Oplossing voor regionaal slibprobleem Huisjes Hoofdplaat wachten op de allerhoogste bieder FEM ME f0) Voor vakwerk hu^ Zeldzame varens overleven brand Oude fietsen weg in maatwerk PZC Dinsdag 6 febmari 2007 j 35 Aanleg van een groot regionaal baggerdepot is niet meer nodig. door Conny van Cremberghe terneuzen - De provincie, water schappen, Zeeland Seaports en ge meenten hebben gezamenlijk op lossingen gevonden voor de slib- problematiek in Zeeland voor de middellange termijn. De aanleg van een groot regionaal slibdepot, zoals voorzien was in de Terneuzense Koegorspolder, is niet nodig. De aangedragen oplossingen zijn het directe gevolg van het vorig jaar gesloten bestuursakkoord Wa terbodems. In dat akkoord spra ken de gezamenlijke overheden af te zullen zoeken naar oplossingen voor het Zeeuwse slibprobleem. Op de Zeeuwse waterbodems (met uitzondering van de Wester- schelde) rusten miljoenen tonnen specie. Tot 2015 zal veertig miljoen kubieke meter bagger van zijn plek gehaald moeten worden, waarvan 37 miljoen kuub ver- spreidbaar is. Drie miljoen kuub [Tl Oude vuilstortplaatsen worden in Zeeland gesaneerd en volge stort met specie. Na inklinking kan er op de terreinen zelfs wor den gebouwd. zal geborgen of verwerkt moeten worden. Het grootste deel wordt gestort in De Slufter op de Maasvlakte of ver brand bij AVR in de Rijnmond. Voor 820.000 kuub probleemspe cie is in Zeeland een oplossing ge zocht. Het is de bedoeling dat de huidige slibberging in de Dekkers polder bij Sluiskil vergroot wordt. Er komt daar 150.0000 kuub extra capaciteit. Zeeland Seaports zal een put reali seren op de Axelse Vlakte, waar ongeveer net zoveel bagger in ver dwijnen kan. De overheden willen tienduizenden kubieke meters spe cie kwijt op de centrale vuilstort plaats in de Koegorspolder en op tal van oude stortplaatsen ver spreid in Zeeland. Rijkswaterstaat gaat 250.000 kuub specie uit de Terneuzense kanaalhavens halen. Deze schone specie is verkocht aan baggerbedrijf Jan de Nul, die het gebruikt voor grondwerken. „Bij oude storten kijken we ook of hergebruik mogelijk is", legt de ge deputeerde W. van Zandbrink uit. „Ligt er nog oud huishoudelijk af val, dan wordt dat eerst afgevoerd om verbrand te worden. Vervol gens wordt de ontstane put gevuld met specie. Na enige tijd kan zo'n terrein gewoon weer gebruikt wor den, mogelijk zelfs voor bebou wing." Kwaliteitsvuur voor verzorgingshuizen nieuwdorp - Zestien fakkeldragers stuurde Stichting het 'kwaliteitsvuur', omdat alle acht huizen kwaliteits voor Regionale Zorgverlening gisteren vanuit Nieuw- keurmerken kregen. De regen deerde de lopers niet: ze dorp naar haar acht zorghuizen in Zeeland. Ze droegen mochten een stukje met de auto. foto Dirk-Jan Cjeltema. koewacht - Zo'n zeshonderd zeld zame steenbreekvarentjes hebben eind vorige week een brand over leefd in de voormalige vlasroterij Sint Andries aan de Tragel in Koe wacht. De beschermde plantjes houden al lang de gemoederen be zig. De Hulster projectontwikke laar T. Biesbroeck wil de vlasfa briek slopen om er vier luxe land huizen te bouwen. Biesbroeck kreeg een sloopvergunning, maar moest beloven dat de plantjes wor den verplant. Huidverbeteringsinstituut viert 10-jarig jubileum met nieuwe anti-aging behandeling Middelburg - Op zaterdag 10 februari viert Milica Lazarova het 10-jarig bestaan van haar instituut met een innovatie op het gebied van huidverbetering: de microdermabrasiebehandeling. Van 