Zeeland Groene Woud flink duurder PZC BEVELANDEN-THOLEN 39 31 Goese ouderen en gehandicapten krijgen kleinere papiercontainer u heeft nog maar 2 dagen om een Staatslot te kopen! Quinten blieft geen 'rotzooi' Sokken Een vocaal experiment met bestaand materiaal Wandelpad ontsluit het boerenland Donderdag 8 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Gemeenteraad Kapelle neemt pas in mei besluit over kunstgras. door Willem van Dam KAPELLE - De opknapbeurt van het sportcomplex Groene Woud in Ka pelle valt aanzienlijk duurder uit. Het gaat om een tegenvaller van minstens 175.000 euro. De plannen voorzien onder meer in een verbetering van de club- en kleedaccommodatie van de voet balvereniging Kapelle, de aanleg van twee korfbalvelden en de bouw van een kantine voor de korfbalvereniging. Volgens de aan vankelijke berekeningen kostte de renovatie 965.000 euro. Met de be trokken verenigingen werd een ei gen-bijdrageregeling overeengeko men: de voetbalvereniging betaalt (via een huurverhoging) 94.000 euro en de korfbalvereniging 40.000 euro. Die planning is echter achterhaald. De verbetering van de accommoda tie van de voetbalvereniging Kapel le gaat geen 475.000 euro kosten, maar 650. 00 euro. De voetbalver eniging vreest daardoor een verho ging van de eigen bijdrage met 70.000 euro. Dat geld kan de vere niging onmogelijk opbrengen, zegt secretaris P. Vermaire. Ook de kosten voor de bouw van een kantine voor de korfbalvereni ging vallen tegen; het clubgebouw kost 60.000 euro meer dan waarop was gerekend. Die 'strop' kan mo gelijk binnen de bestaande begro Opknapbeurt van sportcomplex kost mede als gevolg van enkele tegenvallers mogelijk meer dan 1, 3 miljoen euro; te duur voor de betrokken verenigingen. ting worden opgevangen. „Maar het zal puzzelen worden", aldus penningmeester C. Hoogesteger. Het plan van het college van B en W om op het sportpark twee korf balvelden van kunstgras aan te leg gen in plaats van twee natuurgras- velden brengt mogelijk nóg een forse extra kostenpost met zich mee: 150.000 euro. Daarmee komt de teller op 1,3 miljoen euro. De gemeenteraad schoof dinsdaga vond een beslissing om 150.000 eu ro extra uit te trekken om de aan leg van kunstgrasvelden mogelijk te maken, voor zich uit. De raad wil dat voorstel, in samenhang met alle andere ontwikelingen rond het Groene Woud, bespre ken bij de behandeling van de voorjaarsnota in mei. De sportraad in Kapelle sprak zich eerder deze week uit vóór de aan leg van kunstgrasvelden. Die vel den zouden behalve door de korf balvereniging ook gebruikt kun nen worden voor allerlei andere (recreatieve) sportactiviteiten. Sportwethouder J. Herselman gaat ervan uit, dat de aanleg van de korfbalvelden hooguit een maand of drie vertraging oploopt. door Frank Balkenende GOES - Goes voert een kleinere pa piercontainer in voor mensen met een handicap en zeventigplussers. De gemeente Goes kreeg enkele klachten over de papierrolemmers van 240 liter. Als die vol zitten, we gen ze als lood. Vooral ouderen, ge handicapten en mindervaliden til len zich soms een breuk aan de containers. Bovendien krijgen ze het deksel vaak moeilijk open en kunnen ze de container niet kie pen om hen naar de verzamel plaats te rollen. De gemeente heeft na overleg de Seniorenraad en het Platform voor mensen met een functiebeperking besloten een kleinere papiercontai ner te introduceren. Die is overi gens alleen beschikbaar voor deze doelgroepen. COLIJNSPLAAT - Colijnsplaat zit niet te wachten op het monument voor de 117 verdronken dorpen in Zeeland. Dat zegt dorpeling en PvdA-raads- lid C. Quinten. Onlangs liet gede puteerde H. van Waveren weten dat hij nog geen afwijzende reac ties heeft gehad uit Colijnsplaat. Daar, ten oosten of ten westen van het dorp moet het monument ko men. In Kats rees eerder zoveel weerstand tegen het monument, een torenspits waaruit de geluiden van storm en klokken klinken, dat de provincie de plaatsing afblies. Volgens Quinten lopen ook de Co- lij nsplatenaren er niet warm voor. „Ik heb namelijk wel reacties ge had, allemaal negatief Je kunt be ter een bord met de 117 namen van de verdronken dorpen plaat sen in de kerk van Kats, in plaats van ons die rotzooi te geven." Van Waveren wil voor de Staten verkiezingen van 7 maart de precie ze plek van het monument bij Co lijnsplaat bekendmaken. Tip? redactie@pzc.nl Het loopt niet lekker tussen de berijders van kite-buggy's en de zonaanbidders op het Schouwse strand. Buggyrijders laten zich voortbe wegen door de wind met een krachtige vlieger en een karretje, ofwel buggy. Groots en meesle pend. Naturisten willen in alle rust naakt recreëren zonder vlieger of karretje. Zij geven de voorkeur aan bloot vertoeven langs de kust. Letterlijk ontdaan van alle ballast. Niks groots en meesle pend. De naaktrecreanten krijgen steun van de natuurbeschermers. Zij vrezen schade aan flora en fauna door die flitsende karre tjes. Bovendien zijn de natuurfreaks bang dat die kite-buggy's de na turisten 'van de sokken' rijden. Dat laatste lijkt overigens toch nog een hele toer. Het slagveld van Simon WILHELMINADORP - Tja, hoe krijg ik de vijand op de knieën?, pijnigt de twaalfjarige Simon van Domburg uit Goes (rechts) zijn hersens. Als een veldheer overziet hij tijdens het regionale school- schaaktoernooi in Wilhelminadorp zijn stelling. Soms zitten daar enkele lelijke bressen in. Na ze ven partijtjes aanschouwt hij het slagveld: twee maal victorie, drie nederlagen en twee keer een wapenstilstand. Zijn medestrijders redden hem evenmin, want Montessorischool De Basis gaat voor het eerst in jaren niet naar het provinciaal kampioenschap, 10 maart in Wilhelminadorp. De Kohnstammschool en Tweemaster (Goes) en De Moolhoek (Kapelle) wel. Simon zit er niet mee: „Mijn sport is toch hockey." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37