nd Stampij rond skicentrum OPEN DAGEN Stationspark raakt overvol Oud-wethouder Thijs 't Hart zegt Goese politiek vaarwel 1 vrijdag 9 februari zaterdag 10 februar pzc Dinsdag 6 februari 2007 29 Beschuldigingen proj ectontwikkelaars vliegen over en weer. door Wout Bareman en Romain van Damme terneuzen - Het is alweer een tijd je geleden, maar burgemeester Jan Lonink van Terneuzen weet nog goed dat hij gebeld werd vanuit Zuid-Frankrijk. Projectontwikkelaar Nico Boussen hing aan de lijn om hem te wijzen op een artikel in een Belgische krant. Daarin werd gesproken over Oliver Beherman met wie de ge meente Terneuzen in zee was ge gaan om in de Koegorspolder een skihal en leisurecentrum te realise ren. Dat gebeurt onder de paraplu van Leisure Zeeland Develop- ment(LDZ) waarvan Beherman en advocaat Ron Lensen bestuur der zijn. Lonink: „Boussen vroeg me of ik dat artikel kende. We hebben dat opgeduikeld en uiteraard een on derzoekje gedaan. Toen bleek uit niets dat er wat aan de hand was." Boussen zelf wil niet bevestigen dat hij Lonink gebeld heeft. „Ik heb wél een artikel gezien waarin verwezen werd naar een zaak waar Beherman bij betrokken was. Dat was volgens mij in 2005. Ik schrok me lam toen ik dat las." Het past naadloos in de stroom ge ruchten die in Terneuzen en omge ving al lang de ronde doen. Lo nink: „We hebben geen banden met drugsgerelateerde gelden ont dekt. Beherman is zelf aangeko men met de Rabobank en ING. Dat wekt in ieder geval veel ver trouwen." Later kwamen er nog meer kran tenknipsels met belastende verha len boven water en zwol de ge ruchtenstroom aan. Olivier Beherman begrijpt het wel: „Boussen wilde meedoen, maar dat wilden wij niet. Vanaf dat moment is Boussen alles gaan opblazen. Lange tijd heb ik het zo maar gelaten. Maar natuurlijk komt er een moment dat ik zeg: dit kan niet. Onlangs heb ik Bous sen gebeld en binnenkort gaan we weer eens praten. Dat wil hij in ie der geval." Boussen verbaasd: „Ik heb hem an derhalf jaar niet gesproken. Ik ben zelf uit het project gestapt, omdat Beherman constant de plannen veranderde. Zonder overleg, zon der dat iemand het wist. Toen heb ik besloten niet meer mee te doen. Het is toch vreemd dat Beherman Er gaan veel geruchten rond in Terneuzen over de bouw van het vrijetijdscentrum. Het verleden van een projectontwik kelaar zorgt voor discussie. nu zegt me gesproken te hebben en ik weet van niets!" Beherman en medebestuurder Ron Lensen van Leisure Development Zeeland (LDZ) zeggen dat ze altijd open heid van zaken hebben gegeven. In het advocatenkantoor van Len sen zegt Beherman: „Hier hebben wethouders en ambtenaren van Terneuzen gezeten. We hebben de laatste maanden heldere wijn ge schonken." Niet iedereen in het gemeentehuis van Terneuzen vindt dat; er blij ven twijfels. Er is zelfs angst dat Terneuzen nooit een skihal zal zien en straks opgescheept zit met een zoveelste winkelcentrum. Be herman en Lensen ontkrachten dat met klem. „Zo werken wij niet." Vrijdag gaat officieel de eerste paal de grond in voor het vrijetijdscen trum. Ook dat wordt ongetwijfeld weer ontzettend lachen. Kinderen exposeren in Zeeuwse gemeenten ziekenhuis De Honte snijden in regels terneuzen - In ziekenhuis De Honte in Terneuzen is deze en vol gende maand een expositie te zien van Toonbeeld. Alle kunstwerken zijn gemaakt door kinderen. Zo heeft de jeugd van zes en zeven jaar mozaïeken gemaakt en heb ben de kinderen van acht jaar een eigen versie van Rembrandts Nachtwacht gemaakt: de Strand- wacht. Verder zijn er in de Fo-gang van ziekenhuis De Honte driedimen sionale dierenpoten, zelfportretten op foto en dichtregels in vetkrijt te goes - De Zeeuwse gemeenten gaan met het hakmes door hun woud aan regels. Dat spraken de wethouders van economische za ken maandagmiddag met elkaar af Het begint met een onderzoek naar de vraag welke regels moeten sneuvelen. Het initiatief komt van de Zeeuw se Kamer van Koophandel. Een ad viesbureau moet in kaart