^£23,!? Vuilspuiterij rond Veiling bungalows moet Rabobank geld opleveren nanogen' IX POLDERDIJK TSp De oplossing 26 Dinsdag 6 februari 2007 PZC Beschuldigingen projectontwikkelaars vliegen over en weer. door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - De Zeeuws-Vlaam- se' spoorlijn dreigt het slachtoffer te worden van zijn eigen succes. Vervoerder Railion zag de voorbije jaren het vervoer per spoor in de regio sterk toenemen. In 2006 werd 1, 1 miljoen ton goe deren vervoerd. Railion voorziet, als de groei zich voortzet, binnen enkele jaren capaciteitsproblemen. Volgens Theo Braem, regionaal ma nager van Railion, zag de toe komst van de Zeeuws-Vlaamse lijn er enkele jaren geleden verre van rooskleurig uit. Door de sluiting van de Cokesfabriek in Sluiskil in 1999 verloor Railion (toen nog NS) zijn grootste klant, goed voor de helft van de goederenstroom. Braem: „We hebben snel de weg terug weten vinden. Tegenwoor dig doen we zaken met Cargill, Nanogen is de enige complete cosmetische haarlijn tegen haarverlies die goedgekeurd is door de Engelse alopecia vereniging, rwk: 0 O. I 1 'Si fnveséeer in uw- kazvT Heeft 6 etages slaa Noordstraat 7-13 Outokumpu, Dow, Oil Tanking en Verbrugge. Vorig jaar boekten we een record van 1,1 miljoen ton. Voor de komende jaren voorzien we verdere groei. Zeker als de nieu we bedrijven op de Axelse Vlakte en de Mosselbanken operationeel worden." Waar Braem zich zorgen over maakt, is de capaciteit op de lijn. „Nu wordt er overdag gereden. Er is nog wat ruimte om te rijden in de randen van de dag, maar op een gegeven moment is ook die ca paciteit benut. Je zou dan 's nachts kunnen gaan rijden, maar dan stuit je gelijk op het probleem van geluidsbelasting. De treinen moe ten door Sas van Gent." Een nieuwe oostelijke railverbin ding Terneuzen -Gent zou volgens Braem een oplossing kunnen zijn voor het capaciteitsproblemen. ngen voor iedereen -Tel. 0115-613130 door Wout Bareman en Romain van Damme TERNEUZEN - Het is alweer een tijd je geleden, maar burgemeester Jan Lonink van Terneuzen weet nog goed dat hij gebeld werd vanuit Zuid-Frankrijk. Projectontwikkelaar Nico Boussen hing aan de lijn om hem te wijzen op een artikel in een Belgische krant. Daarin werd gesproken over Oliver Beherman met wie de ge meente Terneuzen in zee was ge gaan om in de Koegorspolder een skihal en leisurecentrum te realise ren. Dat gebeurt onder de paraplu van Leisure Zeeland Develop- ment(LDZ) waarvan Beherman en advocaat Ron Lensen bestuur der zijn. Lonink: „Boussen vroeg me of ik dat artikel kende. We hebben dat opgeduikeld en uiteraard een on derzoekje gedaan. Toen bleek uit niets dat er wat aan de hand was." Boussen zelf wil niet bevestigen dat hij Lonink gebeld heeft „Ik heb wél een artikel gezien waarin verwezen werd naar een zaak waar Beherman bij betrokken was. Dat was volgens mij in 2005. Ik schrok me lam toen ik dat las." Het past naadloos in de stroom ge ruchten die in Terneuzen en omge ving al lang de ronde doen. Lo nink: „We hebben geen banden met drugsgerelateerde gelden ont dekt. Beherman is zelf aangeko men met de Rabobank en ING. Dat wekt in ieder geval veel ver trouwen." Later kwamen er nog meer kran tenknipsels met belastende verha len boven water en zwol de ge ruchtenstroom aan. Olivier Beherman begrijpt het wel: „Boussen wilde meedoen, maar dat wilden wij niet. Vanaf dat