Gesteggel over ventilator GL tegen bouw landhuizen SGP beschouwt zichzelf als blijvertje in dagelijks bestuur provincie Burgers mogen geen diensten meedraaien met politie Z pzc Donderdag 8 februari 2007 2 9 Kids2fun zet keur aan activiteiten op de rol terneuzen - Tijdens de voorjaars vakantie houdt Kids2fiin van 20 t/m 24 februari in samenwerking met plaatselijke organisaties activi teiten voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. De activiteiten vinden plaats in de gehele gemeente Terneuzen. Er zijn diverse activiteiten: simul taan schaken in Hoek, kickboxen in Sas van Gent, paardrijden in Ma- grette en Westdorpe, knutselen in de Vurssche in Axel en workshops schilderen, sieraden maken en yo ga bij Toonbeeld in Terneuzen. Lezing over Vreemd Volk in de oudheid terneuzen - Dat integratie iets van alle tijden is, weet Fik Meijer als geen ander. Hij onderzocht ja renlang de multiculturele samenle vingen in de Griekse en Romeinse wereld. Als gevolg van oorlogen werden volkeren gedwongen sa men te leven, wat leidde tot hevi ge conflicten. Historicus Meijer schreef er een boek over: Vreemd Volk. Terneuzen heeft volgende week donderdag de primeur, in Porgy Bess wordt zijn boek om 20.15 uur gepresenteerd. IJzendijkenaar moet cel in voor bedreiging middelburg - Alcohol maakt meer kapot dan je lief is. Die slogan is van toepassing op een 57-jarige in woner van IJzendijke. De man had zijn vrouw, zijn dochter en schoon zoon met de dood bedreigd, ter wijl hij onder invloed van alcohol verkeerde. Ook had hij gedreigd zijn kleinkind te ontvoeren. De IJ zendijkenaar moest zich gisteren verantwoorden in Middelburg. De politierechter legde de verdachte 241 dagen gevangenisstraf, waar van 200 dagen voorwaardelijk op. Terneuzense gestraft voor bestelen bejaarde middelburg - Een 18-jarige Terneu zense heeft het bestelen van een bejaarde vrouw moeten bekopen met het verlies van haar stageplek en haar verpleegstersopleiding. Ook raakte ze haar baantje in het ziekenhuis kwijt. Er moest giste ren nog strafrechtelijk worden afge rekend. De politierechter veroor deelde de verdachte tot dertig uur werkstraf De Terneuzense werkte als stagiaire in zorgcentum De Blide toen ze vorig jaar zestig euro van een oude vrouw wegnam. Buurman van boer in Waterlandkerkje vecht besluit gemeente aan. door Frank van Cooten OOSTBURG - L. Hemelaar uit Water landkerkje klaagt al jaren over het geluid van de zuurstofventilatoren in de kippenstallen van akker- bouw- en pluimveebedrijf De Maat aan de Philipsweg. Hemelaar woont op negentig meter afstand van de stallen. Volgens L. de Maat is sprake van oud zeer, omdat de buurman het nog steeds niet kan verkroppen dat de maatschap een vergunning kreeg voor de bouw van een twee de pluimveestal. Partijen troffen elkaar gisteren in een hoorzitting van de onafhanke lijke commissie bezwaarschriften in het Oostburgse gemeentehuis. Hemelaar zegt al jaren last te heb ben van de ventilatoren. Een onaf hankelijk onderzoek van de ge meente Sluis toont echter aan dat het geluid binnen de normen blijft. De Raad van State verklaarde een beroep van Hemelaar op 19 juli vo rig jaar ongegrond. Het dagelijks gemeentebestuur besloot op 19 september 2006 geen gehoor te ge geven aan het verzoek van Hemel aar om op te treden. Hij legt zich niet bij dit standpunt neer. Zijn bezwaarschrift is giste ren behandeld door de commissie bezwaarschriften. Volgens Hemel aar is geen sprake van een ordinai re burenruzie. „Ik vraag alleen om de staldeuren dicht te houden als de ventilato ren draaien. Waar is de gemeente mee bezig door zon simpel ver zoekje weg te wuiven/Volgens He melaar deugt niets van het onaf hankelijk geluidsonderzoek omdat volgens hem willekeurig is geme ten. Een woordvoerder van de ge meente Sluis bestreed dat. Maken ventilatoren in de stallen van een boer te veel herrie of niet? Een onafhankelijke commis sie van de gemeente Sluis doet binnen vier weken uitspraak. L. de Maat van het akkerbouw- en pluimveebedrijf wordt een beetje moedeloos van de strijd van de buurman tegen zijn maatschap. „Het is alleen Hemelaar die klaagt. De andere buren hoor ik niet Wat doe ik verkeerd nu uit onafhanke lijk onderzoek blijkt dat de nor men niet worden overschreden. Ik heb financiële schade door deze zaak. Ik overweeg stappen te on dernemen voor een schadevergoe ding." Volgens De Maat is het niet mogelijk de deuren te sluiten. Een gebouw gebruikt hij onder meer voor de opslag van uien. „Open deuren zijn nodig om de uien te drogen." De commissie