10 tot 17 uur houdt zij open dag en worden er doorlopend demonstraties van deze nieuwe anti-aging behandeling gegeven. Belangstellenden zijn van harte welkom; onder de bezoekers van de open dag wordt een gratis microdermabrasie behandeling t.w.v. 95,- verloot. Grote Sternstraat 97 Middelburg 0118- 63 44 79 Bungalows worden bij opbod en afslag of in één klap verkocht. door René Hoonhorst terneuzen - De openbare verkoop van 53 huisjes van vakantiepark Village Scaldia in Hoofdplaat is vooral gericht op een zo hoog mo gelijke opbrengst voor schuldeiser Rabobank Nederland. De bungalows worden op drie ma nieren aangeboden. De verkoop die de bank het meeste geld ople vert, geldt uiteindelijk. Notaris E. Verhaegen van het IJ- zendijkse notariskantoor Verhae gen 8c Verhaegen leidt de executo riale verkoop. De 53 huizen, nu nog bezit van veelal Duitse eigenaren met een grote hypotheekachterstand, ko men stuk voor stuk onder de ha mer. De notaris verkoopt de vakantie verblijven eerst bij opbod. „Stel dat een woning wordt afgehamerd op 150.000 euro. Dan wordt het zelfde huis nog eens via de afslag methode verkocht. We beginnen bijvoorbeeld op twee ton en laten [Tl De verkoop van 53 bungalows in Village Scaldia begint vandaag. Opdrachtgever is Rabobank Ne derland, dat achterstallig hypo- theekgeld wil innen. de prijs zakken. Zegt iemand bij 160 mille 'mijn' dan is het huis ver kocht. Mocht het afslaan tot 150.000 euro doorgaan dan is het huis voor de bieder bij opbod", zegt Verhaegen. Na de twee verkoopronden is nóg niet zeker wie de nieuwe eigenaar van een vakantiehuisje is. Als alle 53 woningen zijn verkocht, kan een investerings- of beleggings maatschappij toeslaan. Verhaegen: „Stel dat de totale op brengst van de woningen 7,5 mil joen euro bedraagt. Dan komt er nog een afslagronde waar alle 53 bungalows in één keer worden aangeboden. We beginnen bijvoor beeld bij tien miljoen euro. Als een koper vervolgens bij acht mil joen toehapt, zijn de woningen voor hem. Als er geen investeer ders zijn die meer dan 7,5 miljoen willen betalen, zijn de huizen voor de kopers die de vakantiewo ning bij opbod of afslag verwier ven." De manier waarop de openbare verkoop is opgezet, moet de schuldeisende Rabobank zoveel mogelijk geld opleveren. De bank heeft de hypotheken verstrekt. De Duitse eigenaren was een veel te hoge huuropbrengst voorgespie geld. Omdat ze daarom een (te) ho ge prijs voor hun bungalow betaal den, kunnen ze de hypotheekren te niet meer opbrengen. Organiseert: DYRBERG/KERN Outlet Do. 8 febr. 10 tot 21 uur Vele sieraden tegen bodemprijzen! www.fenime-mode.nl poortvliet - Cees van den Berg uit Poortvliet haalt deze week zijn fietsententoonstelling 'op een oude fiets moet je het leren' weg uit streekmuseum De Meestoof in Sint Annaland. Hij heeft tot zijn te leurstelling nog geen nieuwe plek gevonden om de museumstukken te stallen. De fietsenliefhebber heeft zijn hoop nu gevestigd op een pand in Halsteren. nln I ow 1 VU kasten horren deuren vloeren sleutels mengverf sierbeslag hout/plaat zonwering ijzerwaren werkbladen schuifdeuren radiatorkasten raamdecoratie veiligheidsbeslag Onze winkel uitgebreid assortiment, vakkundig advies Onze werkplaats professioneel op maat Onze montage naar keuze vakkundig gemonteerd De eerste de beste Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 01 18 461241 woensdag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35