moment is Boussen alles gaan opblazen. Lange tijd heb ik het zo- door René Hoonhorst TERNEUZEN - De openbare verkoop van 53 huisjes van vakantiepark Village Scaldia in Hoofdplaat is vooral gericht op een zo hoog mo gelijke opbrengst voor schuldeiser Rabobank Nederland. De bungalows worden op drie ma nieren aangeboden. De verkoop die de bank het meeste geld ople vert, geldt uiteindelijk. Notaris E. Verhaegen van het IJ- zendijkse notariskantoor Verhae gen 8c Verhaegen leidt de executo riale verkoop. De 53 huizen, nu nog bezit van veelal Duitse eigenaren met een grote hypotheekachterstand, ko men stuk voor stuk onder de ha mer. De notaris verkoopt de vakantie verblijven eerst bij opbod. „Stel maar gelaten. Maar natuurlijk komt er een moment dat ik zeg: dit kan niet. Onlangs heb ik Bous sen gebeld en binnenkort gaan we weer eens praten. Dat wil hij in ie der geval." Boussen verbaasd: „Ik heb hem an derhalf jaar niet gesproken. Ik ben zelf uit het project gestapt, omdat Beherman constant de plannen veranderde. Zonder overleg, zon der dat iemand het wist. Toen heb ik besloten niet meer mee te doen. Het is toch vreemd dat Beherman nu zegt me gesproken te hebben en ik weet van niets!" Beherman en medebestuurder Ron Lensen van Leisure Development Zeeland (LDZ) zeggen dat ze altijd open heid van zaken hebben gegeven. In het advocatenkantoor van Len sen zegt Beherman: „Hier hebben wethouders en ambtenaren van Terneuzen gezeten. We hebben de laatste maanden heldere wijn ge schonken." Niet iedereen in het ge meentehuis van Terneuzen vindt dat; er blijven twijfels. Er is zelfs angst dat Terneuzen nooit een ski hal zal zien en straks opgescheept zit met een zoveelste winkelcen trum. Beherman en Lensen ont krachten dat met klem. „Zo wer ken wij niet." Olivier Beherman schuift de oude krantenknipsels achteloos aan de kant en zegt zelfverzekerd: „Ik ben nooit veroordeeld." Hij lacht het verhaal over een Engelse huur moordenaar die zijn familie tij dens een zeilcruise moest ver moorden weg. „De familie heeft niet eens een boot." Lensen mag de waarheid vertellen. „Het gaat om een verrekening met zijn groot vader. Lang geleden speelde er het een en ander en drie Engelse man nen zouden de zaak klaren. Zij hebben toen zelf een Engelse dat een woning wordt afgehamerd op 150.000 euro. Dan wordt het zelfde huis nog eens via de afslag methode verkocht. We beginnen bijvoorbeeld op twee ton en laten de prijs zakken. Zegt iemand bij 160 mille 'mijn' dan is het huis ver kocht. Mocht het afslaan tot 150.000 euro doorgaan dan is het huis voor de bieder bij opbod", zegt Verhaegen. Na de twee verkoopronden is nóg niet zeker wie de nieuwe eigenaar van een vakantiehuisje is. Als alle 53 woningen zijn verkocht, kan een investerings- of beleggings maatschappij toeslaan. Verhaegen: „Stel dat de totale op brengst van de woningen 7,5 mil joen euro bedraagt. Dan komt er nog een afslagronde waar alle 53 krant (News of The World) inge schakeld. Kennelijk om de familie te schaden. Olivier had daar ab-so-luut niets mee te maken." Beherman zelf: „Mijn familie wil daar zo weinig mogelijk over kwijt. Dat is toch logisch?" Len sen: „Olivier is afgelopen vrijdag met de hele familie in Geneve ge weest om de verjaardag van zijn zus te vieren. Dat zegt toch ge noeg?" Het verhaal over zijn ver oordeling, twee jaar later, wegens auto-, en kunstdiefstal, verzeke