£inde nadert voor Zierikzee Brouwershaven houdt leider in bedwang Mevo richt blik op nacompetitie Zege ontglipt DFS in de blessuretijd Yerseke haalt fors uit tegen FSV: 0-5 wissel chouwse tweedeklasser verliesf ui Roosendaal met 6-3 van BSC maandag 5 februari 2007 sZ, 1 Lianne Quist matchwinnaar GOES - De vrouwen van Zierikzee zorgden in de derde klasse van het vrouwenvoetbal voor een daverende verras sing door de nog ongeslagen koploper GJS met 1-0 terug te sturen naar Gorinchem. WIK'57 won met 3-0 van Tricht en in de vijfde klasse verloor ZSC'62 slechts met 3-0 van koploper RCS. Zierikzee-GJS 1-0: Met een afstandsschot van Lianne Quist kwam de thuisclub tien minuten voor de rust verras send op 1-0. Wat de koploper daarna ook probeerde, de thuisploeg bleef soms niet zonder geluk overeind. RCS-ZSC'62 3-0: In de eerste helft kon ZSC zelfs nog wat kleine kansen afdwingen. Na een 1-O-ruststand werd het pas tien minuten na rust 2-0 voor de nog zonder puntver lies zijnde thuisclub. Vijf minuten voor tijd werd het 3-0. Van OeverenAVIK stoomt door ZIERIKZEE - De futsalploeg Van Oeveren/WIK profi teert optimaal van de mindere periode van Garage Slager in de recreatieve competitie. De ploeg won met liefst 17-1 tegen het nog altijd puntloze Airpack en is nog de enige rivaal van koploper Nugrin/Sjaak. Deze leidersploeg scha kelde Garage Slager voorlopig uit met een 6-1-overwin ning. IB Wijnstekers schoof door een 7-3-zege op Café de Vlinder op naar de derde plaats. Derde seizoenszege SKNWK ZEVENBERGEN - De korfballers van SKNWK hebben zaterdag de derde seizoensoverwinning behaald. De Nieu- werkerkers wonnen in een goede wedstrijd met 6-9 bij Ze venbergen 2. Na een gelijk opgaand begin liep SKNWK na 2-2 weg van de gasten door goed korfbal. De ruststand was 3-6. Ook na de pauze bleven de Nieuwerkerkers rus tig spelen en het prima verdedigen gaf de tegenstander weinig kans om terug te komen in de wedstrijd. Uiteinde lijk werd een 9-6-overwinning behaald door SKNWK. Scores SKNWK: Rocco Bax 4, Jaap van Gastel 2, Gerda Kloet, An neke van de Linde en Peter Talen allen 1. SV De Brug ziet rivaal naderen ZIERIKZEE - De volleyballers van HCR De Kroon/Wiska hebben de druk verhoogd op koploper SV De Brug in de B-poule van de x-ecreatieve competitie in Zierikzee. De ploeg won het onderlinge duel van de leider met 2-1 en is tot op twee punten genaderd. Ook de koplo per in de C-poule, Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix, ver loor van de nummer twee (Sgravo-de Verfbron), maar het verschil tussen beide is nog altijd twaalf punten. In de A-poule en de vrouwenpoule wonnen de koplopers met maximale 3-0-cijfers. Vierde plaats Herber Goudzwaard WISSENKERKE - Herber Goudzwaard uit Burgh-Haam- stede behaalde in het libretoernooi in Wissenkerke de vierde plaats in de B-groep. In de kruisfinales verloor hij met gering verschil (35-40) van de latere toernooiwinnaax- Dick Schenkel uit Domburg. In de strijd om de derde plaats was het verschil nog kleiner, 37-40 voor Henk Over- beek uit Vlissingen. Plaatsgenoot Toon Rijnberg werd in de A-groep zevende. Hij versloeg in de strijd om de zeven de plaats Ron Verburg uit Kloetinge met 40-31 doorWim Broekhoven GOES - De voetballers van DFS bewezen koploper Colijnsplaat- se