Delta Sport zet serie voort Er zit weer sfeer in Kwiek Slimme Voshart brengt All ReadJ dicht bij behoud Scaldina opent met nederlaag PZC Handballers EMM niet lekker in hun vel Slordig Robur geeft de winst uit handen Terneuzen zit in negatieve spiraal schouwen Koploper Jupiter'75 in bedwang gehouden in Zierikzee: 21-21 uitslagen Peter van Wijck is met afstand beste bandstoter SOMMELSDIJK - Peler van Wijck van biljartvere niging D'Eule heeft zijn fa- vorietenrol waargemaakt in het persoonlijk kam pioenschap bandstoten vierde klasse poule noord. Hij werd winnaar, vóór Jaap Verboom van Witte van Haemstcdc en Anne Stins van Even Buiten. Van Wijck was niet alleen de terechte kampioen, maar ook de kampioen van de regelmaat. Slechts één partij verloor hij, in de vier de ronde tegen plaatsge noot Anne Stins. De drie ronden daarvoor én daarna bleef hij onaangetast. Van Wijck zette al in de eerste ronde de toon door meteen de hoogste toernooiserie van dertien te laten note ren. Later volgde in de fina le tegen Jaap Verboom nog eens een serie van twaalf. Was de Oosterlander in de voorwedstrijden al de eni ge die promotie haalde, in de eindstrijd bevestigde hij nog eens dat die prestatie geen toevalstreffer was. Ook nu overschreed hij de moyennegrens ruimschoots en ook nu als enige. In alle opzichten werd duidelijk dat de titel bij de juiste man terechtkwam. Ook de hoogste partij kwam met 2.66 op zijn naam. De finale werd door die cij fers ontdaan van alle span ning. Een verrassend ster ke Jaap Verboom kon dan wel in punten nog gelijk ko men met Van Wijck, maar diens moyenne was onbe reikbaar voor de man uit Renesse. Omdat de kam pioen niet zal deelnemen aan de regionale eindstrijd mogen Verboom en Stins hiervoor het eerste week einde van maart naar 't Tapperijke in Hoeven afrei zen. Opvallend was het col lectief falen van de streek- spelers, Johan Schouw van WRW (in iets mindere ma te), thuisspeler Gerrit van Valen van de Poedel en Jo hn Slootweg van 't Klusje. maandag 5 februari 2007 doorTom van Gurp ZIERIKZEE - „Hé coach, ik neem hom wel", riep een suppor ter van Meco/Delta Sport, toen de Zierikzeese handballers giste ren voor de vijfde keer een straf- worp kregen. De vorige vier mis ten het doel stuk voor stuk en daar werden ze op de tribune een beetje moedeloos van. En een enkeling blijkbaar wanho pig- Achteraf niet terecht, want Del ta Sport speelde een dijk van een wedstrijd. Koploper Jupi- ter'75 kwam op bezoek en mocht slechts één puntje mee te rug nemen naar Eersel (21-21). Het was pas de derde keer in zes tien wedstrijden dat de Oost-Brabanders niet met de volle winst aan de haal gingen. De zuinige doelstelling van de Zierikzeese ploeg aan het begin van de competitie (lijfsbehoud) bleek tijdens het seizoen al vrij snel te laag gegrepen. Een plek in de middenmoot van de eerste klasse ook. Delta Sport bivak keert al een tijdje in de subtop en is daar op zijn plek. Al acht- competitiewedstrijden op rij is de ploeg ongeslagen en daar kon ook de nummer één van de ranglijst niets aan veranderen. „Ik ben een tevreden man", blik te coach Bert Nuijens terug, „Al le jongens waren gebrand op een goede wedstrijd. Ze wilden allemaal van de koploper win nen." Dat er uiteindelijk geen winnende score op het bord stond, was allerminst een teleur stelling voor Nuijens. Hij kon prima leven met het gelijkspel. „Ik vind dit een terechte uitslag. We hebben ons eigen spel ge speeld vandaag en ze waren niet beter dan wij." De Schouwenaren hadden er zo maar met de winst vandoor kun nen