Sport Op de training vlogen de Italiaanse regering Bulgarije boekt zege in toernooi op Cyprus Boksgala in Vlissingen 42 Donderdag 8 februari 2007 pzc Rugbyers positiever dan wielrenners parijs - Vijfenzestig Franse spor ters hebben in het laatste kwartaal van 2006 een positieve dopingtest afgelegd. De meeste betrapte spor ters waren rugbyers, zo maakte het Franse antidopingbureau AF- LD gisteren bekend: 22 rugbyers waren positief. Daarna volgen de voetballers met achttien positieve tests. In het wielrennen, de laatste tijd weer veelvuldig in verband ge bracht met doping, bleken negen renners positief In de meeste ge vallen gaat het om sporen van can nabis en middelen die in medicij nen voorkomen. ANP/RTR Furlan wint eerste rit, Dekkers wordt vijfde palavas-les-flots - De Italiaanse wielrenner Angelo Furlan heeft gis teren de eerste rit van de Ster van Bessèges op zijn naam geschreven. Hij toonde zich in de Franse ritten koers na 147 kilometer de sterkste in de sprint. De Brit Mark Cavendish eindigde in Palavas-les-Flots als tweede, ge volgd door de Italiaan Ruggero Marzoli. De in IJzendijke woonachtige Hans Dekkers, rijdend voor het Franse Agritubel, eindigde op de vijfde plaats. ANP Floyd Landis moet zich in mei verantwoorden washington - Wielrenner Floyd Landis moet op 14 mei verschij nen voor het Amerikaanse anti-do- ping agentschap USADA. Na af loop van de laatste Tour de France kwam naar buiten dat Landis (31) positief was bevonden na zijn winst in de zeventiende etappe. De Tourwinnaar ontkent dope te hebben gebruikt. Het Franse an- ti-doping agentschap begint van daag al met een onderzoek om uit te maken of Landis geschorst moet worden voor wedstrijden op Frans grondgebied. ANP Lornah Kiplagat start niet op 10 kilometer schoorl - Lornah Kiplagat gaat ko mende zondag niet op voor titel- prolongatie bij het NK 10 kilome ter op de weg in Schoorl. De 32-ja- rige atlete, de winnares van de voorgaande twee NK's, geeft de voorkeur aan het open Keniaans crosskampioenschap. De wedstrijd in Mombasa, die aan vankelijk in Nairobi zou worden gehouden, vindt zaterdag op het zelfde parkoers plaats als de we reldtitelstrijd cross eind maart. Kip lagat grijpt derhalve de race aan om het traject te verkennen. GPD Cregor Schlierenzauer wint in Klingenthal klingenthal - Gregor Schlieren- zauer heeft gisteren de wereldbe ker schansspringen in het Duitse Klingenthal gewonnen. Met spron gen van 142,5 en 138,5 meter bleef de 17-jarige Oostenrijker op de gro te schans de Zwitser Simon Am- mann en de Pool Adam Malysz ruim voor. Het was 21 jaar geleden dat de schansspringers een wed strijd van niveau afwerkten in Klingenthal. De schans is voor 16 miljoen euro vernieuwd. De springbak geldt nu als een van de modernste ter wereld. ANP Theo Marinussen kijkt als oud-bokser uit naar boksgala in Vlissingen. door Martijn de Koning VLISSINGEN - Met oud-bokser Theo Marinussen oude krantenartikelen over zijn partijen bekijken is een leuk tijdverdrijf. De 60-jarige Vlis- singer weet zich alles in detail te herinneren. „Tegen hem had ik het zwaar", zegt hij dan. Of: „Op deze foto neem ik een aanval over en gaat die ander knock-out door een rechtse directe." En: „In deze wedstrijd brak ik mijn neus. Die kerel sloeg me bijna uit mijn schoe nen. Je kunt het nog steeds zien." Aan de vooravond van het gala dat de Nederlandse boksbond (NBB) zaterdag in Vlissingen houdt, kijkt Marinussen