Sport spaanders ervan af riskeert oorlog met bobo's Luckyloser Martinus is dicht bij kwartfinale De Schepper in finale Hoek Ajax in beroep PZC Donderdag 8 februari 2007 43 Theo Marinussen (rechts) in gevecht met tegenstander Rutten tijdens een Vlissings boksgala in 1974. „Ik won op punten. Zijn vader, voorzitter van zijn boksclub, was het er niet mee eens en eiste twee weken later revanche. Toen ging hij er weer aan. Ik heb ze daarna niet meer gehoord." archieffoto PZC Geen supporters komend weekeinde in het Milanese San Siro. Het stadion voldoet niet aan de veiligheidseisen. foto Matteo Bazzi/EPA dat als er een verbod wordt afge kondigd, dat dan ook moet gelden voor wedstrijden in de Uefa Cup. Belangrijke andere maatregelen zijn een verbod op de verkoop van pakketten kaarten voor bezoeken de clubs en een verbod op bezit van vuurwerk, rookbommen en al die andere attributen waarmee de 'ultra' voor spektakel zorgen maar ook een oorlog kunnen voeren. Verder krijgt de politie veel meer bevoegdheden. Ze mag tot 48 uur na de wedstrijd relschoppers arres teren, en als die zich verzetten ris keren ze een gevangenisstraf van vijftien in plaats van de huidige vijfjaar. De eigenaren van de voetbalclubs zijn des duivels over het pakket maatregelen. Ze overwegen een staking en zeggen de dupe te wor den van de nalatigheid van de loka le overheden, die meestal eigenaar zijn van de stadions. De voorzitter van Napels, Aurelio de Laurentis, sprak zelfs van 'een fascistisch kli maat'. „De stadions sluiten voor publiek is een onvoorstelbare stom miteit", aldus de voetbalbaas. Vol gens hem is het veel beter drie we ken niet te spelen. „We kijken dan in elk afzonderlijk geval wie ver antwoordelijk is voor de nalatig heid, nemen maatregelen en begin nen dan opnieuw." GPD door René Banierink AMSTELVEEN - De volleybalsters van Dela/Martinus hebben de her kansing in de Champions League met beide handen aangegrepen. De 'lucky loser' van de voorronde versloeg gisteravond het Turkse Ec- zacibasi met 3-0 en kan volgende week met een redelijk gerust hart afreizen naar Istanbul voor de re turn. In een, mede door honderd Turk se fans, sfeervolle Emergohal deed Martinus gisteravond wat het moest doen: zoveel mogelijk af stand nemen van Eczacibasi. In Turkse sporthallen wil het name lijk nog weieens spoken. „Daarom ben ik er nog niet honderd pro cent gerust op", zei Chaine Stae- HOEK - Nathalie de Schepper heeft bij het tennistoernooi van de Braakman Open de finale bereikt in de vierde categorie van het vrou wenenkelspel. De ongeplaatste De Schepper toon de zich in de tennishal in Hoek sterker dan de als eerste ingeschaal de Brigith de Waele: 8-4. In de eindstrijd ontmoet ze de eveneens ongeplaatste Renske Fraanje, die Nienke de Haas, de nummer twee van de plaatsings lijst, met 6-5 versloeg. In het vrouwendubbelspel drie nam Nathalie de Schepper alvast een voorschot op de enkelspelfina le. Samen met Esther Arens wer den Renske Fraanje en Nienke de Haas verslagen: 7-3. In de vijfde categorie van het ge- mengddubbel hebben de als eerste geplaatsten Marianne Fraanje en Sjakco de Braai al twee van hun drie poulewedstrijden gewonnen. Ze kunnen vanavond tegen Kim Flikweert en Coen Kayser de eer ste plaats zeker te stellen. Om vervolgens in de finale waar schijnlijk nogmaals tegen Flik weert en Kayser uit te komen. Zij waren met 7-6 te sterk voor Ma rian Blaakman/Cees de Rijk en ne men het nog op tegen Tessa Lam mens en Abi van Lare. In die ont moeting zijn ze favoriet. AMSTERDAM - Het geschil tussen Ajax en de belastingdienst over de transfers van Michael Laudrup en Shota Arveladze in 1997 is nog niet ten einde. Beide partijen hebben cassatie ingesteld tegen het vonnis van het gerechtshof in Amsterdam in december vorig jaar. Het hof verklaarde op 20 decem ber het beroep gegrond dat Ajax had aangetekend tegen twee opge legde naheffingsaanslagen van in totaal 5,8 miljoen euro (exclusief heffingsrente). Daaruit vloeide voort dat Ajax uitsluitend over de transfer van Arveladze nog een be drag van 245.041 euro aan loonbe lasting moest betalen. Eind 2005 kocht Ajax al strafvervol ging af nadat het Openbaar Minis terie een schikkingsvoorstel had ge daan van 500.000 euro. Destijds werd de strafzaak tegen oud-be stuurslid Van Os en oud-directeur Oldenhof geseponeerd. ANP lens na afloop. „Als je ziet hoeveel herrie die honderd man hier al ma ken, kun je wel nagaan hoe het is met tweeduizend man." Boven dien heeft de nationale ploeg van Avital Selinger in het tenue van clubteam Martinus in de Cham pions League nog geen uitwed strijd gewonnen. Door het resultaat van gisteren is dat ook in Istanbul niet nodig: het winnen van één setje volstaat. Daarmee lijkt het Champions Lea gue-debuut van de verzamelde in ternationals onder Amstelveense vlag dit seizoen toch nog enige glans te krijgen. De ploeg van Se linger wist in de groepsfase slechts twee (thuis)duels van de zes te winnen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61