Paaltje hindert ambulance Stationspark Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Prosta Totaal voor een _J gezonde prostaatfunctie. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN 10% korting Thijs 't Hart stapt uit de politiek en verhuist naar Noord-Beveland PZC Dinsdag 6 februari 2007 29 Pigmentatievlekken door zon of ouderdom,mee-eters, acne, vergroolle poriën, de eerste kleine rimpels, lelijke littekens, een droge of juist vette huid Derma Genisis® Microdermabrasie lost deze problemen voorgoed op. De zachte pijnloze peeling maakt de huid mooi en jeugdig. Xtra Care SCHOONHEIDSINSTITUUT Microdermabrasie^ /■nlite pijnloze peeling Voitfnfl op do Uihandfjlmq GtttóljJ tol wnd maar' 2007 Klein Fianktijk 7 (gmtis parkeren) GoesT 0113 21 77 71 www.xlrarare.nl Nü 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten www.derodepilaren.nl Markt 73 4331 l,L Middelburg <1118-650151 Ter promotie van onze nieuwe collectie heren mode in Middelburg heel de maand februari Nooddiensten rijden rond met zware sleutelbossen in auto. door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - Winkelcentra, cam pings, jachthavens en natuurgebie den; ze zijn de Regionale Ambu lance Voorziening Zeeland (RA- VZ) een doorn in het oog. Met de beste bedoelingen zijn deze terrei nen afgesloten door paaltje of slag boom. Maar je zal er maar zwaarge wond liggen, terwijl de ambulance voor de slagboom staat. „Het Havenplein in Zierikzee kun je langs twee straten bereiken. Tij dens de donderdagmarkt is het plein afgesloten. Prima, maar nou verzinnen ze het om voor elke straat een ander type paaltje te ge bruiken", vertelt Reinald Bakker, ambulanceverpleegkundige en lid van de werkgroep verkeershinder van de RAVZ. Zo kon het gebeu ren dat de ambulances op Schou- wen-Duiveland tot voor kort wa ren uitgerust met twee bossen van elk veertig sleutels, pennen en ha ken. Bakker: „Het is inmiddels al wat verbeterd, hoor. Tegenwoordig hebben we nog maar vijftien sleu tels aan de bos. Maar vergeet niet dat de Bevelandse ambulances die ook moeten hebben. Die rijden ook op Schouwen-Duiveland als onze eigen twee wagens al in actie zijn." Maar het kan nog gekker. De Vroonweg tussen Renesse en Haamstede. Bakker: „Bij de afslui ting van die weg waren gemeente, provincie, Staatsbosbeheer en nog wat clubs betrokken. Die commu niceren niet met elkaar. Dan had je een sleutel van de afsluitpaal. Maar dan vond een andere organi satie weer dat er nog te veel ver keer kwam en dat zetten ze een Voormalig wethouder vertrekt naar Noord-Beveland. door Harmen van der Werf GOES - Voormalig wethouder Thijs 't Hart (50, PvdA) de Goese ge meentepolitiek. Hij verhuist met zijn gezin naar Noord-Beveland en neemt ontslag als raadslid. „Zijn vertrek komt niet als een ver rassing", reageert PvdA-ffactievoor- zitter Henk Hoogerland. De PvdA viel vorig jaar bij de vorming van een nieuw college van B en W bui ten de boot, nadat CDA, WD en SGP/ChristenUnie onverwacht op biddag tot een akkoord waren ge komen. De PvdA stond met lijst trekker 't Hart buitenspel. Aan zes tien jaar wethouderschap kwam een einde, 't Hart wil aan zijn ver trek niet al te veel woorden vuil maken. Hij sluit voor zijn gevoel wel een periode af „Vanaf m'n zes tiende ben ik met politiek bezig ge weest." 't Hart is niet van plan zich nog veel in het openbaar te manifesteren. Ietwat theatraal zegt hij: „Ik verdwijn in de anonimiteit van Noord-Beveland." extra kop op die paal met weer een ander slot." Bakker wil niet te hard schoppen tegen de overheden. „Sinds kort geeft de gemeente alle afsluitingen aan ons door en bij de plannen met de Kraaijensteinweg is ons om advies gevraagd. Gelukkig is het nu zo ver dat het doordringt dat wij er ook nog zijn. Bij de pro vincie gebeurt dat ook al." Tot genoegen van Bakker werken een aantal campings in Zeeland al met zogenoemde 'calamiteitenkas- ten'. In deze gele kastjes bij de in gang van campings en bungalow parken zitten een sleutel, een plat tegrond en een briefje met het tele foonnummer van de beheerder. De Regionale Ambulance Voorzie- ning Zeeland wil een einde ma ken aan de wildgroei van paaltjes en sleutels om de wettelijk ver plichte aanrijtijd te halen. Europa Kinderhulp zoekt gastouders MIDDELBURG - Europa Kinderhulp zoekt 50 tot 60 nieuwe gastouders. Voor meer informatie kunnen be langstellenden terecht op www.eu- ropakinderhulp.nl, of telefonisch bij 0118-627974. Bakker: „In de auto hebben wij dan weer de zogenoemde moeder sleutel, die op alle calamiteitenkas- ten past. Die sleutel zit in een kluisje in de auto en dat kluisje kan op afstand door de meldka mer worden geopend. Elke ope ning wordt geregistreerd." Dat laatste is terecht, vindt Bakker. „Want het gaat om het vertrou wen van de campingeigenaren." Nog beter zou het volgens Bakker zijn als de meldkamer niet het kluisje in de ambulance, maar de calamiteitenkast op de camping op afstand zou kunnen openen. „Dat is iets voor de toekomst." Bakker wil geen sleutelbossen meer. „We moeten in Zeeland naar een eenduidig systeem waar politie, brandweer en wij gebruik van kunnen maken. We houden de druk erop. En dat moet, willen we de norm van maximaal vijftien minuten aanrijtijd halen." De Ruyter-concert in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - Het Zeeuws Or- kest en het Scheldeloodsenkoor ge ven in het kader van het De Ruy- terjaar donderdag 28 juni een geza menlijk concert in de Grote Kerk in Brouwershaven. door Lilian Dominicus GOES - Parkeren achter het NS-sta- tion van Goes wordt een pro bleem als binnenkort nieuwe kan toren worden opgeleverd. De ge meente komt deze zomer met een oplossing. Treinreizigers, winkelend publiek en ambtenaren van de gemeente Goes parkeren er hun auto's. Lera ren en leerlingen van het ROC zor gen voor nog meer druk op de par- keercapaciteit in het gebied. „Buurtbewoners achter ons school gebouw klagen af en toe bij ons dat de parkeerplekken voor hun huis worden ingenomen", beves tigt W. Kooman van het ROC. „Daarom vragen we leerkrachten of ze willen uitwijken naar het Sta tionspark. Maar dan wordt het daar weer voller. En we verzoeken leerlingen om met de trein te ko men." DRV Accountants heeft twee vesti gingen op het Stationspark en structureel een tekort aan parkeer plaatsen van 20 procent. „We vin den het vervelend dat we niet al tijd cliënten plaats kunnen bieden en dat ze een stuk verderop moe ten parkeren", zegt woordvoerster M. Fresen. De gemeente Goes werkt de komende tijd aan een parkeervisie voor de hele stad. Die komt halverwege dit jaar. Daarin wordt ook het gebied achter het station meegenomen. TOM MY3 HILFIGER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29