Zeeuwse stemwijzer gelanceerd nökidding m m II PZCwissel 'GROOTHANDELSKORTING 10 a 2 Klaagzang over Nederland bij afscheid Delwaide 0 gehandicapte kind Topdrukte bij Waterland door open dag Wat is üw reden om te collecteren voor de NSGK? Evensong in Jacobskerk Lijsttrekkers nemen op de som 3.49 smRM/umsssai 43 MAGERE RUNDERLAP. BSKS& P.K. Q 49 BUIKSPEKLAPPEN RIBKARBONADE MAGERE MKENSm TSHOLk VARKENSFRICANDEAU «n MAGER RUNDERGEHAKT um p, GEMENGD GEHAKT Meld u aan op www.nsgk.nl of bel (020) 679 12 00 No Kidding is een netwerk tegen kindermishandeling. Samen met vrijwilligers, bedrijven en ondersteunende organisaties maken we een vuist voor kinderen die mishandeld worden. Bijvoorbeeld middels het No Kidding Scholenproject. Wilt u ook dat kindermishandeling stopt? Word donateur vanaf 3 euro per maand. Bel met 0800 0270270 Lees meer over onze stichting en actie's op www.no-kidding.nu en www.p-w-c.org Direct storten kan ook op rekeningnummer 84.89.66.570 ten name van No Kidding in Ermelo. No Kidding is een project van Stichting Profit for the World's Children. V 1 y nederlandse stichting voor het maandag 5 februari 2007 bl] door Wout Bareman ANTWERPEN - De Nederland se politiek is de haven van Ant werpen nog steeds slecht gezind. Nederland blijft alle mogelijke middelen aanwenden om Ant werpen tot een tweederangsha ven te degraderen. Dat beweer de oud-havenschepen L. Delwai de bij zijn afscheid als voorzitter van de raad van bestuur van het Antwerps Havenbedrijf. Delwaide, die tot ere-voorzitter werd benoemd, stelde vast dat Nederland er nog steeds alles aan doet om te voorkomen dat grotere olietankers, bulk- en con tainerschepen de haven kunnen bereiken. „De grote thema's van de toegan kelijkheid - de Scheldeverdie- ping en de IJzeren Rijn - blijven onopgelost. Een groeipool als China geeft toe dat Antwerpen sneller en goedkoper is, maar constateert tegelijkertijd dat de bereikbaarheid en de goede spoorverbindingen van Rotter dam beter is. Vooral het spoor." Delwaide wees in dat verband op de voortvarendheid waarmee een Duits-Nederlandse alliantie voor het vervoer per spoor tot stand is gekomen én op de 7,5 miljard, die in de Betuwelijn is gepompt. Hij zette dat af tegen de oever- loeze discussie over de IJzeren Rijn en riep zijn opvolger M. Van Peel op zich te verzetten te gen 'een verdere uitholling van Flight simulator computerclub 's-GRAVENPOLDER - Compu tergebruikers-club HCC Zee land komt morgenavond samen in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Roel Wolf en Ron Konings ge ven tijdens de clubbijeenkomst die om 20.00 uur begint, een pre sentatie rond het thema Flight Simulator. de Scheidingsverdragen vin 1839'. De Antwerpse haven en d» Vlaamse regering worden m' nóg een fikse tegenvaller geeon fronteerd, want containerhaf Het Deurganckdok op de linker Scheldeoever bij Doel valt dft keer duurder uit dan ruim tien jaar geleden bij de presentatie van de havenplannen werdgd raamd. Toen werd nog uitge gaan van een totaalbedrag vj (omgerekend) 223 miljoen eurn nu gaat Vlaams minister K p«; ers van Openbare Werken ij van een kostenpost van zeie 645 miljoen. Volgens Peeters heeft een ruin ere opzet van het havenpn ject in combinatie met bi voorbeeld extra investering in de strijd tegen het bagge slib voor de overschrijding zorgd. VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen vinil zondag een muzikale evensorl plaats. Vanaf 17.00 uur is i koor- en samenzang te horen. Zeeland in actie voor Congo KAPELLE - De Zeeuwse afde ling van Internationale Kinder hulp Nederland houdt zaterdag 10 februari in Kapelle een muzi kale actie voor Congo. Een aantal regionale muzikan ten treedt op in Cultureel Cen trum de Vroone aan de C.D. Ver- eekestraat. Het doel van de ac tie is geld inzamelen voor ik bouw van een kinderdorp ui Congo. De bijeenkomst wordt om 19.01 uur geopend door de Kapela wethouder L. Kosten. Reserve ren kan via telefoonmmuna 0113-340924. Hoeveel leven zit er nog in uw longen? Meer dan 500.000 mensen hebben de zeer ernstige long aandoening C0PD. De helft weet het niet eens. Doe nu de COPD-test op www.hebikcopd.nl of bel met de Advieslijn 0900-227 25 96 0,10 pm). C0PD verstikt je leven. door Piet Kleemans NEELTJE JANS - Een goed hulpje voor de zwevende kiezer. En een prima manier om weer even te kijken waar je precies