Zeeland PZC Rampoefening in de polder 39 31 Paard in de mistl Nieuwe natuur in polder noordelijk van Aardenburg u heeft nog maar 2 dagen om een Staatslot te kopen! Vitaal Sas aan herijking toe Sokken ZEEUWS-VLAANDEREN Een vocaal experiment met bestaand materiaal Wandelpad ontsluit het boerenland Donderdag 8 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Calamiteitencentrum zo goed als zeker naar Terneuzen. door René van Stee TERNEUZEN - Het staat nagenoeg vast dat veiligheidsbedrijf Ricas en bouwconsortium Heijmans een multifunctioneel en internationaal oefencentrum voor het bestrijden en voorkomen van boven- en on dergrondse calamiteiten en ram pen bij Terneuzen gaan bouwen. De gemeente Terneuzen en Zee land Seaports hebben stevige ei gendomsposities in respectievelijk de Koegorspolder en op de Axelse Vlakte. Zij doen Rican volgende week allebei een aanbod voor grondaankoop. Het maakt de Ter- neuzense wethouder A. van Waes (bedrijven) niet uit waar de keus op valt. „Het belangrijkste is dat het oefen- centrum naar ons toe komt. En daar gaan we samen met de pro vincie en Zeeland Seaports alles aan doen. Want het gaat om een belangrijke investering in nieuwe hoogwaardige werkgelegenheid", aldus Van Waes. In eerste instantie was alleen de Axelse Vlakte in beeld. Nu is daar ook de Koegorspolder bijgekomen, omdat de Axelse Vlakte een haven terrein in ontwikkeling is. Dit zorgt voor hogere grondprijzen, waardoor het terrein wellicht min der interessant is voor het oefen centrum. Directeur E. Reijnders van Rican laat zich hier echter niet Komst oefencentrum vooral ook afhankelijk van de bereidheid van overheden om er gebruik van te maken. Het levert enkele honderden arbeidsplaatsen op. over uit. Wel is volgens hem in principe het besluit al gevallen om het oefencentrum in Zeeuws-Vlaanderen op te zetten. Reijnders: „De knoop kan binnen enkele weken worden doorgehakt. Of anders binnen enkele maan den, omdat we mogelijk in aan merking komen voor diverse subsi diepotjes. Daar moeten dan aan vragen voor worden ingediend." Het oefencentrum is een particu lier initiatief waarvan de investe ring meer dan dertig miljoen euro bedraagt. Het levert zon honderd directe en tweehonderd indirecte arbeidsplaatsen op. Volgens Reijn ders is er al veel belangstelling uit zowel binnen- als buitenland. Ook verklaart hij dat onderzoek ondub belzinnig heeft aangetoond dat een dergelijk centrum bestaans recht heeft en zelfs op Europese schaal ook echt nodig is. Maar dan moeten wel diverse randvoorwaar den goed zijn ingevuld. „Want een dergelijk centrum is al leen te vermarkten als overheids diensten er intensief gebruik van maken. Die zekerheid hebben wij het hardst nodig als het definitieve besluit valt." SLUISKIL - Zo lijkt het toch nog een beetje win ter. Gisterochtend het wit van bevroren dauw, het krabben van de ruiten. En voor vanochtend hebben de weerprofeten zelfs een sneeuwalarm afgegeven. Maar reken niet op een pak dat be klijft. Al in de loop van de dag zal de sneeuw overgaan in regen. Zoals het paard dat in een weitje in Sluiskil op- H ti b A AARDENBURG - In de Aardenburgse Havenpolder mag vanaf eind maart worden begonnen met de aanleg van een natuurgebied. De polder ligt ten noorden van de kik- kerstad. Het natuurgebied is een compensa tie voor natuur dat verloren gaat bij de aanleg van de rondweg om Aardenburg. De gebiedscommissie West- Zeeuws-Vlaanderen krijgt een ont grondingsvergunning van de pro vincie om vanaf 29 maart met gra ven te beginnen. Deze vergunning mag echter pas worden gebruikt als de beroepstermijn is verstreken en bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State geen bezwaar is gemaakt. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat het vernieuwingsproject Vitaal Sas deze maand evalueren. In overleg met de stichting Vitaal Sas wil de gemeente bezien hoe in de nabije toekomst een vervolg ge geven kan worden aan het revitali seringsproject voor het kanaalstad je, dat vijfjaar geleden werd opge start. Volgens wethouder J. van Schaik van Terneuzen, tevens secretaris van Vitaal Sas, is er in het project kader - na een moeizaam begin - vrij veel van de grond gekomen. Een park op het Kanaaleiland, een rotonde en een nieuw Keizer Ka- relplein. Van Schaik: „Daarnaast is er vijf ton per jaar gestopt in de aankleding van het centrumge bied, zijn we nog steeds bezig met een nieuw gemeenschapscentrum en een brede school. Dat is nogal wat" Van Schaik wil Vitaal Sas continue ren, maar weet ook dat in andere kernen in de gemeente stemmen opgaan voor dergelijke projecten. doemt uit de mist aantoont: het is nog altijd veel te zacht voor de tijd van het jaar. Daar zal ook een voorbijstuivend sneeuwstormpje niks aan ver anderen. foto Wim Kooyman Tipredactie@pzc.nl Het loopt niet lekker tussen de berijders van kitebuggy's en de zonaanbidders op het Schouwse strand. Buggyrijders laten zich voortbe wegen door de wind met een krachtige vlieger en een karretje, ofwel buggy. Groots en meesle pend. Naturisten willen in alle rust naakt recreëren zonder vlieger of karretje. Zij geven de voorkeur aan bloot vertoeven langs de kust. Letterlijk ontdaan van alle ballast. Niks groots en meesle pend. De naaktrecreanten krijgen steun van de natuurbeschermers. Zij vrezen schade aan fora en fauna door die fitsende karre tjes. Bovendien zijn de natuurfreaks bang dat die kitebuggy's de natu risten 'van de sokken' rijden. Dat laatste lijkt overigens toch nog een hele toer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31