Zeeland Einde voorrang in Colijnsplaat Monumentaal stadhuis in Goes staat te verstoffen de kijkkamer Beter parkeren bin H9n uit k Niet tevreden over uw muitifocale bril PZC Dinsdag 6 februari 2007 27 Culturele raad ziet ruimte voor muziek en exposities. door Frank Balkenende GOES - Het Goese monumentale stadhuis aan de Grote Markt staat stof te happen. In de winter trouwt er sporadisch een stel, een paar fracties vergaderen er nog, maar meestal is het muisstil in wat 285 jaar lang het statige huis der Goesenaren was. In augustus 2005 verloor het stad huis zijn functie als vergaderzaal. De raad komt sinds die tijd bijeen in het nieuwe stadskantoor aan de M. A. de Ruyterlaan. Het stadhuis wordt nu alleen nog maar gebruikt voor huwelijksplech tigheden, ceremoniële ontvang sten en af en toe een feestje, zoals het lustrumpartijtje van de heren sociëteit Van Ongenuchten Vrij. De gemeente peinst al langer over een bestemming maar de met smart verwachte ambtelijke noti tie zit nog steeds in het vat. De Culturele Raad claimt het stadhuis al wel een beetje. „Het stadhuis moet zijn openbare ftinctie behou den en daarom vinden wij dat het een cultuurhuis moet worden", zegt voorzitter M. Laport. Het gebouw is geschikt voor expo sities, kleine (kamer)concerten en lezingen, zegt ze. Volgens Laport concurreert het stadhuis met die culturele invulling niet met thea ter De Mythe, podium 't Beest en de Grote Kerk, waar ook culturele activiteiten plaatsvinden. Laport heeft samen met de Goese museumdirecteur H. Oomen al een opzetje in het hoofd. Het eni ge probleem vormt de entree. De steile trappen vormen een Himala- Het wordt een toer om aan de veiligheidseisen van de brandweer te voldoen ya voor gehandicapten. Laport: „Maar dan bouw je aan de achter zijde toch een glazen lift?" De PvdA in de Goese raad steunt het idee van de Culturele Raad, maar er zijn meer kapers op de kust. De horeca bijvoorbeeld. R. Spelier van het onder de trouw zaal gelegen Lunchcafé Stadhuis, die jarenlang de catering verzorgde voor politiek Goes, hapt niet me teen toe. „Het wordt namelijk een hele toer om aan de veiligheidsei sen van de brandweer te voldoen, wil je er iets met horeca doen. Je kunt wel investeren, maar of je dan wat verdient?" Toch ziet burgemeester D. van der Zaag het meeste heil in commer ciële verhuur. „Dat levert tenmin ste iets op, want onderhoud en verwarming van het stadhuis kos ten veel geld." Hij zal voor het ho- recadeel eerst praten met de fami lie Spelier, met wie nog een huur contract loopt. „Dat lijkt me wel zo netjes." Opletten geblazen door omvorming dorp tot dertig-kilometerzone. door Luc Oggel COLIJNSPLAAT - Het verkeer heeft in Colijnsplaat sinds kort te ma ken met een gewijzigde verkeerssi tuatie. De Havelaarstraat, de door gaande weg door het dorp, is niet langer een voorrangsweg. De gemeente Noord-Beveland heeft de haaientanden in de zijstra ten laten weghalen. De aanpassing vloeit voort uit een eerder doorge- SINT-ANNALAND - Het Thoolse col lege wil het parkeerprobleem bij de begraafplaats in Sint-Annaland oplossen door een overeenkomst te sluiten met de hervormde ge meente. Tijdens drukbezochte be grafenissen moeten mensen hun auto straks kunnen parkeren op het parkeerterrein van de nieuwe kerk aan de F.M. Boogaardweg. voerde wijziging van de maximum snelheid. In het hele dorp mag nog maar dertig kilometer per uur worden gereden, waar dat voor heen vijftig was. In de wet is vast gelegd dat binnen dertig-kilome terzones geen voorrangswegen meer bestaan. Noord-Beveland maakt, uit oog punt van de veiligheid, van alle kernen dertig-kilometerzones. Het landelijk beleid is om wijken aan te wijzen, maar de dorpen zijn daarvoor te klein. Op Kamperland na zijn alle kernen inmiddels 'om gevormd'. 4>^LENTIJN 0 IDDY j juweliers Irr I modeaccessoires Workinq with thejK ■K'ïflf 1 b nature or beauty Klein Frankrijk 7 (gratis parkeren) Goes 10113 21 77 71 Genieten van het moment www.binnenuit.nl Wij werken met de Relaxed Vision technologie van Carl Zeiss. Hiermee ontwerpen wij muitifocale brillenglazen die exact zijn aangepast aan uw ogen én uw kijkgedrag. Zo ontstaan de breedste kijkgebieden op de juiste plek en kunt u weer ontspannen zien. Dat noemen wij Relaxed Vision! zondag en maandag gesloten passie voor brillen Het Goese stadhuis wordt nu bijna uitsluitend gebruikt voor trouwerijen en vergaderingen. foto Dirk-Jan Gjeltema Pigmentatievlekken door zon of ouderdom,meesters, acne, vergrootte poriën, de eerste kleine rimpels, lelijke littekens, een droge of juist vette huid... Derma Genisis® Microdermabrasie lost deze problemen voorgoed op. De zachte pijnloze peeling maakt de huid mooi en jeugdig. Xtra Care SCHOONHEIDSINSTITUUT-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53