Zeeland Het Ganzestads M Robur en Goes praten niet mee Paddentrek komt op gang Boete voor beledigen agenten DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR 36 Dinsdag 6 februari 2007 PZC door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 54-jarige man uit Terneuzen moet 250 euro boe te betalen wegens het beledigen van de politie. Dat heeft de Middelburgse politie rechter N. van Spronssen gisteren bepaald. De man stak vorig jaar 3 maart in Terneuzen zijn middelvinger op naar twee agenten in een poli tieauto. Toen de Terneuzenaar op de bon werd geslingerd, gooide hij de bekeuring op de grond. De verdachte ontkende deze ver wijten gisteren. Hij zei met twee vingers een V-teken naar de poli tie te hebben gemaakt. De verbalisanten waren gisteren als getuige opgeroepen. Zij bleven bij hun verklaring dat de man zijn middelvinger had opgestoken. „Mensen maken er tegenwoordig een sport van om agenten te bele digen", betoogde officier van justi tie J. Valente. Hij eiste de straf die de politierech ter de man oplegde. Gebruikers voetbalcomplex Er worden vier mogelijke gebrui kers genoemd voor een nieuw voetbalaccommodatie in Goes. Hoe zietzo'n Cito-dag eruit Eigenlijk begon het gisteren al. Ik ben eerder naar bed gegaan dan nor maal, want ik wil natuurlijk wel goed wakker zijn als ik die toets maak. Om half negen kom je de klas binnen. Eerst kri jgen we een praatje over de Cito-toets en dan begint het. Drie dagen achter elkaar toetsen. Alleen de ochtend, en dan de middag een beetje een ander programma dan an ders. Half leuk, half les, zoiets. Ben je er goed op voorbereid In groep 5, 6 en 7 hebben we Entreetoetsen gehad. Dit jaar hebben we een brief mee naar huis meegekregen voor de ouders, over de Eindtoets. Er is in de les over gepraat. En we hebben dit jaar een oefen-Citotoets gedaan. Ik weet dus waar het voor is, om te kijken voor welke school je geschikt bent. We krijgen meerkeuzevragen taal, rekenen/wiskunde, stu dievaardigheden en wereldoriëntatie. Kijken jullie er tegenop? Er wordt wel aandacht aan besteed, maar het zijn maar drie dagen en het is belangrijker hoe je de rest van het jaar bent. Dus we maken ons er niet zo druk over. Stel je voor datje de toets verknalt. Wat betekent dat voor je schoolkeuze? Je moet het natuurlijk helemaal verknallen, maar wat de leraren van je vinden en hoe je de rest van dit jaar en je schooltijd geweest bent, is be langrijker. Je kunt bij de Eindtoets tussen de 500 en 550 punten halen. Het gemiddelde hier op school is 536. Ik ga voor 550, het maximum. Als het onder de 545 kwam zou ik het jammer vinden. Voor anderen is het supergoed, maar ik zou wel graag flink scoren. Ik wil graag naar de vwo-plus klas van Scholengemeenschap Scheldemond. Daar krijg je naast de gewone vakken ook Spaans en keuzemodules als filosofie en sterrenkunde. Stel je voor dat iemand bij jou af wil kijken. Wat doe je dan? En zou je het zelf doen? Eh;.ja...nee...als het je beste vriend is, misschien...ik zou het blaadje in elk geval niet naar hem toeschuiven. Zelf? Naaah...ik denk het eigenlijk niet. Dan weten de mensen niet wat je zelf weet. Eén keer heb ik het gedaan...volgens mij. In groep zes, ik dacht nog, ik mag niet kijken, maar ik had het al gezien... Ouders die zich eens extra willen inleven, kunnen op www.cito.nl zelf online een toets maken. Tot en met 