Jurenruzie bol van de irritaties Hoek jaagt tevergeefs op winst Koplopers geven elkaar niks toe Veere verzekerd van nacompetitie 19 ioetinge verslaat rivaal SSV'65 door vroege treffer van Niels Kole: 0-1 in der Hooft xiner AZVV maandag 5 februari 2007 swb Smerdiek wint bij Stedoco 2 GOES- In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal won Smerdiek knap met 4-2 van de reserves van Stedoco, maar Oostkapelle verloor verrassend met 2-1 van de Wart- burgia-reserves. Stedoco 2-Smerdiek 2-4: Halverwege de eerste helft kwam de thuisploeg tegen de verhouding in op voor sprong, maar na drie kwartier was het 1-3 voor de veel be tere bezoeksters. Anne Hage tekende voor de gelijkma ker, Lenny Stoutjesdijk draaide een hoekschop ineens bin nen en via een vrije trap van Mandy Roels werd het 1-3. Na de rust scooi'de uit een veelheid van kansen alleen An ne Hage. Vlak voor tijd werd het 2-4. Wartburgia 2-Oostkapelle 2-1: De Zeeuwse ploeg begon goed, maar na de 0-1 van Marieke Kwast in de 15e mi nuut zakte de ploeg helemaal weg. Wartburgia kwam nog voor rust op 2-1 en wat Oostkapelle na de pauze ook pro beerde, de gelijkmaker wilde er niet in. Vlissingen houdt vertrouwen TILBURG - Voor Vlissingen was het een beetje hetzelfde verhaal als vorige week. Toen speelde de ploeg met 2-2 ge lijk tegen Dongen, nu gingen de mannen van Ruud Pen- nings met 2-1 onderuit bij SC 't Zand. „Onze goede serie wedstrijden komt nog wel", blikte Pennings vooruit. Vlissingen kwam na een half uur op voorsprong door de man in vorm: Denny ter Steege. Hij knikte een voorzet van Mervin Niemantsverdriet binnen. Kort na rust profi teerde Corné Akkermans van onoplettendheid in de Vlis- singse verdediging: 1-1. Op dat moment speelde de thuis ploeg al met tien man, omdat er kort voor rust iemand uit gestuurd was. Datzelfde lot was Jordy Bakker beschoren toen hij een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart kreeg. In de laat ste minuut greep het jonge 't Zand alsnog de winst na op nieuw een goal van Akkermans. Gehandicapt RCS wint MADE - Zonder een aantal basisspelers heeft RCS de uit wedstrijd bij Madese Boys met 0-2 gewonnen. Door de winst behouden de Souburgers de tweede plaats. Trainer Alexander van Keulen noemde de zege verrassend. „Voor af had ik er geen goed gevoel over. RCS moest het doen zonder Rodi Urani, Remco Filius, Aschraf Elhrouz en Youssef Afkir. Daax-naast was Josi- mar Pattinama niet helemaal fit en wex-d Joey van dei- Zweep onderweg opgepikt nadat hij op vakantie was geT weest. Uitgei-ekend de laatste twee zoi-gden voor de goals. Twintig minuten voor tijd zorgde Pattinama uit de kluts voor 0-1 en twee minuten voor tijd maakte invaller Van der Zweep met een streep die eindigde in de kruising een einde aan alle illusies van Madese Boys. Doeland en Human scoren GOES - Onno Doeland was zaterdag tweemaal trefzeker in de hoofdklasse A voor zijn club Capelle. In de slotfase van het duel met Doto maakte de oud-spits van Hoek en Kloetinge de tweede en derde goal. Capelle won daardoor met 0-3 en klom tot boven de degradatiestreep. In dezelfde hoofdklasse A scoorde ook Ax-jan Human (eveneens ex-Hoek en ex-Kloetinge). Hij zette AS WH op voorspi-ong tegen FC Lisse, maar vei-loor uiteindelijk met 1-3. Barry van der Hooft S - De Zeeuwse derby's in oofdklasse konden de ver- ïlingen dit seizoen nog niet sen. Het duel tussen 65 en Kloetinge bracht zaterdagmiddag geen ver- ring in. De burenruzie I niet gekenmerkt door goed jal, maar stond vooral