Sport Sluiskil vindt gedrag spelers schandalig Geld en een dunne spoeling Quick Boys zet relschoppers uit club en legt stadionverboden op Laatje verleiden ...door de nieuwe Opel Temptation modellen. PZC Dinsdag 6 februari 2007 43 ab ik nog bedenkingen." foto Ruben Oreel door Rudy Boogert GOES - Als kleine Zeeuwse club is het bijna niet meer mogelijk om in de eerste klasse te spelen als een TC I-trainer een verplichting is. Dat concludeert Hans Barth, voor zitter van zaterdag-eersteklasser Oostkapelle. Zijn club stuitte op problemen toen die netjes de re gels van de KNVB wilde naleven in de zoektocht naar een opvolger voor Karl Vergouwen. Oostkapelle is in gesprek gegaan met drie TC I-trainers, maar om uiteenlopende redenen mondde dat niet uit in een contract. „We hebben zelfs nog contact gezocht met een Brabantse TC I-trainer, maar dat was helemaal niet betaal baar. De financiën zijn een groot probleem voor een kleine club als wij. Een TC I-trainer heeft in zich zelf geïnvesteerd met een zware opleiding en daaraan hangt een De trainersvakbond WON strijdt al jarenlang tegen het fenomeen van de onbevoegde oefenmees- ters. Eindelijk lijkt de klaagzang van de WON gehoor te vinden. prijskaartje." „Bij één kandidaat waren we bereid financieel verder te gaan dan we normaal gaan. Maar toen koos hij voor een twee deklasser. Als een club geen trai ner onder zijn niveau mag kiezen, zou een trainer eigenlijk ook geen club onder zijn niveau mogen kie zen. Zeker in Zeeland, waar het aantal TC I-trainers dun gezaaid is. „Die zijn op de vingers van twee handen te tellen. „We kunnen dus bijna geen trainer aanstellen om zijn kunde, enthousiasme of om dat het klikt, maar moeten dat doen om zijn opleiding." Oostkapelle heeft nu Huib Meer man aangesteld als trainer voor vol gend seizoen, maar diens TC Il-di- ploma is niet toereikend voor de eerste klasse. Een eerste dispensa- tieverzoek is afgewezen door de KNVB. Barth: „Ik ben er voorstander van om de regeling samen met de WON, KNVB en clubs nog eens tegen het licht te houden." Oostkapelle gaat deze problema tiek aankaarten bij de afdeling clubondersteuning van de KNVB. Voorzitter Katwijkse club pleit voor snelle invoer voetbalwet. van onze sportredactie SPAKENBURG - De supporters van de Katwijkse zaterdagamateurclub Quick Boys die zich zaterdag in Spakenburg ernstig misdroegen, worden geschorst als clublid en zijn niet meer welkom bij de voet balwedstrijden van hun club. Dat zegt Quick Boys-voorzitter Jaap Kuijt. Na de rellen van zaterdagavond za ten gisteren nog negen verdachten in de leeftijd van 19 tot 32 jaar vast, allen afkomstig uit Katwijk. Zo'n vijftig supporters van Quick Boys gingen na afloop van de voet- Belg Kristof Vereecke keert club de rug toe na wandaad in derby. door Frits Bakker SLUISKIL - Het bestuur van voetbal club Sluiskil beraadt zich vandaag over de incidenten tijdens en na de derby van zondag tegen Com Boys. In die wedstrijd misdroegen de Sluiskil-spelers Kristof Vereecke en Nico Sermijn zich tegenover de scheidsrechter en grensrechter. De 26-jarige Belg Vereecke, die scheidsrechter Willy de Ruijsscher aanviel, is zelf zondagavond al met onmiddellijke ingang gestopt bij de vierdeklasser. Hij keert niet meer terug bij de club. Via een brief op de site van Sluiskil meld de hij: „Ik betreur het wat er is ge beurd, maar ik kreeg verwensin gen naar mijn hoofd, onder meer over het ongeluk dat ik vorig jaar met de mountainbike heb gehad en waarbij mijn gezicht bescha digd werd." Vereecke, die net over de grens in Overslag woont, voelde zich be schimpt en gekleineerd door het publiek en ging door het lint. Tij dens het incident spuugde hij eerst naar de grensrechter van Corn Boys en na zijn rode kaart viel hij de scheidsrechter aan. Dat kwam Vereecke op een tweede ro de kaart te staan. Voorzitter Bram van Houcke van Sluiskil was er getuige van: „Ik heb me geschaamd voor het gedrag van onze spelers. Het is absoluut niet des Sluiskils wat daar is ge beurd." Behalve Vereecke ging ook Nico Sermijn na de wedstrijd in de fout. Hij riep de scheidsrechter toe: „Bedankt, vuile racist." Kristof Vereecke stond bij Sluiskil al langer bekend als een onbezon nen en snel aangebrande speler. „Hij heeft zich ook in een wed strijd tegen