Buitenland Jakarta wacht nog meer beproevingen DIESEL Na de lagere school pak ik mijn wapen weer op KRAS.NL Zes doden in Duits restaurant GENT Hoofdstad Indonesië staat voor driekwart onder water. JAKARTA - De situatie in de onder gelopen Indonesische hoofdstad Ja karta zal de komende dagen ver slechteren. Meteorologen voorspel den gisteren dat het nog zeker een week hard blijft regenen. „We ver wachten van de inwoners dat ze alert blijven, want het water kan weer stijgen, en dat kan heel snel gaan", zei Sihar Simanjuntak giste ren, een functionaris die toezicht houdt op de waterwegen in de stad. Als gevolg van hevige regen val heeft ongeveer driekwart van de stad te kampen met waterover last, meldden de autoriteiten giste ren. Het dodental als gevolg van de overstromingen was gisteren ge stegen tot 29. De vrees bestaat dat het aantal slachtoffers nog zal stij gen. Bij het Nederlandse ministe rie van Buitenlandse Zaken waren gisteren geen meldingen van Ne derlandse slachtoffers. De grootste zorg van het crisiscen trum van de Indonesische rege ring is de uitbraak van ziektes. De bevolking is gewaarschuwd niet van het verontreinigde water te drinken. Ongeveer 500.000 men sen in Jakarta moeten het zonder schoon drinkwater stellen. Daar om zijn de hulpdiensten gisteren N* Meteorologen voorspellen nog veel meer regen in de door over stromingen getroffen Indonesi sche hoofdstad Jakarta. Er zijn nu al 340.000 mensen dakloos. begonnen met het uitdelen daar van. Zo'n 340.000 mensen zijn dakloos geworden in de ruim negen mil joen inwoners tellende stad. Het openbare leven is deels tot stil stand gekomen. Het water staat in sommige delen van de stad vier meter hoog. Een aantal wegen door Jakarta is afgesloten. De mees te scholen bleven gisteren dicht. De overheid heeft 13.000 politie agenten en 4000 militairen ingezet om de slachtoffers van de overstro ming te bereiken, te evacueren en hulp uit te delen. De Indonesische milieuminister Rachmat Witular stelde gisteren projectontwikkelaars en stadsplan ners verantwoordelijk voor de ernst van de overstromingen. Veel wijken liggen dichtbij rivieren. Deskundigen buigen zich in Parijs over lot van kindsoldaten. door llona Eveleens NAIROBI - De wereld telt een kwart miljoen kindsoldaten van wie bijna de helft in Afrika leeft. In de Franse hoofdstad Parijs buigen des kundigen zich deze week over hun lot. Sinds tien jaar geleden grond beginselen voor preventie, demobi lisatie en herintegratie voor kind soldaten werden opgesteld, is de si tuatie weinig verbeterd. „Ik had geen andere keuze dan soldaat te worden. Thuis waren teveel honge rige monden", vertelt de Congole se Nicole. Haar nagels zijn gelakt en de lippen glossy terwijl goud haar oren, hals en polsen siert. Over haar schouder hangt een half- automatisch geweer. „Ik had iets met kinderen willen doen bij Uni cef of zo. Dat zit er niet in want ik ben maar een paar jaar naar school geweest." In 2003 was Nico le 19 jaar en fungeerde als lijf wacht van Thomas Lubanga, de Congolese krijgsheer die nu te recht staat bij het Internationale Strafhof in Den Haag voor het in zetten van kindsoldaten. Het meis je had toen al een lange carrière van geweld achter de rug. Ze maak te indruk omdat ze angst kon in boezemen terwijl af en toe haar meisjesachtige charme door het harnas brak. In het Oost-Congole- De voormalige kindsoldaat Ishmael Beah uit Sierra Leone spreekt de inter nationale conferentie over kindsoldaten toe die gisteren in Parijs begon. foto Maya Vidon/EPA se stadje Bunia weet nu niemand wat er met Nicole is gebeurd. Mis schien is ze dood, misschien be hoort ze tot de ruim 27.000 kinde ren die zijn gedemobiliseerd door de VN. Ondanks ontwapening en verkiezingen bestaan er nog altijd scharen kindssoldaten in Congo. Wereldwijd wordt het aantal kind soldaten op 250.000 geschat. Daar van leven er zeker 120.000 in Afri ka. Deze week buigen zich in Frankrijk deskundigen over het lot van deze kinderen. Precies tien jaar geleden werden de 'Kaapstad Beginselen' opgesteld waarin pre ventie, demobilisatie en herintegra tie zijn vastgelegd. Maar weinig is sindsdien verbeterd, constateert de Franse minister van buitenland se zaken Philippe Douste-Blazy. Wereldwijd wordt het aantal kindsoldaten op 250.000 geschat Actie is volgens hem dringend ver eist. „We moeten deze verloren kinderen tonen dat een leven zon der oorlog, zonder AK-47 mogelijk is." Kinderen herintegreren is niet eenvoudig. Ze kennen vaak niets anders