4> Essent lonkt naar Borssele Belgiëstelt L vignet uit PZC Wit? Illegale visser dumpt kabeljauw in Nederland Marco van Basten wint gladjes van Guus Hiddink Donderdag 8 februari 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 3 7 - los nummer 1,30, zaterdag €1,85- www.pzc.nl Energiebedrijf heeft nieuwe centrale nodig door groeiende vraag. door Jeffrey Kutterink BORSSELE - Energiebedrijf Essent wil een kolencentrale bouwen in Borssele of Geertruidenberg. Hal verwege dit jaar besluit het defini tief waar die moet komen. De nieuwe stroomfabriek zou recht tegenover de bestaande ko lencentrale in het Sloegebied moe ten komen. Hij krijgt een vermo gen van tussen de 800 en 1100 Me gawatt; goed om naar schatting twee miljoen huishoudens vanaf 2013 te voorzien van elektriciteit. De bouw kost 1 miljard euro en moet in 2008 beginnen. Steenkool is de brandstof, al wordt de centra le voorbereid voor het meestoken van biomassa. Essent kiest niet, zoals Nuon in de Eemshaven, voor een natuurvrien delijker kolenvergassingscentrale. „Die techniek heeft zich nog onvol doende bewezen", stelt M. van 't Noordende, lid van de Raad van Bestuur van Essent. „We gebrui ken hoogwaardige technologie waardoor de centrale veel schoner is dan bestaande kolencentrales." Hoeveel banen de centrale ople vert is nog niet bekend. Essent wil een extra centrale bouwen, omdat de vraag naar stroom sterk stijgt. Netbeheerder Tennet verwacht over tien jaar een groei van de vraag van 20 a 30 procent. Voor Essent zijn de komende maanden twee vragen belangrijk. Hoe lang duurt het om een milieu vergunning te krijgen en kan Es sent zijn elektriciteit kwijt aan het landelijke net? „Hoe langer een procedure duurt, hoe meer geld dat kost", zegt Van 't Noordende. Borssele heeft één groot nadeel: de 'lijn' naar het landelijke hoogspan ningsnetwerk zit vol. Verandert daar niets aan, dan kan de centrale zijn stroom niet kwijt. pagina 2: Komst nieuwe centrales niet logisch Gedeputeerde Poppelaars in zijn sas met motto kabinet MIDDELBURG - De invoering van het Belgische wegenvignet wordt uitgesteld tot 1 januari 2009. De Vlaamse regering legt het vignet plan na protesten uit vooral Neder land eerst voor aan de Europese Unie. Verkeersgedeputeerde A. Poppelaars is verheugd over het uitstel, maar verwacht geen afstel. Hij hoopt dat er snel afspraken op Europees niveau komen. „Misschien kan er een Eurovignet worden ingevoerd, zoals dat er nu al voor zwaar verkeer is", aldus Poppelaars. Telefonisch spreekuur Heeft u vragen of opmerkingen over de nieuwe PZC op tabloidformaat? Vanavond houdt de hoofdredactie van 18.00 tot 19.00 uur telefonisch spreekuur. Het nummer is 0113-315660. De hoofdredactie Liever een tweede kerncentrale dan een tweede kolencentrale. De traditionele kerk heeft jongeren veel te bieden. ffteercHHBHi 6 4 Zie pagina 11 ■ESHEIlBfllHBi Meningen: 10 en 11. Economie: 14 en 17. Beurs: 16. Weer: 22. Strips: 23. Agenda: 35. Cultuur: 36 en 37 Weeka genda: 38 en 39. Sport: 41, 42, 43, 44 en 45. Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 GOES - Lijsttrekker A. Poppelaars van het CDA Zeeland is reuze in zijn sas met het motto van het komende kabinet Balkenende IV: Samen Le ven Samen Werken. Dezelfde slogan waarmee de Zeeuwse CDA'ers de Statenverkiezingen ingaan, alleen de volgorde is omgekeerd. De vraag van de kip of het ei is niet moeilijk: de leus van het verkiezingsprogramma van het CDA Samen Wer ken Samen Leven is al in augustus vorig jaar ver zonnen. Er waait in de nieuwe regering niet al leen een Zeeuwse wind vanwege Balkenende, maar ook door het motto, lacht Poppelaars. „Dat ook Wouter Bos zich zo herkent in het CDA Zee land - geweldig." pagina 5: Hoge inkomens zwaarder belast pagina 7: Rekeningrijden hete aardappel pagina 12: Spel zonder verliezers foto Dirk Hol/WFA m ii i 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1