Zeeland nog steeds springlevend Muntkantoor probeert via enquête argeloze brieflezer setje euromunten te verkopen _SPZC Donderdag 8 februari 2007 27 Ellemeetse ruiters op het strand van Scharendijke tijdens de straoviering van 2000. foto Marijke Folkertsma Organisatie bekend bij behartigers van consumentenbelangen. door Inge Heuff zierikzee - Met een officieel aan doende enquête probeert het Ne derlands Muntkantoor uit Echt munt te slaan uit de argeloosheid van de brieflezer. Wie namelijk valt voor het gratis aangeboden setje Finse euromun ten, tekent meteen ook voor uitga ven van euro-gedenkmunten. En die kosten geld. TNT verspreidt momenteel brieven met het op schrift Deskundigen Enquête 2007. De nietsvermoedende ontvanger wordt door het Nederlands Munt kantoor gevraagd een 'persoonlijk opinieformulier' in te vullen. Aan leiding is de invoering van de euro nu vijf jaar geleden, overigens heeft de begeleidende brief het over vier jaar geleden. De lezer is, aldus de briefj represen tatief uitgekozen. Dat is een beetje vreemde voorstelling van zaken. De brief is namelijk niet op naam gesteld of geadresseerd, maar wordt deur aan deur verspreid. De analyse van de enquête wordt, volgens het enquêteformulier, uit gevoerd ten bate van interne doel einden. Het lijkt er echter op dat het Nederlands Muntkantoor meer belangen heeft dan de uit komst van de enquête. Want als dank voor de verstrekte gegevens kan de lezer gratis een setje Finse euro's ontvangen. Hier voor moet hij wel zijn naam- en adresgegevens invullen en zijn handtekening plaatsen. Die handtekening is cruciaal. Daar mee tekent de argeloze lezer met een voor het recht om de nieuwe uitgaven van de editie euro-ge denkmuntensets te mogen ontvan- m Het Nederlands Muntkantoor ge- bruikt gratis Finse euro's als lok kertje en probeert mensen te la ten tekenen voor dure euro-ge denkmunten. gen. Helaas voor de lezer kosten deze sets dertig tot vijftig euro. Na tuurlijk mag hij altijd de aangebo den waar binnen twintig dagen gratis terugsturen. Maar dat betekent telkens een be zoek aan het postkantoor om de pakjes, al dan niet aangetekend, te rug te sturen. Het Nederlands Muntkantoor, een merk van een Zwitserse organisa tie, is geen onbekende bij de consu mentenprogramma's en belange norganisaties. Er is de afgelopen ja ren meermalen voor de praktijken gewaarschuwd. Bij de politie in Zeeland waren vandaag nog geen klachten over de enquête binnengekomen. Burgh-Haamstede voor even in sfeer Kameleon burgh-haamstede - De Oranjever- ening Burgh-Haamstede bereidt een bijzondere viering van Konin ginnedag voor. De tweeling Hielke en Sietse Klink hamer uit de films De schippers van de Kameleon en de Kameleon 2 zijn op die dag aanwezig. Burgh-Haamstede transformeert voor die gelegenheid in het aan zien van het Friese dorp Lenten van de jaren 50, De beroemde film tweeling zal handtekeningen uitde len. Harpenau exposeert in Badhotel Renesse renesse - In het Badhotel Renesse wordt van 14 februari tot 15 mei het werk van beeldend kunstena res Patty Harpenau tentoonge steld. Harpenau (Amsterdam, 1959) werd opgeleid aan de kunstacade mie van Jeruzalem. Met haar schil derijen en gouaches oogst ze veel waardering in Nederland en de Verenigde Staten. De verkoopexpositie aan de Laone in Renesse is dagelijks geopend. Jubileumfeest in durps'uus De Vanger bruinisse - Tonie van der Hulle zit zeven jaar als beheerder in 't durps' uus de Vanger in Bruinisse en dat wordt gevierd met een reünie en feest. Op zaterdag 10 februari treden Frank Polak en dj Bertin van der Laan op in De Vanger. Frank Polak zingt bekende covers en dj Bertin is vooral bekend door het draaien van après-ski muziek. Het feest begint om 20.30 uur en loopt door tot in de kleine uurtjes. Ouddorpse leerde op Schouwen schilderen coedereede - De Ouddorpse kun stenares Zwaantje Raukema-Flee ring volgde schilderlessen bij Ruud van den Bosch uit Scharen dijke. Momenteel volgt ze een ver diepingscursus bij Kees van de We tering in Burgh-Haamstede. Haar nieuwe technieken exposeert Raukema-Heering vanaf morgen tot en met 6 april in het gemeente huis van Goedereede. In haar wer ken komen de schilderstijlen van haar leraren duidelijk naar voren. De expositie is te zien tijdens de openingstijden van het gemeente huis, dat is gevestigd aan de Tram lijn 2 in Goedereede. Midwinterconcert in Nieuwe Kerk Zierikzee zierikzee - Het koor 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen, onder leiding van André van Vliet, geeft zater dag 24 februari een midwintercon cert in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Dit koor telt ruim honderdvijf tig leden. Zij brengen een breed re pertoire van klassieke werken en geestelijke liederen. Het koor wordt begeleid door pianist/organist Jan Mulder. Peter Wildeman en Gerlinda van den Berg verzorgen enkele muzikale in termezzo's op panfluit en vleugel. De Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk hoopt deze avond geld in te zamelen voor de verdere restauratie van het kerkinterieur. Het concert begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27