't Hart zegt Goese politiek vaarwel Optimisme over De Blazekop i Twijfels over komst Veronicaschip 26 Dinsdag 6 februari 2007 PZC Piet Boonman (links) en Charles Verbeek, bestuursleden van de stichting die de Ovezandse molen De Blazekop wil redden. foto Dirk-Jan Cjeltema Provincie bereid mee te denken over nieuwbouw bij molen. door Harmen van der Werf OVEZANDE - Het komt goed met de verwaarloosde molen De Blaze kop bij Ovezande. Sinds 2003 is een stichting actief om de molen te redden. Voorzitter Piet Boon man durft te stellen: „Zover als nu zijn we nog niet geweest." Boonman baseert zijn optimisme op een gesprek dat het stichtings bestuur onlangs heeft gehad met provinciaal bestuurder Harry van Waveren (CDA, monumenten). Nieuwbouw bij de molen is nodig om er een bedrijfje te kunnen be ginnen. Wat weer nodig is om De Blazekop te kunnen aankopen, res taureren en behouden. De molen staat in het buitenge bied van Ovezande. Bouwen mag daar niet zomaar. Boonman: „Van Waveren wil met ons meedenken. Dat is een mooi begin." Zicht op een eerste subsidie is er, 75.000 euro uit de pot vitaal platte land. De aankoop vergt al 240.000 euro, de restauratie drie a vijf ton. Provincie en Rijk hebben extra geld beschikbaar voor molens, maar er zijn veel liefhebbers. Boon man hoopt er beste van. „We hoe ven ook niet alles in één jaar te doen, drie jaar is beter." Voormalig wethouder vertrekt met gezin naar Noord-Beveland. door Harmen van der Werf GOES - Voormalig wethouder Thijs 't Hart (50, PvdA) verlaat Goes en de Goese gemeentepolitiek. Hij verhuist met zijn gezin naar Noord-Beveland en neemt ontslag als raadslid. „Zijn vertrek komt niet als een ver rassing", reageert PvdA-fractievoor- zitter Henk Hoogerland. „Thijs heeft voor de gemeenteraadsver kiezingen van maart vorig jaar al aangegeven dat hij tussentijds weg wilde gaan. Hij heeft zich aan zijn woord gehouden." 't Harts rol in de Goese gemeente politiek was feitelijk al uitgespeeld. De PvdA viel vorig jaar bij de vor ming van een nieuw college van B en W buiten de boot, nadat CDA, VVD en SGP/ChristenUnie onver wacht op biddag tot een akkoord Certificaat vrijwilligers werk voor jongeren GOES - Leerlingen uit de tweede klas van het Goese Lyceum aan de Bergweg krijgen vandaag een certi ficaat voor het vrijwilligerswerk dat ze vier weken hebben gedaan. Ze werkten onder meer bij een die renasiel en in zorgcentra. De certificaten worden uitgereikt door mevrouw El Khattabi, coördi nator vrijwilligerswerk van de stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio. Graffitispuiters in Wolphaartsdijk betrapt WOLPHAARTSDIJK - Enkele jongens van 14 tot 16 jaar zijn in Wolp haartsdijk betrapt bij het spuiten van graffiti, onder meer op de ska- tebaan, bomen en leegstaande wo ningen aan de Vliedberg-, Villa No va- en Lepelstraat. Tegen de politie zeiden ze de schade te willen ver goeden, maar geen geld te hebben. Ze moeten voor de kinderrechter verschijnen. waren gekomen. De PvdA stond met lijsttrekker 't Hart buitenspel. Aan zestien jaar wethouderschap kwam een einde, 't Hart die als wethouder een zwaar stempel op het college van B en W van Goes had gedrukt, keerde terug als ge woon raadslid. Hij liet zich nauwe lijks horen. Thijs 't Hart Spoorpad Kapelle bij politie in vizier KAPELLE - Op dé fietsverbinding tussen Kapelle en Goes, het Spoor pad, gaat de politie de komende tijd vaker controleren naar aanlei ding van enkele klachten. Groepen fietsers zouden voor overlast zor gen, onder meer door tergend lang zaam te rijden en zo iedereen op te houden. Op het Spoorpad, waar geen autoverkeer is of woningen staan, doen zich van tijd tot tijd dit soort problemen voor. De Club van Lelijke Kinderen in De Stenge HEINKENSZAND - Jeugdtheatergroep S&G speelt zaterdagavond vanaf 19.00 uur in De Stenge in Hein- kenszand de musical De Club van Lelijke Kinderen. Hoofdpersoon is een dictator die geen lelijke kinde ren meer in zijn land wil. De musi cal is gemaakt naar een boek van Koos Meinderts met muziek van Harry Jekkers, allebei bekend van de groep Klein Orkest. 't Hart leek zijn interesse in de Goese gemeentepolitiek verloren te hebben. Een oud-wethouder die terugkeert als raadslid, be moeit zich naar goed gebruik ook niet met kwesties die hij behandel de als dagelijks bestuurder, 't Hart heeft in zestien jaar zo'n beetje al le portefeuilles gehad die een wet houder kan hebben. Van de Westsingel in hartje Goes is 't Hart met zijn gezin naar een boerderij op Noord-Beveland ver huisd. „Wij wilden altijd al buiten wonen", vertelt hij, „en op Noord- Beveland, vlakbij Colijnsplaat, is dat gelukt." 