Opzetten bedrijf populair IJSSELDIJK MODES PZC Dinsdag 6 februari 2007 1 5 VN heffen deel verbod belugakaviaar op GENEVE - De duurste kaviaar ter wereld, beluga, mag weer in be perkte hoeveelheden worden ver handeld. De Verenigde Naties hebben giste ren het verbod op de handel in de delicatesse opgeheven. De staten rond de Kaspische Zee mogen dit jaar 3,76 ton kuit van de belugas- teur exporteren, maakte de VN-or- ganisatie voor beschermde dieren- en plantensoorten Cites bekend. De VN stelden vorig jaar een ver bod in op de handel in alle kaviaar om de steur te beschermen. Voor een virtuele toer kijk op: www.ijsseldijkmodes.nl Lepelstraat 1Yerseke 0113-571539 Recordaantal nieuwe startende Zeeuwse ondernemers. door Jeffrey Kutterink GOES - Steeds meer Zeeuwen be ginnen voor zichzelf! Vorig jaar richtten 1772 mensen een eigen be drijf op. Een stijging van bijna 11 procent ten opzichte van 2005. Het aantal startende ondernemers in Zeeland neemt sinds 2002 ieder jaar toe. Vooral het opzetten van (inter netwinkels is nu erg in trek. Een op de vijf mensen begint een ei gen winkel. Ook het opzetten van een bouwbe drijf en een kap- of schoonheidssa lon is 'in'. Op Schouwen-Duiveland zijn er naar verhouding de meeste nieu we bedrijven bij gekomen (+18%). Gevolgd door Tholen (+17%), Wal cheren (+11%) en de Bevelanden (+4%). Overigens geldt wel de wet van de kleine getallen. Hoewel de relatie ve groei op de Bevelanden lijkt te stagneren, komen er absoluut ge zien nog steeds de meeste onder nemingen bij (+494). De Kamer van Koophandel denkt dat het versoepelen van de vesti gingswet in 2000 oorzaak is van de jaarlijkse groei van het aantal nieuwe bedrijven. „We moeten er op blijven hame ren dat een goede voorbereiding cruciaal is", zegt M. Volleman van de Kamer van Koophandel voor Zeeland. „Het is goed dat steeds meer mensen een eigen bedrijf be ginnen. Maar de Kamer wil niet al leen meer starters, maar juist ook bedrijven die niet na een jaar al omvallen." 'Ik heb het risico genomen en ben gewoon begonnen' door Jeffrey Kutterink GOES - Hij verwacht er alles van en eigenlijk ook weer niets. Want het blijft afwachten, realiseert Arjan Rietbergen (foto) uit Hoek zich heel goed. Bonsai is zijn lust en zijn le ven en hij heeft er inmiddels ook zijn werk van gemaakt. The art bonsai ceramic shop (www.theabcs- hop.nl) zette hij op toen hij zonder werk kwam te zitten. Rietbergen hoopt er binnen een jaar zijn boter ham mee te verdienen. Angelina Hermus uit Sirjansland neemt iets langer de tijd, maar hoopt dat ze met www.spiritduality.nl veel spiri tuele artikelen kan afletten. Eigen handig bouwde ze een internetwin kel, zocht artikelen die niet elders makkelijk te koop zijn en opende de webwinkel. Dagelijks snuffelen er zo'n 150 mensen rond. „Ik heb het risico genomen en ben gewoon be gonnen." foto Wim Kooyman Mazda6 Luxury Navigatiesysteem, cruise control, middenarmsteun, Mazda audio systeem met 4 luidsprekers, cd-speler en bediening op stuurwiel. 16 inch lichtmetalen velgen en volautomatische airconditioning. Prijs vanaf €25.795,- Uw voordeel €1.299,- Airconditioning, 6 airbags, elektrisch bedienbare ramen, Mazda audio systeem met 6 luidsprekers en bediening op stuurwiel, middenarmsteun Prijs €16.995,- Uw voordeel €1.075,- Mazda5 Luxury Volautomatische air conditioning. elektrisch bedienbare ramen. Mazda audio systeem met 4 luidsprekers, cd-speler en bediening op stuurwiel, t. 16 inch lichtmetalen velgen, I Euro NCAP 5 sterren. I Prijs €26 590,- Uw voordeel €1.440,- Guri uzelf en uw gezin de betaalbare luxe van deze rijk uitgeruste Mazda's. Zo bewijst de Mazda2 dat een compacte auto toch heel veel comfort kan biedenDe Mazda5 laat een overdaad aan verrassende details zien voor het hele gezin. En voor wie veel onderweg is, biedt de Mazdaö een aangenaam rijtje extra's. Ze staan nu stuk voor stuk als Luxury edition in een gelimiteerde oplage bij de Mazda-dealer. Ga ze dus snel bekijken en proberen. mazna fjra/ia tifutr f/c J Ga voor 16 maart a.s. naar de Mazda-dealer. U krijgt j dan korting op toegangsbewijzen voor de AutoRAI I en maakt zelfs kans op twee gratis kaarten De AutoRAI 2007 is van 29 maarl t/m 9 april a s J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15