Morres omzeilt een lastige klip Knap herstel van vrouwen SAR PZC Raz Nitzani krijgt een nieuwe kans Jaap de Jonge is de revelatie in damstrijd 5 Volleybalsters maken een sterke indruk tegen Benevia: 1-3 Axel verspeelt punten Walcheren stevig op de tweede plaats maandag 5 februari 2007 door Peter van Kouteren GOES - Met een gewijzigde op stelling verrasten de volleybal lers van Kwiek in de promotie klasse subtopper WS'92. De ploeg uit Bruinisse hield de winst in eigen huis: 3-1. De man nen van Mytilus maakten in de tweede divisie door een 3-1-ne- derlaag een pas op de plaats. De vrouwen van Morres/Hulst om zeilden voor de derde week op rij een lastige klip. Visade Voorburg 2-Mytilus 3-1 (25-16. 25-20, 25-17. 24-26): Meer dan een schamel puntje zat er voor Mytilus niet in. De Bevelanders begonnen veel te slap en kregen daarvoor tegen de staartploeg een dure reke ning gepresenteerd. De thuis ploeg mocht in aanvallend op zicht alle registers open trekken en beschikte vooral over een trefzekere middenaanval. Boven dien bestookte Voorburg de Goe- senaren met een sprongservice, waardoor de angel uit de Zeeuw se aanval werd gehaald. Door een zwaar bevochten zege in de vierde set hield Mytilus de scha de nog enigszins beperkt. Kwiek-VVS'92 3-1 (24-26, 25-11, 25-15, 25-20): Een onver wacht ruime zege voor Kwiek, dat slechts in de eerste set op be hoorlijke Vlissingse tegenstand stuitte. Dat was in de openings fase voor een belangrijk deel te wijten aan een gewijzigde opstel ling aan Bruse kant, waardoor enige tijd naar de juiste patro nen werd gezocht. Vanaf de tweede set draaide Kwiek ech ter als een trein. Gesteund door een luidruchtige achterban do mineerde de thuisploeg daarna in een aantrekkelijk duel. Dat le verde drie setzeges op rij op. RVC/Libanon 2-Morres/Hulst 4-0 (25-23. 25-19. 25-18. 25-17): Een slechte wedstrijd van Morres/Hulst, dat geen moment een vuist kon maken. De Zeeuws-Vlamingen haalden in de slotfase van de eerste set een 24-19-achterstand bijna op, maar liepen in het restant van het duel vooral achter de feiten aan. Morres/Hulst kon serve rend geen moment druk zetten en scoorde passend een onvol doende. Zonder tot grote hoogte te groeien nam de thuisploeg in elke set steeds vroeg afstand. Die marge bleef steeds met ge mak behouden, waardoor vier keer op rij naar winst kon wor den afgewikkeld. Vrouwen Benevia-Morres/Hulst 1-3 (19-25, 25-23. 18-25, 23-25): Eén week voor de thuiswed strijd tegen de ongeslagen koplo per Sliedrecht Sport 2 maakte Provoost blijft in de race voor een finaleplaats ARNHEM - Ondanks twee gelijke spelen blijft Bennie Provoost volop in de race voor een plaats in de finale van het Nederlands dam kampioenschap. De dam mer uit Aagtekerke behield de eerste plaats in zijn groep maar moet die nu de len met Leopold Seltongo. Vrijdagavond hield de Til- burgse student Wouter Ludwig Provoost op een punt en zaterdag speelde te genstander Fred de Koning uit Beek een uitermate ster ke partij, waarin de Zeeuw se kampioen alles op alles moest zetten om een neder laag te voorkomen. Leopold Sekongo kwam op plus drie door een overwin ning op Wouter Ludwig en een gelijkspel tegen Jasper Lemmen. Toby Plage won gisteren voor het eerst. In een klassieke partij ver sloeg hij hekkensluiter Mijndert Verlcaik. Zaterdag speelde Hage tegen Jasper Lemmen ook sterk, maar hij liet een gewonnen stel ling in remise verzanden. Daaf