Binnenland Rijke betaalt meer belasting Zware sneeuwval kan wegen in Zeeland vandaag glad maken Nieuwe pil stuwt mentale prestaties op PZC Donderdag 8 februari 2007 5 Arbeidskorting en combinatiekorting inkomensafhankelijk. DEN HAAG - Mensen met hogere in komens gaan meer belasting beta len dan ze nu doen. Dat blijkt uit het regeerakkoord dat gisteren werd gepresenteerd. Het regerings programma heeft het motto 'Sa men werken, samen leven' meege kregen. Het belastingvoordeel van 1200 eu ro voor werkenden, de zogeheten arbeidskorting, wordt volgens de Mishandelen dieren strenger bestraft DEN HAAG - De straffen voor men sen die zich schuldig maken aan dierenmishandeling worden stren ger. Als het aan het nieuwe kabi net ligt mogen mishandelaars geen dieren meer houden. Ook wordt meer controle beloofd op de naleving van regels. De Die renbescherming noemt het histo risch dat er in het regeerakkooord een passage staat over dierenwel zijn Boeken gratis in het voortgezet onderwijs DEN HAAG - Schoolboeken in het voortgezet onderwijs worden gra tis. Dat staat in het regeerakkoord van CDA, PvdA en Christenunie dat gisteren is gepresenteerd. De voorgestelde maatregel kan ouders jaarlijks ruim 300 euro per kind schelen. Het CDA voorziet dat het nieuwe kabinet het ko mend schooljaar de school boeken gratis kan maken. plannen inkomensafhankelijk, het geen betekent dat die korting voor mensen met hogere inkomens wordt afgeschaft. Hetzelfde geldt voor de combinatiekorting, een be lastingvoordeel voor tweeverdie ners met kinderen. Het is nog onduidelijk hoe de koopkracht zich door deze maatre gelen ontwikkelt. PvdA-leider en beoogd minister van Financiën Wouter Bos zei gisteren dat inko mens van anderhalf keer modaal (45.000 euro bruto per jaar) en ho ger straks zwaarder worden belast. Ook zijn mensen met hogere inko Sneeuwbuien zullen eerst over het zuiden van het land trekken. DEN HAAG - Het is vandaag waar schijnlijk oppassen geblazen op de Zeeuwse wegen. Het KNMI heeft een weeralarm afgegeven wegens forse sneeuwval. Het weerinsti- tuut voorspelt vijf tot tien centime ter sneeuw. Met name het midden van het land zal veel last krijgen van barre weersomstandigheden, zo ver wacht het KNMI. De sneeuw buien trekken vanuit het zuiden naar het noorden. De hevigste sneeuwval wordt verwacht in de avondspits. Het zwaartepunt van het front ligt dan in het midden van het land. Het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) zet zestig mens binnenkort meer geld kwijt aan hun zorgverzekering. Het basispakket wordt uitgebreid met de anticonceptiepil en de jaar lijkse tandartscontrole voor volwas senen, waardoor de premie voor de basisverzekering volgens de zorgverzekeraars met enkele tien tjes per jaar stijgt. Hogere inko mens profiteren niet van het extra geld dat wordt vrijgemaakt voor de zorgtoeslag. Verder worden AOW'ers met aanvullend pen sioen van meer dan 18.000 euro die eerder dan hun 65e zijn ge stopt met werken extra belast. man extra personeel in om het ver keer in goede banen te leiden. Voor een geplande alcoholcontro le op de Ai had het KLPD al ruim vijftig man extra beschikbaar. Die worden nu ingezet voor de te ver wachten overlast door de sneeuw. De extra inzet zal 's ochtends in het zuiden van het land beginnen „en met de buien meegaan naar het midden van het land", aldus een woordvoerder. Ook ProRail heeft voorzorgsmaat regelen getroffen. Na de och tendspits wordt het aantal treinen in de Randstad en rond Utrecht ge halveerd. De vervoerder verwacht in het hele land ongeveer tien pro cent uitval van de treinen. Door de uitgeklede dienstregeling, die waarschijnlijk tot na de avondspits duurt, hoopt ProRail de doorstro ming op het spoor op gang te hou Jan Peter Balkenende, Wouter Bos en André Rouvoet gaan nu naden