Zeeland Zicht op de Noordweg? Wethouder Van Klinken ziet geen noodzaak voor school in Middelburgse wijk Mortiere IftiUa 9£app. PZC Donderdag 8 februari 2007 27 Gevangenisstraf voor dief uit Middelburg MIDDELBURG - De Middelburgse po litierechter J. Hopmans heeft giste ren een 32-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor winkel diefstallen veroordeeld tot 37 da gen cel. De man pleegde diefstal len eind december in Middelburg en 2 januari in Goes. De politie rechter meende dat de man hard op weg is een draaideurcrimineel te worden. „Telkens als u vrijkomt gaat het mis." Grote ruilbeurs in Dauwendaele MIDDELBURG - Filatelistenvereni ging de Zeeuwse Delta houdt zater dag de halfjaarlijkse grote ruil beurs. Wie postzegels, munten, tele foonkaarten, miniatuurauto's, mo delsporen en ansichtkaarten wil ruilen en zo de eigen verzameling wil aanvullen kan op deze beurs te recht. De ruilmarkt is in het win kelcentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat en is open van 10.00 tot 16.00 uur. Hennepteler krijgt honderd uur werkstraf MIDDELBURG - De Middelburgse po litierechter J. Hopmans veroordeel de gisteren een 40-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor hennepteelt tot 100 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf De man moet 3300 euro (van drugswinst) aan de Staat betalen. De wietplantage die vorig jaar 13 juni in Domburg in zijn toenmalige woning werd aan getroffen, zag hij als een oplossing voor zijn financiële problemen. Leuke, Stoere, Lieve, Mooie, Betaalbare KinderMode CDA en Christenunie willen brede school op grens van wijken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als de christelijke ba sisscholen in de Middelburgse wijk Dauwendaele ruimtegebrek hebben, dan moeten ze vragen om extra lokalen. Wethouder H. van Klinken (SGP, onderwijs) blijft bij zijn standpunt dat er geen school moet komen in de nieuwe wijk Mortiere, die grenst aan Dauwen daele. Dat zei hij gisteren tijdens de vergadering van de commissie maatschappelijke zaken. Het CDA en de Christenunie wil len dat onderzocht wordt of er op de grens van die twee wijken een school gebouwd kan worden. Dat zou een brede school moeten zijn, een combinatie van één of meer scholen met buurtvoorzieningen. „Wij hebben de indruk dat er in de Mortiere geen vrije schoolkeu ze meer is", zei CDA-raadslid J. Zwemer. De bijzondere scholen rond de Mortiere zitten allemaal vol." Binnen een straal van een paar kilometer is er volop keuze, antwoordde Van Klinken. „Het staat de scholen vrij om te vragen naar uitbreiding van het aantal lo kalen. Wij zien niet de noodzaak om daar op korte termijn een bre de school neer te zetten." Uit een inventarisatie blijkt dat de katholie ke Franciscusschool en de protes tants-christelijke Wilgenhof in Dauwendaele te weinig ruimte hebben om het groeiend aantal leerlingen op te vangen. Ook de protestants-christelijke Cypressen- hof in de Magistraatwijk heeft ruimtegebrek. Daar staat tegenover dat de Leeu- wenburch en de Vossenburch, de openbare scholen in die twee wij ken, juist ruimte over hebben. Die in de Magistraatwijk - de Leeuwen- burch - deelt het gebouw met de Cypressenhof Van Klinken vindt dat de twee scholen afspraken moeten maken over het gebruik van eikaars lokalen. „Met de scho len in Dauwendaele lopen gesprek ken over de mogelijkheid om een extra lokaal bij te plaatsen. Het is niet de bedoeling dat leerlingen van de Wilgenhof op de fiets naar de Vossenburch gaan." Het college wil de verbinding tussen de Mor tiere en Dauwendaele verbeteren. Veel ouders vinden het oversteken van de Torenweg te gevaarlijk. „Er zijn leerlingen uit de Mortiere die om die reden naar school gaan in Als basisscholen in Dauwendaele en de Magistraatwijk te weinig ruimte hebben, moeten ze om extra lokalen vragen, vindt de ge meente Middelburg. de Magistraatwijk. De route naar die scholen is veiliger. We willen werken aan de verbetering van de fietsverbinding." Bij de voorspel ling van het aantal basisschoolleer lingen in de wijken ten zuiden van het Kanaal door Walcheren is rekening gehouden met de nieuwe inwoners van de Mortiere en met die van de Erasmuswijk-Zuid. De groei van het aantal inwoners daar, wordt tenietgedaan door de afname van het aantal kinderen in Dauwendaele en Magistraatwijk. De dreigende sluiting van basis school de Lonneboot in Nieuw en Sint Joosland is voor het college van ook een belangrijke reden om af te zien van een school in de Mortiere. De school in Nieuwland is een nevenvestiging van de Vos senburch. Een nevenvestiging mag alleen blijven bestaan als er bin nen een straal van twee kilometer geen andere school staat. Aida. fozaAion. Aou<Xe, Middelburg, Gravenstraat 3 Goes, Ganzepoortstraat 20-22 Actie voor Amnesty begint op Amnestylaan MIDDELBURG - Op de Amnestylaan in Middelburg heeft burgemeester K. Schouwenaar gisteren de eerste duit in het zakje gedaan voor een nieuwe actie van Amnesty Interna tional. De organisatie voor men senrechten is begonnen met de campagne Geef om vrijheid. Daar voor wordt geld opgehaald in heel Zeeland, behalve op Schou- wen-Duiveland. Amnesty Interna tional besteedt de komende twee jaar in het bijzonder aandacht aan de schending van mensenrechten door discriminatie. Marco Wattel bevrijdt vanuit een bakje bomen op het bolwerk in Middelburg van werkers van de gemeente soms drie kwartier bezig. klimop. Met het verwijderen van klimop die rond de bomen zit, zijn de mede foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45