Agenda Stips komt met rugzak vol liedjes 3 8 Donderdag 8 februari 2007 PZC WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk OP PAD VRIJDAG 9 FEBRUARI Liedkunst Leen de Broekert vertelt voor het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen over de Franse liedkunst. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 16.45 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Vrienden Bob Bronshoff exposeerde eerder in de Drukkerij de fotoserie Meisjes van 40. Nu fotografeert hij vrienden. Bezoekers die zaterdag het fotoboek Mijn beste vriend kopen, kunnen zich met hun beste vriend of vriendin laten portretteren door Brons hoff. Mensen die het boek niet kopen, kunnen zich met vriend of vriendin laten fotograferen door fotografiestudent Tim van Eennennaam. Met een selectie van de foto's wordt een kleine expositie inge richt. Middelburg, De Drukkerij, 13.00 tot 15.00 uur. Motels In de Motel Movie Marathon worden de beste films met motels in de hoofdrol ver toond. The Machinist (2004) van Brad An derson, The happiness of the Katakuris (2001) van Mikke Takashi, Insomnia (2004) van Erik Skjoldbjaerg, Hotel Rwan da (2004) van Terry George en The Shi ning (1980) van Stanley Kubrick. Vlissingen, zaterdag 10 februari, Oude Timmerfabriek, 17.00 uur. Reüniefeest Beheerder Tonie van der Hulle van De Vanger in Bruinisse organiseert een reü niefeest ter gelegenheid van zijn 7-jarig ju bileum. Dj Bertin en Frank Polak treden op. Bruinisse, Dorps'uus De Vanger, 20.30 - 04.00 uur. DINSDAG 13 FEBRUARI Rouwverwerking De stuurgroep rouwverwerking in Oost- Zeeuws-Vlaanderen houdt 13 februari een bijeenkomst in woonzorgcentrum An- tonius in Kloosterzande. Marc van Raemdonck geeft dan een le zing rond het thema 'Gebonden door schuld en spijt'. Hij spreekt vanuit zijn persoonlijke erva ring met verlies en vanuit het contact dat hij met mensen heeft door zijn pastoraal werk (binnen de psychiatrie en als diaken in zijn parochie). Inschrijven voor de bij eenkomst kan bij Antonius via 0114 - 682230. DONDERDAG 15 FEBRUARI Natuurfotografie Op uitnodiging van fotoclub De Draadont spanner geeft fotograaf Geert Besseling, columnist van het fotomaandblad Foto grafie, een lezing over natuurfotografie. Oost-Souburg, De Kwikstaart, donderdag 15 februari, 19.30 uur. MUZIEK VRIJDAG 9 FEBRUARI DJ Alexander DJ Alexander draait een avond superswin- gende salsamuziek. De eerste passen dan sen kunnen worden gezet in de introduc tielessen salsa. Vlissingen, De Concurrent, 22.00 uur. Tienerdisco DJ Phoenix laat de kleintjes swingen. Jeugd tussen 8 en 12 jaar is welkom op de tienerdisco. Vlissingen, jongerencentrum De Paraplu, 19.30-22.00 uur Quatro Ventos Fadogroep Quatro Ventos is geformeerd rond de Portugese zanger en gitarist Em manuel Passanha. Zijn weemoedig stemgeluid maakt hem tot de ideale vertolker van de fadomu- ziek. Rilland, dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur. Walter and the Blue Connection Optreden van Finse rootsband met Zeeuwse voorman: Walter Hopmans, oor spronkelijk afkomstig uit Goes. Het vier tal mengt singer-songwritermuziek, ameri- cana, pop, blues, rock en folk. Goes, Café Baarends, 21.30 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Sonoduende Gitaarduo Sonoduende (Henny van Keste- ren en Wilco de Schipper) speelt instru mentale Latijns-Amerikaanse en Spaanse muziek, afgewisseld met Spaanstalige lie deren. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, zater dag 10 februari, 14.00 uur. Randal Corsen Koppel een aantal sterke jazzsolisten aan een Latijns-Amerikaanse ritmesectie en laat ze de composities en arrangementen van pianist Randal Corsen spelen. Zo ont staat het tweede concert in het 'artist in residence'-schap van Corsen. Terneuzen, Porgy en Bess, ,21.00 uur. Young Ones Zestig jongeren uit Zeeuws-Vlaanderen zingen in The Young Ones. Biervliet, Nederlands Hervormde Kerk, 20.00 uur. DJ Alexander DJ Alexander draait een avond superswin- gende salsamuziek. De eerste passen dan sen kunnen worden gezet in de introduc tielessen salsa. Vlissingen, De Concurrent, 22.30 uur. ZONDAG 11 FEBRUARI Fadenco Als je de melancholieke fado en de vuri ge flamenco door elkaar weeft, krijg je fa denco. Dat is wat het publiek krijgt van Mónica Triga, haar nieuwe formatie en twee speciale gasten, Carlos Denia More no (flamencozang) en Victor Rosinha (fla mencogitaar). Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur. Wintergeluiden Winterlüd, Fries voor wintergeluiden en wellicht ook winterleed. Zo heet het pro gramma van zangeres Greetje Bijma en or ganist Klaas Hoek. Een mix van oude en recente nummers, van oud-Engelse en Franse liederen tot anarchistische stern- capriolen. Middelburg, Doopsgezinde Kerk, 15.30 uur. Cineconcert Het Turina strijkkwartet verzorgt met me dewerking van gitariste Helena De Beul het Cinceconcert. Het kwartet bestaat uit Katsiarina Nekhaychuk (viool), Gwendo lyn De Smet (viool), Marijn Thissen (alt viool) en Marlon Dek (cello). Er worden onder meer werken van Beethoven en Dvorak gespeeld. Vlissingen, Cine City, 11.30 uur. Mozart Muziekvereniging Mozart uit Yerseke geeft met haar nieuwe dirigenten Hans de Doelder (slagwerkgroep) en Arian de Visser (fanfare) haar jaarlijkse uitvoering. Thema van de avond is 'Hollands Glorie'. Yerseke, dorpshuis De Zaete, 19.30 uur. WOENSDAG 14 FEBRUARI Podium Trio Het Podium Trio is na lange afwezigheid weer terug op de podia met gitarist Jan Kuiper, altsaxofonist Paul van Kemenade en trombonist Wolter Wierbos. Middelburg, Schuttershof, 21.30 uur. Zeeuws Senioren Orkest Het Zeeuwse Senioren Orkest bestaat uit vijftig muzikanten. Vlissingen, Ter Reede, 14.30 uur. Harry Sacksioni Gitarist Harry Sacksioni is een voorbeeld voor menig akoestisch gitarist. In zijn pro gramma Stringdance laat hij bluesy, sub tiel en opzwepend nieuw repertoire ho ren. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. POP VRIJDAG 9 FEBRUARI Get up and Go De band van Walter and the Blue Connec tion is een Finse rootsband met een Zeeuwse kern. Zij spelen een mix van sin ger-songwritermuziek, americana, pop, blues, rock en folk. Goes, Café Baarends, 21.30 uur. Robert-Jan Stips treedt zaterdag solo op in theater De Wegwijzer. door Ali Pankow NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Als Ro- bert-Jan Stips zaterdagavond in le venden lijve optreedt in theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, waart vermoedelijk ge lijktijdig zijn muzikale geest rond in De Zeeland hallen in Goes, waar The Golden Earring een concert geeft. „Ze hebben me gesampled, hoorde ik pas geleden. Als Rinus (Gerritsen, red.) een druk op de knop geeft, kan het dus best dat je mij op toetsen hoort", grinnikt Stips. Maar zelf komt hij dus solo naar De Wegwijzer. Met een rugzak vol liedjes waarin hij inmiddels een rijk muzikaal verleden meedraagt met de Nits, Freek de Jonge, Super sister, Sweet d'Buster en Golden Earring dus. Stips solo in dit kleine Zeeuwse theater is in drie jaar tijd tot tradi tie geworden. „Tot die tijd deed ik dat nooit, zomaar alleen liedjes zin gen met een piano. Alleen bij wij ze van uitzondering een keer voor een klein feestje van een 25-jarig echtpaar ergens in een club in Noord-Holland. Dat is me zo goed bevallen dat ik het op m'n website heb aangeboden voor het kleine circuit." Trudi Warns en Arnout Schop van De Wegwijzer reageerden als eer sten. Daarmee werd de traditie in gang gezet. Dit keer verbindt Stips er voor het eerst een tourneetje langs zeven mini-theaters in den lande aan. Hij heeft daar geen dwingend format voor gereed lig gen. „Het is juist de bedoeling dat het elke keer weer anders is. Geen afgerond, gelikt programma, maar wisselende liedjes uit die lange pe riode dat ik nu al speel. Er zitten ook wat verrassingen in", belooft HooilKoorts De vijfde voorronde van HooilKoorts met optredens van: First Days, Vota Fonzie, Tripp en Nuclear Brothers. Serooskerke (W), De Zandput, 20.00 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Nuff Said De Zeeuwse rockers van Nuff Said promo ten hun nieuwe dubbelalbum Ebony Ivory met een optreden. In het voorpro gramma staat het Amsterdams-Zeeuwse trio Makita, dat net een eerste demo uit heeft. Vlissingen, De Piek, 21.30 uur. Golden Earring Niets unplugged, maar een stevig rock- concert belooft de Golden Earring geven in de Zeelandhallen. De veertig jaar oude band kan putten uit een lange reeks van hits. In