Zeeland is nog een eind weg Een bericht vanaf de zijlijn Een jaar cel voor seksueel misbruik CDA wil hogeschool met half miljoen steunen Korten tv-toren nog deze maand PZC Dinsdag 6 februari 2007 3 7 Rechtbank veroordeelt ook een Vlissinger voor handel in softdrugs. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 32-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor seksueel misbruik veroordeeld tot een jaar cel. In de strafmaat werd huisvredebreuk en bezit van xtc-pillen meegenomen. De man liet vorig jaar in de nacht van 27 maart zijn hondje uit en zag dat de achterdeur van een wo ning open staan. De bewoonster, die hij goed kende, lag boven te sla pen. De Middelburger ging naar de slaapkamer en pleegde seksuele handelingen met haar. Nadat de vrouw aangifte had gedaan werd ze ook nog eens door hem be dreigd. De Middelburger had ver klaard dat hij haar alleen had wa ker geschud. „Ik dacht dat er was ingebroken. Ik ken haar goed,want ik paste weieens op haar kind." Een vriend van het slachtoffer had haar vlak na het voorval overstuur aangetroffen. De rechtbank deed ook uitspraak in de drugszaak tegen een 31-jarige inwoner van Vlissingen. De man kreeg voor handel in verdovende middelen 223 dagen gevangenis straf, waarvan 180 dagen voorwaar delijk en 240 uur werkstraf opge legd. De Vlissinger verkocht vorig jaar softdrugs aan met name Bel gische klanten. De man werd opge pakt toen zijn naam opdook in een omvangrijk drugsonderzoek, illustratie Cor de Jonge Bij inval op 10 oktober in zijn wo ning in Vlissingen een handelshoe- veelheid van 600 gram hennep aangetroffen. Officier van Justitie H. den Hartog had een jaar cel te gen de Vlissinger geëist. door Willem van Dam GOES - „Zo, de buit is binnen." Kaartjesverkoper Ko Lobbezoo sluit tevreden het deksel van zijn geldkistje. Zo'n vijf- tot zeshon derd kaartjes verkocht. Niet gek. En als-ie zijn blik over Het Schen- ge laat gaan - hoeveel toeschou wers zouden er in totaal zijn, acht honderd, negenhonderd? Tegen Hoek waren het er nóg meer, tus sen de twaalf- en dertienhonderd. De wedstrijd tussen SSV65 en Kloetinge (afgelopen zaterdag) wordt in het programmablad gean nonceerd als de 'Derby der Beve- landen'. Zonnebrilweer. De dweil band 'Te Zot uut Goes' blaast wat sfeer in de richting van het krappe bouwsel, dat tribune wordt ge noemd. Achter het doel aan de kanaalzijde heeft de jeugdige aanhang (The Green-White Army) van Kloetinge zich verzameld. Samenwerken met de tegenstander van vanmid dag? Ricardo ('Ik ben die jongen met die trommel') Blomaard: „Je supportershart zegt nee, maar voor de club is het misschien wel goed." In de kantine rimpelt Ko Welle- man, oud-bestuurslid en erelid van SSV '65, het voorhoofd. Als zo'n samenwerking zou uitmon den in een fusie, voelt hij daar he lemaal niets voor. „Onze leden zijn niet voor niks lid van SSV ge worden. Vooral bij de spelers in de lagere elftallen heerst een echt clubgevoel." En wat de accommo datie betreft - Welleman blijft het liefst op Het Schenge. „Veertig pro cent van onze leden komt uit de Goese Polder en Het Schenge ligt ook dicht bij de stad. Een betere plek kunnen we ons niet wensen." Groot gelijk, die Ko, klinkt het van achter kaartverkooploket; Kloetin ge en SSV hebben weinig met el kaar gemeen. Kloetinge is een ech te dorpsclub en SSV, sja, dat heeft toch een beetje stads karakter. Nee, in het kaartverkopershokje staan ze niet te juichen. Langs de lijn evenmin. Alleen in de achtste minuut, als Kloetinge op 0-1 komt. Hoi, hoi, jubelt Jan Nouse, al meer dan 35 jaar lid van Kloetinge. Die verhalen over samenwerking en over een stadion - het liefst stopt hij watjes in zijn oren. „We heb ben een gezellige club en een mooie stek. En als we het hoofd klasse-niveau niet kunnen volhou den, wat dat nog. Een wedstrijdje tegen Kapelle of Arnemuiden kan ook heel leuk zijn leuk." Ook signaal naar Den Haag voor behoud belangrijke opleidingen. door Rinus Antonisse THOLEN - Het CDA Zeeland wil dat de provincie jaarlijks de Hoge school Zeeland (HZ) met een half miljoen euro steunt. Het geld is met name bedoeld voor behoud van belangrijke opleidingen. A. Poppelaars, CDA-gedeputeerde en lijsttrekker bij de Statenverkie zingen van 7 maart, zei dit gisteren bij de start van de verkiezingscam pagne in Tholen. Hij beklemtoonde dat de Hoge school Zeeland van groot belang is voor studerende kinderen, jonge ren die de arbeidsmarkt opgaan en het bedrijfsleven. Het instituut biedt nu een breed opleidingen pakket aan en dat moet zo blijven, aldus Poppelaars. Opleidingen met minder studen ten verdienen ondersteuning, ze ker als ze voor Zeeland erg zinvol zijn. Poppelaars noemde aquacultuur, civieltechniek en ondergronds bou wen. Dat laatste ook met het oog op de tunnel bij Sluiskil en het tunneloefèncentrum bij Terneu- zen. De lijsttrekker vond wel dat ook het ministerie van Onderwijs met een flinke bijdrage over de brug moet komen. Een Zeeuwse bijdra ge zag hij als belangrijk signaal hiervoor. Poppelaars kondigde nog een voor stel aan: het schrappen van de pro vinciale heffing (2,5 eurocent per kubieke meter) op zout grondwa- Zo'n belasting vond hij onzin. „Wij willen daarmee graag de aquacultuur ondersteunen." Hij liet weten dat het CDA tegen een verplichte fusie van de water schappen is. Die moeten zelf met voorstellen voor samenwerking ko men. Poppelaars verbindt daaraan geen uiterste datum. „En we laten ons niet uit over de plaats van het hoofdkantoor. Daar heeft de provincie niets over zeg gen." f^j Rechtbank neemt in strafmaat 32-jarige Middelburger ook huis vredebreuk, bedreiging en bezit harddrugs mee. Vlissinger komt weg met werkstraf GOES - Mits de weersomstandighe den het toelaten, wordt de anten ne van de tv-toren in Goes op vrij dag 23 februari ingekort. Zwitserse antennebouwers, die een dag eer der aankomen, gaan de bijzondere klus per helikopter klaren. Het is voor het eerst dat een derge lijke operatie in Nederland op de ze manier wordt uitgevoerd. Aan vankelijk zou een enorme kraan worden ingezet, maar dan zou het terrein van de gemeentelijke dienst stadsbeheer onder de toren te lang ontoegankelijk zijn naar de zin van de gemeente. De 148 meter hoge toren wordt elf meter korter doordat de analoge antennes in de spriet worden ver vangen door kleinere digitale. De gemeente Goes verwacht wel wat bekijks en" richt daarom land- bouwperceeltjes en (parkeer)ter- reintjes in de omgeving, zoals de Westhavendijk, in als spotplaats. Het werk duurt de hele dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37