Kasse leed zaterdag zijn tweede nederlaag in dit toernooi. Internationaal grootmeester Jeroen van den Akker was een maatje te groot voor de Middelbur ger. Gisteren herstelde Kas se zich enigszins. Tegen de Groninger Johan Sterren burg stond hij onder druk, maar hij vond toch nog een variant die hem een gelijk spel garandeerde. De twee Zeeuwse deelneem sters bij de vrouwen kun nen terugzien op een ge slaagd weekend. Zowel Leo- nie de Graag als Daniëlla de Vos sleepte drie punten in de wacht. De Graag ver sloeg zaterdag de jonge Ju dith Rijgersberg en speelde zondag gelijk tegen Mariël- le Meijer, De speelster uit Goes gaat aan dé leiding in groep 1, met een punt meer en een wedstrijd meer ge speeld dan Mariëlle Meijer. De Vos speelde zaterdag ge lijk tegen de Friese vetera ne Iepie Poepjes en kwam zondag door een goede over winning op Alexandra Bet ting weer op een score van vijftig procent. Morres/Hulst een sterke indruk. De Zeeuws-Vlaamse nummer twee van de regiodivisie omzeil de op vreemde bodem een lasti ge klip. Het op de derde plaats geklasseerde Benevia werd voor al door een goede opslag en een betere pass afgetroefd. Morres/Hulst nam door een goe de en gevarieerd spelverdeling het initiatief en kon het zich on gestraft veroorloven om bij vla gen de touwtjes te laten vieren. Nadat de thuisploeg in de twee de set op gelijke hoogte was ge komen, domineerde Morres/Hulst geruime tijd. Hoe wel Benevia in de slotfase van de vierde set nog akelig dichtbij kwam, bezorgde de ploeg uit Hulst de jarige trainer Guido de Beule een passend cadeau. Savok-Sarto 2 3-2 (25-27, 15-25, 25-23, 25-16, 15-7): Met een voorbeeldige inzet als sterkste wapen hield Savok in de ontmoe ting met de nummer laatst van de rangschikking dé winst in ei gen huis. Daar zag het lange tijd niet naar uit. Savok begon slecht, boog in de eerste set door een betere pass en spelverdeling een 6-1-achterstand om in een krappe voorsprong, maar slaag de er niet in om winnend af te sluiten. Die tik dreunde in de tweede set na. Met een aantal omzettingen kreeg inte rim-coach Jan Boeije zijn ploeg op het juiste spoor. Invalster Me- lanie Deij vervulde daarbij een voortrekkersrol. Na winst in de derde set serveerde Christa Hae- rs in de vierde set negen keer op rij, waarmee de basis werd ge legd voor de gelijkmakende set zege. In de vijfde set hield Savok hard werkend de goede lijn vast. Kwiek-DVO 1-3 (17-25, 25-22, 13-25, 17-25): Kwiek haalde te gen de koploper niet het beste ni veau en leed een kansloze neder laag. DVO bestookte Kwiek met een lastige opslag, was verdedi gend goed en speelde in aanval lend opzicht slim en bekeken. De thuisploeg was door een ma tige pass gedwongen tot voor spelbare aanvallen aan de bui tenkanten, waar vaak een goed blok hing. Sonja de Wit legde in de tweede set met een ijzerster- ke service (na 0-1 naar 9-1) de basis voor winst. Chantal Nijpjes pakte met Hexagons Unchained de titel in de klasse Z2. foto Camile Schelstraete door Lucien Roelandt HEIKANT - De amazones van de Hexagon-stal uit Schore eis ten zaterdag tijdens het Zeeuws dressuurkampioenschap in Hei kant een hoofdrol op. Chantal Nijpjes pakte met Hexagons Unchained de titel in de klasse Z2 en ging er in de M2 met U've Got It met de hoofdprijs van door. Raz Nitzani prolongeerde met Hexagons Truman haar ti tel in de klasse Zl. Raz Nitzani mocht yorig jaar na het veroveren van de Zeeuwse ti