Zege Oranje verbloemt veel PZC Van Gaal houdt zijn kritiek subtiel Marco van Basten roemt zijn invallers Bokssport is bezig aan revival in Zeeland TWintig jaar geleden hield Thialf eerste WK onder een dak 45 Donderdag 8 februari 2007Reageren? reactie®pzc.nl Vrijspraak Aragones in racisme-zaak madrid - De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft bondscoach Luis Aragones vrijge sproken van racisme. Eerder was de trainer veroordeeld tot een boe te van 3000 euro vanwege een bele digende opmerking over Ar- senal-speler Thierry Henry. Daarte gen was de coach in beroep ge gaan. In de aanloop naar een inter land in oktober 2004 had Arago nes op het trainingsveld een onder onsje met Jose Antonio Reyes. Daarin zei de coach tegen de aan valler: „Zeg maar tegen die zwarte klootzak dat jij beter bent." Coach Luhukay zet Sonck uit selectie mönchengladbach - Trainer los Luhukay laat niet met zich sollen bij zijn nieuwe club Borussia Mön chengladbach (BMG). De Neder landse oud-prof van VW en RKC Waalwijk zette gisteren de Bel gische spits Wesley Sonck (ex-Ajax) uit zijn selectie na een handgemeen met zijn Braziliaanse ploeggenoot Kahe. Zowel Sonck als Kahe kreeg een boete van de Nederlandse coach. Zimbabwe heeft geen geld voor oefenduel harare - Lesotho-uit had de laat ste serieuze test moeten zijn voor de nationale voetbalploeg van Zim babwe in voorbereiding op het duel voor de Afrika Cup tegen Ma rokko. Maar de voetbalbond kan de reis naar Maseru niet betalen. De bond zocht vervolgens een sponsor die de benodige 25.000 eu ro wilde betalen, maar vond nie mand. De wedstrijd is afgezegd, de selectie blijft thuis. Vitesse accepteert schorsing Sansoni arnhem - Vitesse moet zijn verde diger Sébastien Sansoni de komen de tijd missen. De KNVB deed de Fransman een schorsingsvoorstel van vijf wed strijden naar aanleiding van de bij tende beweging die hij zondag in de derby tegen NEC maakte rich ting tegenstander Roy Beerens. De Arnhemmers accepteerden giste ren het schikkingsvoorstel van de voetbalbond. Invallers Sneijder en Babel breken de ban tegen Rusland (4-1). door Leon ten Voorde amsterdam - De bondscoach wil de vooraf niets weten van een zin loze bijeenkomst, maar de angst van velen werd gisteravond lange tijd bevestigd. Nederland tegen Rusland was aanvankelijk een wed strijd zonder ziel en enige beteke nis, maar een handvol opwinden de momenten na rust leverde zo waar een ruime 4-1-zege op. Ondanks de grote zege kon het door blessures uitgeklede Oranje in de matig bezette Arena lang niet alle twijfels wegnemen die zijn gerezen op weg naar de crucia le EK-kwalificatieduels met Roe menië en Slovenië volgende maand. Daarvoor was het spel meer dan een uur te stroperig en te veel gespeend van kwaliteit. In die fase werd nog maar eens be vestigd hoe afhankelijk dit elftal is van de creatieve ingevingen van Robin van Persie en - in iets min dere mate - Arjen Robben. De twee eerste treffers kwamen ook uit de lucht vallen en vloei den niet voort uit prachtig samen spel. Het waren vruchten van twee invallers: Ryan Babel en We sley Sneijder, die halverwege de tweede helft de wedstrijd met twee puike individuele acties ein delijk van enige glans voorzagen. Dat de beide Ajacieden niet in de basis stonden was opvallend ge zien de vele afwezigen. Vooral het ontbreken van Sneijder wekte ver bazing. De middenvelder vertolkte niet alleen afgelopen zondag in de klassieker tegen Feyenoord een