Sluiskil-spelers zwaar in de fout Terneuzen is al snel weg kwijt HVV'24 beloond voor slecht spel Dennis Buijs is op schot voor Steen EMM voortreffelijk op bekend terrein fereecke en Sermijn misdragen zich in derby tegen Corn Boys Vogelwaarde [rijgt SDO er niet onder wissei zeeuws Vlaanderen maandag 5 februari 2007 z21 door Rinus Verberkmoes (AS VAN GENT - Het was niet je 2-1 voor Corn Boys, gisteren j de voetbalderby tegen Sluis- al, die opzien baarde. Maar «I meer nog de wijze waarop iristof Vereecke en Nico Ser- aijn van Sluiskil zich misdroe- en, De Belg Vereecke ging dieidsrechter Willy de Ruijs- dier uit Breskens te lijf, Ser- lijn schold hem na afloop uit oor 'vuile racist'. luiskil was bij winst in de der- v weer een stap dichter bij be- óud geweest. Dat is het nu jet, maar dat geldt ondanks de ege ook voor Corn Boys. jluiskil-trainer Pascal Wedage oonde na afloop zijn emoties, lij keek stil en bedroefd voor ich uit, want ook hij voelde ich slachtoffer van domme indi- iduele actie van Kristof Ver- ecke en later ook van Nico Ser- njn, die de arbiter bij het veria- en van het veld toeriep: „Be- ankt, vuile racist." En die voor ie verbale uitspatting dus ook nod kreeg. ristof Vereecke kreeg het rood elfs twee keer te zien, wat tame- jk bijzonder is. Eerst kreeg de lelg geel voor ruw spel, vervol- ens rood voor spugen naar rensrechter Van Zeele van !orn Boys. Daarna kreeg hij iog eens rood voor het aanval- en van scheidsrechter Willy de tuysscher. Iram van Houcke, voorzitter an Sluiskil, banjerde tijdens de fkoelingsperiode en na afloop roedend naar de kleedkamer an zijn ploeg om zijn ongenoe- en kenbaar te maken. [ij maakte zijn spelers duide- jk dat hij en zijn club niet ge iend zijn van dat soort gedra- ngen. Van Houcke stelde ook eteen maatregelen in het voor- itzicht. ereecke begon overigens als risselspeler. Na 35 minuten a,vam hij in het veld voor Rolf lobach, die met een hamstring- ilessure niet verder kon. Iluiskil leidde op dat moment net 1-0 door een treffer van 'epijn de Smet. Hij mocht van /an onze sportredactie ÏERNEUZEN - Vogelwaarde kwam tegen buurman SDO'63 in de vijfde klasse van het zon- dagvoetbal niet verder dan 0-0. Van de wedstrijd moest nog 55 minuten worden uitgespeeld. Het duel werd destijds gestaakt vanwege het slechte weer. Slnis-Schoondijke 0-3. -In de eerste helft had Sehoon- dijke het beste van het spel. Na rust was Sluis zeker gelijkwaar dig. Die ploeg liet in de slotfase een strafschop onbenut. Robin van Hal schoot tegen de Schoon- dijke-doelman Sander den Hol lander aan. 5-1 Jacco Seen, 0-2 Giel-Jan de Ne 'e, 0-3 Anthony de Wever. Volharding-Oostburg 1-3. Oostburg kwam in de nog reste rende 23 minuten fel uit de start blokken en nam al na drie minu ien de leiding. Toen het ook nog 1-3 maakte uit een vrije trap, aas de strijd beslist. 1-2. Steven Versluijs, 1-3. Jeffrey fa nghe. Vogelwaarde-SDO'630-0. Vogel waarde onderschatte SDO'63 niet in de 55 minuten die nog moesten worden gespeeld. SDO moest met een flink aantal inval lers aantreden. De thuisploeg kon geen moment imponeren en kreeg nauwelijks kansen. SDO had zelfs nog de gevaarlijkste ac- lies voor de goal. Corn Boys 2-Terhole 1-5. In de eerste helft was Terhole iets be ter, maar het kon geen verschil maken. Na rust schroefde het team het tempo op. Toen was Com Boys snel gezien. '1-1. Patrick Freijzer, 0-2. Bart van ie Meer(kopbal), 1-2. Jan Schoonis, 1-3. en 1-4. Thijs Freij- <er, 1-5. Kevin van de Brande. Kana da Rosa weer gestopt HULST - Het is een verhaal zon der einde aan het worden, maar Kana da Rosa Bernardo heeft weer eens besloten om te stop pen bij HVV'24. De