kabinet soepeler voor WAO'ers Sector houdt kippen netjes binnen door ondergrondse buizen PZC PZC is. T 1 'v Senaatszetel SP in zicht voor Kees Slager inder herkeuringen door verlagen leeftijdsnorm naar 45 jaar ingen (18) iodgestoken Oostende FDÜBBËLGLAS! Glashandel j MELIESTE i Color guard zorgt voor spektakel in Goes Werk in uitvoering 12: n 1# D66 wil goederentransport De PZC trakteert op 6 februari! II I li I I t inze redactie binnenland HAAG - De leeftijd herkeuringen van )'ers gaat omlaag van 45 jaar. De onder- lelaars van CDA, PvdA zijn het over eens geworden, betekent dat circa hon- mensen niet euw behoeven te wor- »ogde coalitiepartners heb- ok besloten tot extra maat- en om herkeurde WAO'ers verk te helpen. In het con- regeerakkoord is hiervoor iiljoen uitgetrokken, beves- ingewijden. Werkgevers ex-WAO'er in dienst ne- krijgen een belastingvoor- en er komen 'brugbanen' herkeurde voormalige ar- oorman Jan Marijnissen is 'het leplazarus' geschrok van het politiek akkoord ChristenUnie en CDA ïtpunt staan te sluiten. De jen voor de WAO noemt hij aal. Marijnissen zei dat gis- iddag tijdens een politiek in Dongen. Hij maakte kor tten met fractieleider Wou- os van de PvdA. „Bos had mij kunnen kiezen. Kijk naar wat zijn achterban nee, hij kiest voor Bal- De PvdA is een echte geworden die een vaart", zei hij. nderhandelaars zijn het er TENDE - Een achttienjari- uit Bredene is zater- vroeg in Oostende door een even- achttienjarige jongen uit Een tweede slachtof- lichte verwondingen op. teekpartij was mogelijk het Igvan een ruzie om een siga- meldcle de omroep VRT. De ie meldde zaterdag dat de achte direct na de steekpar- gepakt door agenten, slachtoffers stonden rond vier 's ochtends met een id op een taxi te wachten ze werden aangesproken de verdachte. Waarover ze kregen, wil de politie niet Volgens de VRT heeft de mogelijk gestoken, omdat hem een sigaret wei en. ANP (Advertentie) Super isolerend! Vakkundige montage I Etoneweg 20, Goes. Tel. (0113) 227854 j ook over eens geworden dat het nieuwe kabinet het oor te luis ter zal leggen bij maatschappe lijke organisaties voordat het be langrijke besluiten neemt. Als de fracties vandaag instem men met het concept7regeerak- koord slaagt informateur Her man Wijffels vrijwel zeker in zijn opzet om een nieuw kabinet op het bordes te hebben voordat Nederland op 7 april naar de stembus gaat voor de Provincia le Staten. Wijffels heeft ervoor gezorgd dat de onderhandelaars de ka ken stevig op elkaar hielden. In tegenstelling tot vorige forma ties lekte er weinig uit. Dat werd anders toen het regeerak koord vrijdag vrijwel af was. In het weekeinde werden nog meer bijzonderheden bekend. Zo werd duidelijk dat het WAO-re- Vintage uit het Engelse Bristol in actie. GOES - De Engelse slagwerkgroep Vintage was een van de deelneemers aan derde voorronde van de Color Guard Nederland-competitie in Sportpunt Zeeland in Goes. Showdansgroepen uit Nederland, Frankrijk en Engeland lieten zien wat color guard is. 