tel ook al naar het NK. Omdat ze echter niet over een verblijfs vergunning beschikte, moest ze nog voor de nationale titelstrijd gehouden werd het land uit en kon ze niet deelnemen. Dat zal nu niet gebeuren, ..Ik hoef niet bang te zijn om te worden uitge zet. Ik heb een verblijfsvergun ning en volg de voor buitenlan ders verplichte inburgeringscur- sus. Ik ben blij dat ik een nieu we kans krijg. En ook nog met hetzelfde paard." De 26-jarige amazone reed de zwarte ruin Truman met 65.74 procent naar de overwinning. Zij bleef daarmee stalgenote Jes sica Nijpjes met Utah bijna vier procent voor. Het heeft er alle schijn van dat Nitzani de weg naar boven heeft gevonden. „In die vijf maanden dat ik ben weggeweest heb ik geen wedstrijd gereden. Dat vond ik in Israël nog het groot ste gemis. Bij mijn terugkomst ben ik goed opgevangen. Ik kon gelijk op hetzelfde paard begin nen. Truman is heel getalen teerd." In de klasse Z2 was de concur rentie groot. Alleen een perfect uitgevoerde klassieke proef en een uitstekend gereden kür op muziek waren goed genoeg om de titel op te kunnen eisen. Dat lukte alleen Chantal Nijpjes met de ruin Unchained. De 21-jarige amazone uit Middelburg liet haar tweelingzus Jessica met de ruin Replay verrassend achter zich. Jessica Nijpjes won met Re play met overmacht de voorse lectie. Ze bracht onlangs Maqui- re met succes op het hoogste ni veau uit, de Grand Prix. Daar door werd ze voor de keuze ge- .steld; of zaterdag starten op het provinciaal kampioenschap, of over veertien dagen in Roosen daal op de nationale titelstrijd. De Middelburgse koos voor het Zeeuws kampioenschap omdat ze dacht dat Maquire nog niet helemaal klaar was voor het NK. Jessica Nijpjes: „Ik heb het in de klassieke proef laten lig gen. Replay liep niet lekker voor waarts. We maakten ook nog wat foutjes. In de kür gaf hij mij weer een goed gevoel. Die heb ik ook gewonnen, maar dat was niet voldoende." Ook Mieke Evertse slaagde er met Tyara niet in om twee per fecte proeven neer te zetten. De amazone uit Heinkenszand stuurde in de klassieke proef de apart bewegende Faring- ton-dochter met 66.76 procent naar de eerste plaats in het voor lopig klassement. In de kür deed de vos-merrie het wat minder. Daardoor stokte de score bij 64,5 procent. Naar later bleek goed voor de derde plaats in de eindrangschikking. Veel kwaliteiten Chantal Nijpjes rook haar kans. In de klassieke proef eindigde zij met Unchained op slechts drietiende procent achter Mieke Evertse. Bij de kür danste de Middelburgse op de rug van de zesjarige Rubiquil-zoon naar een totaal van 67 procent. Goed voor de nipte en verrassende overwinning. „Unchained is een paard met heel veel kwaliteiten. door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafeltennis sters van SAR/Rabobank pak ten in de tweede divisie de zege. In eigen huis werd Westa 2 met duidelijke cijfers verslagen: 9-1. De tafeltennissers van TTC Del ta Middelburg hadden in de eer ste divisie geen kind aan Vice Versa: 8-2. Een gehavend SAR/Rabobank snoepte drie punten mee in de wedstrijd tegen het sterke Kluis 2. Iedereen bij het Kloosterse team won één partij, ook inval ler Johan 't Hooft. Na twee wed strijden is de situatie van SAR/Rabobank zorgwekkend. Het verschil met de nummer vier van de tweede divisie, Pe cos 3, is al opgelopen tot vier punten. In de derde divisie leed TTCM 2 de tweede nederlaag op rij. In Dordrecht