aanvaller van de Hulster voetbalploeg heeft een gesprek gehad met het bestuur en is op gestapt. De Angolees, die al eer der in conflict raakte met trai ner Michel Leonhart, zegt dat zijn beslissing definitief is. Ka na da Rosa had deze competitie geen basisplaats meer bij HW. afstand inschieten. Corn Boys kwam in de povere eerste helft niet verder dan twee schoten van Sven Martens. Eén ging over het doel van Sluiskil, de an dere werd door doelman Jeffrey Wuytack goed verwerkt. Na rust nam Com Boys het ini tiatief, toen vrije verdediger Ma nuel Dhont doorschoof naar het middenveld. In de 52e minuut kwam de thuisclub op gelijke hoogte door Claudio Scherpenisse (1-1). Zijn tweelingbroer Alex legde de ba sis voor de tweede goal van de Sassenaren. Zijn kromme voor zet van rechts werd nog net door de mee opgekomen Mario Bogaert van richting veranderd en verdween achter de verbou wereerde Wuytack (2-1). Vereecke had zijn eerste prent toen al te pakken. Daarna raak te hij helemaal de weg kwijt met onbezonnen acties tegen de grensrechter van Corn Boys en de scheidsrechter. Na een afkoelingsperiode moest Sluiskil met tien man verder. En na afloop volgde dus nog een tweede keer rood voor Nico Ser mijn. Het zal de twee spelers van Sluiskil ongetwijfeld op een zware schorsing komen te staan. Corn Boys-Sluiskil 2-1 (0-1). 16. Pepijn de Smet 0-1, 52. Claudio Scherpenisse 1-1, 58. Mario Bogae rt 2-1. Scheidsrechter W. de Ruys- scher (Breskens). Rode kaartKris tof Vereecke (2x), Nico Sermijn (Sluiskil). Gele kaart: Kristof Ver eecke, Peter van Doorn, Kevin Ser mijn, Umit Yigit (allen Sluiskil), Manuel Dhont (Corn Boys). Aan tal toeschouwers: 150. Corn Boys: Tim van Waes, Manuel Dhont, Mario Bogaert, Martijn Marcelis, Michael van de Akker, Pascal Klasen (67. Steven de Meyer), Dennis Winne, Joris Neyt (46, Martijn van de Boom), Clau dio Scherpenisse (85. Tommy van Oosten), Alex Scherpenisse, Sven Martens. Sluiskil: Jeffrey Wuytack, Bart Be gijn, Peter van Doorn (85. Ricardo de Bruijne), Arthur Sclieele, Wijn- and van Waes, Dimitri Pluijm, Rolf Mobach (35. Kristof Ver eecke), Nico Sermijn, Kevin Ser mijn, Umit Yigit, Pepijn de Smet (85. Aides Valdo). van onze sportredactie TERNEUZEN - In een oe fenwedstrijd won RIA Westdor- pe opvallend ruim van zaterdag derdeklasser Dauwendaele: 5-1. Terneuzense Boys-Clinge ging niet door wegens personele pro blemen bij de thuisploeg. Steen had slechts een kwartier nodig om Hontenisse op de pijnbank te leggen. De westrijd eindigde in een 4-1-zege voor Steen, dat veel effectiever met de kansen omsprong. Philippine verloor thuis met 2-1 van Aar denburg, dat in Michel Leijten zijn malchwinnaar had. Ria W-Dauwendaele 5-1. In de eerste helft was Dauwendaele meer in balbezit. RIA, dat in die beginfase moest counteren, opende wel al na twintig secon den de score. En na rust was RIA de veel betere ploeg. Dat werd tenslotte ook in de score uitgedrukt. 1-0. Arno Verlinde, 1-1. Peter van Gorssel, 2-1. Timon van der Hooft, 3-1. Arno Verlinde, 4-1. Timon van van onze sportredactie TERNEUZEN - EMM kwam uit stekend voor de dag tijdens de plaatsingswedstrijden vierde di visie voor het kampioenschap van de regio Zuid-West-Neder land. In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen pakte het turnteam op de vierkamp drie eerste plaatsen. Daarnaast legde de vereniging beslag op diverse eerste plaat sen en hoge klasseringen zowel op de vierkamp als op de toestel wedstrijden. Die plaatsen geven recht op uitzending naar de re gionale titelstrijd. Daarop zul len ook turnsters van Volhar ding uit Axel en Thor uit Sas van Gent zich manifesteren. Verbeten In Terneuzen kwamen ruim 170 turnsters in zes categorieën in actie. Op de vierkamp waren er eerste plaatsen voor Robin Wo.ll- der Hooft, 5-1. Ruud Audenaerd (assist Marc de Kunder). Hontenisse-Steen 1-4. De thuis ploeg was - anders dan de uit slag doet vermoeden - lange tijd de gevaarlijkste ploeg. De kan sen bleven echter onbenut. Tom Rijk, Barry van Meele en Alain Joos misten. Daarnaast kopte Peter-Paul van de Kerkhoven ook nog eens tegen de lat. Steen had slechts een kwartier in de tweede helft nodig om vier keer op rij te scoren. 