gaan. Vijf seconden voor tijd kreeg Joey Aertssen nog een goede kans op de winnende tref fer, maar hij mikte de bal naast. Het missen van goede kansen is sowieso een euvel waar de Zie rikzeese ploeg het hele seizoen al last van heeft. „We misten vandaag weer veel open kan sen", vertelde Nuijens, „Er zit wel verbetering in ten opzichte van het begin van het seizoen, maar we gaan er nog veel trai- ningsarbeid in steken." Die trainingsarbeid zal Nuijens ongetwijfeld ook stoppen in het afwerken van strafworpen. Want niet alleen gistermiddag werden er nogal wat gemist. Vo Delta Sport-speler Merijn de Vos torent hoog boven de handballers van Jupiter'75 uit, terwijl hij de bal passt naar teamgenoot Stefan de Oude (9). De Zierikzeeënaren bleven voor de achtste keer op rij ongeslagen. foto Marijke Folkertsma rige week tegen de reserves van PSV werden er ook al drie straf worpen gemist en in het beker duel van afgelopen week ook nog eens vier. Gisteren werden door Jimmie Niemans de vijfde en zesde straf- worp wel benut. De steun van het publiek kon daarom beperkt blijven tot verbale hulp. En zo als altijd was die meer dan vol doende aanwezig. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Jimmie Niemans en Me rijn de Vos beiden 4, Joey Aertssen en Sjoerd Jongepier beiden 2, Guust Sluijs en Bob van Lint bei den 1. door Pieter van Klinken ZIERIKZEE - All Ready heeft zaterdag alle druk op Swift ge zet door met 14-14 gelijk te spelen tegen Kinderdijk. Met het punt dat de Zierikzeese ploeg haalde staat het nu drie punten voor en is lijfsbehoud in de eerste klasse een stapje dich terbij. De professionaliteit van Dennis Voshart was zaterdag wellicht doorslaggevend. Het stond met minder dan een minuut te spe len 14-14. De routinier bedacht zich goed en besloot bewust niet op de korf te schieten, terwijl daarvoor wel de kans was. Om balverlies te voorkomen, schoot Voshart expres óver de korf, zo dat de bal bij een medespeler in handen kwam en All Ready de wedstrijd kon uitspelen en het punt veiligstelde. All Ready [I gon sterk en zette geli jk dec. op de ketel bij Kinderdijk., m ballen gingen op Voshart en beschaamde het vertroin niet. Binnen een minuut had de eerste bal al binnengeschd en uiteindelijk zou hij ze doelpunten voor zijn reken nemen. All Ready kwam nat voorsprong van vier punten op 10-8 bij rust. In cle twe helft waren de Zierikzeeënj iets slordiger, waardoor bak lies tot doelpunten voor Kin: dijk leidde. Kinderdijk kv heel langzaam dichterbij e de slotfase kwam het op gel hoogte. Het slimmigheidje' Voshart zorgde ervoor dat daar ook bij bleef. Scores All Ready: Dennis Vosi 7, Henk de Graaf 3, Esther 2, Jan Willem van Nieuwenh en Remy Quist beiden 1 van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina is de her nieuwde kennismaking met de tweede klasse met verlies ge start. Arnemuiden 3 was met 7-3 te sterk. Een klasse lager ver loor Kerkwerve met dezelfde cij fers van Markiezaat 3. In de lan delijke C-klasse leidt de jeugd van Scaldina na twee speelron des. Arnemuiden 3-Scaldina 1 7-3: Hans Volkeri was met twee winstpartijen de puntenpakker. Arjan Bom zorgde voor het der de punt van Scaldina. Cor Smal- heer kwam niet tot winst, on danks de lange noppen die hij nu op zijn batje heeft zitten. Het dubbel Volkeri/Smalheer redde het niet; in de vierde game werd met 14-12 de vlag gestreken. Kerkwerve 1-Markiezaat 3} Tegen het sterke Markiea kon een nederlaag niet voort men worden. Lichtpuntje dat Maurice van Slobbe binn; kort weer inzetbaar is, wat-B gezegd kan worden