School wil liefst verhuizen Waarschuwing STYLE OPEN DAGEN voor Dengriza vrijdag 9 februari m zaterdag 10 februari pzc Dinsdag 6 februari 2007 29 Willibrordusschool in Hulst staat voor flinke investeringen. door Haroid de Puysseleijr HULST - De directie van de Willi brordusschool in de binnenstad van Hulst heeft de gemeente ge vraagd ernstig na te denken over de bouw van een nieuwe basis school in de wijk Hulst-Zuid. Het vrijkomende terrein van de hock eyclub zou daarbij een optie zijn, evenals een locatie in de nieuw bouwwijk Grote Kreek. Directeur Eddy van Remortel van de Willi brordusschool stelt de toekomst van de school aan het Princebol- werk 2, binnen de vestingwallen van Hulst, ter discussie om een groot aantal redenen. „De hoofdre den is dat we de komende jaren aanzienlijke investeringen moeten doen. Groot onderhoud kost 450.000. De veertig jaar oude gym zaal is aan vernieuwing toe. Daar naast groeit het aantal leerlingen nog steeds. Gezien de ruimte die beschikbaar is op de huidige loca tie van de school kan dat proble men gaan geven. Met name als we invulling willen geven aan de bre de schoolgedachte. Dan is het hui dige terrein helemaal te klein. Er moet dan nog een peuterspeelzaal bijkomen en eventueel ook voor- en naschoolse opvang." Bovendien is het volgens de schooldirectie ge wenst, dat de school op de langere termijn verlost wordt van de tijde lijke huisvesting. „We gebruiken die units nu voor het vierde jaar. Op zich zijn het hele mooie loka len, maar voor de hele lange ter mijn kan het natuurlijk beter", legt Van Remortel uit. „De tijdelij ke lokalen kosten ook heel wat geld." De meeste van de ruim driehon derd leerlingen zijn volgens Van Remortel afkomstig uit de Compo- nistenbuurt en de wijk Grote Kreek. Het aantal kinderen dat in pW Nieuwbouw in Hulst-Zuid geniet de voorkeur van de directie van de Willibrordusschool. De huidi ge basisschool staat in de binnen stad van Hulst. de binnenstad en net daarbuiten woont, schat hij op ruwweg op een groep van veertig. De schooldi rectie heeft bij de gemeente een wensenlijst ingediend van de noodzakelijke investeringen in de komende jaren. Daarnaast vraagt de directie de gemeente nadrukke lijk de discussie over de toekomst van de school in de binnenstad of daarbuiten te willen voeren. Wethouder Frank van Driessche (onderwijs) is bekend met de pro blematiek van de Willibrordus school. Die wordt meegenomen bij de opstelling van een nieuw huisvestingsplan voor de scholen. „We hopen in april met dat plan naar de gemeenteraad toe te ko men", zegt de wethouder. Kinderen exposeren in ziekenhuis De Honte terneuzen - In ziekenhuis De Honte in Terneuzen is deze en vol gende maand een expositie te zien van Toonbeeld. Alle kunstwerken zijn gemaakt door kinderen. Zo heeft de jeugd van zes en zeven jaar mozaïeken gemaakt en heb ben de kinderen van acht jaar een eigen versie van Rembrandts Nachtwacht gemaakt: de Strand- wacht. Verder zijn er in de Fo-gang van het ziekenhuis driedi mensionale dierenpoten, zelfpor tretten op foto en dichtregels in vetkrijt te zien. Hulster vijftigers laten zich testen op fitheid hulst - Inwoners van de gemeente Hulst tussen de 55 en 65 jaar kun nen donderdag 15 februari tussen 13.00 en 18.00 uur hun fitheid la ten testen in de Hontenissehal in Kloosterzande. De gemeente Hulst en Stichting Welzijn voor Ouderen starten dan het Galm-project. Dat is bedoeld voor mensen die niet minimaal vijf dagen per week een halfuur per dag intensief bezig zijn. Na de fittest volgt een introductiepro gramma van twaalf weken. Opknapbeurt voor Polenweg Terneuzen terneuzen - De Polenweg in Ter neuzen wordt opgeknapt. Het gaat om het asfaltgedeelte dat op de Mr. F.J. Haarmanweg aansluit, als mede de klinkerwegen. Als eerste wordt de bestaande as- faltverharding gefreesd. Daarna worden de goten en betonbanden langs de rijbaan vernieuwd. Volgens de planning wordt de rij baan begin maart weer geasfal teerd. De klinkerwegen worden herstraat en de bermen opnieuw afgewerkt. Het karwei is 23 maart klaar. Rijkswaterstaat leurt met grond terneuzen - Rijkswaterstaat heeft de gemeente Terneuzen ongeveer honderd hectare grond in de Koe- gorspolder te koop aangeboden. Terneuzen voelt vooralsnog niets voor aankoop, omdat het Rijk de gemeente contractueel wil ver plichten om bij doorverkoop van de gronden de eventuele winst in de nationale schatkist te laten vloeien. De gemeente vindt dit volgens wethouder A. van Waes een 'bela chelijke verplichting.' Tentoonstelling Jan Feith in bieb Oostburg OOSTBURC - De vitrines van de bi bliotheek in Oostburg staan de he le maand in het teken van schrij ver, tekenaar en columnist Jan Feith (1874-1944). Feith, die fer vent sporter was, schreef onder het pseudoniem Chris Kras. Bedrijventerrein in Axel wordt afgewerkt axel - In Axel is gisteren gestart met de afwerking van bedrijventer rein Drieschouwen. Er komt een nieuwe goot, in- en uitritten wor den herbestraat en er wordt een as- faltlaag aangebracht. Het werk duurt tot en met 9 maart. door Eugène Verstraeten sluiskil - Zand- en grindhandel Dengriza aan de Kanaaleilandweg in Sluiskil heeft van de provincie een formele waarschuwing gekre gen. Tijdens een controle bleek af gelopen november dat het bedrijf een aantal voorschriften uit de ver gunning niet naleefde. Zo bleek het aanwezige lekdectectiesysteem niet te werken, omdat de stekker niet in het stopcontact zat. Daar door was het waarnemen van een lekkage niet mogelijk. Verder ble ken de brandblussers in het be drijf niet tijdig gekeurd te zijn. Die keuring had in juni moeten plaats vinden, maar was echter niet uitge voerd. Eén brandblusser was bo vendien niet goed bereikbaar, om dat die was geplaatst in een hoek achter een opslag van brandbare stoffen. Tenslotte was er in het be drijf ook geen windzak of wind vaan aanwezig. Volgens de vergun ning moet er echter wel een deug delijke windzak of windvaan op een goed zichtbare plaats op het terrein zijn aangebracht. De pro vincie komt in maart weer contro leren. Als dan blijkt dat de voor schriften nog steeds overtreden worden, zo dreigen GS, worden er dwangsommen opgelegd. Vtetstraat 11 a. Terneuzen Grote beroepen- en informatiemarkt! van 18.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 14.00 uur Markt 4 4531 EP Terneuzen praktijk j?' VOOf haptotherapie Dichterbij jezelf door aandacht voor wat je voelt. Westlandstroat 12 - 4511 XX Breskens Axelsestroot 14 - 4537 AJ Terneuzen 06-28464589 wv/w,hqptptheropie-zeevw5vloonciereri,r!l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65