Boys zaterdag een dienst. In de vierde klasse A hield de ploeg uit Burgh-Haamstede nummer twee Wolfaartsdijk in bedwang: 3-3. DFS bleef daar mee voor het vijfde duel op rij ongeslagen. DFS-Wolfaartsdijk 3-3: De be ginfase was voor de bezoekers, die via Harm Fluijt na acht mi nuten de score openden. Halver wege de eerste helft werd het zelfs 0-2 door Arnold van Ge- merden. Met enkele omzettin gen slaagde de thuisploeg er daarna in het initiatief over te nemen. Twaalf minuten voor de pauze werd het 1-2 door een frommelgoal van Martijn Boot en vlak voor rust ook nog 2-2 door Robert van der Loos. Na rust was het een gelijk op gaande wedstrijd. Via Leonard van Florestein leek de thuis ploeg echter in de slotminuut toch de volle winst te pakken, maar ver in blessuretijd stond Harm Fluijt op de goede plaats om een schot tegen de lat alsnog over de DFS-doellijn te werken voor de 3-3. Colijnsplaatse Boys-Hoedekens- kerke 5-1 (3-1). Arjan Verburg 1-0, Michel van de Weele 2-0, Jermo Stoel 2-1, Bertus Zoetewey 3-1, Bertus Zoetewey 4-1, Arjan Ver burg 5-1. 's-Hcer Arendskerke-Apollo'69 0-3 (0-2). Jean-Paul Harthoorn 0-1, Jean-Paul Harthoorn 0-2, Jean-Paul Harthoorn 0-3. Borssele-Wemeldinge 1-3 (0-2). Ro bin van der Linden 0-1, Pieter Bol le 0-2, Wilco van Stel 0-3, Stefan Boonman 1-3. MZVC-Spui 4-1 (3-0). Alexander Bom 1-0, Ronald Bakker 2-0, Ro nald Bakker 3-0, Alexander Bom 4-0, Sander Stokhof 4-1. Nieuwland-Goes 4-1 (2-0). Carsten Feleus 1-0, Carsten Feleus 2-0, Mohamed Eluarichi 2-1, Ri chard Jacobs 3-1, Richard van dei- Schoor 4-1. [ovaal laat eider schrikken rOES - De Goese rugbyclub To- al is er niet in geslaagd de goe- k reeks van de laatste weken in vervolg te geven. Koploper laaslricht ging met een j-12-zege naar huis. Oemoeme- loe naderde de koploper tot op Iwee punten door een 33-13-ze- t op hekkensluiter Tilburg. rovaal-Maastricht 12-15: Twee [herscheppingen zetten Maas- ncht vlot op 0-12. Na rust leek et tij te keren. Halverwege de rade helft liep Maastricht uit aar 5-15, waarna de thuisploeg lankzij Giel Edam en Jan-Joost IViebrens terugkwam tot 12-15. Oemoemenoe-Tilburg 33-13: De hekkensluiter van de tweede lasse nam brutaal de leiding, Eaar nog voor rust stelde Oe- loemenoe orde op zaken. Twee enaltvkicks van Rink Basie en sn try van Tannequi Descau- laud bezorgden de Middelbru- ers een 11-3-voorsprong. Na iusl breidde Oemoemenie de oorsprong uit. Jan-Thijs Berrevoets stuit op WIK-keeper Ronnie Janson. Bart Boot (5) probeert de Mevo-aanvaller nog te hinderen bij zijn doelpoging. door Klaas Verspoor KERKWERVE - De gezichten bij de spelers van WIK'57 ston den na afloop op onweer. „Ik vind dit echt een schande", oor deelde WIK-doelman Ronnie Janson na afloop. De sluitpost zag dat Mevo door drie treffers in de laatste tien minuten zijn ploeg met een 6-0-nederlaag naar de kleedkamer stuurde. „Thuis met 6-0 verliezen van Mevo valt niet goed te praten. Als je ziet hoe de laatste drie goal vallen", baalde Janson. Linksback Arjen Berrevoets, die een lastige middag beleefde te gen Jan-Thijs Berrevoets, baal de na afloop vooral over het feit dat zijn ploeg zo weinig kon uit lichten. „Wij kregen de eerste uitgespeelde kans pas toen het al 3-0 stond. Ik geloof dat we na rust in totaal twee