Zeeland Jongeren kunnen veel meer dan alleen een beetje rondhangen op college Reimerswaal Heilsleger wil niet weg uit Leliestraat Theatergroep heeft genoeg van huiskamer PZC Donderdag 8 februari 2007 27 Annet, Anneloes, Ralf, Jenneke en Simon (vlnr) willen hanggroepen op Tholen aan het bewegen brengen. foto Dirk-Jan Gjeltema Jongerenraad Tholen doet mee aan nationale hangplekcompetitie. door Astrid van den Hoek SINT-MAARTENSDIJK - Hangen, ofte wel niets doen. Het woord hang jongeren heeft al een beetje een negatieve klank. De Thoolse jongerenraad Joth wil iets doen aan dat imago en organi seert een sportevenement voor al le jongeren van de 24 hanggroe pen op Tholen. Ralf (20), Anneloes (20), Jenneke (19), Annet (18) en Simon (15) zijn samen met de andere leden van Joth bezig met een missie. Gek genoeg is die missie niet het winnen van de titel 'hangplek 2007' in de landelijke competitie waar ze aan meedoen. „Het gaat ons niet om het winnen. Afgezien van die titel weten we zelfs nog niet eens wat we precies kunnen winnen. We willen gewoon een evenement organiseren waarmee we veel jongeren kunnen berei ken", zegt Ralf Het sportevenement dat de vijf- tienkoppige jongerenraad organi seert is vooral gericht op jongeren in de leeftijd van 12 tot 16. Zij val len een beetje tussen wal en schip, vindt Joth. „Ze hebben dan echt niet meer de leeftijd dat ze een speeltuin opzoe ken, maar ze mogen ook nog niet naar de kroeg. Daar tussenin is weinig voor ze te doen", legt Ralf uit. Het inschrijvingsformulier voor de landelijke hangplekcompetitie van 'en toch...producties' en Stade Ad vies, bureau voor maatschappelij ke ontwikkeling, werd daarom en thousiast ontvangen. Annet: „Joth heeft al een keer een sportevenement voor jongeren uit alle negen kernen van Tholen geor ganiseerd, een negen-kernen-slag. Dat vonden we wel voor herhaling vatbaar en past ook in de strijd te gen overgewicht bij jongeren." Deze keer wordt het groter en be ter georganiseerd, belooft Joth. „We hebben werkgroepen die zich elk met een deel van de organisa tie bezighouden. Omdat we bij de tien finalisten van Hang Around zitten, hebben we 750 euro gekregen voor het uitvoeren van 'Ze hebben niet meer de leeftijd voor de speeltuin, maar willen wel iets dóén' onze activiteit", vertelt Simon. En dat geld is hard nodig. „Er ko men twee dj's, er is een feest met een lasershow en de jongeren kun nen dingen doen als lasergamen, levend sjoelen en sumoworstelen", vertelt Jenneke. Daarnaast moet er koek en zopie_ aanwezig zijn. Maar geen alcohol. Anneloes: „Niet alleen sporten, maar ook eten en drinken hoort bij het thema gezond. En we wil len benadrukken dat feesten best kan zonder alcohol." De organisatie van het sportevene ment is te volgen via www. hanga- round-tholen.hyves.nl. Op 28 april moet alles klaar zijn voor een spor tieve dag op het voetbalveld van SV Sint-Maartensdijk en het feest in Haestinge. De winnaar van Hang Around wordt op 23 juni ge kozen. Kledingdepot moet wijken voor woningbouw. door Luc Oggel GOES - Het Leger des Heils staat niet te juichen om de bouwplan nen die Qoes heeft voor de kavel Leliestraat/Beatrixlaan. Het zou be tekenen dat het kledingdepot moet uitwijken naar een andere stek. „We willen hier helemaal niet weg." Het Leger des Heils heeft een week geleden een oriënterend ge sprek gevoerd met een projectont wikkelaar. „Daarin hebben we aan gegeven dat we het liefst hier blij ven zitten, maar dat over een goed alternatief valt te praten", zegt U. op de Dijk, coördinator van alle kleding- en meubelwinkels van het Leger des Heils in Zeeland. Op de Dijk was overigens zelf niet bij dat gesprek aanwezig. Het kledingdepot is al ruim twin tig jaar gevestigd aan de Lelie straat. „Zo'n goed bereikbare loca tie krijgen we nooit meer", stelt Op de Dijk. „Maar aangezien we het waarschijnlijk niet lang uithou den tegen een ontwikkelaar probe ren we een zo goed mogelijk com promis te vinden. Volgens de coör dinator moet worden