bol de irritaties. Kloetinge, de t volwassen ploeg van de stapte dankzij een vroege er als winnaar van het veld: :nige doelpunt viel al na ze- ninuten en kwam op naam Niels Kole. Op het moment ohn Schot zich aan de rech- int vrij kapte, dook de mid- elder het strafschopgebied ie voorzet was op maat, de ial van Kole verdween met boog over SSV-doelman stol van Campenhout. „Het e is dat we zulke situaties af hadden doorgesproken", Jiedei'ik Hiensch. „We we- lat SSV'65 centraal achtex- leine verdedigex-s heeft en laar dus hun zwakte ligt. dat doelpunt hebben we van gepi-ofiteerd." ;rainer, die viïjdag vader geworden van een tweeling, tfraag gezien dat zijn ploeg na op dezelfde voet was ver egaan. Dat verzuimde Kloe- echter, waardoor SSV'65 kon blijven houden op de e overwinning van dit sei- Vooral na rust konden de L - Eddy van der Hooft It volgend seizoen trainer roetbalclub AZW. olgt bij de zaterdag-tweede ier Kurt Migom op. Van der fis nu trainer van de A-ju- in van Terneuzense Boys en in het verleden hoofdtx-ai- an onder meer Sluiskil, Ter- ense Boys en HW'24. Goesenax'en wel voorzichtig een vuist maken, maar zoals zo vaak bleef een rake klap uit. Marcel Kole was daar meteen na rust wel dichtbij, maar zijn uithaal werd aan de tweede paal door André Siereveld uit de doel- mond gekopt. Terwijl Kloetinge alleen uit vrije trappen gevaarlijk kon worden, bleef de thuisploeg voor iedere meter strijden. De ploeg maakte een geïrriteerde in- druk en die gemoedstoestand verslechterde toen Bram Plomp na wat duw- en trekwerk geen strafschop kreeg. De voorstop per trok in de slotfase naar vo ren en ging in blessuretijd nog maals onderuit na het missen van een prima mogelijkheid. SSV'65 schreeuwde opnieuw om een strafschop, maar scheids rechter Uitterhoeve wuifde alle protesten weg. Omslachtig „Het was vaak veel te omslach tig voor het doel", analyseerde Max-co Groeneveld. „We wisten vooraf dat we Kloetinge met strijdlust en kracht moesten be- stx-ijden. Want voetballend is die ploeg een stuk verder. Het is jammer dat je al na zeven minu ten verder vooruit moet voetbal len. Ons probleem was dat het veel te lang duurde voor de spe lers dat doorhadden. Daardoor kreeg Kloetinge vooral op het middenveld veel ruimte en daar weten ze dan wel raad mee. Toch denk ik dat we op basis van de tweede helft iets meer verdiend hadden. Op dat gebied is het bij ons steeds hetzelfde liedje." Hiensch: „We hebben er vooraf op gehamerd dat we niet mee moesten gaan in de emotie. Vol wassen spelen en geen stomme dingen doen, omdat dat kan doox-wegen in de komende wed strijden. Voor ons is dit een pri ma herstart, zoals we die eigen lijk de laatste jaren steeds heb ben na de wintex-stop. SSV'65 was inderdaad geïrriteerd. Maar ik snap hun teleurstelling en frustratie wel. Want het doek is na vandaag voor hen een eind gevallen." Giovanni Siereveld (links), een van de uitblinkers aan de zijde van Kloetinge, klopt Khaled Boufrahi in een kopduel. foto Willem Mieras SSV'65-Kloetinge 0-1 (0-1). 7. Niels Kole 0-1. Scheidsrechter J.H. Uitterhoeve.u ('s-Graven- polder)..Rode kaart: 89. Eddy Kie- senbérg (assistent-trainer SSV'65). Gele kaart: Christiaan Boon, Mehmet Dolma. Mansour Gader (allen SSV'65) en Joël Manusama (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 1000. SSV'65: Christol van Campenhout; Bram Plomp, David den Hollan der, Mevlud Eryurük, Ronnie Hille- brand; Mehmet Dolma, Marcel Ko le, Niels Paardekooper; Khaled Boufrahi (78. Mansour Gader), Ar jan Koopmans en Christiaan Boon. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Ste ven Visser; Niels Kole (71. Jaap Es- ser), Corné Schilperoort, Daan Es- ser; John Schot (90+2. Alexander Veljanoslci), Bésar Xhoxhaj (82. Joel Manusama) en Ronald Ziva- ger. pagina 25 hoofdrol voor arbiter litie arresteert :er dan vijftig is Quick Boys KENBURG - Na de wed- 1 IJsselmeervogels tegen k Boys (1-1) in de hoofd- ie B richtten supporters uit njk zaterdag een slagveld in Spakenburg. Negen van 52 aangehouden Quick -fans zaten gisteravond in verzekerde bewaring. De is na verhoor vrijgelaten. 'emeente Bunschoten-Spa- mrg is in shock na de slacht- j die meer dan vijftig dolge- ide hooligans uit Katwijk •dagavond hebben aange- Burgemeester Melis van roep en het bestuur van IJs- eervogels spreken van 'de :e rellen in het amateurvoet- ioit'. ging rond kwart voor zeven toen opgefokte Katwijkers ?n door te dringen tot een xsief IJsselmeervogels-feest lorthal De Toekomst om de bruikname van de nieuwe ibune te vieren. Ook gezin net kinderen waren aanwe- Kat wij kers gingen op de met stewards en aanhan- van de thuisclub. Uiteinde- was een groep van zeker tig mensen aan het knok- waarbij met meubilair is ge- i en geslagen en veel men- 'erwondingen aan vooral ge- :en handen opliepen. Zeker uiten van de hal wei-den ver- I. iolitie was vanwege de risi- idstrijd de hele dag op volle ;te met honden en paarden at. De meeste agenten wa al teruggetrokken toen n werd geslagen. In de thai lukte het niet de par- met behulp van politiehon- te scheiden. Om het geweld reken, sloegen agenten met nge wapenstok, s mannen, die in het wilde uithaalden, zijn door een iehond gebeten. Vijf rad iers werden meteen in de en geslagen, de overige 45 rijkers zijn in hun touiing- [edreven en vervolgens gear- 'erd voor openlijk geweld, man werd uit de bus ge el, hij is vanwege zijn ver dingen per ambulance naar aekenhuis gebracht. Eerder Ie dag werden in het cen- i van Spakenburg al twee )oi trappende Katwijkers :pakt. luizenden euro's schade aan wrthal wil IJsselmeervogels alen op Quick Boys. GPD doorWim Broekhoven GOES - Koploper Arnemuiden won zaterdag nipt met 1-2 bij Dinteloord in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Achter volger GPC Vlissingen met 0-3 bij Rillandia. Kapelle nam door een 3-2-zege op Tholense Boys afstand van de degradatieplaat- Dinteloord-Arnemuiden 1-2: In een enerverende wedstrijd kop te Marvin Meerman na een half uur de bezoekei-s op voorsprong, maar binnen de minuut maakte de thuisclub via Ronald Traets alweer gelijk. De koploper had het vervolgens vooral aan doel man Den Dunnen te danken, dat het bij rust nog steeds gelijk was. Net toen de thuisploeg hal verwege de tweede helft dacht dat er nog meer te halen viel, te kende Leon van Belzen II met een bekeken bal voor 1-2. Met de xug tegen de muur en met het nodige geluk bleef die stand tot het eind op het scoreboi'd. Rillandia-GPC Vlissingen 0-3: Pas in blessuretijd van de eerste helft kon Robin de Pagter uit een strafschop de bezoekers op voox-sprong schieten. Direct na rust werd Ricardo van Ast uit het veld gezonden en met tien man zat een gelijkmaker er voor de thuisploeg nooit in. Een kwartier na rust tekende Robin de Pagter na een vlotte aanval ook voor 0-2. In blessuretijd werd het via Sven Ronde 0-3. Tholense Bo.vs-Kapelle 2-3: Al in de beginfase liep doelman Nuijten van de thuisploeg tegen een gele kaart en een strafschop aan. Tim Jacobusse tekende van af elf