Zeeland We zijn de kleding maar gaan brengen Niet tevreden over uw multifocale bril kiikkamer dsam BATAVUS LIVE Minder regels NU BIJ AANKOOP ALENTIJN PZC Dinsdag 6 februari 2007 2 7 GOES - De Zeeuwse gemeenten gaan met het hakmes door hun woud aan regels. Dat spraken de wethouders van economische za ken maandagmiddag met elkaar af Het begint met een onderzoek naar de vraag welke regels moeten sneuvelen. Het initiatief komt van de Zeeuw se Kamer van Koophandel. Een ad viesbureau moet in kaart brengen welke regels overbodig, onzinnig of onwerkbaar zijn. Er worden 35 vergunningen doorgelicht. Vrijwel alle gemeenten doen mee. Een enkele wethouder twijfelt nog over de financiering. De kosten per gemeente zijn ongeveer 12.500 euro. Het provinciebestuur steunt het onderzoek met een bijdrage van 2000 euro per gemeente. Het moet de administratieve lasten te rugdringen met 25 procent. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 18 - 615151 www donnsicobeheer.nl De familie Knuijt van de gelijknamige herenmodezaak aan de Oude Markt in Vlissingen. foto Ruben Oreel Herenmodezaak van Hans Knuijt ging bijna failliet door bouwput. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een slechtere winkel locatie kun je in Vlissingen niet hebben. Knuijt Herenmode zit in een verdomhoekje, ingeklemd tus sen de schuttingen van de Fontey- ne-bouwput. Dat heeft de kleding zaak bijna de kop gekost. Nee, er is geen enge ziekte in het spel. De geruchten over ruzie zijn ook niet waar. Zelfs het faillisse ment is verzonnen. Al had dat laatste niet veel ge scheeld. De omzet van Knuijt He renmode is met de helft gedaald. Dat zette al in tijdens het archeolo gisch onderzoek van vier jaar gele den, vertelt Hans Knuijt. „Toen werden we afgesloten. De omzet begon te dalen. Toen de schutting werd geplaatst, zette dat door. Het eerste jaar calculeer je in. Het twee de ook wel, maar het werd erger dan we hadden kunnen denken." Het loopje in de stad was eruit. Dat er naartoe ook. „De Konings weg was te laat klaar, de Vrouwe straat ging dicht, de Spuistraat dik wijls ook. Impulsaankopen waren we kwijt. Klanten belden hoe ze ons moesten bereiken. Terwijl wij daar zelf al moeite mee hadden. We zijn kleding gaan brengen." Natuurlijk, Knuijt nam maatrege len. „We hebben een personeelslid ontslagen. Dat moest wel. Er was geen werk meer voor drie, niet eens voor twee. Voor een noodlo- catie waren de dubbele lasten te hoog. Rekeningen konden we niet betalen, leveranciers haakten af We begonnen acties, kortingen om klanten te lokken. Uiteindelijk heeft de opheffingsuitverkoop het faillissement voorkomen." Zoon André zet de kledingzaak voort, zij het in afgeslankte vorm. Hij en zijn broer Georg namen de zaak vijf jaar geleden al over. Sa- 'Voor sorry kopen we niks. Deze ellende heeft ons tonnen gekost' men met hun vader zijn ze met de gemeente gaan praten. „Een bu reau zou onze cijfers onderzoeken, maar heeft onze financiën nooit opgevraagd. We hebben geen wet houder gezien. In het vooroverleg stélde de gemeente dat geen win kelier failliet mocht gaan en dat de gemeente zou meedenken, als het toch mis zou gaan. Maar daar heb ben wij niets van gemerkt." „Ia, kleine verwijsbordjes door de stad", verzucht senior. „Dat noem ik geen meedenken. Wij willen ge hoord worden. Samen met andere ondernemers, iedereen heeft het zwaar. Zelfs de Rabobank klaagt. Het valt best goed te maken. Maar voor sorry kopen we niks. Deze el lende heeft ons tonnen gekost." Wij werken met de Relaxed Vision technologie van Carl Zeiss. Hiermee ontwerpen wij multifocale J I I I brillenglazen die exact zijn aangepast aan uw ogen én uw kijkgedrag. Zo ontstaan de breedste D Q S S i G VOO f b f i I I G PI kijkgebieden op de juiste plek en kunt u weer ontspannen zien. Dat noemen wij Relaxed Vision! zondag en maandag gesloten Segeersstraa: 35 Middelburg 0113-674004 Klein frankrijk 7 (gratis porkeren) Goes T 0113 21 77 71 vww.xtracore.nl Breeweg 17 MIDDELBURG 0118 - 61 31 87 www.pietvoskamp.nl info® pietvoskamp.nl hnk V-lck Vö-sIcCttHft §Éa Gazelle incl. €15,- beltegoed en KIPLING RUGTAS t.w.v. €109,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27