brengen welke regels overbodig, onzinnig of onwerkbaar zijn. Er worden 35 vergunningen door gelicht. Vrijwel alle gemeenten doen mee. Souburgse artsen in gezondheidscentrum oost-souburg - Souburgse huisart sen, fysiotherapeuten, cesarthera- peuten en wijkverpleegkundigen zijn over een jaar gehuisvest in het nieuwe gezondheidscentrum aan het Ambachtsveld in Oost-Sou burg. Op de plek is al geheid; op dit mo ment zijn bouwers bezig de funde ring aan te leggen. Het medisch centrum wordt naar verwachting eind dit jaar opgeleverd. Patiënten zijn positief, heeft fysio therapeut en woordvoerder R. Ver kerk gemerkt. 'Het levert voor hen alleen voordelen op.' Slachtofferhulp voor ooggetuigen ongeluk MIDDELBURG - De vrouw die gis teren is omgekomen bij het trein ongeval in Middelburg is aan de onbewaakte kant het spoor overge stoken. Het fietspad heeft aan die kant van de rails geen spoorbo men. Ambulancemedewerkers hebben nog geprobeerd om de vrouw te reanimeren. Het kindje, dat helemaal niets mankeerde, is door de politie meegenomen. Op het politiebureau aan de Se- geerssingel, een paar honderd me ter verderop, zaten medewerkers van slachtofferhulp klaar om oog getuigen op te vangen. WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 goes - Parkeren achter het NS-sta- tion van Goes wordt in de toe komst een probleem. Nu al is het moeilijk een plek in de buurt van de bestemming te vinden. Dat wordt erger als binnenkort nieuwe kantoren worden opgeleverd. De gemeente komt pas deze zomer met een oplossing. Het Stationspark verenigt verschei dene functies. Zo parkeren treinrei zigers er kosteloos hun auto. Ook dorpsbewoners die een dagje ko men winkelen in de binnenstad van Goes, weten de weg ernaar toe te vinden. Dan zijn er de amb tenaren van het gemeentehuis, die niet allemaal hun wagen voor de deur kunnen parkeren en dus uit wijken naar de andere kant van het spoor. Leraren en leerlingen van het ROC zorgen voor nog meer druk op de parkeercapaciteit in het gebied. „Buurtbewoners achter ons school gebouw klagen af en toe bij ons dat de parkeerplekken voor hun huis worden ingenomen", beves tigt W. Kooman, hoofd facilitaire zaken van het ROC. „We verzoe ken leerlingen om met de trein te komen, maar er zijn er veel die toch met de auto naar school gaan." Een woordvoerster van de gemeente Goes meldt, bij verstek van de wethouder, dat de komen de tijd wordt gewerkt aan een par- keervisie voor de hele stad. PvdA'er vertrekt met gezin naar Noord-Beveland. door Harmen van der Werf goes - Voormalig wethouder Thijs 't Hart (50, PvdA) verlaat Goes en de Goese gemeentepolitiek. Hij verhuist met zijn gezin naar Noord-Beveland en neemt ontslag als raadslid. „Zijn vertrek komt niet als een ver rassing", reageert PvdA-fractievoor- zitter Henk Hoogerland. „Thijs heeft voor de gemeenteraadsver kiezingen van maart vorig jaar al aangegeven dat hij tussentijds weg wilde gaan. Hij heeft zich aan zijn woord gehouden." 't Harts rol in de Goese gemeentepolitiek was fei telijk al uitgespeeld. De PvdA viel vorig jaar bij de vorming van een nieuw college van B en W buiten de boot, nadat CDA, WD en SGP/ChristenUnie onverwacht op biddag tot een akkoord waren ge komen. De PvdA stond met lijst trekker 't Hart buitenspel. Aan zes tien jaar wethouderschap kwam een einde, 't Hart die als wethou der een zwaar stempel op het colle ge van B en W van Goes had ge drukt, keerde terug als gewoon raadslid, 't Hart wil aan zijn ver trek niet al te veel woorden vuil maken. „Ik verdwijn in de anoni miteit van Noord-Beveland." Pigmentatievlekken door zon of ouderdom,mee-elers, acne, vergrootte poriën, de eerste kleine rimpels, lelijke littekens, oen droge of juist vette huid.. Derma Genisis© Microdermabrasiojost deze problemen voorgoed op. De zachte pijnloze péeling maakt de huid mooi en jeugdig. Xtra Care Klein frankrijk 7 (gralis parkeren) Goes 10113 21 77 71 van 10.00 tot 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59