dan oorlog. In een herintegreringskamp van Unicef in Zuid-Soedan zei enkele jaren ge leden één van de tieners: „Als ik hier klaar ben met de lagere school pak ik mijn wapen weer op." tuningzeeland.nl 20-30% meer POWERRRR uit je dieselmotor! Pearyweg 6, Goes, 0113-661812 www.dieseltuningzeeland.nl sittensen - In een Chinees restau rant in de Duitse deelstaat Neder- saksen zijn gisteren de stoffelijke overschotten van zes personen ge vonden. De slachtoffers zijn drie vrouwen en drie mannen. Ze zijn alle zes van Aziatische afkomst. Volgens de politie wilde een 47-jarige man zondagnacht zijn vrouw ophalen uit het restaurant in de plaats Sit tensen. In de eetgelegenheid vond hij meerdere doden, onder wie zijn echtgenote. Sommige slachtof fers waren vastgebonden. Een medewerker van het restau rant had een ernstige schotwond en werd naar het ziekenhuis over gebracht. Zijn situatie is zeer ern stig. Scherp geprijsd 4-sterren hotel in prachtstreek! Vrijwel iedere maandag en vrijdag 12/2 t/m 29/6 U verblijft in het 4-sterren Mercure Lüdenscheid Dit hotel ligt aan de rand van het stadspark en beschikt over oa.een restaurant, bars, overdekt zwembad met Jetstream, sauna, parkeer gelegenheid (gratis), solarium en massage (tegen betaling). Door de gunstige ligging van het hotel, kunt u talrijke uitstapjes maken in de mooie omgeving. Wat dacht u van het oude vestingstadje Attendorn, waar u de beroemde druipsteengrotten de Attahóhle kunt bekijken. Of wat dacht u van de plaats Kassei, met het Schloss Wilhelmshöhe. Bij voldoende sneeuw, kunt u de lange latten onderbinden voor een afdaling van de hellingen rondom Winterberg of Willingen. Ook langlaufers kunnen uitstekend uit de voeten op één van de vele loipen. Reisnummer AUTO 73.609, zie www.kras.nl/73609 2-/3-/4-daagse autoreizen Belgie Extra ingekocht, nu boekbaar t/m oktober! Vrijwel iedere vrijdag en zaterdag van 16/2 t/m 29/6 U verblijft in het comfortabele 3-sterren Hotel Gravensteen. Dit hotel ligt in het hart van Gent, in een prachtige gerestaureerde 19e-eeuwse statiewoning en beschikt over o.a. com fortabele kamers, lift, bar en een sauna (gratis) Gent wordt ook wel de bloemenstad genoemd en wordt vergeleken met Amsterdam. Toch heeft Gent zijn eigen Belgische char me. Geen enkele stad in België biedt zoveel historische gebouwen als Gent. Neem bij voorbeeld een kijkje in de wereldberoemde Sint Baafkathedraal. Aan het eind van de dag kunt u genieten van een Belgisch biertje in één van de vele restaurants en gezellige sfeervolle bars. Reisnummer AUTO 17.605, zie www.kras.nl/17605 Ontdek de mooiste stad van Belgie' Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 12/2 t/m 30/3 U verblijft in het 4-sterren Scandic Brugge Dit luxe hotel, ligt net buiten het stadscentrum en beschikt over o.a. comfortabele kamers, restaurant en een bar. In het hotel kunt u gratis gebruik maken van de fitnessruimte en de sauna. Brugge, ook wel het Venetiè van het Noorden genoemd, vanwege de vele grachten die de stad rijk is Langs deze grachten kunt u genieten van de mooie gildehuizen De stad beschikt daarnaast over een zeer veelzijdig winkelaanbod. Aan het eind van de dag kunt u even heerlijk bijkomen in één van de vele gezellige restaurants en cafés op o.a. de Grote Markt. Op de Grote Markt vindt u tevens het Belfort, met zijn beiaard en het stadhuis. U zult ogen tekort komen in deze prachtige stad! Reisnummer AUTO 17.598, zie www.kras.nl/17598 Tegen spectaculaire prijzen genieten van Winters Duitsland! Vrijwel iedere zaterdag, zondag, maandag en dinsdag van 10/2 t/m 30/6 U verblijft in het 4-sterren Mercure Sonnenhof Dit hotel, net buiten het plaatsje Grafenau, ligt prachtig in de mooie heuvels van het Beierse Woud. Het hotel beschikt over o.a. ruime sfeervolle lounge, restaurant, overdekt zwembad, sauna,fitnesscentrum,solarium en een beau tyfarm. Nabij het plaatsje Grafenau kunt u heerlijk skiën in o.a. het skigebied van Grafenau, wat op circa 700 meter van het hotel ligt. Een groter skigebied; Grosser Arber ligt op circa 45 km rijden. Ook kunt u in Grafenau, wandelingen of fietstochten in de natuur maken, shoppen of gewoon in een cafeetje genieten van een Duits biertje. Ook de omgeving leent zich uitstekend voor uitstapjes. Wat dacht u van een bezoek aan Passau en Praag. Reisnummer ftUTO 73.607. www.hr.ml/7M07 .fc||t m CnisMie»o.r»,Mrd.n op k,.i nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999 ffi iflr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7