Cultuur leerst de rusteloosheid Kalender Illusionisten gunnen elkaar het licht in de ogen niet in magische thriller 0 PZC Donderdag 8 februari 2007 3 7 Kamer ingericht door David Neirings. foto's Lex de Meester er is een sfeervol cafégedeelte inge richt en bezoekers kunnen zich te rugtrekken in oude strandhuisjes die zijn opgeknapt tot lounge-ach- tige ruimtes. In het midden is een grote, langge rekte vloer gelegd, zodat voorstel lingen en optredens mogelijk zijn. Deze 'lobby' wordt helemaal om zoomd door een rood, theatraal gordijn. Wie de fabriek niet kent en dit deel betreedt, wordt aange naam verrast door de bijzondere architectuur van het gebouw. In de omgang rond de lobby zijn tijdelijke motelkamers gebouwd. Deze zijn op bijzondere wijze inge richt door bekende architecten, beeldend kunstenaars en vormge vers, geselecteerd door Buro Beel- 'Het is een tijdelijke verblijfplaats waar je komt en ook weer weggaat' dende Kunst Vlissingen. Uitgangs punt was een kamer uit het Vlis- singse hotel Arion, dat exact is na gebouwd in de timmerfabriek. Het ontwerp van Frank Halmans is ook onmiskenbaar een hotelka mer, maar hij verkleinde de breed- tematen waardoor alles heel smal wordt, wat vervreemdend werkt. Fransje Killaars maakte van kleur rijk textiel een eenvoudige kamer, die het gevoel van slapeloosheid en onderweg zijn benadrukt. Andere kamers doen nauwelijks nog aan hotels denken. Er wordt veel met licht gewerkt, bijvoor beeld door Regine Schumann die blacklights gebruikt. David Nei rings plaatste panelen en boorde daar duizenden gaatjes in. Het kleurrijke licht dat erdoorheen valt, zorgt voor een disco-achtig ef fect. De andere kamers zijn ontworpen door het Gentse kunstenaarscollec tief KAMP, Fransje Killaars, Paul van Osch, Johan de Koning en As- hok Bhalotra. Kathelijne Roosen laat foto's zien van voyeuristische inkijkjes bij Walcherse hotelka- Motel Insomnia, t/m 25 maart in de oude timmerfabriek, Koningsweg, Vlissingen. Geopend: do. t/m zo., 16-21 uur. Voor overzicht bijzonde re activiteiten: zie hiernaast. In Motel Insomnia zijn regelmatig voorstellingen en optredens: Donderdag 8 februari Club Slip Grip Lustopwekkende show door De Kazerne, met dans, zang, poëzie en theateracts in nachtclubsetting. Bezoekers krijgen korte voorstellin gen voorgeschoteld, zoals een voor dracht van dichter F. Starik, nacht liederen van Theo Nijland, Libane se buikdans van Lia Issa, een Felli- ni-achtig dansduet van Simon Ro- we en Dorit Weintall en een spit- zenact van Patricia Velasquez. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 10 februari Motel Movie Marathon De beste films met motels en slape loosheid in de hoofdrol: The machi nist (2004, thriller van Brad Ander son over een machinebankwerker die een jaar niet heeft geslapen), The happiness of the Katakuris (2001, komedie, musical en thriller ineen van Mikke Takashi), Insom nia (2004, thriller van Erik Skjold- bjaerg), Hotel Rwanda (2004, dra matische film van Terry George) en The shining (1980, klassieker van Stanley Kubrick). Aanvang: 20.30 uur. Zondag 11 februari The Watchman Ad van Meurs (alias The Watch man) en zijn combo spelen een combinatie van folk, blues en roots-A mericana Aanvang: 16.30 uur. Donderdag 15 februari Club Slip Grip reprise Zie 8 februari. Aanvang: 20.30 uur. Zaterdag 17 februari Nighthawks at the Diner Rood Melancholische mix van blues, jazz en een beetje tango. Rood, met zijn raspende Tom Waits-ach- tige geluid, wordt subtiel begeleid door een band bestaande uit sax, gitaar, bas en drums. Aanvang: 20.30 uur. Zonderdag 18 februari Muziek Live-muziek in de lobby. Aanvang: 16.30 uur. Een maand geleden werd de ro mantische goochelthriller The Illu sionist uitgebracht. In hetzelfde genre volgt deze week het nóg aan trekkelijkere The Prestige. Ook dit verhaal werd aan het eind van de negentiende eeuw gesitueerd, maar Wenen heeft plaatsgemaakt voor Londen. En we krijgen te ma ken met niet één maar twee illusio nisten en die gunnen elkaar het licht in de ogen niet. De rivaliteit stamt uit de tijd dat de aristocratische Robert Angier (Hugh Jackman, vooral bekend als superheld Wolverine in X-Menen de nederiger geboren Alfred Bor den allebei nog in de leer waren bij maestro Cutter (Michael Cai- ne), de man die het buitenissige drama vertelt. Angier en Borden waren indertijd ook nog verliefd op hetzelfde meisje, dat om het le ven kwam bij een truc van de een, waar de ander verzuimd zou heb- THE PRESTIGE Film. Regie: Christopher Nolan Met: Hugh Jackman e.a. Te zien in CineCity in Vlissingen en Metropolis in Antwerpen. door Pieter van Lierop ben om op tijd in te grijpen. Beide artiesten blijven tijdens hun navolgende carrières alles in het werk stellen om elkaar niet alleen te overtreffen maar tevens te be schadigen. Als assistente van eerst de een en vervolgens de ander, speelt Scarlett Johansson een dub belspionne, een soort Mata Hari van de goochelarij. Het voornaam ste strijdperk wordt gevormd door (net als in The Illusionistde ver dwijntruc. Borden weet in deze discipline kunsten te vertonen die zelfs meester Cutter niet kan door gronden en die Angier ziek maken van jaloezie. Laatstgenoemde reist dan naar Amerika om in de Rocky Mountains voor goud geld de hulp in te roepen van de duistere weten schapper Nikola Tesla, gespeeld door David Bowie. We krijgen hier dus een stel ac teurs bij elkaar van niet geringe re putaties. Laat het daarbij maar over aan regisseur Christopher No lan MementoInsomniaom een sfeer te scheppen die droefgeestig is en zwarter dan zwart. De Brit heeft zijn magische thriller trou wens gemaakt met behalve acteurs Bale en Caine ook nog de vrijwel complete technische ploeg waar mee hij een jaar eerder Batman Be gins tot stand had gebracht. De in trige van The Prestige voorziet in een paar zeer verrassende wendin gen, waarvan zeker de allerlaatste de veters uit je schoenen doet vlie gen. Nummer van Racoon titelsong film Kicks MSTERDAM - Het nummer Close your eyes van de Zeeuwse groep Racoon wordt de titelsong van de film Kicks van Albert ter Heerdt. Ook rapper U-niq schreef speciaal voor de film een lied: Geen ver schil. Bij beide nummers ver schijnt een videoclip met beelden uit de film. De clip van U-niq is vanaf 13 februari te zien; die van Racoon volgt rond de release van de film op 1 maart. ANP Rockband Mamilla presenteert album MIDDELBURG - De Zeeuwse gitaar rockband Mamilla komt met een nieuw album: On the track. De cd, geproduceerd door Willy Berre- voets, wordt zondag 18 februari ge presenteerd in café 't Schuttershof in Middelburg (17.00 uur). Mamilla bestaat al sinds 1994 en speelt vooral eigen werk, enigszins beïnvloed door bands zoals Deep Purple en Iron Maiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55