Media Hilary Duff wil SCTICUS genomen worden PZC Donderdag 8 februari 2007 1 9 Hilary Duff telt pas negentien lentes, maar heeft al tien jaar een professionele acteercarrière. Na haar doorbraak als Lizzie McGuire in de gelijknamige televisieserie, sloeg de blonde Texaanse ook aan het zingen en het ontwerpen. Maar noem Hilary, te zien in de film Material Ciris, geen 'merk'. door Thalia Brandt foto GPD en film over twee jon ge meisjes die enorm veel geld hebben'. Volgens actrice en zangeres Hilary Duff is dat het plot van de komedie Ma terial Girls, die vanaf 20 februari in de videotheken ligt. Hilary Duff neemt één van de twee hoofdrol len voor haar rekening. De rol is haar op het lijf geschreven. De af gelopen zes jaar ontpopte de jonge ster zich immers van een begin nend sterretje tot een gefortu neerd tienertycoon. Vrijwel vanaf het moment dat Hi lary kon lopen, liep ze allerlei audi ties af, geflankeerd door moeder Susan en oudere zus Haylie. In 2001 zorgde haar vertolking van de bijdehante Lizzie in de Disney tele visieserie Lizzie McGuire voor een wereldwijde doorbraak. Een Lizzie McGuire Movie volgde, evenals zoetsappige producties als A Cinde rella story, Cheaper by the dozen en The perfect man. Voor deze films, trouw bekeken door Hilary's jonge fanschare, toucheerde de teen queen tussen de 1 en 2 miljoen dol lar per rol. Het tienersterretje hield het niet bij acteren alleen. Ze scoorde in Amerika een hit met I can't wait, een lied van de Lizzie McGuire soundtrack, en zong zich met fris se poprockliedjes als So yesterday, Fly en Wake up de hitlijsten in. De bijbehorende albums Metamorpho sis (2003), Hilary Duff (2004) en Actrice en zangeres Hilary Duff wil graag 'een dramatische rol of een rol in een onafhankelijke film'. Most Wanted (2005) gingen wereld wijd meer dan 4 miljoen keer over de toonbank. Volgens het blad Rol ling Stone verdiende de tienerster in 2005 liefst 17,1 miljoen dollar. Niet alleen met zingen en acteren. Ze breidde haar imperium uit met een lucratieve kledinglijn: Stuff By Hilary Duff en allerhande Hila- ry-accessoires. Maar noem haar 'een merk' en je krijgt een geërger de reactie: „Ik ben helemaal geen merk, ik ben een gewoon persoon. Ik doe inderdaad verschillende din gen, maar dat heet creatief zijn." Ze is wel een material girl. „Ik 'Ik doe inderdaad veel verschillende dingen, maar dat heet creatief zijn' houd erg van shoppen", lacht ze. „Ik geef mezelf graag cadeautjes, zoals deze ring (ze wijst op een ge vaarte dat vrijwel haar hele wijs vinger beslaat). Hij is van goud en de stenen zijn diamanten." Haar grootste uitgave tot nu toe was het optrekje dat ze in Los Angeles kocht. Ze woont er met haar zus, de in Amerika bijna net zo beken de actrice en zangeres Haylie (21). In Material Girls spelen de Duffs de zusjes Tanzie en Ava Marchet- ta, twee stinkend rijke erfgenamen van een cosmetica-imperium, die hun tijd volmaken met feesten en geld over de balk smijten. Hoewel Hilary anders volhoudt, lijken de personages verdacht veel op feest beesten en Hilton-erfgenamen Pa ris en Nicky. Met haar losbandige ge neratiegenoten heeft Hilary niet veel op. Een sekstape, a la Pa ris, of foto's van laveloos en slipjes loos bezoek aan een bar, zoals van Britney Spears, hoeven we van 'Hil' niet te verwachten. „Ik houd wel van uitgaan, maar om te dan sen." De kans dat ze betrapt wordt op rijden onder invloed, zoals Ni cole Richie, of in een afkickkliniek belandt, net als actrice Lindsay Lo- han, is nihil. Haar ultieme vrije tijdsbesteding is een dagje thuiszit ten. „Lekker in mijn eigen bed sla pen en met mijn honden spelen." Toch is de niet-partygirl voer voor Amerikaanse roddelbladen. Zo zou niet met