RIA al eens te ver la ten gaan", aldus Van Houcke. „Het is een speler die zich gemakkelijk laat provoceren. Dat gebeurde zon dag ook weer. Vanaf de kant wer den dingen naar hem geroepen, daar reageerde hij agressief op. De trainer heeft hem daarop naar de andere kant van het veld gestuurd, maar dat heeft ook niets gehol pen." Ook nu Vereecke al heeft bedankt als lid van Sluiskil, kondigt Van pn De voetbalclub Sluiskil schaamt zich voor het gedrag van twee spelers in de derby tegen Corn Boys. Scheidsrechter Willy de Ruijsscher likt zijn wonden. Houcke maatregelen aan. „Ik ga op zondag voor mijn plezier naar het voetballen en dat geldt zeker ook voor de scheidsrechter. We scha men ons voor dit gedrag en zullen er maatregelen tegen nemen." Scheidsrechter Willy de Ruijsscher (63) had op de dag na de molesta tie nog altijd geen goed woord over voor de dader. „Ik heb met er gernis naar de televisie gekeken, waar hij het publiek de schuld geeft. Hij zegt dat hij nu zijn hob by niet meer kan uitoefenen. Geen woord over mij. O ja, dat hij me nog zal bellen, maar reken er maar niet op dat ik de telefoon op neem." De arbiter uit Breskens wist zon dag niet wat hem overkwam. „Hij had gespogen naar de grensrech ter, ik gaf hem rood en toen sprong hij in mijn nek. Het was net een gek. Ik denk dat hij zijn na gels erin heeft gezet, want er zit ten flinke schaafwonden in. Het duurde misschien vijf seconden, maar dat is lang hoor, als ze zo op je nek zitten." Aangifte bij de politie heeft De Ruijsscher niet gedaan. „Ik laat het over aan de KNVB. Die moeten maar een straf uitdelen." Of hij nu overweegt te stoppen? „Ik denk er niet aan voor zo'n miskwal." balwedstrijd tegen IJsselmeervo- gels een sporthal naast het voetbal veld binnen, waar een feest van de Spakenburgse aanhang gaande was. In de hal, waar ook kinderen aanwezig waren, sloeg de vlam in de pan. Tientallen supporters gin gen met elkaar op de vuist, en Katwijkers vernielden met stalen pijpen ramen en meubilair. Daarbij vielen diverse gewonden. Burgemeester Melis van de Groep en het bestuur van IJsselmeervo- gels spreken van „de ergste rellen in het amateurvoetbal ooit". Zo wel secretaris Jan Heinen van IJs- selmeervogels als voorzitter Jaap Kuijt van Quick Boys grijpt de ge beurtenissen aan om te pleiten voor snelle invoer van een voetbal wet. GPD Agila Temptation vanaf Temptation pakketvoordeel 2.200,- Meriva Temptat ion vanaf Cl 8.995, - Temptation pakketvoordeel 2.670,- Astra Temptation vanaf 20.845,- Temptation pakketvoordeel 1.200,- Vectra StationwagonTemptotionvanaf C 28.795,- Temptation pakketvoordeel 2.800,- Zafiro Temptation vanaf €26.245,- Temptation pakketvoordeel 725,- Signum Temptation vanaf 33.595,- Nu bij ons in de showroomde nieuwe Temptation modellen. Stuk voor stuk een lust voor het oog en voorzien van verleidelijke extra's zoals lichtmetalen velgen en bumpers, spiegels en deurgrepen in carrosserïekleur. Deze speciale actiemodellen zijn completer en luxer dan ooit. Maar nu komt het: de allergrootste vérleiding zit 'm nog in de prijskaartjes van onze Temptation uitvoeringen. Het Temptotion pakketvoordeel kan oplopen tot wel 2.900, -. Kom dus snel naar onze showroom en laatje verleiden. OPEL De Temptation modellen zijn leverbaar in velschillende lakkleuren met diverse benzinemotoren en het design von de lichtmctolen velgen is per model afhankelijk. Pnjzen (nd. BTW en BPM en energiclabel verrekening, exel. kosten rijklaar maken en verwijdenngsbijdioge. Afgebeelde modellen kunnen in delail verschillen van de werkelijke uitvoering. Gemid deld brandstofverbruik en CO,-uitsloot, volgens Richtlijn 1999/100/EG of 2004/3/EG. Benzinemotoren km/liter van 10,4 tot 17.0. Liters/ 100 km: van 9.6 tot 5,9. CO, gr/km: von 230 tot 142. Dieselmotoren km/liter: van 13,9 lot 20,8. Liter/100 km: van 5,4 tol 5,9. CO, gr/ km: van 194 lot 130. Vraag bij ons in de showroom naar de voorwaarden. Terneuzen, KERCKHAERT, Rooseveltlaan 2, (0115) 61 35 53 Hulst, KERCKHAERT, Absdaalseweg 41(0114) 31 34 51 Oostburg, DE BLIEK, Transportweg 3, (0117) 38 14 73 Goes, AUTOTEAM, Klein Frankrijk 31(0113) 23 79 23 Vlissingen, AUTOTEAM, Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 46 17 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43