terug op zijn carrière. Die begon op zijn achttiende, toen hij bij de plaastelijke boksclub DOS terechtkwam. „Ik ben opge groeid met boksen. Ik ben geboren in Krooswijk, een echte bokswijk in Rotterdam. Als peuter verhuis den we naar Zeeland, maar we kwamen daar regelmatig." In eerste instantie waren zijn ouders niet zo blij met zijn sport- keuze. „Tot ik erachter kwam dat mijn vader knipsels van mijn par tijen bewaarde. Hij is één keer we zen kijken. Ik won. Ik zie hem nog 7 c Theo Marinussen. foto Lex de Meester staan glunderen in de kantine. Zo van: dat is nou mijn zoon." Boksen was in Zeeland populair in Marinussens tijd. Niet zoals in de vijftiger jaren, toen er wedstrijden in de buitenlucht werden gebokst en er meer dan duizend mensen in het Concertgebouw gingen kij ken naar boksers als Kees van de Gruijter, Henk Dik, Frans Riteco en Hans Lubich. Maar wel genoeg om begin jaren zeventig jaarlijks meerdere boksgala's in Vlissingen te organiseren. Net als een jaar of vijftien eerder liftte DOS mee op het succes van de beste boksers. En die hadden een hoog niveau. Het begon met Willem van Vliet, die 1972 A-klas- ser werd. Een jaar later volgde Ma rinussen en daarna Karl Olypitz, van oorsprong een Oostenrijker. „Met hem ben ik nog altijd goed bevriend", vertelt Marinussen. „Dat is eigenlijk het mooiste dat ik aan de sport heb overgehouden. We konden het meteen goed vin den. Terwijl het er op de trainin gen hard aan toe ging, niet te zui nig. Dan vlogen de spaanders er van af." De groep Zeeuwen trainde onder Henk Dik en André Step. „Schitte rende mannen. Keihard ook. Niet lullen, maar doen. Geloof maar dat je daar beter van werd." Marinussen heeft goede herinne ringen aan de gala's in Vlissingen. „In eigen huis boksen is altijd mooi. Maar nog leuker waren de wedstrijden in Rotterdam, Dord recht en Den Haag. Daar konden ze goede boksers waarderen, waar ze ook vandaan kwamen. Een echt bokspubliek." Eind jaren zeventig werd Marinus sen voor een poosje secretaris bij DOS. Die club stond de afgelopen 25 jaar regelmatig op instorten en moest het in wedstrijden hebben van een enkele topper als Gerrie de Meij, Bo Wesdorp en Lincoln Thomas. De gala's van de club wer- Boksen in Nederland Ons land kent 72 boksclubs. Zij hebben samen 8236 leden (1120 vrouwen). 307 leden zijn jonger dan vijf tien jaar, onder wie 57 meis jes. 203 boksers doen aan wed strijden. De rest traint alleen. De grootste vereniging is Hel mond AB met 203 leden. Zeeland kent twee boksclubs. DOS Vlissingen (112 leden, van wie 18 vrouwen en 5 wed strijdboksers) en Sportpunt Edison, ook uit Vlissingen (25 leden, van wie 5 wedstrijdbok sers). den steeds minder populair, met als dieptepunt tweehonderd bezoe kers begin jaren negentig. Nu gaat het beter, weet ook Mari nussen. DOS bloeit weer en heeft tientallen trainende leden. „Hope lijk gaat er ook een flink aantal wedstrijden boksen. Een voetbal team dat alleen maar traint, dat vindt toch óók niemand wat." Theo Marinussen bokste in een tijd dat de sport populair was in Zeeland. Naast de Vlissinger stre den toen ook Willem van Vliet en Karl Olypitz in de A-klasse. In sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt zaterdagavond een boksgala gehouden. Voorprogramma 19.00 uur Zeeuwen Jeffrey Brasser (Dos Vlissingen) Quincy Tuhulerow (Sportpunt Edison) Hugo van Rooijen (Dos Vlissingen) Remi Waalman (Sportpunt Edison) Koen Sinke (Dos