werd het 6-4 voor de gelijknamige vereniging. Voor TTCM 2 won Riny Kasse twee partijen, Thomas Groenwoud scoorde éénmaal. De Middelbur gers zijn op de laatste plaats be land. De vrouwen van SAR/ Rabo-, bank rukten met een 9-1-^zege op Westa 2 op naar de tweede plaats in de tweede divisie. De zusjes Koole toonden mét elk drie winstpartijen aan dat hun matige optreden van vorige week een vergissing was, Stefa- nie Fassaert won opnieuw twee maal. Het verschil met koploper Treffers is maar twee punten. In de andere tweede-divisiepou le won SAR 2 ook de tweede wedstrijd van deze competitie. Uit tegen het lastige VDN Sala manders werd het 3-7. Chantal Remorie bleef opnieuw ongesla gen. Nathalie van Wolffelaar won twee keer, Marieke Munne won éénmaal. Ook SAR 2 staat tweede, en ook bij SAR twee be draagt het verchil met de koplo per (in dit geval SKF 2) twee punten. In de vrouwen derde divisie leed SAR 3 een te ruime 9-1-neder- laag tegen Tavernie. Voor SAR 3 redde Liselotte Fassaert de eer. SAR 3 kwam pas éénmaal in actie en staat dus laatste. In de hoofdklasse won SAR 2 knap met 6-4 van Red Star'58. Dat was mede te danken aan een uitstekend optreden van Jo han 't Hooft, die ongeslagen bleef. Mare Maas en Simone de Klerk wonnen beiden éénmaal. TTCM 3 sloot de wedstrijd te gen Hotak 2 af met een gelijk spel. Aan TTCM-zijde onder scheidde Kim 't Hooft zich met drie 3-0-zeges. Michel Sperling zorgde voor de andere punten. Smash'76 werd met 9-1 inge maakt door titelfavoriet Bel- crum 3. Pas bij 9-0 kon Christi an van 't Hof het enige Stalland- se punt scoren. SAR 2 en TTCM 3 staan voorlopig comfortabel op de plaatsen twee en diie, Smash'76 staat laatste. Kansen In de kampioensgroep boekte TTC Delta Middelburg een 7-3-zege op ITBC 2. Wouter van der Mark en Sören de Witte ble ven ongeslagen, Emiel de Rijke had wel kansen maar kwam niet tot scoren. Het Middelburgse team staat derde. In de B-klasse haalde TTCM 2 opnieuw stevig uit. Tegen ATTC werd het 8-2. Niels van der Mark en Anthony Laco bleven ongeslagen, Marco Louisse ver loor een wedstrijd. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - De naam van de nieuwe Zeeuwse damkampioen zal pas op zater dag 24 maart bekend zijn. Zater dag eindigde het topduel tussen koploper Johnny de Leeuw en zijn belangrijkste achtervolger, jeugdspeler Martijn Rentmees ter, in een gelijkspel. De Goesenaar, die op jacht is naar zijn elfde Zeeuwse titel, be hield dankzij dat resultaat zijn voorsprong van twee punten op de concurrenten, die nu met zijn drieën zijn: Jaap de Jonge en Daaf Kasse nestelden zich naast Martijn Rentmeester op de twee de plaats. In de slotronde speelt Johnny de Leeuw tegen Daaf Kasse, Rentmeester tegen Peter Schunselaar en de Jonge tegen de als vijfde geklasseerde Jan van de Weteringh. In de partij tussen de twee titel- pretendenten moest Rentmees ter zoals te verwachten viel het spel maken. De Leeuw liet al snel blijken tevreden te zijn met een punt. Rentmeester probeer de zo scherp mogelijk te spelen, maar er was geen doorkomen aan. Na ruim vijftig zetten slo ten de spelers de vrede. Jaap de Jonge is de revelatie van dit toernooi. De Middelbur ger verloor nog geen enkele par tij en liet zaterdag zijn derde overwinning noteren. Slachtof fer was Kees Rijk, die zich in het vroege middenspel lelijk ver galoppeerde. De Jonge kon door breken naar dam en streek uit eindelijk de twee punten