van Stof van de Wekken die met. een ar* blessure al een half jaar gen afwezig is. Tegen Mari zaat pakte Arie de Mik de p. ten. Samen met Albert de won hij ook de dubbel. JaapH gens bleef puntloos. Jeugd. Dordrecht l-Scaldinj 4-6: Een knappe overwim van het eerste team, dat voo: derde keer uitkomt in de lar, lijk C-klasse en aan de leid; gaat. Koen en Niels van Velt ven sleepten ieder twee punt binnen. Dennis Smalheer vo de daaraan één punt toe. dubbel werd gepakt Smalheer/Niels van Velthove door Wim Kakebeeke GOES - De handballers van EMM verloren zaterdag na een bemoedigende start alsnog van de reserves van White Demons: 23-18. De reserves van Delta Sport wonnen de derby van EMM 2 met riante 23-i3-cij- fers. White Demons 2-EMM 23-18: EMM zit niet lekker in z'n vel. Dat werd zaterdag tegen de re serves van White Demons nog eens onderstreept. Aanvallend was er weinig zelfvertrouwen in een goede afloop. Veel schotpo gingen werden gekeerd of gin gen over of naast. Het ontbre ken van schutter Wally Hout epen (werk) woog zwaar. Zelfs de inzet van ervaren spelers als Edwin Davidse en Eric Dinge- manse was onvoldoende om de ploeg aan de praat te krijgen. Na 14-15 raakte EMM het spoor bijster. „White Demons heeft hel slim uitgespeeld", vond coach Hans Dierickx. Alle ogen zijn nu gericht op komend weekeinde. Dan wacht de con frontatie met hekkensluiter Ha- bo'95. Scores Delta Sport: Marcello Tax 6. Vincent van der Meijden 5, Ben Alexandere, Edwin Davidse en Eric Dingemanse allen 2, Thijs de Vos 1. Meco/Delta Sport 2-EMM 2 23-13: Tot de pauze was er nog sprake van enige strijd. Na de hervatting was het snel over en uit met de gasten. „Met zes man op de bank is het niet moeilijk om de slag op het conditionele vlak te winnen", aldus Jacco Vleeshouwer van Delta Sport. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Terneuzen is in de eerste klasse C van het zon dagvoetbal aan een mindere pe riode bezig. De Zeeuws-Vlamin gen incasseerden gisteren op ei gen veld tegen het op de tiende plaats geklasseerde TOP Oss een kansloze nederlaag: 0-3. De formatie van Ardian Lekaj legde het in fysiek opzicht af en kreeg op eigen veld een lesje in effectiviteit. De bezoekers kre gen drie kansen en mikten daar uit drie keer raak. Terneuzen, dat in de eerste helft geen enke le kans kreeg, zocht na de der de Brabantse treffer waar mo gelijk de aanval. Dat leidde tot drie kansen. Een hakballetje van Mike But miste snelheid om de Brabantse goalie te ver rassen. Daryl Rawidjan mikte op de keeper, nadat de bal door de doelman in zijn voeten was ingeleverd en Sinan Coban maaide van dichtbij over de bal. Veel lengte De Zeeuws-Vlamingen stuitten tegen TOP Oss op een ploeg met veel lengte in de achterste linie. De Brabanders schroom den niet om door te pakken en waren in de persoonlijke duels heer en meester. Met de boom lange nieuwkomer Regilio Vre de als leider van de defensie ga ven de bezoekers voor rust geen krimp. Een snel verkregen marge van twee doelpunten speelde TOP Oss in de kaart. In de derde mi nuut al kopte Yoeri Koel voor de Brabanders uit een vrije trap raak (0-1). Niet veel latei- liet Maik de Wolf zich op het middenveld gemakkelijk weg zetten. Uit de daaropvolgende tegenstoot tikte Jorgen Lindahl 0-2 binnen. Direct na rust za ten de bezoekers op rozen, toen aanvoerder Gilbert Langenhui- zen doelman Wondergem met een kopbal verraste (0-3). Terneuzen kon daar maar wei nig tegenover stellen. De thuis ploeg wond zich vooral in de eerste helft op over de leiding van scheidsrechter De