zangeres Avril Lavig- ne door een deur kunnen en zou ze ruzie hebben met actrice Lind- sey Lohan. Volgens Hilary is daar van geen sprake. De pers, vindt ze, is de laatste jaren alleen nog geïnte- resseerd in het privéleven van be kendheden en dat maakt de druk op haar groot: „Dus houd ik mijn mond over dingen die ik écht pri vé vind. Minder belangrijke per soonlijke details vertel ik gewoon." Hilary wil de eindeloze reeks glad de all American girl-rollen graag af gewisseld zien met 'een dramati sche rol of een rol in een onafhan kelijke film.' Haar huidige filmpro ject, Brand hauser: stuff happens, is een stap naar een meer gevarieerd acteer-cv. In de politieke satire, die de oorlog om olie op de hak neemt, speelt ze een 'dertien-in- een-dozijn-popzangeres'. De film komt eind dit jaar in de biosco pen. Ook dit jaar op de agenda: Hi lary's nieuwe album Dignity en een nieuwe kledinglijn, 'gericht op iets oudere meisjes'. Ze ontwerpt de kleding niet zelf, maar gaat wel regelmatig om de tafel met haar de signteam om thema's, kleuren en stoffen voor de nieuwe collectie te bepalen. 'Heerlijk' vindt ze het, om tijdens het ontwerpproces ach ter de schermen bezig te zijn. „Niet alleen omdat het leerzaam is, maar ook omdat ik weieens als een normaal mens in mijn jogging broek naar mijn werk wil, haha." ALLEMENSEN Gary Glitter hoeft minder lang in de cel Gary Glitter (62), veroordeeld tot drie jaar brommen in een Vietnamese cel, komt volgens de BBC eerder vrij. De glamrocker kreeg maart vorig jaar een cel straf tot november 2008 opge legd, omdat hij twee meisjes van tien en elf jaar oud misbruikt zou hebben. Gisteren werd ech ter besloten dat de glibberige Glitter van weleer in augustus 2008 al de bajes mag verlaten. Glitter, wiens echte naam Paul Francis Gadd is, was in de jaren zeventig beroemd dankzij hits als I'm the leader of the gang (I am). De laatste jaren komt hij echter uitsluitend in het nieuws door zijn illegale voorliefde voor minderjarigen. Ster uit 'Beverly Hills 90210' wordt vader Jason Priestley, bekend als Bran don uit de vroegere hitserie Be verly Hills 90210, wordt vader. De 37-jarige acteur en zijn vrouw Naomi Lowde (31) ver wachten komende zomer hun eerste kindje. De twee gaven el kaar in mei 2005 op de Baha ma's het jawoord. Amsterdam eert Willeke Alberti De gemeente Amsterdam heeft Willeke Alberti dinsdag onder scheiden met het Ereteken van Verdienste. De in Amsterdam ge boren en getogen zangeres kreeg de gemeentelijke onderscheiding uitgereikt door wethouder Caro- lien Gehrels van Cultuur, maak te de gemeente gisteren bekend. De populaire zangeres zit vijftig jaar in het vak en viert dit met haar jubileumshow Goud in thea ter Carré. Tijdens haar carrière heeft Willeke Alberti zich vaak, door de keuze van haar repertoi re, ingezet om Amsterdam te promoten. Ze treedt regelmatig op bij concerten voor goede doe len, zoals het Aidsfonds, het Ro de Kruis en haar eigen Willeke Alberti Foundation. Horloge levert Charlize rechtszaak op Oscarwinnares Charlize Theron is aangeklaagd door een Zwitser se horlogemaker. Hij beschuldigt de actrice, bekend van de speel films Monster en The Italian Job, ervan een horloge van Christian Dior gedragen te hebben, terwijl ze een overeenkomst met hem had gesloten om zijn uurwerken te dragen. De Zuid-Afrikaanse filmster had een flink bedrag ge kregen om in advertenties van de Zwitser te verschijnen en zijn horloges te dragen tussen okto ber 2005 en december 2006. Ze was in die tijd ook het gezicht van een Dior-parfiim en werd in maart 2006 met een uurwerk van deze ontwerper gefotogra feerd. De Zwitserse fabrikant had exclusiviteit verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19