Zeeland PZC Stationspark raakt overvol Fietsen weg uit Meestoof Zonder WCT telt Zeeland niet meer mee! BEVELANDEN-THOLEN DELTA wenst de PZC veel succes met dit vernuftige formaat SSST! Doorkijkje in Domiviile Veel afzeggingen bij Nederlands Elftal voor oefeninterland 39 Aanleg groot slibdepot in Koegorspolder is niet meer nodig 35 Dinsdag 6 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl Parkeerplek wordt schaars door groei bedrijvigheid. door Lilian Dominicus GOES - Parkeren achter het NS-sta- tion van Goes wordt in de toe komst een probleem. Nu al is het moeilijk een plek in de buurt van de bestemming te vinden. Dat wordt erger als binnenkort nieuwe kantoren worden opgeleverd. De gemeente komt pas deze zomer met een oplossing. Het Stationspark verenigt verschei dene functies. Zo parkeren treinrei zigers er kosteloos hun auto. Ook dorpsbewoners die een dagje ko men winkelen in de binnenstad van Goes, weten de weg ernaar toe te vinden. Dan zijn er de amb tenaren van het gemeentehuis, die niet allemaal hun wagen voor de deur kunnen parkeren en dus uit wijken naar de andere kant van het spoor. Leraren en leerlingen van het ROC zorgen voor nog meer druk op de parkeercapaciteit in het gebied. „Buurtbewoners achter ons school gebouw klagen af en toe bij ons dat de parkeerplekken voor hun huis worden ingenomen", beves tigt W. Kooman, hoofd facilitaire zaken van het ROC. „Het is natuur lijk niet fijn, als je even een bood schapje gaat doen en een kwartier later staat iemand anders voor je huis geparkeerd. Daarom vragen we aan de leerkrachten of ze wil len uitwijken naar het Stations- Het gebied achter het station ver- enigt meerdere functies. Met de opening van nieuwe kantoren neemt de druk op de parkeerca paciteit navenant toe. park. Maar dan wordt het daar weer voller. We verzoeken leerlin gen om met de trein te komen, maar er zijn er veel die toch met de auto naar school gaan." DRV Accountants heeft twee vesti gingen op het Stationspark en structureel een tekort aan parkeer plaatsen van 20 procent. Het be drijf had bij aanvang van de bouw plannen van het kantoor gevraagd om meer parkeerplekken aan te mogen leggen, maar kreeg geen vergunning. Nu moeten ze genoe gen nemen met een totaal van 34 plaatsen. „We vinden het verve lend dat we niet altijd cliënten plaats kunnen bieden en dat ze een stuk verderop moeten parke ren", zegt woordvoerster M. Fre- sen. „We staan dubbel geparkeerd, soms moeten we even een auto verplaatsen om iemand erin of er uit te laten." Een woordvoerster van de gemeen te Goes meldt, bij verstek van de wethouder, in een reactie dat de komende tijd wordt gewerkt aan een parkeervisie voor de hele stad. Die komt halverwege dit jaar. Daar in wordt ook het gebied achter het station meegenomen. door Astrid van den Hoek POORTVLIET - Cees van den Berg uit Poortvliet haalt deze week zijn fietsententoonstelling 'op een oude fiets moet je het leren' weg uit streekmuseum De Meestoof in Sint Annaland. Hij heeft tot zijn te leurstelling nog geen nieuwe plek gevonden om de museumstukken te stallen. Van den Berg benaderde de ge meente Tholen en verschillende bedrijven en deed zijn verhaal op de radio en in kranten. Maar niets hielp. In het streekmuseum wordt een andere tentoonstelling opge zet en dus is Van den Berg druk be zig zijn biezen te pakken. „Ik heb een rotdag. Ik heb die fietsen aan geschaft om ze te laten zien, niet om ze in dozen te stoppen." De fietsenliefhebber heeft zijn hoop nu gevestigd op een pand van de Heemkundige Studiekring in Halsteren. „Waarschijnlijk is daar pas over acht maanden plek, maar wat moet ik anders?" Westerschelde Container Terminal E£ssBszzEnzna*i Tip? redactie@pzc.nl Een wandeling in het water wingebied bij het Walcherse Oranjezon is voor dat stel uit Middelburg pas echt geslaagd als ze onderweg minstens één damhert of ree tegen het lijf lo pen. Zachtjes liepen ze dan ook over de paden, afgelopen zon dag. Tot er, iets verderop, bo venop een heuvel, tussen de bomen, ineens een groepje her ten stond. Eén mannetje en twee vrouwtjes, kauwend op wat bladeren. Zij zag ze. Ze stond roerloos stil, fluisterde heel zachtjes een waarschuwing. Hij liep verder. Hoorde haar waarschuwing niet en zag helemaal niets. Of toch? 'Hé!', knalde het door de bossen. 'Kijk daar! Herten!' GOES - Al maanden zijn de slopers weg. Het oude niet lopen, wil de geruchtenmachine. Niet waar, stadskantoor aan de Oostwal in Goes staat er ver- volgens makelaar Het Nieuwbouwhuis. Zeventig laten bij. Verkoop van de 35 appartementen zou procent is verkocht. Aannemer WBU is bezig hei palen te schroeven voor nieuwbouw naast het stadskantoor. Domiviile, zoals het complex heet, moet eind dit jaar af zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51