Vlissingen) Tegenstander Joey Kuiten (Eindhoven) Dick Aerts (Eindhoven) Johan de Niet (Maastricht) Frank van lersel (Benthuizen) Ali Abrahim (Breda) Klasse cadetten - 66 kg cadetten - 66 kg nieuwelingen+91 k junioren-75 kg mannen - 69 kg Nederland - Engeland 20.00 uur «ssiga 1Tanja van Lieshout (Den Bosch) 2) Marichelle de Jong (Rotterdam) 3) Rafik Haruntunjan (Den Bosch) 4) Ronnie Senders (Eindhoven) 5) Jeroen Groeneveld (Rotterdam) 6) John Rovers (Eindhoven) 7) Peter Mullenberg (Apeldoorn) 8) Rasoel Shaffei (Eindhoven) 9) Daniël Kooij (Rotterdam) 10) Danny Roelofs (Middelburg) vrouwen vrouwen junioren junioren junioren mannen mannen mannen mannen mannen Klasse -57 kg -66 kg •64 kg -75 kg -75 kg -64 kg •69 kg •75 kg •81 kg •91 kg Wedstrijdduur 3x2 min. 3x2 min. 3x2 min. 3x2 min. 3x2 min. Wedstrijdduur 3x2 min. 3x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. 4x2 min. PZC Rolant Qulst door onze sportredactie rijswijk - Enkele tegenstanders van het Nederlands elftal in groep G van het EK-kwalificatietoernooi hebben gisteren met wisselend suc ces gepresteerd in oefenwedstrij den. Bulgarije en Roemenië be haalden een overwinning, Wit-Rusland speelde gelijk en Al banië verloor. Bulgarije sloot het internationale toernooi van Cyprus winnend af De ploeg van bondscoach Hristo Stoitsjkov was in de finale met 3-0 te sterk voor het gastland. Dimitar Berbatov (twee) en Blagoy Geor- giev maakten voor 2000 toeschou wers in Nicosia de doelpunten. Roemenië behaalde een moeiza me zege op Moldavië. In Boekarest eindigde het duel in 2-0. De Roe meense treffers vielen in de slotfa se en kwamen op naam van inval ler Ionut Mazilu en Adrian Mutu. Roemenië zou aanvankelijk in en tegen Italië oefenen. Dat duel werd afgelast als gevolg van het overlijden van een Italiaanse agent bij rellen rond het duel Catania - Palermo. In heel Italië werd al het voetbal stilgelegd. Oranje speelt op 24 maart voor ei gen publiek de eerstvolgende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Roemenië. Nederland heeft tien punten uit vier duels, Roemenië acht. Wit-Rusland bleef op 2-2 ste ken in en tegen Iran. Albanië ver loor van Macedonië: 0-1. Stevika Ristic maakte de winnende. ANP Vandaag wordt bekend waar er dit weekeinde gespeeld mag worden. door Eelco van der Linden ROME - De Italiaanse regering is niet bezweken onder de extreme druk van de voetbalclubs en heeft gisteravond beslist dat alleen in vei lige stadions komend weekeinde met publiek mag worden ge speeld. Welke dat zijn wordt vandaag be kendgemaakt, maar volgens de meest positieve schatting zijn het er wat betreft de Serie A slechts vier: dat van Rome, Turijn, Paler mo en Siena. Ook een klasse lager, in de Serie B, voldoen slechts vier stadions aan de eisen. Het besluit volgt vijf dagen na de dood van een agent bij rellen rond de wed strijd Catania - Palermo. Na een speciaal kabinetsberaad vaardigde het kabinet een decreet uit met daarin 13 artikelen, die zo mogelijk nog restrictiever van aard zijn dan wat tot nu toe was bespro- Jcen. Het idee om vaste kaarthou ders wel toe te laten, is niet overge nomen en ook voor de grote na men is geen uitzondering ge maakt. Het beroemde San Siro-stadion, dat gedeeld wordt door Internazio- nale en AC Milan, zal gesloten blij ven. De Uefa heeft al laten weten 'De stadions sluiten voor het publiek is een onvoorstelbare stommiteit'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60