keer op goal hebben geschoten." Hoe anders was de stemming bij de ploeg uit Zierikzee. Er werd gelachen, maar ook kritisch vooruitgekeken en teruggeblikt. „Wij hadden voor de rust al met 4-0 voor moeten staan", meende Mevo-trainer Cock Knijnen- burg. „Op de eerste vijf minuten na de rust na liep het wel lekker bij ons. Dit Mevo was een dag en nacht verschil met dat van vo rige week. Als we bij de eerste vier kunnen komen, zou dat erg mooi zijn. Het zou voor mij een mooi afscheid zijn", aldus Knij- nenburg, die volgend seizoen jeugdeoördinator wordt bij Me vo. Leon Groenleer kwam als Me- vo-verdediger geen enkel mo ment in de problemen. Ook hij vond dat zijn ploeg een eenvou dige middag had doorgemaakt. „Wij kwamen al heel snel op 2-0 en toen ging het eigenlijk alle maal vanzelf. Verdedigend heb ben we met onze zoneverdedi ging niks weggeven." Ook Groenleer blikte vooruit. „Als we bij de eerste vier eindigen spelen we waarschijnlijk nacom- petitie. Dat zou de eerste keer worden dat Mevo dat mee maakt." In de vierde klasse B staat. Mevo op de vierde plaats. De achter stand op koploper ZPR'84 be draagt met nog acht wedstrij den te gaan zeven punten. Daar tussen staan FSV (37 uit 17) en ZSC'62 (38 uit 18). Voor Mevo is alles nog mogelijk. Bliksemstart In Kerkwèrve beleefde Mevo een bliksemstart. Al in de vierde minuut stond Huib Smits (ex-WIK'57) op de juiste plaats om, nadat Janson een schot van Wouter Fioole niet onder contro le kreeg, de score te openen. Via de rechterflank, waar Erwin Fonteine en Jan-Thijs Berre voets erg actief waren, zorgde Mevo voor veel gevaarlijke situa ties. Na een prima uitgespeelde aanval zorgde Jan-Thijs Berre- voets met zijn 12e seizoenstref fer in de 22e minuut voor de 0-2. Daarna was het vooral aan Jan son te danken dat de stand onge wijzigd bleef. De sluitpost hield Michel Hendrikse in een één-te- gen-éénduel van score af, had geluk dat een inzet van Berre voets op de paal belandde en bleef in een duel met Berrevoets ook aan de winnende hand. Na rust bleek Berrevoets in de 53e minuut te egoïstisch, toen hij voor de goal de geheel vrij staande Michel Hendrikse over het hoofd zag en zelf naast schoot. Nadat Lee Mol met een volley Janson ook al tot een ui terste redding dwong moest de keeper het antwoord schuldig blijven op een afstandschot van Pieter van de Neut: 0-3. In de slotfase gaf WIK'57 vrij foto Marijke Folkertsma baan en de ploeg profiteerde dankbaar. Berrevoets, Wouter Fioole en Lee Mol bepaalden de eindstand op 0-6. WIK'57-Mevo 0-6 (0-2). 4. Huib Smits 0-1, 22. Jan-Thijs Berre voets 0-2, 65. Pieter van der Neut 0-3, S2. Jan-Thijs Berrevoets 0-4, 88. Wouter Fioole 0-5, 90+1. Lee Mol 0-6. Scheidsrechter: R.C. Ven mans (Kapelle). Gele kaart: Bram Blakenburg en Marco Ganzeman (WIK'57). Aantal toeschouwers: 125. WIK'57: Ronnie Janson, Oscar Meijer (68. Leendert de Jonge), Pa trick de Broekerl, Bart Boot en Ar jen Berrevoets; Bram Blakenburg, Ferrie Berrevoets (10. Lennart den Boer), Maurice de Vlieger en Mar co Ganzeman; Rick Bevelander en Theo Wittenberg. Mevo: Ruud van der Linde. Erwin Fonteine, Patrick Ommering (77- Mark van der Linde), Patrick Ren- ger en Leon Groenleer; Wouter Fi oole, Lee Mol en Pieter van de Neut; Jan-Thijs Berrevoets, Michel