't Hart wil aan zijn vertrek niet al te veel woorden vuilmaken. Hij sluit voor zijn gevoel wel een perio de af. „Vanaf m'n zestiende ben ik met politiek bezig geweest." De PvdA'er is niet van plan zich nog veel in het openbaar te mani festeren. Ietwat theatraal zegt hij: „Ik verdwijn in de anonimiteit van Noord-Beveland." Dag voor talentvolle bands in Thools café THOLEN - Vier jonge en talentvolle bands maken zondag 11 februari hun opwachting in café the Sixties aan de Kaai in Tholen tijdens de zogeheten bandjesdag. The Casual Kings bestaat uit muzi kanten uit de gemeente Tholen, terwijl twee andere bands - T.B.S. en Zubeat uit Breda komen. Wie de vierde band is, moet voor be zoekers een verrassing zijn. Het evenement begint om 16.00 uur. Thoolse jongerenraad bijeen in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De jongerenraad van de gemeente Tholen vergadert maandag 12 februari in gemeen schapscentrum De Wellevaete in Sint-Annaland. Op de agenda staat onder meer de komst van een wei ter shelter in het dorp. Dat is een half open hangplek. Jongeren uit het dorp zijn uitgenodigd om de bijeenkomst bij te wonen. Aan vang: 19.30 uur. Wêj POLDERDIJK 7M J| W,jf GEVELVERFRAAIING aluminium en kunststof kozijnen, zonweringen, rolluiken. dakramen, garagedeuren F 1 >iw -««linr'Tïa' uw 1 Op vertoon van deze advertentie GRATIS B. montage op zonwering en rolluiken. (alleen particulieren) ^ZZ ^■wijngaardstraat-u 4461 dl goes t 0113 220173 f0113 2s 13101 infosaluught.nl Middelburg heeft mogelijk geen geschikte ligplaats in haven. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Komt het voormali ge zendschip Veronica naar Mid delburg? De eigenaren willen het graag, maar de gemeente ziet aller lei bezwaren. Vandaag valt de be slissing. Discotheek, opnamelocatie voor te levisieprogramma's of uitgaanscen trum. W. van der Meer van Enter tainment International BV kan de mogelijke bestemmingen voor de boot zo opnoemen. Nu alleen nog een ligplaats. De Norderney, zoals het schip officieel heet, ligt nu nog in Antwerpen. „We willen het schip graag terug naar Nederland halen", zegt hij. „We zijn bezig met het zoeken van een goede plek. Middelburg zou ge schikt zijn. Er zijn niet zoveel plaat sen in Nederland die zo'n schip dichtbij het centrum kunnen heb ben. Bovendien hebben we eerder met veel plezier in Middelburg ge legen." Dat was in 1983. Een jaar later lag het schip in Vlissingen. Vervolgens deed het dienst als discoboot in Maastricht. Zes jaar geleden ver trok het naar Antwerpen. In 2006 was er even sprake van dat het schip naar Waalwijk zou gaan. Dat ging niet door. Het schip kan 'vrij snel' in Middel burg zijn, denkt Van der Meer. „Het is niet zo ver vanuit Antwer pen. Het schip kan op eigen kracht niet meer varen, maar wel ver sleept worden." Entertainment In ternational zou alleen nog een ex ploitant moeten zoeken, het liefst één die de lokale markt kent. Vol gens Van der Meer is het schip ui termate geschikt als opnameloca tie voor Nederlandstalige arties ten. „Tegenwoordig wil iedereen een clip. Maar net als in Waalwijk zijn er in Middelburg eigenlijk geen geschik te plaatsen voor het schip, zegt ambtenaar P. Maas. Aan de Loska- de mogen schepen maximaal twee weken liggen. Alleen voor de rond vaartboot geldt een uitzondering. fji De eigenaren van bet oude zend- schip van Radio Veronica willen het een nieuw leven geven in Middelburg. De gemeente beslist daar vandaag over. jasje (cars) 44,95 shirt tnd. bandana 17,95 Middelburg, Gravenstraat 3 jGoes, Ganzepoortstraat 20-22 Informatiedag voor werkzoekenden GOES - De gemeente Goes houdt woensdag 14 maart in samenwer king met het Centrum Werk en In komen (CWI) voor het eerst een informatiedag voor werkzoeken den in de Goese Polder. Re-integratiebedrijven, opleidin gen en organisaties voor vrijwilli gerswerk presenteren zich tijdens 'De Goese Polder werkt!' Ook worden er workshops gege ven in onder meer solliciteren, competentietesten en het starten van een eigen bedrijf en kunnen bezoekers zich oriënteren op ver schillende vacatures. De informatiedag vindt van 15.00 tot 20.00 uur plaats in wijkgebouw De Spinne en het naastgelegen schoolgebouw 't Noorderlicht, Ce- reshof 6 en 8. Meer informatie via telefoonnummer 0113-249924.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52