Zeeland Heisa om skicentrum ter ere van mensenredders OPEN DAGEN vrijdag 9 februari zaterdag 10 februari Stichting bekijkt mogelijkheid voor grand-café in houtloods Hulp voor getuigen treinongeluk PZC Dinsdag 6 februari 2007 29 Beschuldigingen projectontwikkelaars vliegen over en weer. door Wout Bareman en Romain van Damme TERNEUZEN - Het is alweer een tijd je geleden, maar burgemeester J. Lonink van Terneuzen weet nog goed dat hij gebeld werd. Projectontwikkelaar Nico Boussen hing aan de lijn om hem te wijzen op een artikel in een Belgische krant. Daarin werd gesproken over Oliver Beherman met wie de ge meente Terneuzen in zee was ge gaan om in de Koegorspolder een skihal en leisurecentrum te realise ren. Dat gebeurt onder de paraplu van Leisure Zeeland Develop- ment(LDZ) waarvan Beherman en advocaat Ron Lensen bestuur der zijn. Lonink: „Boussen vroeg me of ik dat artikel kende. We hebben dat opgeduikeld en uiteraard een on derzoekje gedaan. Toen bleek uit niets dat er wat aan de hand was." Boussen zelf wil niet bevestigen dat hij Lonink gebeld heeft. „Ik heb wél een artikel gezien waarin verwezen werd naar een zaak waar Beherman bij betrokken was. Dat was volgens mij in 2005. Ik schrok me lam." Het past naadloos in de stroom ge ruchten die in Terneuzen en omge ving al lang de ronde doen. Lo nink: „We hebben geen banden met drugsgerelateerde gelden ont dekt. Beherman is zelf aangeko men met de Rabobank en ING. Dat wekt in ieder geval veel ver trouwen." Later kwamen er nog meer kran tenknipsels met belastende verha len boven water. Olivier Beherman begrijpt het wel: „Boussen wilde meedoen, maar dat wilden wij niet. Vanaf dat moment is Boussen alles gaan opblazen. Lange tijd heb ik het zo maar gelaten. Maar natuurlijk komt er een moment dat ik zeg: dit kan niet. Onlangs heb ik Bous sen gebeld en binnenkort gaan we weer eens praten." Boussen verbaasd: „Ik heb hem an derhalf jaar niet gesproken. Ik ben zelf uit het project gestapt, omdat Beherman constant de plannen veranderde. Zonder overleg, zon der dat iemand het wist." Beher man en medebestuurder Ron Len sen van Leisure Development Zee land (LDZ) zeggen dat ze altijd openheid van zaken hebben gege ven. pnj Er gaan veel geruchten rond in Terneuzen over de bouw van het vrijetijdscentrum. Het verleden van een projectontwik kelaar zorgt voor discussie. door Selma Osman VEERE - De Middelburgse kunstena res Toos van Holstein maakt het reddersmonument voor Veere. Haar ontwerp is gekozen uit zes in zendingen. Bedoeling is dat het kunstwerk volgend jaar zijn plek krijgt in Veere-stad. Als het aan de Stichting Redders monument Veere ligt, komt het kunstwerk op de dijk aan het Veer- se Meer ten noorden van de ha ven, iets voorbij restaurant De Oude Werf Aangenomen wordt dat daar in de buurt het geboorte huis van Frans Naerebout heeft ge staan. Deze befaamde visser was een van de eerste mensenredders uit de geschiedenis. De initiatiefnemers vielen als een blok voor het figuratieve monu ment van Van Holstein dat het mo ment symboliseert waarop de red der een drenkeling bijna te pakken heeft. Van Holstein wil met haar transparante monument van staal al van veraf nieuwsgierigheid op wekken. Daarom moet het groot worden. De kunstenares denkt aan een hoogte van minimaal drie meter, maar liever vijf. „Je moet het ook vanaf het Veerse Meer goed kunnen zien." Het scheepje met de geredden, de reddingboot, fungeert als windwijzer. Kees den Hollander, plaatsvervangend schip per van de KNRM Veere - en lid van de werkgroep - was net als voorzitter Frans Minneboo van de stichting meteen gegrepen door het dramatisch effect. „Ik weet wat het is om mensen uit het water te halen. De golven, een drenkeling met uitgestoken hand en een boot je dat nog slechts met een puntje het water uitsteekt. Al die emoties zitten er in." Vandaag worden het ontwerp en de locatiekeuze voorgelegd aan de monumentencommissie. Als het plan wordt goedgekeurd, kan de zoektocht naar sponsors beginnen. van 18.