Vaan, van wie veel mocht. De negatie ve energie die Terneuzen in de opmerkingen daarover stak, deed het spel van de Zeeuwen geen goed. Ardian Lekaj: „We moeten het bij onszelf zoeken. We hebben slecht gevoetbald. Dit was een off-day. Ik heb wei nig goede dingen gezien. De or ganisatie stond vanaf de eerste minuut niet goed." doorTom van Gurp BRUINISSE - Door de vijf straf- punten die Mikro Elektro 2 vori ge week kreeg, kwam voor de Vlissingse volleyballers van WS de tweede plek in de promo tieklasse in zicht. Maar in de strijd om die tweede plaats was winst tegen provinciegenoot Kwiek wel fijn geweest. Helaas voor de Vlissingers gingen ze za terdagavond in de Bruse sport hal De Vanger onderuit met 3-1 (24-26,25-14,25-15,25-20). De eerste set kende nog wel wat spanning. Beide teams gingen tot 24-24 gelijk op. Een schle mielige netfout van Lennen Jon ker bezorgde WS'92 uiteinde lijk de winst in de eerste set. Dat was aan de kant van de Vlis singers het enige lichtpuntje, want daarna kwamen ze nooit meer in de wedstrijd. WS-trainer Rob Lantsheer wist wel waardoor zijn ploeg zo matig presteerde zaterdaga vond. „De side-puts liepen niet. In de eerste set ging het nog wel, maar daarna niet meer. Dat komt doordat we de afgelopen weken te weinig trainingsuren hebben gemaakt." Toch ziet Lantsheer nog wel kansen om tweede te worden in de promotieklasse. Een plek die recht geeft op promo- 'tie-/degradatiewedstrijden. „Maai- die plek halen we niet als we zo blijven spelen", voegde hij er aan toe. Verfrissend Opgetogener gezichten aan de winnende kant. Na de mindere prestaties van de afgelopen wed strijden viel er eindelijk weer wat te juichen voor Kwiek. Een nieuw spelsysteem bleek verfris send te werken voor de Brusena- ren. „Normaal gesproken speelt de spelverdeler achter de mid denaanvaller, vanavond speelde hij ervóór", verklaarde Kwiek-trainer Michel van Dui- vendijk de goede prestatie van zijn ploeg. Van Duivendijk was om meerdere redenen tevreden over het spel van zijn ploeg. „WS speelde veel door het mid den. Wij blokten dat goed van daag, vooral in de tweede en der de set." Hij roemde verder vooral de teamspirit bij de Bruse ploeg. „De laatste weken zaten we een beetje in een dip. Maar de sets tanden vandaag logen er niet om. Er zat vanavond meer sfeer in het elftal. We waren weer een team." Een team dat een goede stap zet te richting behoud in de promo tieklasse. Kwiek staat daarin nu achtste. Het verschil met de elf de plaats, de eerste degradatie plaats, is nu opgelopen tot ne gen punten. van onze sportredactie VLISSINGEN - Met een 3-2-ne- derlaag bij WW'67 deed Robur slechte zaken in de strijd om de tweede plaats in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Lewe- dorpse Boys speelde in het duel tegen Kaaise Boys voor de zesde keer dit seizoen gelijk (2-2). In de vijfde klasse B was Volhar ding met 1-3 de mindere van Oostburg in een wedstrijd die eerder dit seizoen gestaakt werd met een 1-1-tussenstand. Lewedorpse Boys-Kaaise Boys 2-2: Het hobbelige veld maakte technisch voetbal moeilijk, maar desondanks stond er toch bin nen acht minuten al een 1-1-stand op het bord na doel punten van Erwin van Kouteren en Simon Smits (strafschop). Hierna duurde het tot een kwar tier na rust voordat Rinus de Winter Lebo op voorsprong bracht: 2-1. Bas van Sprundel maakte in de 75e minuut gelijk: 2-2, een uitslag waarmee beide ploegen vrede hadden. WW'67-Robur 3-2: Een uur lang was Robur de betere ploeg, maar omdat er slordig met de kansen werd omgesprongen, bleef het bij een 