het voorprogramma treedt Cool Zero op. Goes, Zeelandhallen, 20.00 uur Robert Jan Stips Robert Jan Stips, bekend van de Nits, Gol den Earring, Supersister en andere roem ruchte name uit de vaderlandse popge schiedenis, brengt zijn derde solopro gramma. Piano en zang zonder franje. Nieuw- en Sint Joosland, De Wegwijzer, 20.30 uur. Delta Generation de zanger/toetsenist. Hij zingt ook Nederlandstalig en bij wijze van experiment komt hij zelfs met en kele covers uit de commerciële sfeer, maar wel op eigenzinnige wijze. „Het is meestal een kwestie van een iets andere draai eraan ge ven, waardoor het plotseling heel anders uit de verf komt. Het is een methode, die we met de Nits ook wel toepasten." Stips biedt tevens ruimte voor ver zoekjes. „Mensen kunnen hun wensen via mijn website www.stips.net kenbaar maken. Dat is voor mij ook verrassend, hoor. Ze vragen soms heel oud repertoi re, liedjes die ik zelf al bijna was vergeten, zoals de achterkant van She was naked, destijds van Super- sister." Piano blijft voor hem het meest complete instrument. „Je kunt er zo veel kanten mee op, van Schu bert tot en met heden." Stips heeft een brede muzikale horizon, van klassiek tot eigentijds. „In principe De Delta Generation speelt nummers van CCR, Rolling Stones en the Beatles. Bar Le Clochard, Goes, 21.30 uur ZONDAG 11 FEBRUARI Rocksessions De rocksessionband speelt covers van bands als The Rolling Stones, David Bo wie en de Red Hot Chili Peppers. Kees Moerland, bekend van Rebba the Loon, verzorgt een gastoptreden. Middelburg, Café Schuttershof, 16.00 uur. THEATER VRIJDAG 9 FEBRUARI Vliegende Panters Trio - Diederik Ebbinge, Remko Vrijdag en Rutger de Bekker - brengt cabaret op het scherp van de snede. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Cabaretduo Het cabaretduo Veldhuis Kemper heeft na een half jaar retraite de balans opge maakt. Schaamteloos gaan de twee derti gers bij elkaar te biecht in de nieuwe ca baretshow Tijd heelt Alle Zonden. Bergen op Zoom, stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur. Colette In 1873 wordt in het Franse Saint Sau- wijs ik niks af Je kunt je wel eens afvragen of je alles moet waarde ren, maar uiteindelijk gaat alles weer voorbij en kun je er het goe de van overhouden." Veelvuldig wisten beginnende groepjes hem als bezield muzikant te vinden. „Het produceren was destijds spannender dan nu. Met vijf bandrecorders in de kamer om dat ene geluid te creëren. Tegen woordig bereik je met één knop de gewenste echo." Stips houdt van totaaltheater. Zijn activiteiten met Freek de Jonge en popdichter Bart Chabot zijn spre kende voorbeelden. En wat betreft de toekomst? „Ik denk erover ooit nog eens een ope ra te schrijven. Of misschien zelfs een musical, al ligt dat weer wat verder van mij af Maar je weet maar nooit." Robert-Jan Stips 'Solo', Theater De u Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland, zaterdag 10 februari, 20.30 uur. veur een vrouw geboren die zal uit groeien tot één van de grootste schrijf sters die Frankrijk ooit heeft gekend: Co- lette. Haar werk is stout, erotisch, poë tisch en sensueel. José de Ruiter neemt met haar solotoneelstuk Colette een die pe duik in het leven van deze vrouw. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Zeeuwse Nachten II Rauw, eerlijk en openhartig openlucht theater brengen de Jonge Theatermakers in Zeeuwse Nachten II. Dan liever de lucht in!, is de naam van de opvolger van Zeeuwse Nachten I. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Het Paradijs De Zeeuwse Komedie verhaalt van een gezelschap bejaarden dat in een hotel (Het Paradijs) terechtkomt waar het per soneel door een salmonellavergiftiging wordt geveld. Dan stuurt een uitzendbu reau een groepje jongeren om de hotelta- ken over te nemen. Vlissingen, Vestzak 99, 20.15 uur. Nachtmoeder In deze nieuw bewerkte en vertaalde ver sie van Nachtmoededer zal Linda van Dy- ck de moederrol vertolken. Isa Hoes speelt de dochterrol. Topregisseur Peter de Baan (o.a. 'Dinner with Friends' en 'Turks Fruit') voert de regie en de verta ling is van Jean van de Velde. Robert-Jan Stips: „Piano is het meest complete instrument."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56