Zeeland Referendum krijgt vervolg Granaten uit de oorlog gevonden bij landingsstrand Vlissingen Sokken Donderdag 8 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl WALCHEREN Hen vocaal experiment met bestaand materiaal Wandelpad ontsluit het boerenland Boeiende dialogen tussen Warre en Viegeltje tig en duidelijk. Vooral de dialogen tussen Warre en Viegeltje, die deed hij knap." Op 14 april mag Matthijs meedoen aan de provinciale voorleeswedstrijd in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Matthijs Veneman uit groep acht van de Theo lep! van Joke van Leeuwen. Het verhaal gaat over Warre die Thijssen Paauwenburgschool is voorleeskampioen 2007 van op een dag een wezentje vindt met een spraakgebrek, Viegel- Vlissingen. Hij nam het gisteren in bibliotheek 't Spui in Vlissin- tje. Een goede keuze volgens de jury, want het is een grappig gen op tegen negen andere voorlezers. Matthijs las voor uit verhaal. Bibliotheekmedewerker Bea Babijn: „Hij las heel rus Politici tevreden over verloop van stemming over theaterkwestie. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het burgeradvies dat vorig jaar over het theater in Middelburg is gehouden is voor herhaling vatbaar. Een meerder heid in de gemeenteraad wil dat Middelburgers vaker de mogelijk heid krijgen om zich uit te spre ken over belangrijke onderwer pen. Dat blijkt uit een onderzoek dat is gehouden onder de raadsleden. Eerder bleek al uit onderzoek van studenten van de Roosevelt Aca demy dat ook Middelburgers zelf vaker direct willen meebeslissen over belangrijke onderwerpen. Ruim 85 procent van de mensen wil dat. Op het burgeradvies over het thea ter was veel kritiek omdat er vijf keuzemogelijkheden waren. De uitslag was daarom niet erg helder. De raadsleden vinden nu dat het geen goed idee was om zo veel op ties voor te leggen. Een meerder heid wil voortaan maximaal twee varianten in stemming brengen. Of mensen voortaan zelf onder werpen voor een burgeradvies mo gen aandragen of dat de gemeente raad beslist waarover een referen dum wordt gehouden, is nog niet duidelijk. Ook moet nog bepaald worden hoeveel stemmen er no- door Maurits Sep VLISSINGEN - Bij het landings strand aan de Oranjedijk in Vlissin gen zijn gisteren 37 granaten uit de Tweede Wereldoorlog boven wa ter gekomen. De Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) heeft ze meegenomen en vernietigd op het strand bij Ritthem. De granaten zijn dinsdag bij laag water ontdekt door een voorbij- dig zijn voordat de uitslag van een referendum moet worden overge nomen. De regels voor referenda moeten nog worden vastgelegd. Zes jaar geleden hadden Middel burgers ook de mogelijkheid om een referendum te houden. Het ging toen over besluiten die al door de gemeenteraad waren geno men. Mensen hadden de mogelijk heid om zelf aan te geven over welk onderwerp ze wilden stem men. Daar moesten handtekenin gen voor worden ingezameld. Van 1^ Een meerderheid in de gemeente- raad vindt dat Middelburgers zich direct moeten kunnen uit spreken over belangrijke onder werpen. die mogelijkheid is nooit gebruik gemaakt. Uit het onderzoek onder raadsle den blijkt dat een meerderheid vindt dat de uitslag van het burger advies niet goed is vertaald in het coalitieakkoord. De meeste stemmen gingen vorig jaar naar het verbouwen van de oude schouwburg, driekwart van de Middelburgers koos voor bouw van een nieuw theater op één van de locaties. De coalitie van PvdA, CDA, WD en SGP besloot om eerst de oude schouwburg te verbouwen en later alsnog een nieuw theater neer te zetten. Blijkbaar zijn er raadsleden binnen de coalitie die het daar toch niet mee eens zijn. ganger. Die heeft de vondst bij de politie gemeld. De EOD is gisteren bij laag water gaan zoeken en heeft inderdaad munitiekistjes met twintig mortier- en 15 fosfor- granaten gevonden. Ook lagen er twee losse mortiergranaten. De granaten zijn van Engelse ma kelij. De geallieerde troepen zijn in november 1944 bij de Oranjedijk aan land gekomen. Kleine papiercontainer GOES - Goes voert een kleinere pa piercontainer in voor mensen met een handicap en zeventigplussers. De gemeente kreeg klachten over de rolemmers van 240 liter. Als die vol zitten, wegen ze als lood. ïMm* ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het loopt niet lekker tussen de berijders van kite-buggy's en de zonaanbidders op het Schouuise strand. Buggyrijders laten zich voortbe wegen door de wind met een krachtige vlieger en een karretje, ofwel buggy. Groots en meesle pend. Naturisten willen in alle rust naakt recreëren zonder vlieger of karretje. Zij geven de voorkeur aan bloot vertoeven langs de kust. Letterlijk ontdaan van alle ballast. Niks groots en meesle pend. De naaktrecreanten krijgen steun van de natuurbeschermers. Zij vrezen schade aan fora en fauna door die fitsende karre tjes. Bovendien zijn de natuuifreaks bang dat die kite-buggy's de na turisten 'van de sokken' rijden. Dat laatste lijkt overigens toch nog een hele toer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43