'De enige kunstvorm die sportief is', volgens de organi- gime werd versoepeld en dat pil en tandarts weer vergoed wor den in het gewone verzekerings pakket. Mogelijk gaat de accijns op alco hol en tabak omhoog. ANP 'teen r— V S- f»,'-- 12-delige serie met uitleg over het nieuwe tabloid. Kijk dagelijks op: www.pzc.nl A\\Y\Xmm\\\\\\V\\\Yt\\VV\ Weekeinde vol geYveld in Bagdad Bagdad beleefde een bloe dig weekeinde. Zaterdag werden zeker 135 burgers gedood toen een truck met 1000 kilo explosieven ont plofte op een drukke markt. Gisteren eisten di verse bomaanslagen in de Iraakse hoofd stad nog eens 35 levens. ZeeuYvse Stemwijzer on line Tijdens cle drukbezochte open dag van de provincie Zee land op Neeltje Jans is zaterdag de Stemwijzer voor de verkiezingen van Provinciale Staten in gebruik genomen. Zeeuwse kiezers kunnen nu al on line stemadvies krijgen^ Zeeland heeft de primeur. Vanaf komende donderdag kunnen ook de inwoners van andere proY'incies hun politieke voorkeur laten toetsen via www.stemwijzer.nl. Hoek kan thuis moeilijk winnen foto Willem Mieras satoren, 'en de enige sport waarin kunst wordt bedre ven'. katern zeeland: emoties bij color guard Thuiswedstrijden leveren de voetbalclub Ploek in deze J competitie zelden winst op. De Zeeuws-Vlamingen hervat-- J ten het seizoen na de winterstop zaterdag met een 1-1 ge lijkspel tegen Sparta Nijkerk. Jeroen van de Broeke scoorde na rust voor de thuisclub, die met een nieuw centraal duo achterin aantrad. r Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Werk in uitvoering: 7; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 25, Vogelgriep Engeland door Laurens Kok DEN HAAG - De Algemene In spectiedienst (AID) is tevreden over de 'zeer goede Yvijze' waar op pluimveehouders de zater dag afgekondigde ophokplicht naleven. Gisteravond was er slechts één overtreding bekend, en dat betrof een Noord-Bra bantse pluimveehouder wiens kippen waren ontsnapt door een gat in een net. Pluimvee moet sinds zaterdag worden opgehokt na de Y'ast- stelling van een geval van vo gelgriep in Engeland, van de voor mensen dodelijke H5Nl-va- riant. De Brabantse pluim veehouder die werd gever baliseerd, had een net gespan nen over zijn vrije-uitloop- kippen, maar daar bleek een gat in te zitten, waardoor de dieren konden ontsnappen. Dat ge beurde uitgerekend op het mo ment dat de AID het bedrijf be zocht. De AID constateert dat de pluimveehouders zich zeer goed houden aan de ophok plicht. „De belangen zijn dan ook groot", verklaart een woord voerder. Gisteren gingen in totaal twin tig inspecteurs op pad. Het toe zicht is in eerste instantie ge richt op de professionele pluim- veebedrijven met een vrije uit loop. Transportwagens moeten dub bel gereinigd zijn als ze van of naar Engeland zijn gereden. GPD pagina 5 Britten in de ban van H5N1 BREDA - Het bestaande onder grondse buizenstelsel dat Rotter dam met Antwerpen verbindt, moet worden benut voor het goe derentransport door Zuid- Yvest-Nederland. D66 wil zich daarvoor hard maken. Sinds 1974 ligt tussen Rotter dam en België onder de grond een kant-en-klare straat waar door buizen en leidingen lopen die zaken als olie, gas en koolwa terstoffen transporteren. Een buizenstelsel, compleet met tun nels. dat slechts voor een kwart wordt benut. Al jaren hamert de Stichting Buisleiclingenstraat Zuidwest- Nederland, erop datv het ondergrondse stelsel beter kan worden benut. Er is ruimte genoeg om er op een soort karre tjes goederen doorheente laten rijden. „Wij gaan ons er hard voor ma ken dat het ondergrondsgoede- renvervoer op de agenda komt", zei D66-leider Alexander Pecht- old gisteren in Moerdijk. Hij. ziet ondergrondse transport als een alternatief voor een nierntf; goederenspoor dat tussen Rotter- ,;- dam en Antwerpen moet wor