Zeeland PZC PvdA wil Zeeuwse traumaheli I Zonder WCT telt Zeeland niet meer mee! ZEEUWS-VLAANDEREN 6oo varentjes overleven brand Jurry Terneuzen b.v. S ÉQtS Slachtofferhulp voor ooggetuigen j www.delta.nl SSST! Veel afzeggingen bij Nederlands Elftal voor oefeninterland 39 Aanleg groot slibdepot in Koegorspolder is niet meer nodig 35 Dinsdag 6 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Partij wil verbetering van spoedeisende hulp in provincie. door Harold de Puysseleijr HULST - De Zeeuwse PvdA wil de spoedhulp in Zeeland optimalise ren met de inzet van een eigen traumahelikopter en motorambu lances. PvdA-lijsttrekker en gedeputeerde Maria le Roy kondigde daar gistera vond onderzoeken naar aan. Ze deed dat tijdens het zorgdebat van haar partij, in de aanloop naar de verkiezingen voor Provinciale Sta ten in maart. De belangstelling voor de bijeenkomst in Den Dul- laert in Hulst was met ongeveer veertig belangstellenden matig. De toekomst van de zorgverlening in Zeeuws-Vlaanderen was de kap stok waaraan de discussie was op gehangen. Le Roy liet in haar inlei ding weten dat de zorg in Zeeland slimmer georganiseerd moet wor den met een aanbod dat zo dicht mogelijk bij de mensen ligt. Ze schetste het beeld van de huisarts die op het platteland werkt in een gezondheidscentrum waar ook kleine behandelingen kunnen plaatsvinden. In dat centrum is ook een apotheek gevestigd. De PvdA is er verder voorstander van om de ziekenhuiszorg op drie loca ties in Zeeland te behouden. Daar naast wil de partij intensieve sa menwerking tussen die drie zie kenhuizen stimuleren. De optimalisering van de ambulan- Gedeputeerde Le Roy wil een on- derzoek naar de inzet van een motorambulance, die in het Zeeuwse toeristenseizoen prima werk zou kunnen verrichten. cehulpverlening is in de visie van de sociaal-democraten noodzake lijk, 'want Zeeland heeft een hoog risicoprofiel en een slechte wegen structuur'. Nog voor de zomer moet de mo torambulance volgens Le Roy bij wijze van proef inzetbaar zijn. „De ze snelle hulpverleners kunnen ze ker in het toeristenseizoen prima werk verrichten. Ze zijn inzetbaar op moeilijk bereikbare plaatsen zo als de stranden en zijn uitstekend uitgerust. Het enige dat ze niet kunnen, is patiënten meenemen." Zo'n motorfiets beschikt groten deels over dezelfde apparatuur als een gewone ambulance. Hartbewa- kingsapparatuur is onder meer een onderdeel van de basisuitrus ting, naast reguliere medicijnen en hulpmiddelen. De motorambulan ce toont vooral zijn nut in spoedei sende situaties en als er snel eerste hulp geboden moet worden. Een reguliere ambulance kan dan als nog voor assistentie zorgen en eventueel het vervoer naar een zie kenhuis voor zijn rekening nemen. Verschillende regio's in ons land hebben al succesvolle ervaringen met de motorambulance. Gevogelte weer veroordeeld tot het hok IJZENDIJKE - Biologisch boer Carlos de Dobbe- laere uit IJzendijke verwacht dat zijn negendui zend kippen zeker twee maanden binnen moe ten blijven in verband met de vogeltrek. Door de uitbraak van vogelgriep in Engeland geldt een ophokplicht voor kippen, kalkoenen en an dere vogels. Han Hensen van Dierenkliniek IJ zendijke kreeg gisteren wat telefoontjes van ver ontruste kippenhouders. „Mensen willen we ten of ze hun beesten in het hok moeten hou den of niet. Veel kippen zijn immers al ingeënt tegen vogelgriep." foto Wim Kooyman koewacht - Zo'n zeshonderd zeld zame steenbreekvarentjes hebben eind vorige week een brand over leefd in de voormalige vlasroterij Sint Andries aan de Tragel in Koe wacht. De beschermde plantjes houden al tijden de gemoederen bezig van de Hulster projectontwikkelaar Toon Biesbroeck. Hij wil de vlasfa briek slopen om er vier luxe land huizen te laten bouwen. Biesbroeck kreeg een sloopvergun ning, maar de aanwezigheid van de steenbreekvarentjes zorgde voor flinke vertraging. Na de nodi ge discussies en kosten kwam Bies broeck met het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visse rij overeen dat de plantjes zouden worden verplant. De brand leek dat compromis op het laatste moment te vernietigen. „Maar ze staan er nog", zei Bies broeck gisteren. „Het oude deel van de roterij heeft geen vlam ge vat." Landschapsbeheer Zeeland verplant de varens vandaag naar de Koolstraat en Keldermanspoort in Hulst. Biesbroeck hoopt dat de bouw van de landhuizen in het voorjaar van 2008 kan beginnen. Westerschelde Container Terminal projectinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115) 69 59 51 Fax (0115) 69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl MIDDELBURG - De vrouw die giste ren is omgekomen bij het treinon geval in Middelburg is aan de on bewaakte kant het spoor overgesto ken. Het fietspad heeft aan die kant geen spoorbomen. Ambulan cemedewerkers hebben nog gepro beerd om de vrouw te reanimeren. De passagiers van de trein, die net vertrokken was, zijn naar de voor kant van de trein gestuurd. Op het politiebureau zaten medewerkers van slachtofferhulp klaar om oog getuigen op te vangen. DELTA wenst de PZC veel succes met dit vernuftige formaat m m DELTA III mVVVSt ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Een wandeling in het water wingebied bij het Walcherse Oranjezon is voor dat stel uit Middelburg pas echt geslaagd als ze onderweg minstens één damhert of ree tegen het lijf lo pen. Zachtjes liepen ze dan ook over de paden, afgelopen zon dag. Tot er, iets verderop, bo venop een heuvel, tussen de bomen, ineens een groepje her ten stond. Eén mannetje en twee vrouwtjes, kauwend op wat bladeren. Zij zag ze. Ze stond roerloos stil, fluisterde heel zachtjes een waarschuwing. Hij liep verder. Hoorde haar waarschuwing niet en zag helemaal niets. Of toch? 'Hé!', knalde het door de bossen. 'Kijk daar! Herten!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61