voorkomen dat het depot straks op een indus trieterrein terechtkomt. „Dat werkt niet, daar komen de men sen niet naartoe." Het Leger des Heils heeft zelf al wel enkele loca ties op het oog: naast de Ford-gara ge of in een leegstaand pand in de buurt van de Steenen Brug. „Het is natuurlijk de vraag in hoeverre zo'n projectontwikkelaar daarin meegaat." Goes is van plan enkele 'achterafge- biedjes' in de stad op te knappen. De kavel Leliestraat/Beatrixlaan is er daar één van. De gemeente wil de invulling echter overlaten aan een projectontwikkelaar. Het Leger de Heils staat open voor alternatieven, maar wil voor komen dat het kledingdepot straks op een minder goed be reikbare plek zit. Kapelle vindt het onjuist dat Rei merswaal uit het samenwerkings verband is gestapt, zonder eerst te overleggen met de raden van de betrokken gemeenten. Daardoor zijn de gemeenteraden voor een voldongen feit geplaatst. In de ge meenteraad van Kapelle werd de ze week raadsbreed een - door de PvdA ingediende - motie van af keuring aan het adres van het Rei- merse college aangenomen. Vol gens de raad van Kapelle is de han delwijze van B en W van Reimers waal strijdig 'met de duale be- stuursverhoudingen'. Het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal kreeg ook vanuit de eigen raad de wind van voren. Alle partijen eis ten tekst en uitleg over de misluk king van het project. De Christe nunie wil de onderste steen bo ven krijgen en dreigt met moties in de komende raadsvergadering. De meeste fractiewoordvoerders bestookten het college met een spervuur aan kritische vragen. Ze wilden met name weten wat er precies is misgegaan, waarom de raad niet eerder is ingelicht en of er nog iets te redden valt. Het CDA wil desnoods een soort parle mentaire enquête op gemeentelijk niveau houden onder alle betrok kenen. WD-raadslid M. van der Meijden betichtte het college van 'pure min achting'. De WD zou graag zien dat het besluit om de stekker uit het samenwerkingsverband te trek ken wordt opgeschort. Het is on waarschijnlijk dat dat gebeurt. Wethouder J. Sinke (SGP) gaf toe dat het achteraf bezien verstandi ger was geweest om de raad tus sentijds op de hoogte te stellen van de problemen die er speelden. Sinke: „We wilden eerst alles uit de kast halen om Reik te redden. Bovendien hadden we er geen be hoefte aan om de vuile was buiten te hangen, want dan was Reik al eerder ontploft." Sinke wijt het einde van de samen werking aan belangrijke verschil len van inzicht. Volgens de wethouder is het ech ter niet zo dat beide gemeenten nu 'als kat en hond' met elkaar le ven en ook de burger zal niets mer ken van de gesneuvelde samenwer king. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De Theater groep Sint-Maartensdijk hoopt op subsidie van de gemeente. Met dat geld kan ze een zaaltje huren en musicals aankopen. De Theatergroep is een gezelschap voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Ze ontstond toen een aantal kinderen in 2005 een kerstmusical opvoerde voor De Zonnebloem. In december 2006 gebeurde dat nog eens. „We willen er iets blijvends van maken", zegt T. Bijl, een van de drijvende krachten achter de jeugdtheatergroep. „En als het kan ook een beetje professioneler." Nu worden de repetities afgewerkt in een huiskamer en schrijft het ge zelschap de musicals zelf Zo is de musical Grease, die nu in voorbe reiding is, een eigen bewerking. „Het aankopen van musicals kost geld en dat hebben we niet, omdat het lidmaatschap gratis is", aldus Bijl. „Ook voor het huren van een zaaltje om te repeteren zouden we graag wat financiën krijgen." Op advies van de gemeente heeft het gezelschap nu een aanvraag ge daan in het kader van de jeugdsti- muleringsregeling, en daar gaat de Thoolse jongerenraad over. De le den daarvan hebben onlangs de kerstmusical bijgewoond en bepa len maandag of het project subsi die verdient. Het college heeft daar overigens het laatste woord over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39