1-2-voorspnj door treffers van Bennie ScM ten en Leon Geuze, met eeni gendoelpunt van Dave de Cra Rolf Adriaanse kopte uit ei hoekschop de gelijkmaker bi nen (2-2), een treffer waaruit! thuisploeg moed putte. In de slotfase werden de druiu voor de ploeg uit Goes nog zta der toen Kevin van Loon deeia stand op 3-2 bepaalde. Volharding-Oostburg 1-3: 0:< burg kwam in de nog restera 23 minuten fel uit de startblo ken en nam al na drie minui de leiding via Steven Verslu (1-2). Jeffrey Tanghe besliste wedstrijd uit een vrije trap. Vosmeer-DIOZ 1-5: Na de snt openingstreffer van Bruggemi namens de bezoekers, zorgde, co Vaders in de achtste mini voor de gelijkmaker. Na r sloeg Bruggemans opnieuw s toe (1-2), waarna Aerts er k hierna ook 1-3 van maakte. Ondanks pogingen van Vosnu waarbij onder meer de paal aansluitingstreffer in de stond, kwam de ploeg niet m terug in de wedstrijd. In desl fase zorgden van de Zande Gieling voor een geflatee 5-1-zege voor DIOZ. LillM&iflHHHHHBHB Sommelsdijk. Persoonlijk kampioen schap bandstoten vierde klasse pou le noord. Eindstand: 1. Peter van Wijck (D'Eule) 7-12 (1.57,13, 2.66); 2. Jaap Ver boom (Witte van Haemstede) 7-10 (1.1C. 10,1.48); 3. Anne Stins (Even Buiten) 7-8 (1.42, 9, 2.22); 4. Hans Coomans (Onder Vrienden) 7-8 (1.16, 11, 1.37); 5. Johan Schouw (WRW) 7-7 (1.29, 12, 1.73); 6. Arie Wouts (Witte van riaemslede) 7-7 (1.20, 10, 2.10); 7. Gerrit van Valen (De Poedel) 7-2 118,111.33); 8. John Sloot weg ('t Klusje) 7-2(0.86, 6, 0.86). Zierikzee. Recreatieve competitie: Motoren Boys-Installatie Partners Zierik zee 2-9, Van Oeveren/WIK-Airpack 17-1, SV Dreischor-FC Kerkwerve 2-4, Braber Groenvoorziening-Stella Boys 0-5, Café de Vlinder-IB Wijnstekers 3-7, Nugrin/Sjaak-Garage Slager 6-1. Nugrin/Sjaak 14 11 1 2 34 86- 36 V. Oever./WIK 14 10 IB Wijnstekers 14 9 Garage Slager 14 9 C. de Vlinder 14 8 Braber Grnv. 14 SV Dreischor 14 IPZ 14 Stella Boys 13 FC Kerkwerve 14 Motoren Boys 13 Airpack 14 33 90- 34 2 3 29 86- 51 1 4 28 72- 46 1 5 25 75- 55 1 6 22 81- 50 0 7 21 59- 56 2 6 20 98- 57 2 8 11 46- 58 1 10 10 40- 94 0 11 6 49- 81 0 14 0 12-176 l'l III 'i11— Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Brogum-Big Boss 0-3, Lob-Profile Tyrecenter Rinus Roon Zeelandia-Mevo'80 3-0. Stand: 1 Lob 14-32, 2. Big Boss 12-30, 3. Ze- dia 14-29, 4. Profile Tyrecenter R Roon 13-18, 5- Brogum 12-6, 6. Mev 13-2. Poule B: FIXET Schu beurs-Ravia/Tolhoek Schilderbedrijl Schilder de Oude/Kwiek H4-connex 0-3, SV De Brug-HCR De KroomVi 1-2. Stand: 1 SV De Brug 13-30,2. De KroonAAfiska 13-27, 3. Ravia/Toll Schilderbedrijf 13-21, 4. Schildei Oude/Kwiek H413-18,5. FIXET Schu beurs 13-18, 6. connexxion 13-11. Poule C: Marleco/C 1000/Cluzona-S vo-DEK verkeersopleidingen 3-0, Zei dia 2-Schouwse Bouwmaterialen ha 1-2, Profile Tyrecenter Rinus f Mix-Sgravo-de Verfbron 1-2. Stan Profile Tyrecenter Rinus Roon 14-36, 2. Sgravo-de Verfbron 13-2 Marleco/C 1000/Cluzona 14-21, Schouwse Bouwmaterialen ha 14-15, 5. Zeelandia 2 14-7, 6. i vo-DEK verkeersopleidingen 13-6. Poule DA: Bolle Dïer&Tuin/Wik-G Café Helder 3-0, Juwelier I ma-Marleco/C 1000/Cluzona D 1-2, accountants/Wik 2-Kwiek/Sporthuis rikzee D1 3-0. Stand: 1. accountants/Wik 2 11-30, 2. Maria 1000/Cluzona D 13-27, 3. I Dier8rTuin/Wik 13-26, 4. Juwelier I ma 11-18, 5. Kwiek/Sporthuis Zieri D1 14-18, 6. SV De Brug D 12-7, 7- G Café Helder 12-3. In de Zeeuwse volleybalderby tussen Kwiek (rechts) en WS gingen de Vlissingsers met 3-1 onderuit in Bruinisse. foto: Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36