hoofdrol, ook in de voorgaande duels van Oranje was hij vaak dwingend en beslissend aanwezig. Bijzonder was ook de basisplaats voor Jan Vennegoor of Hesselink. Het was na elf interlands de eerste keer dat de Tukker vanaf de aftrap PIW Het spel van het Nederlands elf- tal was meer dan een uur strope rig en gespeend van kwaliteit. De uiteindelijk 4-1-zege was daar om opmerkelijk ruim. in het veld stond bij het Neder lands elftal. De spits deed zoals al tijd zijn stinkende best, maar kon niet de indruk wegnemen dat hij op dit niveau vooral geschikt is als pinchhitter. KM Nederland - Rusland 4-1 (0-0). 68. Babel 1-0 71. Sneijder 2-0, 77. Bi- strov 2-1, 80. Mathijsen 3-1, 89. Van der Vaart 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: Clattenburg (Eng). Aantal toeschouwers: 24.589. Nederland: Stekelenburg; Jaliens, Mathijsen, Bouma en Van Bronck- horst; Landzaat (46. Sneijder), De Jong (63. Mendes da Silva) en See- dorf (78. De Cler); Van der Vaart, Vennegoor of Hesselink (78. Huntel- aar) en Kuijt (46. Babel). Ryan Babel verdwijnt bijna onder zijn ploeggenoten, nadat hij het Nederlands elftal op voorsprong heeft gezet tegen Rusland. foto Hans van Weel/GPD door onze sportredactie amsterdam - Bondscoach Marco van Basten was gisteravond na de zege op Rusland (4-1) vooral tevre den over de inbreng van Wesley Sneijder en Ryan Babel. „Het was niet toevallig dat zij voor de eerste twee treffers zorgden", aldus Van Basten. „In de eerste helft konden we het verschil niet maken", stelde de bondscoach. „In de tweede helft hebben we meer risico geno men. Babel en Sneijder vielen goed in. Daarna hebben we het goed uitgespeeld. Dat geeft hoop voor de duels met Roemenië en Slovenië. Ik vind Rusland geen slechte ploeg." Bondscoach Guus Hiddink van Rusland sprak over een leerzame avond. „Het is goed voor mijn spe lers om eens te kijken hoe een groot voetballand als Nederland ac teert." door Wilber Hack amsterdam - Louis van Gaal ging gisteravond als tv-analist bij de eer ste interland na zijn geruchtma kende uitspraken over bondscoach Marco van Basten een nieuwe bot sing uit de weg. Maar tussen de re gels door liet hij wel merken dat hij nog steeds dezelfde kritiek heeft op diens selectiebeleid. De trainer van AZ had Van Basten tijdens een bijeenkomst een paar dagen geleden nog een 'topcoach' genoemd. Hij bedoelde het cy nisch. „Ik heb niet gezegd dat hij slecht is, alleen dat hij niet goed is", ging hij daar gretig op de recen te aanvaring in. „In mijn opinie heeft Oranje maar twee goede bondscoaches gehad: Rinus Mi- chels en toch Dick Advocaat." Voor de tv-camera's van SBS bij Nederland-Rusland bleef een groot offensief uit. Heel subtiel hield Van Gaal zijn kritiek over eind dat Van Basten spelers niet op de juiste plaats laat voetballen. „Van der Vaart moet naar zijn posi tie gaan om gevaarlijk te worden", zei Van Gaal. „Hij moet naar het midden van het veld, in de as." Vóór de wedstrijd had Van Gaal al zijn verbazing uitgesproken over het verdedigingscentrum van het Nederlands elftal. Van Basten koos met Bouma en Mathijsen voor twee links trappende voetballers. „Een beetje gekunsteld", oordeel de Van Gaal. In andere bewoordin gen herhaalde Van Gaal daarmee de kritiek die hij al eerder had uit gesproken: Van Basten selecteert spelers die niet de kwaliteiten her bergen die ervoor zorgen dat hi het voetbal kan spelen dat hij wil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59