De recherche onderzoekt nog of ook de e-mail van de Zwolse hoofdofficier A. Vast is gekraakt. WAGENINGEN - Genen uit onder an dere druiven en alfalfa zorgen er voor dat in tomaten meer gezond heidsbevorderende stoffen ont staan. Met deze genetische modifi catie kunnen fruit- en groentesoor ten veel gezonder worden. Dat blijkt uit een onderzoek waar op Elio Schijlen vandaag promo veert aan de Universiteit van Am sterdam. Uit een voedingstest met gemodificeerde tomaten op mui zen bleek dat de vruchten een ver sterkt positief effect hadden op het voorkomen van hart- en vaat ziekten. Een woordvoerder van de Wageningen Universiteit, waar Schijlen onderzoek deed, ver wacht niet dat er snel gezondere fruit- en groentesoorten in de win kel liggen. Daarvoor is het onder zoek nog te experimenteel. PZC Donderdag 8 februari 2007 7 9-daagse strandvakantie met vertrek vanaf Brussel ANWB-directeur Paul Nouwen al le belanghebbenden zoals het weg vervoer in een gezamenlijk plan van aanpak. „Dat draagvlak mag niet worden verspeeld," aldus PvdA-Kamerlid Dijksma. Wat is rekeningrijden Bij rekeningrijden wordt alleen betaald voor de route die wordt afgelegd. Dat geldt alleen voor de spits uren. De weggebruiker wordt zo ge stimuleerd om een reis per openbaar vervoer te overwe gen. De 'tol' wordt elektronisch geïncasseerd. Automobilisten moeten een chippas kopen die elektronisch wordt afgelezen. - Wie rekeningrijdt betaalt min der wegenbelasting. - Privacyregels verbieden registra tie van het reispatroon. Over de tarieven is nog niets bekend. 1— Vrijwel iedere dinsdag en vrijdag van 20/2 t/m 27/3 U verblijft in het in Cubaanse stijl gebouwde 4-sterren resort Hotetur Palma Real. Dit sfeer volle hotel ligt in Varadero, op het schiereiland Peninsula de Hicacos dat door een ophaalbrug met het vasteland verbonden is. De stranden van Varadero behoren tot de mooiste ter wereld' De accommodatie beschikt over meerdere buffetrestaurants, een la carte restaurant en diver se bars. Verder kunt u er genieten van 2 buitenzwembaden met apart kinderbad en zonneter ras. Voor de sportliefhebber biedt het resort bijljart, (tafel)tennis, volleybal, basketbal en diver se watersportfaciliteiten Uw kamer is onder meer voorzien van airco en badkamer met dou che of bad en u verblijft hier o.b.v. all inclusive Wat wilt u nog meer? Reisnummer SUNZ 73.183,zie www.kras.nl/73183 9-daagse strandvakantie met vertrek vanaf Brussel All inclusive vakantie direct aan het strand Vrijwel iedere maandag van 26/2 t/m 26/3 U verblijft in het zeer complete 4-sterren resort Occidental Allegro Punta Cana, dat direct aan het prachtige strand is gelegen. Op de Dominicaanse Republiek waant u zich in een waar paradijs Moerassen, tropische regenwouden, savannes en bergen wisselen elkaar af en de plaats Punta Cana kenmerkt zich door wuivende palmen, langgerekte parelwitte stranden en een helderblauwe zee. Het hotel beschikt over een buffetrestaurant, meerdere a la carte restaurants, bars en eeri discotheek. U kunt er heerlijk genieten van het spacenter met beau tysalon en een buitenzwembad met en zonneterras. Voor de sportliefhebber zijn er meerdere tennisbanen, darts, biljart, volleybal en diverse watersportmogelijkheden. Reisnummer SUNZ 73.178, zie www.kras.nl/73178 9-/16-daagse strandvakantie met vertrek vanaf Brussel All inclusive vakantie met prachtig uitzicht over de oceaan Vrijwel iedere maandag van 26/2 t/m 26/3 U verblijft in het rustig gelegen 4-sterren plus Tropical Beach Resort Spa, dat direct aan het goudgele strand van Playa Confresi is gelegen. Bijna alle kamers bieden een schitterend uitzicht de azuurblauwe oceaan en op korte afstand vindt u de gezellige badplaats Puerto Plata. Het hotel maakt deel uit van het Lifestyle Hacienda Resort, dat geheel in Caribische stijl is gebouwd en wordt omringd door weelderige tuinen. Dit resort beschikt over meerdere buffet- en la carte restaurants, een beachbar en poolbar. Verder kunt u er heerlijk tot u zelf komen in het beautycenter en de 2 buitenzwembaden met zonneterras. Voor de sportliefhebber zijn er een fitnesscenter, 2 tennisbanen, tafeltennis en diverse watersportfaciliteiten. Wat heerlijk! Reisnummer SUNZ 73.180, zie www.kras.nl/73180 9-daagse strandvakantie met vertrek vanaf Brussel All inclusive strandvakantie nabij eeuwenoude cultuurschatten Vrijwel iedere dinsdag en zaterdag van 20/2 t/m 24/3 U verblijft in de sfeervolle 4-sterren resort Occidental Allegro Playacar Dit in Polynesische stijl gebouwde hotel ligt direct aan het strand in het kleurrijke en schilderachtige stadje Playa del Carmen. Het resort beschikt over 2 buitenzwembaden met een apart kinderbad en zonne terras en diverse restaurant, bars, een discotheek en winkeltjes. Voor de sportliefhebber zijn er diverse (water)sporten en er is dagelijks entertainment. De kamers zijn voorzien van aircondi tioning en een balkon of terras. U verblijft hier o.b.v all inclusive, dus het zal u aan niets ont breken! Vanuit Playa del Carmen maakt u prachtige excursies naar oude Mayasteden met imposante piramides en bijzondere Maya-architectuur. Dat wordt genieten! Reisnummer SUNZ 73.184, zie www.kras.nl/73184 'kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999 iflr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7