Zeeland Wandelpad ontsluit het boerenland OF GOEDKOPER De Splenter schoenen Natuurbescherming komt met manifest Kracht van Groen Alle afgeprijsde artikelen (Helft van de originele prijs) PZC Donderdag 8 februari 2007 31 Provincie wil jaarlijks 15 kilometer paden langs akker en weiland. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De provincie streeft ernaar dat nog dit jaar de eerste 15 kilometers aan boerenlandpaden open gaan. Stichting Landschapsbeheer Zee land sluit daarvoor met agrariërs contracten af. Bedoeling is komende jaren door de hele provincie telkens 15 kilo meter aan boerenlandpaden per jaar in gebruik te nemen. Het gaat om wandelen over onverhard ter rein. De boeren die een contract afslui ten, krijgen voor deze 'groene dienst' een vergoeding van 45 euro cent per strekkende meter per jaar. Het Rijk (ministerie LNV) en de provincie betalen elk de helft. Voor de vergoeding moeten de boeren niet alleen wandelaars op hun grond toelaten (uiteraard zon der verstoring van de bedrijfsvoe ring), maar ook zorgen voor enig onderhoud. De boerenlandpaden moeten begaanbaar zijn. Medewerker M. Struik van de pro vincie zegt dat de paden over boe renland geknipt zijn om bestaande wandelroutes beter te verbinden. In plaats van een grofmazig net werk, ontstaan veel fijnmaziger wandelmogelijkheden. Hoe het in de praktijk uitpakt is volgens Struik heel goed te zien bij het Kiekendiefpad (75 kilometer) rond Wolphaartsdijk. In deze als proef opgezette route, die vorig jaar open ging, zitten al (onverhar de) boerenlandpaden. De 15 kilometers voor 2007 gaan naar het wandelnetwerk dat in de Zak van Zuid-Beveland (aangewe zen als nationaal landschap) aange legd wordt, van eveneens 75 kilo meter lengte. Struik vertelt dat het idee van de boerenlandpaden vooral door het ministerie van LNV wordt gepro moot. Het is een middel om het platteland beter te ontsluiten voor inwoners en toeristen. De paden voeren straks over veel tot nu toe onbetreden plekken. Laatste stuip of naderende vorstperiode? GOES - Automobilisten moesten voor het eerst deze winter de ijs- krabber tevoorschijn halen. Zou het de laatste stuip van de winter zijn, of de voorbode van een offensief van Koning Winter? In ieder geval zag de wereld er gistermorgen erg wit uit en moesten automobilisten die de weg op wilden de krabber hanteren. De rijp smolt echter als sneeuw voor de zon. Weg met de mooie plaatjes. Aan het eind van de week wordt het gewoon weer 10 graden Celsius. foto Ruben Oreel Tragel op weg naar kwaliteitskeurmerk TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse instelling voor mensen met een verstandelijke beperking Tragel heeft de eerste stap gedaan naar I-IKZ-certificering. Het keurmerk Harmonisatie, Kwaliteitsbeoorde ling, Zorg en Welzijn is de kwali teitsstandaard die het niveau van de zorgverlening toetst en zekert. RST Zorgverleners naar nieuw kantoor GOES - RST Zorgverleners heeft een sinds deze maand nieuw kan toor betrokken aan de Graaf Adolf- straat in Goes. De oude locatie, in de nabijgele gen Marnixflat, werd te krap. De negen werknemers sturen de thuiszorg aan voor mensen in heel Zeeland die hun dienstverlening op gereformeerde grondslag wen- Praatmorgen voor hartpatiënten MIDDELBURG - Hartpatiënten, part ners en familie kunnen hun vra gen kwijt tijdens een praatmorgen met lotgenoten van patiëntenver eniging Hartezorg. De Zeeuwse af deling heeft een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg op dinsdag 13 februari, aan vang 10.15 uur. Twee Zeeuwen lid van de Derde Kamer GOES - Joost van Damme uit Hulst en Judy Hooymeyer uit 's Heer Hendrikskinderen treden toe tot de Derde Kamer. Dat is een 150 le den tellend schaduwparlement voor ontwikkelingssamenwerking. Leden ervan zijn allen vrijwilli gers. Ze zijn geselecteerd uit onge veer 600 aanmeldingen. De instal latie van de nieuwe leden is aan staand weekeinde. MIDDELBURG - De Zeeuwse organi saties voor natuurbescherming ko men met een manifest. Daarin staat hun visie op het provinciaal beleid. Niet toevallig verschijnt het stuk in de maand voorafgaand aan de verkiezingen voor Provinciale Staten op 7 maart. In Kracht van Groen bepleiten Het Zeeuwse Landschap, Staatsbos beheer, Natuurmonumenten, We reld na tuurfonds Zeeland, Land schapsbeheer Zeeland en de Zeeuwse Milieu Federatie een nieuwe koers van de provincie. Minder gericht op de 'rode' econo mie en meer op de 'blauw-groe- ne'. Het manifest wordt gepresenteerd op de jaarlijkse natuurbescher mingsavond op 12 februari (Zeeuw se Bibliotheek, Middelburg, vanaf 19.45 uur). Vertegenwoordigers van de partijen die nu het dage lijks provinciebestuur vormen ge ven een reactie en gaan met de be zoekers in discussie. Aanwezig zijn: de gedeputeerden H. van Wa- veren (CDA) en W. van Zand- brink (PvdA) en de Statenleden G. Roeland (SGP) en I. Vogelaar (WD). HALVE PRIJS Terneuzen, Noordstraat 69-71 Oostburg, Markt 17 Hulst, Gentsestraat 36 Middelburg, Nieuwe Burg 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49