Binnenland Georganiseerd pokeren is illegaal 'Televisie is de motor achter de rage' Gerthein Boersma van het blad Poker Spelregels Texas hold'em Texas Hold'em, de meest ge speelde pokervariant, wordt ge speeld met een volledig kaart spel, zonder jokers. Elke ronde heeft een deler die uitdeelt. De ze taak verplaatst zich elke ron de met de klok mee. De twee spelers links van de deler moe ten verplicht inzetten, de eerste klein (small blind) de tweede het dubbele (big blind). Daar mee zit er alvast geld in de pot. Vervolgens worden de kaarten gedeeld. Iedere speler krijgt twee kaarten die de overige spe lers niet kunnen zien. Dan be gint de eerste ronde van geld in zetten. De speler links van de twee 'blinds' moet als eerste zeg gen wat hij doet. Vervolgens ko men de spelers met de klok mee aan de beurt, met als laat ste de 'big blind'. Elke speler heeft vier opties: CHECK (passen): als er niets is ingezet door een eerdere speler kan iemand mee blijven spelen zonder in te zetten, door te 'checken'. Als er al een inzet is gedaan door een eerdere speler, mag je niet checken, maar moet je minimaal verhogen tot het reeds ingezette bedrag. CALL (inzetten): speler zet be drag in dat zo hoog is als alle an dere inzetten uit deze inzetron- de. Hij mag mee blijven spelen. RAISE (verhogen): de speler ver hoogt de inzet. Iedere speler die mee wil blijven doen, moet min stens mee omhoog. FOLD (opgeven voor deze ron de): de speler kan dan niet meer winnen maar hoeft ook niet meer in te zetten. Alles wat hij heeft ingezet is hij kwijt. Na de eerste inzetronde komen drie kaarten op tafel die iedere speler mag gebruiken om mee te combineren. Dit heet 'flop'. Hierna volgt een tweede inzet ronde. Vervolgens komt de vier de open kaart op tafel, de 'turn', gevolgd door nog een inzetron de. De vijfde en laatste kaart die op tafel komt heet 'river'. Hierna volgt laatste ronde van inzetten. De overgebleven spelers laten vervolgens hun hand (best moge lijke combinatie van vijf kaarten uit de twee eigen kaarten en de vijf kaarten op tafel) zien en de beste hand wint de pot. net. En aangezien georganiseerd poker om geld in Nederland verboden is, wil Hirsch Ballin weten hoe het ervoor staat. Het College van Toezicht op de Kansspelen is net zo bezorgd. En begint dus ook een onderzoek naar de aard en omvang van pokeren in ons land. De angst is, dat veel mensen geen maat weten te houden en verslaafd ra ken aan het spel en ook aan het inzetten van geld. Cijfers ontbreken nog, maar hulpverleners waarschu wen al. Wie verslaafd wil raken aan pokeren, heeft een beetje geld nodig, veel tijd en een internetaan sluiting. Dat zijn al snel veel mensen in Nederland. De eigenaren achter de illegale pokersites bekijken de hype van de meer optimistische kant. Volgens een eigen onderzoekje van wedkantoor Unibet spe len steeds meer mensen op het werk via internet po ker. En concurrent Everest heeft uitgezocht dat steeds meer vrouwen het spel ontdekken. De internetbedrij ven doen er van alles aan om zo creatief mogelijk met de Nederlandse wet om te gaan. Zo heeft Ever est legale sites waarop het spel wordt uitgelegd en gratis gespeeld kan worden. Wie het leuk vindt, komt dan vanzelf op het idee de buitenlandse versie van de website eens uit te proberen waar wel om geld, en dus illegaal, gespeeld kan worden. Minder slinkse manieren op de rage te gelde te ma ken zijn er ook nog. Pierce Brosnan (de vorige James Bond) speelt binnenkort de hoofdrol in The Big Biazarro. Een pokerfilm. Pokeren is volgens de Nederland se wet een kansspel, net als rou lette en black jack. En daarmee f is georganiseerd pokeren om geld in ons land verboden. Niet alleen in cafés en kantines, maar ook via internet. Volgens de wet is de uitslag van een spelletje pokeren door de deelnemer niet te beïn vloeden. Daarmee is het alsof je een balletje in een roulettewiel gooit en maar moet afwach ten welk getal er uitkomt. 'S® Professionele pokeraars we ten wel beter. Wie op tijd zijn kaarten weggooit en goed bluft, kan wel degelijk zijn winstkansen fors verho gen. Ondanks dat het illegaal is, hoe y ven deelnemers aan illegale toer nooien weinig tot niets te vrezen van politie en justitie. De organisatoren van toernooien wel. In bijvoorbeeld Deventer en ook in het Friese Franeke- radeel heeft de politie kroegbazen al laten weten geen illegale pokertoer- nooien meer te accepteren. Ook op internet is justitie actief. Eind januari heeft het ministerie van Justi tie banken en creditcardmaatschappij en aangeschreven dat ze geen geld mogen overmaken van Nederlanders naar casinobedrijven in het buitenland en omgekeerd. Op die manier is in de Verenigde Sta ten het pokeren via internet enigszins de kop in gedrukt. Juristen betwijfelen of het ministerie een zaak heeft, omdat banken niet aanzetten tot gokken. Hetzelfde geldt voor de vraag of alle pokertoernooien illegaal zijn. Blijft het prijzengeld on der de 450 euro, dan is er volgens sommige juristen niets aan de hand. Wie zonder zorgen en dus legaal om geld wil pokeren kan in Nederland al leen terecht bij Holland Casino. Vol gens woordvoerder Laurens Woldberg is de populariteit van pokeren enorm toegenomen. Reden voor casino's het aantal tafels en ook de mogelijkheden vanaf maart fors uit te breiden. Paginagrote advertenties in de kran ten moeten de komende weken meer pokeraars naar het casino lokken. En als de Eerste Kamer dit voorjaar ak koord gaat, mag Holland Casino ook via internet pokeren aanbieden. Combinaties van hoog naar laag Royal Flush Aas, heer, vrouw, boer en tien van dezelfde soort. Straight Flush Vijf opeenvolgende kaarten van dezelfde soort. Four of a kind Vier gelijkwaardige kaarten. Full House V Een combinatie van drie gelijkwaar dige kaartenen twee gelijk- f waardige kaarten. Flush Vijf kaarten van dezelfde soort die niet opeenvolgend zijn. Straight Vijf opeenvolgende kaarten die niet van dezelfde soort zijn. Three of a kind Drie gelijkwaardige kaarten. Two Pair Twee verschillende paren. One pair Twee gelijkwaardige kaarten. S High card Laagste combinatie. Als niemand een van de hogere combinaties heeft, it degene met de hoogste kaart (aas=hoogst en 2=laagst). PZC Dinsdag 6 februari 2007 1 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13