meter voor 0-1. Ook de Ka- pelse doelman Van Boven kwam niet ongeschonden door die ope ningsfase, want hij blunderde bij de gelijkmaker van Ronnie de Graaf. Halverwege de eerste helft kwam Kapelle via Edwin van Damme op 1-2 en nog voor de pauze werd doelman Nuijten met een tweede gele kaart weg gestuurd. Met tien man kwam de thuisploeg halvex-wege de tweede helft door Carlo Heij- boer verrassend op gelijke hoog te, maar Rob Oostrom besliste het duel in de 72e minuut. Zaamslag-AZW 2-2: Zaamslag kwam in de beginfase door een fraaie treffer van Björn den Ha mer op 1-0, maar na een half uur scoorde Jaap den Doelder de gelijkmaker: 1-1. Den Doel der x-eageerde vlak na rust at tent toen Zaamslag-doelman Jeroen Bottinga een bal loste: 2-1. Vlak voor tijd kwam Zaam slag door een afstandsschot van Gerben Schram op 2-2. door Klaas Verspoor GOES - Veere rekende zaterdag in de strijd om de tweede perio- detitel af met Ileinkenszand. Het inhaalduel in de derde klas se van het zaterdagvoetbal lever de een 2-1-overwinning op voor Veere, dat daardoor in de perio de op doelsaldo voorbij Seroos- kerke ging. WHS-SKNWK 1-2: Na 25 minu ten spelen kopte Maarten Pad mos SKNWK uit een corner naar 0-1. Tien minuten later maakte Perry Snoep op aange ven van Koen van Dijke gelijk. Daarna brak een periode aan waarin WHS meer balbezit had, maar SKNWK scoorde. Doel man Anton Elenbaas loste de bal, waai'na Wouter de Jonge de winnende treffer binnentikte. In de 65e minuut werd Gert-Jan Tierie door scheidsrechter Bax uit het veld gestuurd, nadat hij het niet eens was met een arbit raal besluit en met zijn borst te gen de arbiter opliep. Heinkenszand-Veere 1-2: Veere stond na zes minuten al op een 2-0-voorspröng. Doelman-Wilko Pleij ging bij een vrije trap van Theo van Tatenhove in de fout, waarna René Michel Gerritsen de 0-1 kon binnenwerken. Jason Blommaert zorgde daarna met een diagonaal schot voor 0-2. Na de hervatting raakte Veere-speler Tom Nieuwelink al snel de paal. In de 54e minuut kopte Pieter van Liere Heinkens- zand naar 1-2. Hoofdklasser zet achtervolging op Sparta Nijkerk te laat in: 1-1 door Frits Bakker HOEK - Cees Houtepen heeft met Hoek de top vijf nog altijd in zicht en vindt dat zijn elftal beter en scherper uit de winter stop is gekomen. Aan de score te gen Sparta Nijkerk was dat za terdag nog niet af te lezen. Hoek ging opnieuw tevergeefs op jacht naar winst voor eigen pu bliek (1-1). Het thuiscomplex baart toch al veel zorgen dit jaar, want in ze ven thuiswedstrijden haalde de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser slechts twee keer de volle winst. Daartegenover staan vijf over winningen in acht uitwedstrij den. De schade op de ranglijst bleef zaterdag beperkt, want in de top speelden ook de concuxren- ten gelijk Hoek had alleen in de slotfase kansen op winst, maar zette na de 0-1 net voor rust (strafschop van Henar) te laat de achtervolging in. Jei'oen van de Broeke, mee opgekomen bij een hoekschop, sleepte er met een kopbal een kwartier voor tijd nog een punt uit. Het was altijd nog minder dan waarop Houtepen had ingezet. De trainer was klaar voor de nieuwe start, had een iets ande re tactiek uitgedokterd en speel de nog maar eens met een ander centraal duo. „We zijn voor de winter te vaak in een counter ge lopen", stelde hij vast. „En de angel van het elftal zat altijd in het centrum achterin." Houtepen benutte de winterse oefenpartijtjes om tactiek en op stelling aan te passen. „Dat moet het elftal meer in