9 februari brengt het NOS Jeugdjournaal om 17 uur een Toets journaal v.v. Kloetinge Zaterdaghoofdklasse B Opgericht: 28 november 1931 Aantal leden: 740 Gemiddeld aantal toeschouwers: 550 SSV 65 l w-~N:V: - - Zaterdaghoofdklasse B Opgericht: 20 april 1965 Aantal leden: 420 Gemiddeld aantal toeschouwers: 300 v.v. Goes Zondagcompetitie 3e klasse A Opgericht: 15 september 1895 Aantal leden: 225 Gemiddeld aantal toeschouwers: 250 JW Zondagcompetitie 5e klasse B Opgericht: 1 september 1932 Aantal leden: 210 Gemiddeld aantal toeschouwers: 100 PZC Rol,in! I.luisi Nieuw voetbalcomplex ligt er waarschijnlijk niet eerder dan in 2017. door Willem van Dam GOES - Een voetbalstadion? In Goes? Nou, nuanceert burgemees ter D. van der Zaag, „je moet daar bij natuurlijk niet aan Arena-ach- tige toestanden denken, maar meer aan zoiets als de Langeleeg- te." Het sportcomplex Het Schenge langs het kanaal van Goes naar het Goese Sas moet straks geheel of ge deeltelijk wijken voor de toekom stige woonwijk Waterstad. Boven dien tasten de twee zaterdag hoofdklassers v.v. Kloetinge en SSV '65 mogelijkheden af om te komen tot een vorm van samen werking. En daarom, zo klinkt het zowel binnen de twee hoofdklas sers als in de burgemeesterskamer, is nu hét moment aangebroken om serieus na te denken over wel ke kant het op moet met de veldsportaccommodaties in Goes. Het was PvdA-fractieleider én SSV'65-voorzitter H. Hoogerland, die eind vorig jaar het woord 'voet balstadion' in de mond nam. De politieke reacties waren zuinigjes. Burgemeester Van der Zaag echter 'Volgens het huidige prijspeil kost nieuwe accommodatie 4, 5 tot 6 miljoen euro' - regelmatig te vinden langs de lijn bij SSV'65 en op de tribune bij de v.v.Kloetinge - voelt echter wel iets voor de suggestie om te stre ven naar een voetbalaccommoda tie die kan wedijveren met die van amateur-hoofdklassers elders in het land. „Als je bij voorbaat zegt dat iets te veel kost, gebeurt er nooit wat." Hoé moet zo'n 'Ganzestadstadion' er uit gaan zien? Het zou, denkt Hoogerland, ergens bij de Delta weg of in de buurt van Hotel Goes moeten komen; een complex van zo'n zes tot acht velden, met in het midden een hoofdveld, voor zien van een overdekte tribune voor zo'n 2000 toeschouwers en waar langs de lijnen, achter een draadwerkje, nog eens ongeveer 3000 bezoekers een staanplaats kunnen vinden. De belangrijkste publiekstrekker moet een elftal zijn, dat door de vv Kloetinge en SSV'65 gezamen lijk op de been wordt gebracht en moeiteloos in de amateur-hoofd klasse kan meedraaien. Sommigen dromen zelfs verder. A. van Wij nen, staalboer te Wolphaartsdijk en sponsor van Kloetinge: „Als morgen een gek roept: 'We gaan in Goes betaald voetbal spelen', heb ik nog wel ergens een draai boek liggen." Volgens burgemeester Van der Zaag is het duidelijk dat SSV'65 en Kloetinge elkaar op de een of an dere manier moeten vinden. „Toen SSV vorig jaar promoveer de, heb ik gezegd: twee hoofdklas sers binnen een gemeente als Goes is een te grote weelde. Dat is bewaarheid geworden. Een com plete fusie ligt gevoelig, maar er zijn andere samenwerkingsvor men denkbaar." Het Schenge herbergt nu drie voet balclubs en een aantal andere sportverenigingen. Indien de drie voetablclubs (Goes, Robur en SSV'65) en de w Kloetinge straks beschikken over een nieuwe voet balaccommodatie, kunnen de ove