adviseert het colle ge over dit geschil binnen een week of vier. Goud voor voorvechter van de cao koewacht - De fractie van Groen- Links in Terneuzen is fel tegen de voorgenomen bouw van luxe land huizen aan de Tragel nabij de Bos- kreek in Koewacht. Raadslid P. Clijsen vindt dat het college van burgemeester en wet houders samen met projectontwik kelaar Toon Biesbroeck op zoek moet gaan naar een andere locatie voor landhuizen, of er maar hele maal vanaf moet zien. De locatie van de oude vlasfabriek St. Andries waarop de villa's zijn geprojecteerd bevindt zich volgens Clijsen op een plek waar de ecolo gische hoofdstructuur grenst aan natuurgebieden als de Boskreek met aangrenzende weilanden. „Het betreft een gebied op de grens van het dekzandgebied en de kleipolders met de daaraan ver bonden unieke flora en fauna", be toogt Clijsen. Ook is het volgens hem een gebied dat een rol speelt in de terugkeer van otters in Ne derland. Het is namelijk het enige open stuk in de lange lintbebou wing tussen Nieuwe Molen en Ka- pellebrug waar nog uitwisseling tussen de klei- en zandlandschap pen mogelijk is. „De Boskreek is in 1993 nog gesaneerd en het zou dus jammer zijn als de gedachte bebou wing de lange termijneffecten hier van zou gaan frustreren." kloosterzande - Geboren en getogen Axelaar Alber- tinus Cortvriendt (86) kreeg gisteren de hoogste onder scheiding voor zijn zeventigjarig vakbondslidmaatschap. „Zonder de vakbond hadden we nooit gekregen waar we recht op hadden", zegt hij. Voorzitter Francois Hoef nagels van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling van FNV Bondgenoten onderschrijft die woorden. „Albertinus Cortvriendt was een van de voorvechters en grondleg gers van de uitbouw van de huidige collectieve arbeids overeenkomsten", zei hij. foto Camiie Schelstraete Alleen kiezer kan SGP buiten college van GS houden. door Ben Jansen TERNEUZEN - De SGP is een be trouwbare coalitiepartner in het provinciaal bestuur van Zeeland. Vindt de SGP zelf. Het valt daar om niet te motiveren om de staat kundig gereformeerden buiten het dagelijks provinciebestuur te hou den. Volgens W. Kolijn, terugtredend leider van de SGP in de Zeeuwse taten kan alleen een slechte ver kiezingsuitslag uitsluiting van de SGP rechtvaardigen. „Want we hebben een betrokken en deskun dige bestuurder naar GS afgevaar digd en niemand kan ons gebrek aan steun en loyaliteit aan het be leid college-beleid verwijten." Ook die deskundige en betrokken bestuurder, gedeputeerde en lijst trekker G. van Heukelom, vond dat de SGP krediet heeft opge bouwd in de nu bijna verstreken Staten-periode. „Onze fractie is be trouwbaar geweest - en dat kun je niet van elke fractie zeggen. We hebben laten zien dat met ons goed valt te regeren." Van Heukelom was erover ver baasd dat nu kennelijk ook buiten de Westerschelde mag worden ont- polderd om de getijdennatuur te versterken. Hij eiste duidelijkheid daarover van het ministerie van LNV. „We willen weten of je op het verkeerde spoor zijn gezet. Ik vind dat we geen stap meer moe ten zetten tot daar klaarheid over bestaat." Hij vond dat de Zeeuwse Milieu Federatie zelf de kosten van proce dures tegen overheidsbesluiten moet dragen. „Wij betalen onze dominees, onze kerken en onze ge handicaptenzorg toch ook zelf" door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse politiechef J. Dalebout wil burgers geen diensten laten meedraaien met de politie. De districtschef laat dat de ge meente Terneuzen weten, naar aanleiding van raadsvragen door G. van den Berg (PvdA). Die wees op het project Burgers in blauw in de regio Haaglanden. Om meer be grip voor het politiewerk te krij gen, mogen daar bij wijze van ex periment burgers diensten mee draaien. Dalebout vindt dit voor Zeeuws- Vlaanderen nu niet wenselijk. Dat heeft naast aspecten van 'aanspra kelijkheid', 'veiligheid' ea '.privacy' te maken met grote verschillen in bedrijfsvoering tussen beide re gio's. In de regio Haaglanden zijn met name noodhulpdiensten en surveillances losgekoppeld, terwijl deze diensten binnen het district Zeeuws-Vlaanderen zijn geïnte greerd. Om toch wat tegemoet te komen aan Van den Berg herhaalt de poli tie de uitnodiging aan de Terneu zense raadsleden eens te komen praten en desgewenst een dienst mee te draaien. Op die manier krij gen de politici de gelegenheid het politiewerk in de praktijk beleven. Als volksvertegenwoordigers kun nen zij hun ervaringen dan terug koppelen naar hun achterban.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35