balans brengen." Het resultaat stond te gen Sparta Nijkerk op het veld. Björn Langeveld was vanuit het hart van de verdediging wegge haald en opgeschoven naar het middenveld. „We spelen nu met twee verdedigende middenvel ders in de driehoek in plaats van met twee aanvallende spe lers." Jeroen van de Broeke en Thijs Binnerts waren tex'ug in de ploeg gehaald om centraal ach terin te spelen. „We moeten wel weer gaan win nen om mee te blijven doen", heeft Houtepen zijn elftal meege geven. Die opdracht zal alleen kunnen slagen als Hoek meer aanvallers kan laten scoren. Jan Huygens, die hard werkte, maar zelden voor de goal verscheen, deed dat tegen Sparta Nijkerk Hoek-middenvelder Taoufik Ameziane schiet op het doel van Sparta Nijkerk. Hij kreeg in het duel weer een gele kaart en is daardoor voor de komende drie duels geschorst. foto Wim Kooyman niet, de andere spitsen verzaak ten net zo goed. De gedeelde winst kwam in de meest offensieve periode van Hoek tot stand uit een actie van de twee verse centrale verdedigers. Thijs Binnerts schoot in de dex-tigste minuut na rust op goal na een afgeslagen hoekschop, Jeroen van de Broe ke verlengde met een kopbal en verraste Sparta-keeper keeper Sven Onland net onder de lat. Volgens de Spartanen zat er een luchtje van buitenspel aan de goal, maar ook de 0-1 net voor de nxst was een tikje dubieus. Mark Dijs kreeg de bal toege speeld net binnen de zestien me ter. Ameziane, die kort in zijn rug stond, zette in op de bal, maar raakte de tegenstander, die theatraal onderuit ging. Topscorer Raoul Henar benutte de straf schop feilloos. Taoufik Ameziane kreeg geel, heeft al een berg kaarten op zijn naam staan en kan een schor sing van di'ie wedstrijden ver wachten. „Ik zit niet zo lekker in mijn vel", klaagde de Marok kaan, die in de winter voor een erfrechtkwestie terug naar zijn land is geweest en maandag pas terugkeerde. „En ik ben in Ma- rokko ook nog ziek geworden", verklaarde hij zijn niet al te bes te wedstrijd. Hij werd dan ook, net als later Istvan Bakx (veel te weinig in het spel betrokken) en Fexry Alf- ons na de rust door Houtepen in gewisseld voor een frisse speler. Sam Ysebaert (voor Ameziane), Dennis van de Welle (voor Bakx) en Ramazan Kesikbas (voor Alfons) brachten meer snelheid en agressie in het offen sief van het laatste halfuur. Beste kans Ysebaert kreeg tien minuten voor tijd de beste kans om de volle winst voor de thuisclub binnen te halen. Uit een pass van Kesikbas schoot hij tegen de keeper. Hoek kroop even la ter ook door het oog van de naald. Raoul Henar stond in blessuretijd vogelvrij voor de goal en kopte rakelings naast. Cees Houtepen was opgelucht, maar daax-naast ook somber. „Zoals het veld er bij ligt, daar erger ik me enorm aan", wees hij na afloop naar de vertrapte grasmat. „Ik kan het mijn spe lers toch niet kwalijk nemen dat ze daar rxiet goed op kunnen voetballen?" Hoek-Sparta Nijkerk 1-1 (0-1). 45. Raoul Henar 0-1, 75. Jeroen van de Broeke 1-1. Scheidsrechter R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Thomas Ragut, Taoufik Ameziane (Hoek), Marco Hints, Salim Amez- giou (Sparta Nijkerk). Aantal toe schouwers: 650. I loek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut; Thijs Binnerts, Jeroen van de Broeke, Stefan van Dender; Björn Langeveld, Taoufik Ameziane (55. Sam Ysebaert), Ferry Alfons (70 Ramazan Kesikbas); Wilco de Valk, Jan Huygens, Istvan Bakx (62. Dennis van der Welle).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19