ken over de nieuwe minis ters-ploeg, die naar verwachting over twee weken rond is. Premier Balkenende zal vandaag of mor gen door koningin Beatrix worden aangesteld als formateur. De demis sionaire minister-president sprak gisteren tijdens de presentatie van Mensen met inkomens hoger dan anderhalf keer modaal verlie zen door het gisteren gepresen teerde regeerakkoord bepaalde belastingvoordelen. den. Extra personeel wordt ingezet om reizigers op de stations te infor meren. De eerste sneeuw zal in de loop van de ochtend vallen in het zui den van het land. Daarna beweegt het sneeuwfront zich naar het Noorden. „Dat gaat heel lang zaam", aldus een woordvoerder van het KNMI. „Vrijdag is het weer afgelopen, omdat dan een ge bied met warme lucht over het land trekt." De laatste keer dat het in Nederland flink heeft ge sneeuwd, was op 30 december 2005. Het weeralarm dat gisteren is uitge geven is reeds het derde van dit jaar. Als het weer gevaar op kan leveren en overlast kan veroorzaken geeft het KNMI een voorwaarschuwing. De kans is dan al minstens 50 pro de regeringsafspraken in zijn Haag se ambtswoning, het Catshuis, van een 'uitgebalanceerd akkoord'. Het nieuwe kabinet wil na zijn aantreden eerst in overleg met tal van maatschappelijke organisaties om de afspraken in het regeerak koord nader uit te werken. „Wij ge loven niet dat we alles vanuit Den Haag kunnen regelen", aldus Wou ter Bos. Balkenende voegde daar aan toe: „We willen praten met bonden, werkgevers, zorgverzeke raars en leraren om het beleid dat wij voorstaan verder in te kleu ren." AMSTERDAM - Na de vitaminepre paraten, antioxidanten en omega's is er nu de breinpil die moet zor gen voor betere mentale presta ties. De pil Cebrium is gisteren ge presenteerd in de Lairesse Apo theek in Amsterdam. De directie van Cebrium kon geen betere tijd uitkiezen om het pro duct te presenteren. Nu mensen langer moeten gaan werken en dus mentaal sterk moeten blijven is een extra shot 'for train the brain' mooi meegenomen. Maar dat niet alleen, het is algemeen be kend dat ouderen het steeds be langrijker vinden om vitaal oud te worden, dus zonder allerlei kwa len. Daar willen veel mensen wel wat extra's voor doen, bewijst on der meer de grote toeloop naar sport- en fitnesscentra. Cebrium is een voedingssupple ment dat bestaat uit een combina tie van natuurlijke aminozuren die de mentale prestaties opstuwen. De ontwikkelaars wijzen onder meer op multi-tasking, het snel op nemen van feiten en cijfers en het nemen van snelle beslissingen als kenmerken van een brein dat goed functioneert. Cebrium is vooral voor mensen die dagelijks toppres taties moeten leveren. cent dat er een weeralarm komt. Zo'n weeralarm komt minstens twaalf uur voor het verwachte slechte weer. Het instituut waarschuwt bij storm (windkracht 9 of 10), zeer zware windstoten (vanaf 100 kilo meter per uur), zware sneeuwval (minstens drie centimeter in een uur of tien centimeter in zes uur), sneeuwjacht of sneeuwstorm (minstens windkracht 6 in combi natie met sneeuw), gladheid door ijzel, zwaar onweer en overvloe dige regen (in 24 uur minstens 75 millimeter of binnen drie dagen minstens 100 millimeter). Het KNMI geeft voor de derde maal dit jaar een weeralarm af. De Nederlandse Spoorwegen la ten uit voorzorg minder treinen rijden in de Randstad. Gevangenispersoneel voert actie NIEUWEGEIN - Ludiek verkleed voerde personeel van strafinrichtingen gisteren actie voor een betere CAO. Vanuit alle delen van het land trokken de de monstranten naar de Penitentiaire Inrichting Nieuwegein. De protestactie is onderdeel van een hele reeks acties van rijksambtenaren. Op 13 februari wordt in Den Haag een grote landelijke demonstratie gehouden. foto Marc van der Kort/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5