Hendrikse (62. Ricky Janse) en Huib Smits. nrKo de Ridder ijOSENDAAL - In een waar j gradatieduel, op het scherp ai de snede, slaagde Zierikzee niet in de punten te ver- eren. Na tien nederlagen op C ging ook deze elfde wedstrijd jloren. Na een 3-2-achter- f ind bij rust werd het uit- jdelijk 6-3. Maar voor dat de- eindstand er stond was er al iel wat de revue gepasseerd. lafscheidelijk staan ze aan de i ilijn. Als een Van Basten en i In 't Schip bij Oranje. Maar er gaat het om Ronald van veren en Cees Willemse bij erikzee. Als twee gedreven liners en bovenal vrienden, ij stapten halverwege het sei- ien samen in bij Zierikzee om i club proberen te behouden tor de tweede klasse. Maar iar waar het Oranje-duo vaak int, wint het Zierikzee-duo ras alleen de toss. ülemse: „Ik heb wel eens va- ohan Bol wint p Oosterschelde OLIJNSPLAAT - Tijdens de ioofies zeilrace op de Ooster- helde afgelopen zaterdag had- in de negentig deelnemers i «ral last van een onverwachte genstander. Een groot aantal e in lien had de kracht van het He winterzonnnetje onder- i hat en kwam met rode hoof- i in over de finish. a ij de IMS-boten was de start i Iterlijk vals. De zeilers jutten j taar zo op, dat ze massaal te i oeg over de lijn gingen. Een rstart was het gevolg. De i inst in deze categorie ging iar Peter de Ridder uit Gor- ani met zijn boot de Checkma- i 13 vóór Ame Hubregtse uit tharendijke. Ie titel bij de ORCCLUB-boten as een prooi voor Johan Bol I Goes met de A Boen. Bij de igemeten boten werd de fami- i Warns uit Wolphaaitsdijk reede. ker met een team gevochten te gen degradatie. Maar zoals nu, dat is niet te beschrijven. Elke week komt er wel weer een te genslag bij. Nu bijvoorbeeld weer de blessure van onze doel man Peter Brussé (schouderbles sure). Dan kun je extra hard trai nen en veel praten, maar dan lukt ook echt niets." Door de elfde nederlaag op rij is Zierikzee reddeloos verloren in de tweede klasse. De achter stand op nummer voorlaatst BSC bedraagt na gisteren tien punten, met nog zeven duels voor de boeg. Willemse: „Alleen een wonder kan ons nog maxi maal een beslissingswedstrijd brengen. Wij blijven gewoon kei hard werken en dan maar hopen dat wonderen bestaan." Het begon tegen BSC allemaal nog zo goed voor Zieiikzee. In de dere minuut werd het 0-1 door een schitterende vrije trap van Martijn van Grunsven. Maar drie minuten later was het alweer 1-1 door Ahmed Didi, die een strakke voorzet van zijn jongere broer Kaxim Didi (vol gend seizoen RBC of Willem II) koppend afrondde. In de zeven tiende minuut bracht Wesley Quist Zierikzee weer op voor- spi-ong: 1-2. Na een afkoelingspei'iode van acht minuten (grof taalgebruik en te weinig onderlinge accepta tie) kwam BSC het best uit de herstart. In de veertigste minuut bracht Mark Deijkers de thuisclub weer langszij en in de blessuretijd werd het zelfs nog 3-2 door de centrale verdediger van BSC, Rob van de Buys. In de tweede helft vielen de doel punten ook als rijpe appelen. In de 57e minuut kopte Deijkers een voorzet van opnieuw Karim Didi binnen (4-2). Zierikzee bleef niettemin strijden voor zijn laatste kans. Mathijs Plage maakte in de 67e minuut op fraaie wijze 4-3. Maar drie minu ten later zorgde Ahmed Didi al weer voor de 5-3. En of het alle maal nog niet genoeg was, werd het in de 84e minuut ook nog 6-3 door wederom Mark Deij kers. BSC-Zierikzee 6-3 (3-2). 