0-1, 0-2 en 0-3. Dennis Buijs, 0-4. Sander van Remortele, 1-4. Alain Joos. Philippine-Aardenburg 1-2. Philippine was in de eerste helft zelfs beter dan Aardenburg en liet enkele goede kansen liggen. De inspanningen van die pe riode begonnen diep in de twee de helft hun tol te eisen. Naarmate de wedstrijd vorder de, werd Aardenburg sterker. De ploeg had wel een verdedi- gingsfout nodig om de 1-2 te ma ken. 1-0. Frederique Verhulst, 1-1. Niek van Sprundel 1-1, 1-2. Michiel Leij ten. rabe (instap), Sharina Obrie (pu pillen 1) en Natasha Smits (Pu pillen 2), allen van EMM. Laatst genoemde vocht een verbeten strijd uit met Emily Knol van Thor. Op de balk maakte Smits het verschil. Hilde Hamelink van Voor waarts Axel was op de vier kamp goed voor een tweede plaats bij de senioren. Dat gold eveneens voor Nathalie Huigen van EMM bij de jeugd. Sprong Op het onderdeel sprong waren er eerste plaatsen voor Simone Witte, Robin Wollrabe en Natas- ha Smits van EMM. Op de brug eindigde Hilde Hamelink bij de senioren als eerste. Sharina Obrie van EMM deed hetzelfde bij de pupillen 1 Puck van Langevelde werd als enige Zeeuws-Vlaamse van EMM eerste op de balk. Haar clubgenote Robin Wollrabe was de beste op de vloeroefening. Van de Velde trainer Hoofdplaat Dennis de Kraker kopt vallend een bal weg uit het strafschopgebied van Terneuzen, dat op eigen veld een kansloze nederlaag leed tegen TOP Oss. foto Wim Kooyman door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Terneuzen is in de eerste klasse van het zon dagvoetbal aan een mindere pe riode bezig. Op eigen veld in casseerden de Zeeuws-Vlamin gen gisteren tegen het op de tiende plaats geklasseerde TOP Oss een kansloze nederlaag: 0-3. De formatie van Ardian Lekaj legde het in fysiek opzicht af en kreeg een lesje in effectivi teit. De bezoekers kregen drie kansen en mikten daaruit drie keer raak. Terneuzen, dat in de eerste helft geen enkele kans kreeg, zocht na de derde Brabantse treffer waar mogelijk de aanval. Dat leidde tot een drie tal kansen. Een hakballetje van Mike But miste de snelheid om de Brabantse goalie te ver rassen. Daryl Rawidjan mikte op de keeper, nadat de bal dooi de doelman in zijn voeten was ingeleverd en Sinan Coban maaide van dichtbij over de bal. De Zeeuws-Vlamingen stuitten tegen TOP Oss op een ploeg met veel lengte in de achterste linie. De opponent schroomde niet om door te pakken en was in de persoonlijke duels heer en meester. Met de boomlange nieuwkomer Regilio Vrede als leider van de defensie gaven de bezoekers voor rust geen krimp. Een snel verkregen marge van twee doelpunten speelde TOP Oss in de kaart. In de derde mi nuut al kopte Yoeri Koel voor de Brabanders uit een vrije trap raak (0-1). Niet veel latei- liet Maik de Wolf zich op het middenveld gemakkelijk weg zetten. Uit de volgende tegen stoot tikte Jorgen Lindahl 0-2 binnen. Direct na rust zaten de bezoekers op rozen, toen aan voerder Gilbert Langenhuizen aan de tweede paal doelman Wondergem met een kopbal verraste (0-3). Energie Terneuzen kon daar maar wei nig tegenover stellen. De ploeg wond zich