op. Daaf Kasse vocht zich naar een gedeelde tweede plaats ten kos te van Ludwig Wilson, die in het middenspel in de fout ging. Opmerkelijk was zaterdag de overwinning van Jan van de We teringh op Peter Schunselaar. De Vlissinger is meestal lastig te kloppen, maar de man uit Stave- nisse kreeg het voor elkaar. De snelste winst kwam op naam van Arjo Kousemaker, die tegen de blunderende Wim Koppejan veertien minuten nodig had. In de promotieklasse zijn b hoi de voorlaatste ronde sle, thi twee titelkandidaten over. I )Ssi loopster Rianka Rentmeesle ]>'6 Jaap Veerhoek, die een punt; ir terstand heeft, gaan in us jerj uitmaken wie er rechtstn rdi promoveert naar de hoofd! ;|bi se. Rentmeester won zale van Peter Blok en Veert est haalde twee punten ten van Hans van Akkeren. [fc] Eric Boogert begint met 1j, punten voorsprong op F: Blaas aan de slotronde. Dei iei loper uit Waarde had zate >rr een vrije dag en Blaas sp= s js gelijk tegen Leen van Scha Jc Ineke Flikweert leek har: weg naar de titel in de tu> klasse, maar in de voor] ronde verloor de speelster Zierikzee van Jaap Verstri Nico de Winter, die Jan G ris versloeg, heeft nu evenveel] oit ten als Flikweert. id HVV'24 leidt de dans weer in derde klasse HULST - HVV'24 is na weer koploper in de derde üL-i se van het zondagvoetbal, Zeeuws-Vlaamse formatie met 2-0 van SC Gastel. HVV'24-SC Gastel 2-0: Hetfen een wedstrijd om snel te ver ten, vond trainer Michel Le hart van HW'24. Er werd: r balverlies geleden. De k kans deed zich pas voor: voor. Christoph Praet, bijm fl gehele wedstrijd onzichfa schoot een voorzet van Tim! y chelinck voorlangs. Na de hervatting kwam er i> snelle openingstreffer. Tim chelinck rukte op rechts cj ji gaf met een bekeken schim; de verste hoek de ingeva o doelman Wim van der Mast nakijken. Vijf minuten voor stelde HVV'24 de zege ve r Uit een vrije trap van Vy= u tikte Praet beheerst binnen. maar ik rekende mij niet tot de favorieten. Daarom heb ik rus tig naar dit kampioenschap toe gewerkt. En het is me gelukt om op het juiste moment een goede prestatie neer te zetten." Net als bij de voorselectie voer den in de klasse Ml de vijftienja rige Marie-Anek Bruijnooge met Richinelle en de 35-jarige routinier Miranda Weijermans met Ultano H een felle strijd om het rood-wit-blauwe kampioens lint. De jeugdige amazone, uit Kapelie besliste die in haar voor deel. „Na de pony's is Richinelle mijn eerste paard waarmee ik wedstrijden ben gaan rijden. Het is.: een merrie met veel ta lent, maar met een eigen wille tje. Het heeft lang geduurd voor het klikte tussen ons." Anne Rien de Dreu stuurde in de klasse Z2 pony's met een sco re van 65.75 procent Xantos naar een overtuigende overwin ning. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Axel verzuimde gistermiddag in de vierde klasse van het zondagvoetbal zijn ach terstand op koploper Clinge te rug te brengen tot vijf punten. De ploeg van trainer Eric Rijekaert kwam in en tegen IJ- zendijke niet verder dan een 2-2-gelijkspel. IJzendijke-Axel 2-2: Na vijftien minuten opende Toby Groos- man de score voor IJzendijke, dat daarna diverse kansen om verder weg te lopen liet liggen. Zodoende kon het ook gebeuren dat Axel op slag van rust door een treffer van Patrick Vinke op gelijke hoogte kwam. Na de her vatting hadden de bezoekers het beste van het spel en zorgde Ti- mo de Bruijn voor 1-2. Vijftien minuten voor tijd echter was het