ringsfraude en oplichting, wuift Beherman ook weg. „Dat hangt al lemaal samen met dat eerste ver haal. Waarom die krant (Belang van Limburg) dat geschreven heeft? Geen idee. Ik kan alles weer leggen met die documenten over een blanco strafblad. Duidelijker kan het toch niet?" Opmerkelijk is dat destijds nie mand van justitie een rectificatie geëist heeft. „Natuurlijk niet", zegt een medewerker van de Belgische krant. „Wij verzinnen geen rechts zaken. Dat zou toch al te dwaas zijn." „Twee projecten in Zwitserland, twee in Engeland en diverse pro jecten in België." Beherman wil er mee gezegd hebben dat hij geen 'prutser' is en met gerenommeer de bestuurders zaken heeft ge daan. Architecten die met hem werkten, zeggen geen probleem te hebben met de projectontwikke laar. Beherman: „In Mons bouw ik een bank. Opdracht van Elio di Rupo. Je denkt toch niet dat die met een crimineel in zee gaat?" In Nederland doet Beherman za ken met Heijmans, BAM en zat hij rond de tafel met Heineken. „Ik loop bij alle banken binnen. Bij de Rabobank en ING. Toen ik die verhalen over mijn crimineel verleden vertelde, werd er hard ge lachen." Vrijdag gaat officieel de eerste paal de grond in voor het vrijetijdscentrum. Ook dat wordt ongetwijfeld weer ontzettend la chen. bungalows in één keer worden aangeboden." We beginnen bijvoorbeeld bij tien miljoen euro", gaat Verhaegen verder. „Als een koper vervolgens bij acht miljoen toehapt, zijn de woningen voor hem. Als er geen investeerders zijn die meer dan 7,5 miljoen willen betalen, zijn de hui zen voor de kopers die de vakantie woning bij opbod of afslag ver wierven." De manier waarop de openbare verkoop is opgezet, moet de schuldeisende Rabobank zoveel mogelijk geld opleveren. De bank heeft de hypotheken verstrekt. 4 De Duitse eigenaren was een veel t te hoge huuropbrengst van de va- A kantiehuisjes voorgespiegeld. Om- dat ze daarom een (te) hoge prijs at voor hun bungalow betaalden, kunnen ze de hypotheekrente niet^^B meer opbrengen. Een woordvoerster wilde nie^^H kwijt voor welk bedrag de Rah^^^f bank aan schulden heeft uitstac^^^H HM GEVELVERFRAAIING V^Hl ALUMINIUM EN KUNSTSTOF KOZIJNEN ZONWERINGEN, ROLLUIKEN. DAKRAMEN. GARAGEDEUREN - Op vertoon van deze advertentie GRATIS montage op zonwering en rolluiken HII Hl ïwfl v WLJNCAAROSTRAATU 4461 DL GOES T 0113 2J0173 .F.011J Z2J191 WF09ALUULLHT.NL De verkoop van 53 bungalows in Village Scaldia begint vandaag. Opdrachtgever is Rabobank Ne derland, dat achterstallig hypo- theekgeld wil innen. voor uw haarprobleem Alleen verkrijgbaar via www.Kaarprobleenvnanogeo.com Nanofibers: schakelt het verschijnen van kalend en dunner Wordend haar in amper 30 seconden uit Nanogen Mist hechtspray voor Nanofibers Nanoguard: buitenspong haarverlies' Geel uw huidige shampoo de rode kaart Nanothmk 's werelds eerste dubbelactie haarverdikker. die uw haai doet opzwellen en aan sluitend van een coating voorziet Nanogain dag- en nachttormule. tijd voor toename van haargroei Advieslijn: maandag, woensdag en donderdag van 12:30 Exclusief Lattoflex dealer www.slaapkennerrademakers.nl Rademakers Huisjes Hoofdplaat bij opbod en afslag of in één klap verkocht. faa Er gaan veel geruchten rond in Terneuzen over de bouw van het vrijetijdscentrum. Het verleden van een projectontwik kelaar zorgt voor discussie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62