vooral in de eerste helft op over de leiding van scheidsrechter De Vaan, van wie veel mocht. De negatieve energie die Terneuzen in de op merkingen daarover stak, deed het spel van de Zeeuwen geen goed. Lekaj: „Maar we moeten het vooral bij onszelf zoeken. We hebben slecht gevoetbald. Dit was een off-day. Ik heb weinig .goede dingen gezien. De organi satie stond vanaf de eerste mi nuut niet goed." Na rust drong Terneuzen hard werkend waar mogelijk nog wel aan. Het ontbrak echter aan een beetje meeval in de af werking, waardoor een snelle aansluitingstreffer uitbleef. Voor de Zeeuwen, die rond de winterstop titelaspiraties uit spraken, viel de schade mee, omdat met Unitas'30, WSC en Nuenennog drie ploegen uit het linkerrijtje kostbare pun ten inleverden. Met nog acht wedstrijden te spelen incasseer de Terneuzen vijf verliespun- ten meer dan Unitas'30, dat weliswaar de tweede plaats in neemt, maar in veertien duels de minste averij opliep. De tweede nederlaag op rij bete kende voor Terneuzen wel het dertiende puntverlies in de laat ste zes wedstrijden. Terneuzen-TOP Oss 0-3 (0-2). 3. Yoeri Koel 0-1, 10. Jorgen Linda hl 0-2, 47. Gilbert Langenhuizen 0-3. Scheidsrechter: A.J.J. de Vaan (Vlijmen), Gele kaartYoeri Koel, Regilio Vrede (beiden TOP Oss). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Mailc de Wolf, Den nis de Kraker, Ferco van der Hooft; Mario de Fouw (46. Dwight van Hulle), Niels Wurm (66. Hiram Collin), Mike But, Jar- no Waebeke; Daryl Rawidjan, Si- nan Coban. Voor Hulster ploeg zijn tegenstanders als SC Gastel altijd lastig (2-0) door Jack Begijn HULST - HW'24 speelde gisteren tegen SC Gastel de slechtste wedstrijd van het seizoen. Door de 2-0-zege, die na de rust werd bevochten, blijft de ploeg van trai ner Michel Leonhart echter wel in de ra ce om de titel in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Hulster ploeg speelde een draak van een wedstrijd. Van beide kanten was het rommelig voetbal op een veld dat moei lijk bespeelbaar was. De acteurs leden veel balverlies en passes kwamen slechts zelden aan. Scheidsrechter Doleweerd uit Boxtel maakte het drama compleet door veelvuldig te fluiten en situaties niet aan te voelen. Pas op slag van rust schiep de thuisclub zich de eerste uitge speelde kans van de wedstrijd. Christoph Praet, bijna de hele wedstrijd onzicht baar, schoot een voorzet van Tim Meche linck voorlangs. Misverstanden HW was niet alleen voetballend zwak, ook tactisch kreeg het elftal een zware onvoldoende Spelers lieten zich te ver in zakken, posities werden verwaarloosd en misverstanden waren aan de orde van de dag. Bij Gastel speelde Arno Akkermans als centrale verdediger. De al wat oudere voetballer is log en vooral traag. De Hui- Een aanval van HVV'24 met een voorzet van de flank wordt verhinderd door de hoog opspringende keeper van SC Gastel. foto Camile Schelstraete GOES - Guust van de Velde uit IJzendijke wordt met in gang van het volgende seizoen trainer van zondag-vijfdek- lasser Hoofdplaat. De oefenmeester, die als speler actief was bij Breskens en IJzendijke en ook bij beide clubs de jeugd trainde, debuteert als trainer van een eerste elftal. Hij wordt bij Hoofdplaat de opvolger van Mare Waebeke. die bezig is aan zijn derde seizoen nadat hij eerder ook al actief was geweest bij Hoofdplaat. Waebeke neemt ko mend seizoen de tweede selectie van Hoofdplaat over. Terneuzense Boys Al verslaat RCS SOUBURG - De A-junioren van Terneuzense Boys ver ruilden zaterdag de zesde voor de vijfde plaats door een 4-2-overwinning in de uitwedstrijd tegen RCS Al. De Zeeuws-Vlamingen leidden halverwege cle wedstrijd al met 0-2 en