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 1 "1.00 uur Zierikzeese plannen zijn pril, maar wel heel serieus. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Stichting Monumen ten Schouwen-Duiveland kijkt of het mogelijk is in de houtloods aan de Vissersdijk in Zierikzee een grand-café te maken. Het café zou in de zogeheten 'hoge loods' on dergebracht moeten worden. Het plan, zegt voorzitter van eige naar Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland R. Erenst, verkeert nog in een zeer pril sta dium. „Maar we zijn er wel heel se rieus mee bezig." Architect W. Kort heeft in op dracht van de stichting eerste schetsen gemaakt en deze zijn in middels ook voorgelegd aan de welstand- en monumentencom missie. Erenst: „Het karakteristieke uiterlijk van de houtloods mag ab soluut niet aangetast worden." De houtloodsen zijn een Rijksmo nument. In 2003 werd een ingrij pende restauratie uitgevoerd aan de lage loods en daarbij bleven de open houten wanden gehand haafd. Om de ruimte geschikt te maken om verantwoord in te wer ken werd een kunststof 'binnen- bak' gemaakt. Erenst gaat ervan uit dat eenzelfde constructie ook in de houtloods toepasbaar is. Xtra Care SCHOONHEIDSINSTlI l. Klein Ftonkhjk 7 (gratis patkeien) Goes T 0113 21 77 71 Varentjes hebben brand toch overleefd KOEWACHT - Zo'n zeshonderd zeld zame steenbreekvarentjes hebben eind vorige week een brand over-* leefd in de voormalige vlasroterij Sint Andries aan de Tragel in Koe wacht. De vlasroterij wordt binnenkort ge sloopt voor de bouw van landhui zen, maar projectontwikkelaar Toon Biesbroeck beloofde dat de plantjes zouden worden verplant Door de brand leek dat niet meer nodig. „Maar ze staan er nog", zei Biesbroeck gisteren. „Het oude deel van de roterij heeft geen vlam gevat." Spinners fietsen 11.000 euro bij' elkaar ZIERIKZEE - Drie uur swingend op de trappers om geld in te zamelen voor het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Vijfenzeventig spor ters van sportcentrum Take Care in Zierikzee hebben die missie glansrijk volbracht. Ze fietsten rond de 11.000 euro voor het goede doel bij elkaar. De spinningmanifestatie heeft in to taal 245.545 euro opgebracht. „Het was super. Echt waanzinnig. Ieder een heeft het tot het einde aan toe volgehouden", blikt Daniëlle van Tongeren van Take Care op de sportieve prestatie terug. Man raakt gewond bij gsm-roof in Goes GOES - Een 62-jarige Goesenaar is in de nacht van zondag op maan dag lichtgewond geraakt toen hij werd beroofd van zijn mobiele tele foon. De man liep om tien voor drie in de Schengestraat in de wijk Goes-West, toen hij door een man van achteren werd besprongen. De Goesenaar viel voorover op de grond en liep daarbij letsel op aan zijn been en hoofd. De onbekende man griste de mobiele telefoon uit de zak van zijn slachtoffer en ging er vervolgens vandoor. De politie onderzoekt de beroving. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De vrouw die giste ren is omgekomen bij het treinon geval in Middelburg is aan de on bewaakte kant het spoor overgesto ken. Ze wilde van de Oude Vlissingse- weg richting de Schroebrug. Het fietspad heeft aan die kant van de rails geen spoorbomen. Ambulancemedewerkers hebben nog geprobeerd om de vrouw te re animeren. Ze belandde na de botsing aan de andere kant van het spoor. Haar fiets is tientallen meters meege sleept door de trein. Het kindje, dat helemaal niets mankeerde, is door de politie meegenomen. De passagiers van de trein, die net vertrokken was vanuit het station in Middelburg, zijn naar de voor kant van de trein gestuurd. Op het politiebureau aan de Se- geerssingel, een paar honderd me ter verderop, zaten medewerkers van slachtofferhulp klaar om oog getuigen op te vangen. Volgens een woordvoerster van de politie hebben slechts een paar mensen van de hulp gebruik ge maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55