den aangelegd. GPD Een inwoonster van Strijen vangt haar loslopende kippen om ze in een afgeschermd hok onder te brengen, foto Ed Oudenaarden/ANP (Advertentie) Wilt u weten waarop? Kijk vandaag in uw krant. door Harmen van der Werf POORTVLIET - Schrijver/jour nalist Kees Slager uit Poortvliet staat tiende op de ontwerp-kan- didatenlijst van de Socialis tische Partij (SP) voor de Eerste Kamer. Dat lijkt een verkiesba re plaats, waarmee Slager het enige Zeeuwse Eerste Kamerlid kan worden. De hoge klassering komt ook voor Slager zelf als een verras sing, liet hij zaterdag weten. „Nadat de SP het zo goed had gedaan bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, zijn ze op zoek gegaan naar geschikte kan didaten voor de Eerste Kamer. Zo kwamen ze bij mij uit. Ik heb er een paar dagen stevig over na gedacht, ben langs de Ooster- schelde gaan lopen, en heb 'ja' gezegd." Slager was niet eens lid van de SP, wel sympathisant. Hij schreef in 2001 het boek Het ge- Kees Slager heim van Oss, Een geschiedenis van de SP, en maakte met wij len Karei Glastra van Loon in 2005 een verzameling inter views met SP-voorman Jan Ma rijnissen onder de titel Hoe dan, Jan? „Ik \dnd dat je als journa list geen lid kunt zijn van een po litieke partij. SP-voorzitter Ti ny Kox, die ik al goed kende, heeft mij ervan kunnen overtui gen dat ik feitelijk geen journa list meer ben. Ik werk niet meer voor een medium." In een ver verleden was Slager (68) al wel eens lid van een poli tieke partij. „Ik heb mezelf het PvdA-lidmaatschap cadeau ge daan op m'n achttiende. In mijn dorp, in Scherpenisse was, dat toen de meest linkse partij." Sla ger begon als journalist bij Het Vrije Volk, een PvdA-krant. Wie bij Het Vrije Volk werkte, moest volgens Slager.tot eind jaren zes tig PvdA-lid zijn. Hij zegde op bij het wegvallen van die ver plichting. Genoegdoening Slager voerde actie, zoals voor een open Oosterschelde. en leek te rebels voor de politiek. Waar om dan op 68-jarige leeftijd de politiek in? „Het lijkt me een leuk avontuur. In de SP-fractie in de Eerste Kamer zitten aardi ge mensen en ik denk met mijn achtergrond iets te kunnen bete kenen." Zijn herkomst speelt ook mee. „De Thoolse boeren- voorman M. A. Geuze was voor de CHU (één van de voorlopers van het CDA, red.) jarenlang Eerste Kamerlid. Als ik word ge kozen, ben ik na hem de eerstvol gende Tholenaar in de Eerste Kamer, de zoon van een landar beider. Dat geeft iets van ge noegdoening." De 7 maart te kiezen Provincia le Staten stellen de Eerste Ka mer samen. Op basis van de hui dige peilingen maakt Slager een goede kans. „Maar dat kan zo veranderen", realiseert hij zich, „bijvoorbeeld door een geweldi ge presentatie van het nieuwe kabinet." De Eerste Kamerver kiezingen door Provinciale Sta ten zijn 29 mei. Slager is 30 mei jarig. „Het zou een mooi verjaar dagscadeau zijn, als ik dan ver kozen ben." telefoon: (postlbanfcrekeningnurnmer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 10 weken Ik geef daarbij éénmalig toestemming v automaliscliB incasso van dit bedrag vi rekeningnummer. Ik hub de laatste i proefabonnement gohad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 21.50)' O per kwartaal met automatische Incasso 61.50)'. per jaar met automatische incasso 236,-1' met gratis PZC-paraplu m met persoonsgegevens. Kijk op www.pzc nt/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1