Zeeland Verantwoord eten voor een prikkie Bellen en bestellen met computer voor ouderen Zeeland betrokken bij landelijke oefenweek overstromingsramp PZC Donderdag 8 februari 2007 3 3 Olivier van der Staal (midden) begeleidt koks tijdens de bereiding van biologisch vlees. foto Wim Kooyman Zorginstellingen houden proef met biologisch voedsel. door Cornelleke Blok KLOOSTERZANDE - „Dat smaakt pas écht naar rundvlees hè?" Biologi sche showkok Olivier van der Staal houdt enkele hongerige colle ga's een pan met geurige goudbrui ne vleesreepjes voor. Instemmen de gezichten. „En er zit niet eens zout op." Dat biologische producten veel smaakvoller zijn dan 'gewone', wis ten de koks van drie Zeeuwse zorg instellingen eigenlijk allang. Maar, past dat dure eten ook in een maal tijdbudget van drie euro? Dat be wees Van der Staal gisteren in Kloosterzande: voor €2,97 zette hij een geheel verantwoord driegan genmenu op tafel in woonzorgcen trum Antonius. Ter Reede uit Vlissingen, Stichting Curamus uit Hulst en de Goese lo catie Randhof van Zorggroep Ter Weel begonnen samen met de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) een proef om biologisch voedsel te introduceren voor cliënten. Giste ren mochten de koks van de zorg instellingen alvast oefenen voor de biologische maand in maart. Rudi Westdorp, hoofd voeding bij Rand hof, schotelde zijn gasten vorige week op eigen initiatief al een bio logisch maaltje voor. „Ik dacht, ik ga alvast eens wat proberen. Ik heb bijvoorbeeld tomaten met spi nazie erin gemaakt. De cliënten waren heel positief Dat is natuur lijk het belangrijkste, maar het is ook heel leuk met die producten 'Er zitten soms wormen in, maar dan weet je wel dat het echt verse spinazie is' bezig te zijn. Die tomaten zijn ste vig. Veel smaakvoller dan die wate rige dingen uit de supermarkt. Soms moet je de schelpen en de wormen uit de spinazie halen, maar dan weet je wel dat het echt vers is." Die biologische spinazie mag dan wel aan de prijs zijn, maar het heeft toch ook economische voor delen. „De spinazie slinkt veel min der. Ik had vorige week een heel krat over. Dat scheelt weer." Alex van Hootegem, die een biolo gische internetwinkel heeft in Kruiningen, gaat alle producten le veren aan de zorginstellingen. Hij hoopt het voedsel goedkoper aan te kunnen bieden, omdat het om zulke grote partijen gaat. Een mooie Zeeuwse samenwerking dus. „We zitten op deze manier heel dicht op het eindproduct. En het mooie is dat mensen de smaak van vroeger weer herkennen. Zo schep je een band tussen het land en de mensen." Westdorp is het er helemaal mee eens. „We zijn gewend geraakt aan koelvers- en magnetronmaaltij den. Dit zijn veel betere producten en nog gezond ook, volgens mij moet je dan niet eens meer over de prijs praten." GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van l.k.-deurwaarder M. Weertman d.d. 6 februari 2007 blijkt, dat t.v.v. AVV BEHEER B.V., gevestigd te Middelburg, aan zij die verblijven in de gebouwde onroerende zaak of gedeelte daarvan staande en gelegen te 4461 HN Goes aan de Frans den Hollanderlaan 2, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis van 5 februari 2007. Bij dit exploot, waarvan zij, als hiervoor bedoeld, een afschrift kunnen krijgen op één van onderstaande adressen, is levens bevel gedaan tot het verla ten en ontruimd houden van voornoemd perceel, bij gebreke waarvan de ontruiming wordt bewerkstelligd met behulp van de sterke arm van politie en justitie op donderdag 8 februari 2007 om 13.00 uur. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Walcherse ouderen testen de handigheid van computer in huis. door Claudia Soridervan MIDDELBURG - Twintig Walcherse ouderen krijgen in oktober voor drie maanden een computersta tion in huis met een aanraak- scherm. Ze kunnen ermee bellen, even tueel met beeld via de webcam, be stellingen plegen, hulp aanvragen en maaltijden bestellen. De proef moet laten zien of zulke stations ouderen helpen om lan ger zelfstandig te wonen en sociaal actief te blijven. In de proef werken de Stichting Personenalarmering Zeeland, Ho geschool Zeeland en de zorgaan bieders SVRZ en Zorgstroom sa men. Scoop coördineert het pro ject. De provincie subsidiëert de helft van de kosten, bijna drie ton. Deze zomer worden tien mensen uitgezocht die in het Veerse buiten gebied wonen en tien inwoners van Vlissingen en Middelburg. Scoop-coördinator D. van der Wouw: „Het moeten mensen zijn die een stabiel leven leiden met ge ringe kans op plots verslechteren de omstandigheden. Anders geeft de proef een verstoord beeld." Be keken wordt hoe de proefperso nen gebruik maken van de dien sten die het computerstation biedt. Of ze meer uit huis gaan om dat ze via het aanraakscherm ver voer en een restaurantreservering kunnen maken, of ze vaker zelf ko ken omdat de boodschappen be steld en gebracht worden, of ze er hun huisarts mee raadplegen en zich veiliger voelen door het dage lijkse contact met de 'goedemor- gen-goedenavond-dienst'. Geïnte resseerden kunnen zich melden bij Scoop in Middelburg. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Als oefening wordt vol gend jaar november een grote over stromingsramp in Nederland nage bootst. Ook Zeeland wordt betrok ken bij de test, die de hele derde week van november 2008 in be slag neemt. Dat heeft voorzitter J. Franssen van de Taskforce Over stromingen gisteren meegedeeld in Den Haag. Iedereen die in Ne derland met een watersnood te maken kan krijgen, van reddings werker tot bestuurder, doet mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51