Adri van Hanegem die met een schitterende treffer de wed strijd nieuw leven inblies: 2-2. Hulsterloo-Bicrvliet 1-1: Bier vliet kwam na een kwartier door een doelpunt van Rens Gielliet op 0-1 en daarna duur de het tot de slotminuut voordat Hulsterloo een punt veilig stel de. Remy van Iteghem was de maker van de 1-1. Corn Boys-Sluiskil 2-1. Sluiskil kwam door een treffer van Pe pijn de Smet op een 1-0-voor- sprong, maar moest na de rust steeds verder terug. Claudio Schepenisse zorgde in de twee de helft voor 1-1waarna hei tal van Sluiskil tot een tia werd teruggebracht omdatRi tof Vereecke voor het spy n naar de grensrechter de kaart kreeg. Daarna kreeg a nogmaals rood voor het aan j len van de scheidsrechter, de numerieke meerderheid]» teerde Com Boys via Mario! gaert. Na het laatste fluitsig kreeg Nico Sermijn (Sluis s nog rood voor het uitschf' van de arbiter. Topserie en degradatie voor Boogaert KWADENDAMME - Tijdca' nationale voorwedstrijden d banden tweede klasse kwa? Boogaert van de Kastanje lol merkelijke prestaties. In zijn eerste partij van het to nooi scoorde de man uit F terzande een serie van 13. ondanks verloor hij die partij volgde bij de eindafrekening gradatie omdat de rest van toernooi de missers talrijken ren dan de gemaakte punt Jan Suykerbuyk van 3ü bleef als enig Zeeuwse speler ven de degradatiegrens en tweede. Sam de Kok, Sjaal Visser en Martin Steketee Boogaert haalden de grens TTCM 3 herstelde zich enigszins van de stroeve start van vorige week. Uit tegen FvT wed het 5-5. De punten kwamen van Wil liam Marinnissen en Rogier Berndsen beiden tweemaal) en Kristian Davidse. In de C-klasse boekte Scaldi- na een knappe 6-4-zege op Dordrecht. Koen en Niels van Velthoven wonnen beiden twee partijen, Dennis Smal- heer scoorde éénmaal. Rey- naert speelde gelijk tegen De Sprint, maar liet een paar kan sen op de zege lopen. Erik Mang- nus en Joris Malcontent verlo ren beiden een partij met twee punten verschil in de vijfde ga me. Scaldina heeft de stap naar de top van de C-klasse kunnen ma ken en staat bovenaan, Reynae- rt komt nog niet los en staat zes de. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Walcheren heeft in de vierde klasse B van het zondagvoetbal dankzij een 2-0-overwinning bij Luctor'88 de tweede plaats op de ranglijst vaster in handen gekregen. De achterstand op koploper FC Ber gen (6-1-winst op Odio) blijft echter drie punten. Luctor'88-Walcheren 0-2: On danks een technisch overwicht voor de bezoekers bracht de eer ste helft weinig kansen voor bei de ploegen. Toch werd het tien minuten voor rust 0-1 toen Mar tijn Jansen uit een hoekschop raakkopte. Kort hierna was er aan de andere kant een goede kans voor Ruud van Leeuwen die de bal echter óver het doel kopte. Ook in de tweede 1 bleven de beste kansen Walcheren. Pas in de slotfase sliste Daniël Pieters de k strijd pas. De Schutters-Patrijzen 3-3: thuisploeg begon slap aan wedstrijd, iets waarvan Willi Sallet al snel profiteerde binnen een kwartier zowel 0-1 als de 0-2 aan te teken De Schutters herstelde zich de loop van de eerste helft i kwam terug tot 1-2 halverra door Jordy Janse. Na rust hj men de Brabanders wél fanatj uit de kleedkamer en al si werd het 2-2 door Aniel Nij Al dan niet in buitenspelpos bracht Mario Mulder Patnji opnieuw op voorsprong pj maar in de slotfase schoot Vu Koppenaal zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18