Sport ran Interland levert weinig op Liever naar EK dan naar Chelsea tk Voetbaltrainers in Zeeland gaan massaal in de fout 42 Arbiter De Ruijsscher is dag na aanval door speler nog aangeslagen 43 Dinsdag 6 februari 2007 Reageren? reactie@pzc.nl v' i Zonder John Heitinga en Urby Emanuelson, die zich hebben afgemeld, trainde Oranje gisteren in het Olympisch Stadion. foto Olaf Kraak/ANP Voor duel in de Arena zijn nog maar 22.000 kaarten verkocht. door Leon ten Voorde AMSTERDAM - Het Nederlands elf tal wordt voor de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Rusland ge plaagd door afwezigen. Zo'n uitge holde selectie roept de vraag op wat eigenlijk het nut is van de bij eenkomst morgenavond in Am sterdam. Het heeft bondscoach Marco van Basten ongetwijfeld heel wat moei te gekost, maar hij is er zowaar in geslaagd achttien spelers te vinden die niet ziek, zwak of misselijk zijn. Oranje begon gisteravond in het Olympisch Stadion met de voorbereiding op het vriendschap pelijke treffen tegen Rusland met een gemankeerde en opvallend kleine selectie. Imposant is vooral het lijstje afwe zigen: geen Edwin van der Sar, geen Khalid Boulahrouz, geen André Ooijer, geen Robin van Per- sie, geen Arjen Robben, geen Ibra him Afellay, geen Stijn Schaars, geen John Heitinga en geen Urby Emanuelson. Die laatste twee be hoorden aanvankelijk nog wel tot de groep van twintig geselecteer den, maar meldden zich gisteren alsnog af Te geblesseerd om te spe len, zo luidde de officiële lezing van Ajax. Coaches weten altijd wel een re den te vinden waarom vriend schappelijke interlands toch nog enige waarde hebben, maar het verleden van Oranje heeft te vaak uitgewezen dat dit soort wedstrij den niets opleveren. Behalve een hoop ergernis dan, omdat de duels doorgaans zonder enige inspiratie worden afgewerkt. Wat er nu nog bijkomt is dat de bondscoaches Marco van Basten en Guus Hid- dink overeen zijn gekomen dat ze zes keer mogen wisselen. Dat be looft dus nog wat voor de tweede helft. Het duel heeft vooralsnog ook wei nig aantrekkingskracht op het pu bliek, want er zijn nog maar 22.000 kaarten verkocht. Dat is bijna sensationeel weinig voor een interland van Oranje. „De mensen moeten dan ook niet denken dat wij morgenavond voetballen om- Pfl Voorbereiding van het Neder- lands elftal op de oefeninterland tegen de Russen is gisteren be gonnen met een imposante lijst van afwezigen. dat we hier dik aan willen verdie nen", zegt directeur betaald voet bal Henk Kesler. „Commercieel ge zien levert dit niets op." Toch overheerst bij velen het ge voel dat vriendschappelijke inter lands vooral op de kalender wor den gezet onder druk van spon sors en televisiemaatschappijen. Kesler ontkent dat. „Het sportieve aspect is het enige dat telt als we de wedstrijden plan nen. De bondscoach bepaalt en niemand anders. In de contracten met de sponsors staat ook nergens dat we verplicht zijn een x-aantal wedstrijden te spelen. En dat geldt ook voor de televisiezenders. Die willen zelfs liever een maximum, omdat ze bijvoorbeeld maar een begroting hebben voor het uitzen den van negen duels in plaats van veertien." GPD Guus Hiddink zal contract in Rusland niet tussentijds opzeggen. door Frans van den Nieuwenhof NOORDWIJK - Guus Hiddink staat vandaag niet op het trainingsveld, maar voor de rechter. Het tweede verhoor in de FIOD-affaire dwars boomt een optimale voorberei ding op het vriendschappelijke duel