rige gebruikers van Het Schenge mogelijk blijven zitten waar ze zit ten. En - zegt Van der Zaag - van het Wesselopark in Kloetinge, waar nu de plaatselijke trots nog huist, kan een fraai wandelgebied je worden gemaakt. Gaat dat kosten, zo'n 'Ganzestads tadion?' „Volgens het prijspeil van nu 4,5 tot 6 miljoen", zegt Van der Zaag." En wanneer wordt de ope ningswedstrijd gespeeld? „Je mag me er niet aan houden, maar ik denk-dat we in 2017 een heel eind op dreef kunnen zijn." GOES - Noch bij Robur, noch bij Goes bestaat op dit moment be hoefte om mee te praten over een eventuele samenwerking met SSV '65 en Kloetinge. Voorzitter H. Zwartelé van Goes: „Wij zijn op dit moment voortva rend bezig om onze club weer op de rails te zetten, met als één doel: Goes weer hogerop brengen. Daar ligt onze prioriteit. Pas als we dat ■doel hebben bereikt, zijn we be reid om met wie dan ook te pra ten over samenwerking. Maar dat moet dan wel op basis van gelijk waardigheid gebeuren. Roburvoorzitter D. Anbeek: „Zo'n voetbalstadion is een leuk idee. Maar we hoeven niet zo nodig met andere clubs samen te wer ken. Robur is een gezellige vereni ging en dat moet zo blijven." Indien Kloetinge en SSV'65 erin slagen een gezamenlijk topteam op de been te brengen, hoeft Kloe- tingesponsor A. van Wijnen niet lang na te denken welk bedrijf als belangrijkste geldschieter moet worden gevraagd: Delta. „Een energiebedrijf als Nuon doet dat allang. Maar Delta sponsort al leen wielrennen, biljarten en klei- bokschieten, geloof ik." door Rlnus Antonisse MIDDELBURG - Wanneer de milde winter blijft voortduren, komt de jaarlijkse paddentrek binnenkort op gang. Volgens KeesMusters van de Zeeuwse Ravon-afdeling (reptie len en amfibieën) zijn elders in Ne derland al trekkende padden en sa lamanders gezien. Het betekent dat de mensen die als vrijwilligers de padden een handje helpen bij het oversteken van wegen, weer in actie kunnen komen. Vorig jaar werden in de provincie Zeeland op vijf plaatsen ruim drie duizend padden over-de wegen ge holpen. De hoogste score werd behaald bij Breezand (Vrouwenpolder) en de nieuwe overzetplaats bij Oudelan- de. Op de eveneens nieuwe overzet plaats bij Oost-Souburg ging het om 55 padden; dat was het laagste aantal. De resultaten waren vergelijkbaar met die in 2005 (3051 padden). Vrijwilligers, waaronder veel scho lieren, zijn in 1994 voor het eerst begonnen met de overzetacties. Als de nachten warmer worden (temperaturen boven vier graden Celsius) gaan de padden op zoek naar een waterrijke paarplaats. In tegenstelling wat zich nu lijkt aan te dienen, kwam in 2006 de trek laat op gang. „Het was een bijzonder voorjaar, met invallende kou toen de trek net moest beginnen. De echte trek was dus laat en kort", aldus Mus ters. Toch was het aantal overgezet te padden niet laag. van 18e eeuws antiek tot de nieuwste trends Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG S 0118-634133 www.depagterantiekeninterieur.nl Kaai 53 VEERE S 0118-501854 Iedere zondag geopend Vandaag buigen zich 156.570 leerlingen uit groep acht over de Eindtoets Basisonder wijs. Landelijk doen er 6295 scholen (zo'n 85 procent) mee aan deze Cito-toets. Naam: Mattijs Veneman Leeftijd: 12 jaar Woonplaats: Vlissingen Beroep: Scholier, groep acht, Theo Thijssenschool in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36