3. Mar tijn Van Grunsven 0-1, 6. Ahmed Didi 1-1,17. Wesley Quist 1-2, 40. Mark Deijker 2-2, 45+2. Rob van de Buys 3-2, 57. Mark Deijkers 4-2, 67. Mathijs Hage 4-3, 70. Ahmed Didi 5-3, 84. Mark Deij kers 6-3. Scheidsrechter: J.J.P. de Kroon (Eindhoven). Gele kaart: Youssef Saidi en J. Benjert (BSC), Freek Torensma en Patrick Rog geband (Zierikzee). Aantal toe schouwers 175. Bijzonderheden: in de 38e minuut staakte scheids rechter De Kroon hel duel voor acht minuten de wedstrijd wegens veelvuldig commentaar op de lei ding. Zierikzee: Antiuan Kleingeld, Ser ge Berrevoets (72. Kasimier Snoek), Marlijn van Grunsven (62. Mariko Rouw), Freek Torensma, Wesley Quist, Werner Boot (45. Barry Hage), Ruiger Kopman, Mat hijs Hage, Igmar Quist, Patrick Roggeband, Vincent Bakker. door Klaas Verspoor GOES - Yerseke boekte een knappe zege in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. FSV werd in Fijnaart met 5-0 versla gen. Koploper ZPR'84, dat zelf niet in actie kwam, beleefde me de door dat resultaat en het ge lijkspel van ZSC'62 bij Brou wershaven, een prima dag. FSV-Yerseke 0-5: In het eerste halfuur ging de wedstrijd gelijk op, maar in het laatste kwartier kwam Yerseke via Daniël Bou- terse en Elco de Schipper tegen het gehavende FSV toch op 0-2. Toen Elco de Schipper na de rust 0-3 maakte, knapte er iets bij de thuisploeg. De thuisploeg eindigde het duel na een rode kaart met tien man en door twee doelpunten van invaller Arco van Dixhoorn kwamen de Bevel anders daarna aan de ruime overwinning. Vrcderust-Stavenisse 3-2: San- der Smits bracht Stavenisse aan de leiding, maar door goals van Bart van Nispen leidde Vrede rust na één helft met 2-1. Via Eduard de Rijke kwam Stavenis se in de tweede helft aan de ge lijkmaker, maar door Anton Ver wei j, die met een geplaatste boogbal voor het hoogtepunt van de middag zorgde, liep Sta venisse toch nog tegen de elfde seizoensnederlaag op. Waarde-Chrislandia 0-2: Na een doelpuntloze eerste helft sloegen de Brabanders in de tweede helft toe. Na een uur opende Michel van de Hurk de score. Vijf minuten voor tijd be sliste Van de Hurk met zijn twee de treffer het duel definitief. Kruiningen-Smerdiek 2-1: Via Erik van Haaften kwam Smer- diek voor rust aan de leiding, maai- een treffer van Arno van den Berge leidde tot de 1-1-rust- stand. In de 85e minuut viel de beslissing, toen Smerdiek-doel- man Alex Stoutjesdijk de door gebroken Gert-Jan van de Pol onderuit haalde. Stoutjesdijk kreeg de rode kaart en Kruinin- gen een strafschop. Vanaf elf me ter bezorgde Jimmy Fens zijn ploeg de overwinning. door Ko de Ridder BROUWERSHAVEN - Zowel huisclub Brouwershaven als et bezoekende ZSC'62 zag za- erdag geen kans de derby over let dode punt heen te tillen. Daardoor werd het duel afgeslo ten met een matte 0-0-eind- stand. Normaliter een stand zon- ler winnaars of verliezers. Onbegrijpelijk was het dan ook dat er in Brouwershaven wél winaars en verliezers waren tij deze 0-0. De thuisclub nam de gelukswensen van de suppor ters in ontvangst. Aanvoerder Pieter Kx-istalijn: „Wij zijn meer dan tevreden met deze puntende- 5ng. Voor ons is 2007 goed be gonnen. Uit de eerste drie wed strijden van dit jaar hebben we ou al zeven punten binnenge haald." .Vandaag hebben wij ZSC'62 run of meer in onze val laten lo- ?