Nederland-Rusland, morgen avond in Amsterdam. Rondom Hiddink is het zelden rus tig. In Engeland gaat het verhaal dat Chelsea hem komende zomer wil als opvolger van José Mourin- ho. De huidige coach is in botsing gekomen met voorzitter Roman Abramovitsj, eigenaar van Chelsea en tevens de initiator van Hid- dinks contract bij de Russische voetbalbond. Zaakwaarnemer Cees van Nieuwenhuizen bena drukte gisteren dat Hiddink zijn contract (tot medio 2008) niet tus sentijds zal opzeggen. „Guus wil volgend jaar met Rusland naar het EK. De kans daarop laat hij niet lo pen voor Chelsea." De uitzichten op deelname aan het EK in Oostenrijk en Zwitser land zijn goed. Toch is plaatsing voor het EK geen doel op zich. Hiddink: „Het zou wel een gewel dige impuls zijn om dat andere tra ject versneld af te kunnen wer ken." Hiddink doelt op de omme zwaai die hij als technisch direc teur van de bond wil bewerkstelli gen. „We willen hogerop." GPD Guus Hiddink zal niet ingaan op inte resse van Chelsea. foto ANP Kaarten voor EK onder 21 vliegen de deur uit HEERENVEEN - De kaartjes voor het EK voetbal van Jong Oranje in juni in Nederland vliegen weg via internet. De tweede en derde wed strijd van het team van Foppe de Haan, op 13 juni tegen Portugal in Groningen en op 16 juni tegen Bel gië in Heerenveen, zijn al uitver kocht Ook voor de finale op 23 juni in Groningen zijn op internet geen tickets meer te krijgen. GPD Namen Nys en Wellens op lijst in dopingzaak BRUSSEL - De namen van de Bel gische veldrijders Sven Nys en Bart Wellens komen voor op een lijst van betrokkenen in de doping zaak rond wegrenner Dave Bruy- landts. De rechtbank in Antwer pen boog zich gisteren over het on derzoek door het parket van Turn hout. De zaak werd uitgesteld tot begin maart. Ook Peter van Sant- vliet en Sven Vanthourenhout op de lijst. ANP/Belga Robert Slippens keert terug op wielerbaan SPANBROEK - Robert Slippens maakt donderdag zijn rentree op de wielerbaan. Hij start met Dan ny Stam in de zesdaagse van Has selt. Slippens (31) was bijna een half jaar uit koers. Eind augustus kwam hij ten val in een wegwedstrijd en liep gebro ken ribben, een gebroken sleutel been en een ingeklapte long op. Stam reed daarom dit seizoen met een andere koppelgenoot. GPD Super-G in Zweden opnieuw uitgesteld ARE - De Super-G voor mannen bij het WK skiën is opnieuw uitge steld. De piste in het Zweedse Are lag er gisteren door de harde wind niet goed bij. Bovendien bleek het zicht op grote hoogte onvoldoen de wegens mist Eerder gelastte ski federatie FIS de Super-G zaterdag al af. De wedstrijd is nu verplaatst naar vandaag. Het is de bedoeling dat dan ook de Super-G voor vrou wen wordt afgewerkt. ANP/RTR Sansoni geschorst na beet in neus Beerens ARNHEM - Vitesse heeft zijn eigen speler Sébastien Sansoni voor één wedstrijd (plus één duel voorwaar delijk) geschorst. De maatregel volgt op de opvallende, bijtende ac tie van Sansoni naar het gezicht van NEC'er Roy Beerens van afge lopen zondag (1-1). Ook heeft Vitesse de Fransman de maximale geldboete van enkele duizenden euro's opgelegd. Daar naast stelt de aanklager betaald voetbal van de KNVB een vooron derzoek in. „Het gedrag van Sébas tien is onaanvaardbaar", zegt Paul van der Kraan, algemeen directeur van Vitesse. „Ik begrijp dat de club leiding mij straft", zegt Sansoni. „Ik ben erg geschrokken van mijn gedrag en zal zoiets nooit meer doen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39