staat. De lijsttrekkers van de po litieke partijen zijn tevreden over de Zeeuwse Stemwijzer voor de provincia le statenverkiezing. De stemwijzer werd zaterdag tijdens de vierde open dag in het kader van de verkiezingscam pagne gelanceerd in een overvol Delta- Plaza. dan is het prettig als dat uit kunt leg gen." PvdA-gedeputeerde M. Ie Roy zegt de stemwijzer een goed initiatief te vin den. „Ik kwam gelukkig ook bij de ei gen partij terecht en dat is dan toch weer een bevestiging van je politieke idealen. Ik denk dat het voor de zwe vende kiezer een goed hulpmiddels is om te kijken waar ze politiek gezien staan." Statengriffier B. Allewijn is blij met de positieve reacties op de stemwijzer en vooral ook met de enorme belangstel ling voor de open dag „Natuurlijk kwa men de mensen vooral omdat ze nu gra tis naar het themapark konden, maar ik denk toch dat ze iets hebben meegekre gen over de statenverkiezingen. Dit is de vierde open dag en de kracht zit toch vaak in de herhaling. De lijsttrekkers waren in ieder geval heel tevreden." Er staat nog één open dag gepland in het kader van de verkiezingen en deze keer sp'eelt die centrale open dag zich af in het Abdij complex. De Stemwijzer is vajnaf vandaag on-line te bereiken via www.zeeland.nl/ verkiezingen. „Gelukkig, ik kom uit bij het CDA", zegt gedeputeerde A. Poppelaars na het invullen van de 24 stellingen tellende vragenlijst van de stemwijzer. Hij zegt het gekscherend, maar met een serieu ze ondertoon. „Het is toch altijd even afwachten hoe zo'n stemwijzer in de praktijk uitpakt. Met de meeste stellin gen was ik snel klaar, maar er zaten er ook bij die me aan het twijfelen brach ten. Bijvoorbeeld de stelling dat op vang van jonge kinderen een taak is voor de ouders en niet voor de over heid. Op zich ben ik het met die stelling eens, maar als de relatie tussen ouders en kinderen problemen geeft wordt het voor mij toch een ander verhaal. Pop pelaars had zaterdag zijn vijfjarige zoontje Rodney meegenomen. „Als ik het echt niet meer weet kan hij me advi seren." L. Harpe van GroenLinks moest de Stemwijzer geheel op eigen kracht invullen. En net als Poppelaars kwam ook hij bij de eigen fractie uit. „Op zich vind ik de stellingen wel goed, maar wat ik een beetje mis zijn in houdelijke stellingen over het omge vingsbeleid. Ontpolderen komt niet ter sprake", aldus Harpe die van de gele genheid gebruik maakt om nog eens duidelijk te zeggen dat voor Groen Links ontpolderen onlosmakelijk ver bonden is met verdiepen van de Wester- schelde. „Geen ontpoldering, dan ook geen verdieping. En dat is wat anders dan simpelweg zeggen dat GroenLinks voor ontpoldering is." GOURMET ZIE: inmm bu m 3 kilo P.K. A 13% kortihg bum 3 kilo P.K. lorna eooomomoompx. m Ui" 2030(0 mmUMSKOKMPX 3.99 2030(0 mommmmm.2.99 2030(0 OOOOmO(LS300mCPX3.99 2030(0 eooomoomoomepx2.99 2030(0 OOOOTIU3D(LSKOOri3B P.K, 3.49 2030(0 COOOTHtOKLSKOOTIOO PX. 2.99 2030(0 OOOOTHMO(LSmiOO P.K. 2.49 Nuance Dat alles neemt niet dat Harpe goed uit de voeten kan met de Stemwijzer en dat geldt ook voor SGP-er T. van Oos- tenbrugge. „Gelukkig is er ruimte voor nuance. Neem bijvoorbeeld de stelling dat in de visserij economische belangen zwaarder wegen dan milieubelangen. Op zich zijn wij het met die stelling eens, maar het is nooit zo zwart-wit en NEELTJE JANS - De auto's stonden pal na de afrit naar themapark Waterland al in de berm geparkeerd, het toch behoorlijk uit de kluiten gewassen parkeerterrein bij Delta Plaza was overvol en de rijen voor de entree van respectabele omvang. De door de provincie Zeeland op poten gezette open dag over economie en water be zorgde het die dag gratis toegankelijke WaterLand topdrukte. Statengriffier B. Al lewijn: „De mensen van WaterLand hadden voorspeld dat er zo'n drieduizend men sen op af zouden komen. Wij denken dat het er uiteindelijk 5000 a 6000 zijn gewor den. De bezoekers kregen een uitgebreid programma voorgeschoteld. Topkok Cas Spijkers kookte Zeeuwse zaligheden, gedeputeerde M. Ie Roy hield spreekuur, de Zeeuwse Stemwijzer werd geïntroduceerd, men kon sportvissen op de Oosterschel- de en neemvaren op een mosselkotter. De toeloop was zo groot dat niet iedereen die met de kotter meewilde daar ook de kans voor kreeg. foto Marijke Folkertsma. www.artsenzondergrenzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30