Meningen Prettige prijzen. Vorstelijke service. Dat is Ben de Graaff Ben de Graaff Al bijna gewend tapijt&parket 1 O Donderdag 8 februari 2007 PZC LEZERSBRIEVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl VCT (4) Alleen de WCT zou de structurele daling van het aantal arbeidsplaat sen (4000 in 6 jaar tijd volgens de heer Vrijland van het ZPPC) kun nen ombuigen. Paniekzaaierij om een project er door te duwen. Want wat zijn de feiten? Tegen over afname van werkgelegenheid in de haven staat enorme toename in andere sectoren. Het werkloos heidspercentage in Zeeland is mo menteel 2,5% wat een absoluut mi nimum is, landelijk is het 5,5%. Er is krapte op de arbeidsmarkt, er zijn veel vacatures en ze zijn moei lijk op te vullen. De groei gaat doorzetten en nu al klinkt door dat gebrek aan werknemers een be dreiging kan zijn voor de economi sche groei. Maar tot 2010 vindt ook een pensioengolf plaats. Dui zenden ouderen met expertise en een ouderwetse arbeidsmoraal ver laten hun bedrijven. Jongeren moe ten hun plaats innemen maar het ontbreekt hen in toenemende ma te aan kennis en vaardigheden om dat vanzelfsprekend te doen. Ver der staat een absolute daling van de (beroeps)bevolking er aan te ko men. De provincie negeert dit feit nog steeds en denkt met campag nes deze afname te kunnen om draaien in groei. Maar als provin cie kun je niet vechten tegen natio nale en Europese tendensen, je kunt hoogstens het moment van afname vertragen. Dat betekent op korte, middellange en lange ter mijn een behoefte aan mensen en niet aan banen. Doorduwen van een WCT bete kent inhuren van mensen van bui ten Zeeland, verlies van werkgele genheid in het toerisme en de vol le overlast door transportstromen. Wat een hoogstaande belangenaf weging door de provincie. Hester van Rees Marktveld 7 Kloetinge VCT (5) In de discussie rond de WCT/VCT worden voortdurend twee dingen door elkaar gehaald. PSA, een van de grootste containerverladers in de wereld, met onder andere ter minals in Antwerpen zoekt een containerterminal aan open water die bereikbaar is voor hun grootste containerschepen, van 350 meter en langer en diepgangen van meer dan 13 meter. Het gebied rond het Kalootstrand zou daar uitstekend geschikt voor zijn. De haven van Antwerpen wordt moeilijker be reikbaar voor de alsmaar groter wordende containerschepen. Ook al door de stroperige onderhande lingen met de Nederlandse over heid over de verdieping van de Westerschelde. Verbrugge een groot havenbedrijf in Vlissingen en Terneuzen wil ook een contai nerkade. Natuurlijk, bijna alles wordt verscheept in containers te genwoordig, dus die VCT zal er heus wel komen in het Sloe. Maar zeker niet op zo'n grote schaal als de PSA bij de WCT voor ogen heeft. De grootste containersche pen passen eenvoudigweg niet in de Sloehaven. De discussie over de WCT moet losgekoppeld worden van de VCT. Dat alles uit de kast wordt gehaald door de voor- en vooral tegenstanders is logisch. Duintjes, haaientanden, uniek na tuurgebied allemaal prachtig, maar de kernvraag blijft: Grootschalig containertransport over weg en water met bijbehorende grootscha lige groei in economie, ja of nee. Jan van Berlo H. Roland Holstlaan 24 Vlissingen Tragisch Net als bij de stationsbrug was het ook (weer) wachten op een tra gisch ongeluk bij de spoorwegover gang bij de Schroebrug in Middel burg. Bij mijn weten is dit het der de ernstige ongeluk dat daar heeft plaatsgevonden. Jaren geleden een jongen op een brommer, die ach terna werd gezeten door de poli tie, een paar jaar geleden twee jon gens op een brommer die dachten dat ze over konden steken na het passeren van de eerste trein en nu dit... (zie PZC 6 februari) Deze overgang is waarschijnlijk de druk ste in Zeeland en de beveiliging een van de slechtste. Vooral omdat elk uur op dit punt twee treinen el kaar kruisen. Dagelijks steken veel fietsers over terwijl de lichten nog niet gedoofd zijn. Dat er nog niet vaker ongelukken gebeurd zijn is een wonder. De slagboompjes die er (voor de helft van de weg) staan stellen niets voor. Als iemand er een duwtje tegen geeft, vallen ze om. Het stuk voor voetgangers is helemaal niet beveiligd. Nu gaat er iets veranderen. Maar het is weer te laat. Voor de zoveelste keer in Middelburg... Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Intercity's Reactie op de brief van Van Nes (PZC, 05-02) uit Terneuzen. Het verbaast mij dat hij het een slechte zaak vindt dat de omstreden sta tions openblijven. Waar haalt hij de arrogantie vandaan om te beslis sen over mensen uit Arnemuiden, Kapelle en Krabbendijke, die af hankelijk zijn van het openbaar vervoer. Waar hebben we het over? De reistijd van Vlissingen - Roosendaal duurt maar acht minu ten langer. J. de Kaart Cort van der Lindenstraat 206 Goes Op de tweede dag van de PZC op tabloidformaat zijn er opnieuw veel, voornamelijk positieve, lezers reacties binnengekomen. De mail box stroomt over en op internet spreekt de stelling: de PZC Op ta bloid een feest? nu pas echt goed aan. Felicitaties van Kinderopvang Wal cheren volgden gisteren, met lof voor de bewaarde kwaliteit van de PZC. Toch zijn er lezers die nog hun weg moeten vinden in de nieuwe krant. Ze verzuchten dat ze de Zeeuwse Almanak niet kunnen vinden. Die staat op de voorpagi na van het regiokatern; weliswaar in een ander jasje, maar ze is niet 'weggetabloid', zoals een brief schrijfster veronderstelde. Ongerust zijn sommigen ook, om dat ze op de vertrouwde plaats op de vertrouwde dag hun columnis te misten. 'Marjan Berk is helaas verdwenen', vermoedde een abon nee uit Koudekerke. Maar Berk ver schijnt op tabloidformaat op zater dag in de krant. Haar kopij is al binnen. Opvallend veel lezers zijn lovend over de krant, zoals H. Eggink: „Heerlijk, dit handige formaat. Was het al gewend van het Trouw. Prima, ook de opmaak en het let tertype. Wij zijn er blij mee." T. Mondeel houdt het kort: Ta bloid: prima! Het afscheid van de strips Olie B. Bommel en Casper en Hobbes valt niet licht. Elich schrijft daarover: Tom Poes, verzin een list om Bom mel terug te krijgen!" Linda Wijkhuys schaart zich ook in de rij die Casper en Hobbes mis sen. „Jullie waren het enige blad dat deze strip publiceerde. Erg jam mer." Marloes Cevaal vindt tabloid Ge weldig! „Ook de opbouw en de vormgeving vind ik goed! Maar er is een klein detail dat ik mis, name lijk; de Casper en Hobbes strip! We genoten hier erg van deze strip omdat we ons herkenden in cf het duo." Uw klacht is genoteerd. tapijt karpetten gordijnen parket laminaat planken vloeren vinyl www.bendegraaff.nl dr.m- -f Schitterend frisé tapijt voor alle in in uw huis. 100% nylon, antistatisch, 400 cm breed. 7 jaar garantie. In 16 kleuren leverbaar Ind. vakkundig leggen.' O JT Zeer degelijk stoer- boude tapijt voor een ooflijk lage prijs Leverbaar in 'fraaie kleuren. Geschikt voor het hele huis 100% synthetisch Antistatisch 400 cm breed, 5 jaar garantie Ind. vakkundig leggen.' Prachtig marmoleum- met een zeer slijtvaste [g leverbaar in 10 trendy kleuren prima te combineren in de diverse kamers huis. 400 cm breed 7 jaar garantie. Ind. vakkundigleggen.' Inbetween hoog) Zeer actueel gordijnstof in eigentijds dessin Inclusief meten, maken en hangen. Vloerdelen ca, 2 m lang en 19 cm breed. Zowel zwevend als massief te leggen. 10 jaar garantie op fabricagefouten. Gratis meten, vloercontrole en afleveren! Vakkundig leggen met alle garanties door onze eigen parketteurs is ook mogelijk. Eiken 3 strook 3632. Zichtbaar en voelbaar houtstructuur, 8 mm dik, 15 jaar garantie. p/mJ ongelegd direct leverbaar. Al meer dan 35 jaar biedt Ben de Graaff u een ruime keuze aan tapijt, parket, laminaat, houten vloeren, vinyl en gordijnen. Voor sfeer en kwaliteit in uw woning bent u bij Ben de Graaff altijd aan het juiste adres. Deskundig advies én de uitstekende service van onze vakmensen maken het verschil. Tot ziens bij Ben de Graaff! Bonaparte UHÉSH ESHrCC Echte vakmensen. Je ziet 't verschil! parade taprt tretford Heuga hfodbGT Ben de Graaff Servicegarantie Leggen en hangen zonder zorgen Wij komen als het uitkomt U kunt thuis betalen met IH iergen op zoom Rc elefoon 0164-250050 ireda Fatimaplein 10, telefoon 076-5613650 culemborg Anth v I telefoon 0345-532743 eindhoven Ruijsdaelb telefoon 040-2457280 BPERGO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10