Zeeland Ontpolderen in hele Delta Douane houdt stiptheidsacties Golden Tulip Een avond glitter en glamour in Goes FEBRUARI rnmmmm TROUWPAKKEN MAAND! PZC Dinsdag 6 februari 2007 3 3 De PvdA wil een nieuwe invalshoek voor aanleg getijdennatuur. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De PvdA vindt dat mogelijkheden en plekken voor nieuwe getijdennatuur ook buiten de Westerschelde gezocht moeten worden. De deltawateren dienen als één zoekgebied te worden be schouwd. Dit blijkt uit een open brief van D. Corbey lid van het Europees Par lement), L. Roefs lid van de Twee de Kamer), en J. Schuurman Hess (bestuurslid van stichting De Le vende Delta). Hun zienswijze wordt door de Zeeuwse PvdA-ge- deputeerden M. Ie Roy en W. van Zandbrink gesteund. De visie is ingegeven door de grote bezwaren die tegen ontpoldering langs de Westerschelde leven. De PvdA'ers stellen dat het geen pas geeft om 'via een Europese achter deur' ontpoldering als enige moge lijkheid op te dringen. Als één van de mogelijkheden bui ten de Westerschelde noemen de briefschrijvers het zoete Kram mer-Volkerak en Zoommeer. Deze randmeren worden geteisterd door giftige blauwalgen en enige afdoende oplossing is het terug brengen van het getij. Volgens Corbey, Roefs en Schuur man Hess is een getijverschil van anderhalve meter mogelijk. Via het Spuikanaal Bath is er een ver binding met de Westerschelde. „In PW Het hele Deltagebied moet vol- geris de PvdA als 'zoekgebied' gelden voor aanleg van nieuwe natuur en daarmee ook voor ont poldering. het Volkerak-Zoommeer kan zo een gebied van 6450 hectare estua- riene natuur worden geschapen. Wanneer de wil daar is, kunnen er gemakkelijk gebieden aan de oevers van het Zoommeer worden toegevoegd. Op deze wijze is na tuurcompensatie heel goed moge lijk." De nieuwe getijdennatuur, waar onder ontpolderen, ziet de PvdA als compensatie voor de tweede verdieping van de Westerschelde. En ook als natuurherstel dat nodig is vanwege de verplichting tot in standhouding van het natuurlijke riviersysteem. De PvdA'ers bewe ren dat de Europese Commissie niet eist dat natuurcompensatie en natuurherstel alleen in de Wester schelde plaats vinden. Het mag in alle gebieden in de Delta die tot het netwerk Natura-2000 beho ren. Gedeputeerde Van Zandbrink be schouwt de brief als steun 'voor de zoektocht naar natuurherstel waar bij zo weinig mogelijk landbouw grond gebruikt wordt.' Het ontpol deren van 600 hectare in de Wes terschelde is daarmee overigens niet van de baan, zegt hij. WESTDUIN KOUDEKERKE/VLISSINGEN ...vanaf vandaag de Krant van Zeeland in een "nieuwe jas" Graag tot ziens aan de kust Westduin 1 Koudekerke/Vlissingen Tel. 0118-552510 ivww.goldentulipivestduin.nl Zoomvliet krijgt een Johan Cruyff College GOES - Het Zoomvliet College in Roosendaal krijgt een Johan Cruyff College. Het gaat om een driejarige mbo-opleiding Marke ting en Communicatie voor spor ters op hoog niveau. Het ROC Zeeland heeft een soort gelijk programma. Twintig topspor ters volgt opleidingen aan het ROC Zeeland, zodanig dat zij in de gelegenheid zijn wedstrijden te spelen en trainingen te volgen. Boete van 400 euro voor twee diefstallen MIDDELBURG - Een 48-jarige vrouw uit Zaamslag is gisteren in Middel burg veroordeeld tot 400 voor twee diefstallen. De verdachte had vorig jaar 10 sep tember bij een tankstation in Axel een zonnebril weggenomen. Een week later stal ze blikjes bier en breezer uit een supermarkt in Ter- neuzen. De Zaamslagse verscheen wegens ziekte niet op de zitting. Arbeidsinspectie bij groente- en fruitsector GOES - De Arbeidsinspectie gaat bedrijven controleren die aardap pelen, groente of fruit bewerken en verhandelen. De aandacht gaat vooral uit naar machineveiligheid, lichamelijke overbelasting en stof- problematiek. Landelijk gaat het om 400 bedrijven, waaronder ook groothandels. Een flink aantal daarvan bevindt zich in Zeeland. De inspecties duren tot 1 mei. Vlissingen - Het goederenvervoer van en naar de havens van Vlissin gen, Terneuzen en Breskens moet de komende drie dagen rekening houden met flinke vertraging. De douane houdt stiptheidsacties om een betere CAO voor rijksambtena ren te bewerkstelligen. „We hopen dat grote bedrijven als Dow door de strenge controles en het oponthoud aan de bel trekken bij het ministerie", zegt W. Sleijs- ter, AbvaKabo-lid en Vlissingse douanier. Enkele medewerkers van de Middelburgse penitentiaire inrichting Torentijd gaan morgen naar een landelijke demonstratie in Nieuwegein. Personeel van de belastingkantoren in Goes en Ter- neuzen doet op 13 februari mee aan landelijke acties in Den Haag. Aantal melkkoeien in Zeeland blijft stijgen Middelburg - Het aantal melkveebe drijven in Zeeland bleef de afgelo pen jaren relatief constant. Lande lijk daalde het aantal fors, zo meldt het CBS. Het aantal melk koeien is in Zeeland zelfs licht ge stegen. Volgens veeverbeteringsor- ganisatie NRS daalde het aantal Zeeuwse melkveebedrijven sinds 2003 met vier procent. Het aantal melkkoeien steeg drie procent. GOES - Film, glitter en glamour, compleet met ro- van het ROC Zeeland te Goes. Ongeveer 200 leer- tje voor, waarbij alle filmgenres de revue passeer de loper, een Amerikaanse slee en een catwalk. lingen van deze opleiding deden mee aan een den. Het sprookje duurde één avond. Vandaag zit- Het was maandagavond showtime voor de oplei- wedstrijd met als thema 'film'. Zij zetten als kap- ten de leerlingen weer allemaal braaf in de dingen Uiterlijke Verzorging van het Cluster Zorg ster, visagist, grimeur of model hun beste been- schoolbankjes. foto Dirk-Jan Gjeltema MN WESTEN Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland! VERDIEN JE 'TROUWPAKTERUG A „errlrenie trouwpak terua Kijk snel op en profiteer Van Westen Mannenmode Plein 10-11 4543 BH Zaamslag vanwesten.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33