*n. Ons doel was vanuit een ge sloten defensie de tegenstander spte vangen en het scoren te be ften. Daarin zijn wij geslaagd ou knuffelen wij deze puntende- hngals een overwinning." Trainer Rini Verwest van ZSC'62 vertegenwoordigde de verliezende partij. Verwest: „Ik had in de loop van deze week de ploeg gewaarschuwd over wat wij hier konden verwachten. Ons plan de campagne was er op gericht snel scoren en dan proberen uit te bouwen. In de eerste helft kwamen wij daar ge heel niet aan toe." „In het tweede part van de par tij hebben wij de druk opge voerd en eigenlijk gespeeld zo als wij zouden stai'ten. In de al lerlaatste seconde scoorden wij bijna nog, maar dan wel in ei gen doel. Gelukkig kon doelman Stefan Smalheer de bal tot cor ner venverken." Handbal-opstelling Brouwershaven kreeg de eerste kans van de wedstrijd. Marijn de Boer zag in de veertiende mi nuut zijn schot gekeerd door de ZSC-doelman Stefan Smalheer. ZSC'62 toonde al gelijk voetbal lend meer in huis te hebben dan Brouwershaven, dat hard wei'- ken hoog in het vaandel had staan. In de eerste helft kwam ZSC'62 echter niet veel verder dan enkele corners en volstond Brouwershaven met het ontrege len van de aanvalsdrift van de bezoekers. Met een soort hand bal-opstelling lukte dit voorbeel dig. Na de pauze had ZSC'62-trai- ner Verwest de zaak bijge- Brouwershaven-speler Marijn den Boer probeert met een sliding ZSC-speler Rini Hart de bal te ont- frutselen. foto Marijke Folkertsma stuurd. Dat leek succes te heb ben. Direct al in de 46e minuut werd Gerard Verhoek goed aan gespeeld door Barry Dorreman, maar de afwerking van Verhoek miste iedere ka-acht. Trainer Ver west wilde meei\ Hij bracht wis sels en vooral het inbrengen van Rene Coomans bracht een 'hoge re balcirculatie in de wedstrijd. De druk naar voren werd meer en meer opgevoerd. De thuisclub wei-d hier echter niet echt zenuwachtig van en bleef spelen naar zijn mogelijkheden. Het schiep zich zelfs nog twee goede kansen. Een vanaf rechts genomen corner door Dennis van Grunsven ging voorlangs en in de 70e minuut kon een schot van Frank Kristalijn ook het tij niet keren. Loeier ZSC'62 bleef het proberen. Een loeier van een vrije trap in de 81e minuut van ZSC-vei'dediger Jacco Heijboer werd tot corner verwerkt door Brouwersha ven-doelman Meivin van Ast. Na de ternauwernood door Smalheer gepai'eei'de terugspeel bal sloot het doek bij 0-0. Brouwershaven-ZSC'62 0-0. Scheidsrechter: A.J. Bom (Sluis kil). Gele kaart: Sjoerd Kik (Brou wershaven). Aantal toeschouwers: 100. Brouwershaven: Meivin van Ast, Sjóerd Kik, Clement van Splun- der, Pieter Kristalijn, Robert Schot, Pim Kloet (65. Bas de Koeier), Jurrian de Ruiter (80. Cas van Nieuwehuyse),Dennis van Grunsven, Marijn de Boer, Frank Kristelijn, Jan Mark Schot. ZSC'62: Stefan Smalheer, Jos Kris talijn, Michiel van de Hoek, Sebas- tiaan Vaane, Jacco Heijboer, Bar ry Dorreman, Youri Vogelen- zang(60. Rini Hart) Gerard Ver hoek, Niels van de Moezel, Jan Wil lem Dorreman (67. Arjan Smal- heeijEdgar Louwerse (45. Rene Coomans).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37