liepen in de tweede helft weg naar 0-4. Pas in de laatste vijf minuten sloeg RCS nog twee keer toe. Voor Terneuzense Boys scoorden Stijn Eggermont, Ruurd van Westen (tweemaal) en Michael Peters. Terneuzen Al dieper in zorgen TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen wordt het nog een hele toer om zich dit seizoen te handhaven in de hoofdklasse. De ploeg van trainer Alex Dehulsters kwam zaterdag nog vaster op de voorlaatste plaats te staan door een 2-1-nederlaag op eigen veld tegen EBOH. Bij de rust was de stand nog 1—1. Voor Terneuzen. dat het duel met tien man beëindigde omdat Gianni Kimvide kort voor tijd tegen een rode kaart opliep, scoorde in de eerste helft Souffian Doorns uit een strafschop. HVV'24 Al loopt achter de feiten HULST - De A-junioren van HW'24 moesten zaterdag op eigen veld genoegen nemen met een nederlaag tegen Oosterhout Al. Na een 1-2-ruststand Werd het 2-3. Vrij wel het hele duel liep cle ploeg van trainer Dennis Sanches achter cle feiten aan. Nadat het 0-1 was gewor den, scoorde Joelson Texeira nog wel tegen. Vijf minuten voor tijd werd het dooi- een eigen doelpunt van een van de verdedigers van Oosterhout ook nog 2-3. Terneuzen BI toont licht herstel PRINSENBEEK - De B-junioren van Terneuzen herstel den zich enigszins van cle zware 12-0-nederlaag van vori ge week tegen Kloetinge B1Beek Vooruit werd zaterdag op een gelijkspel gehouden: 0-0. Na de rust troffen Niels de Booy als Jasper Vick paal en lat. HVV'24 BI bleef in degradatiegevaar door een ruime ne derlaag tegen koploper Kloeringe BI. Op eigen veld werd het 1-6. Voor HVV'24 scoorde D'alasandro Albertina. Verrassend verlies Terneuzen Cl TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen leden op ei gen vel een nederlaag tegen DFC Cl, dat dit seizoen nog geen punt had behaald. Tegen de nummer laatst van de ranglijst werd het 0-1. De Terneuzenaren, die vijf basis spelers misten, kregen wel de beste kansen, maar lieten die alle onbenut. stenaren konden daar geen moment van profiteren, want niet één keer Werd de snelheid gezocht om het Akkermans moeilijk te maken. Michel Leonhart wisselde in de rust Kieran O'Shea en Jeroen Claessens, die beiden geel hadden gekregen. „Maar ik had net zo goed het hele elftal kunnen wisselen", gaf de coach toe. „Wij hebben het moeilijk tegen ploegen die strijd leve ren. Tegen een ploeg die op een degrada tieplaats staat, zijn mijn spelers moeilijk te motiveren." Door de omzettingen in het elftal kwa men de flankverdedigers Tim Mechelin- ck en Jaimy de Visser op het middenveld te spelen. De ploeg kreeg meer snelheid en was na de rust (laardoor minder slecht dan in de eerste helft. Openingsgoal Na de hervatting resulteerde dat in een snelle openingstreffer. Tim Mechelinck rukte op rechts op en gaf met een beke ken schuiver in de verste hoek de ingeval len doelman Wim van der Mast het nakij ken. Jari Vyaene en Ruben van der Hoeven za gen schoten voorlangs gaan. Vijf minu ten voor tijd stelde HW'24 cle zege vei lig. Uit een vrije trap van Vyaene tikte Praet beheerst binnen. HVV'24-SC Gastel: 2-0 (0-0). 47 Tim Meche linck 1-0, 85 Christoph Praet 2-0. Scheids rechter: M. Doleweerd (Boxtel). Gele kaart: Kieran O'Shea en Jeroen Claessens (HW'24), Arno Akkermans, Koen Moerland en Bert van Dongen (allen SC Gastel). Aan tal toeschouwers: 275. HVV'24: Tim Siersema, Tim Mechelinck (70 Dim de Waal), Maarten Scheerders, Job Ing- hels, Jaimy de Visser, Evert van den Berg, Kieran O'Shea (46 Jom Knibbeler), Ruben van der Hoeven, Jeroen Claessens (46 Stef- fen de Weers), Jari Vyaene, Christoph Praet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45