IC AZ houdt het nog even spannend is geen topper meer Arbiter aangevallen door speler Sluiskil Li Jiao doet haar naam eer aan 24 x zonder glans ruim langs Feyenoord: 4-1 0113-315640 nl 31,4460 AA Goes Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0113-315570; j|: 020-4562500. I 5 februari 2007 Chaos in finale Supercross De Mos boos op bijtende Sansoni ARNHEM - Met een gerichte hap beet Vitesse-verclediger Sebastien Sansoni gistermiddag tijdens de Gelderse der by NEC-aanvaller Roy Beerens in zijn neus. De actie werd haarscherp in beeld gebracht door de televisiecame ra's van Tien. Vitesse-trainer Aad de Mos sprak na afloop zijn afschuw uit over de actie van Sansoni: „Zoiets hoort niet op een voetbalveld thuis." PSV-huurling Beerens reageerde na afloop schouderopha lend op de actie van zijn opponent. „Het was emotie. Maar hij mag het natuurlijk niet doen, een beetje dom." Zijn trainer Mario Been vatte het incident met de bijtgx-a- ge Fransman samen in een grap: „Ik kan me voorstellen dat je na tachtig minuten een beetje honger krijgt." Dodelijke veldslag schokt Italië ROME - De wereldkampioen vei-keert in shock. Na de do delijke veldslag tussen hooligans en de politie, vrijdaga vond op Sicilië, staat het Italiaanse voetbal opnieuw voor ingrijpende hervormingen. In het weekeinde werd er op last van de nationale voetbalbond van hoog tot laag niet gevoetbald en ook de oefenduels van de nationale teams gaan komende week niet door. Het is heel goed mogelijk dat de ban op het voetbal in Italië geruime tijd zal duren, pagina 16 voetbalgeweld legt competitie stil Rumoerig begin Stevens bij HSV HAMBURG - De eerste training van Huub Stevens bij zijn nieuwe club Hamburger SV is gisteren rumoerig ver lopen. Een groep van 250 aanhangers reageerde agressief op de eigen ploeg die zaterdag met 2-1 verloor bij Hertha BSC. HSV bleef door de nederlaag op de laatste plaats in de Bundesliga. Stevens en zijn spelers hadden moeite om door de morrende meute het trainingsveld te bereiken. Ook klonken er flinke scheldpartijen en bedenkelijke lie deren („Als jullie degraderen, slaan we jullie dood"), pagina 16 ook Stevens kent nu Vloek van Hamburg Helling verovert Nederlandse titel TECHENDORF - Het hoogstgelegen bergmeer van de Al pen stelde de marathonrijders uiteindelijk niet teleur. Op de Oostenrijkse Weissensee (930 meter) kon zaterdag toch nog het open Nederlands kampioenschap worden gehou den. De titel kwam terecht bij Casper Helling. De rijder uit Wageningen ontsnapte in de slotfase van de race over honderd kilometer uit een kopgroep en werd in tegenstel ling tot zijn drie medevluchters niet meer achteiiiaald. pagina 17 Helling krachtmens op natuurijs door Rinus Verberkmoes SAS VAN GENT - Scheids rechter Willy de Ruijsscher uit Breskens, die gisteren in de wedstrijd Corn Boys-Sluis kil werd aangevallen door Kristof Vereecke, floot de wedstrijd wel uit. „Maar ik heb dit in de 23 jaar dat ik fluit nog nooit meegemaakt", zei hij na afloop. De 63-jarige arbiter deelde twee rode kaarten uit voor wangedrag aan de Sluis kil-spelers Vereecke en Nico Sermijn. Toen hij rood gaf aan de Belg Vereecke, werd De Ruijsscher aangevallen door de speler. Hij hield er een schaafwond in de nek aan over. „Ik had hem eerder al een ge le kaart gegeven", zegt de scheidsrechter. „De rode kaart kreeg hij nadat hij naar mijn assistent-grensrechter van Corn Boys (Mario van Zeele) had gespuwd. Omdat hij me daarna aanviel, heb ik hem nogmaals rood gegeven." De leidsman legde de wed strijd daarna tien minuten stil om vervolgens toch weer te beginnen. Het geweld was het gevolg van het feit dat Sluiskil een 1-0- voorsprong omgebogen zag worden in een 2-1-achter stand. De frustraties liepen op, de scheidsrechter was het doelwit. De Ruijsscher moest - nadat hij voor het einde had gefloten - zelfs nog een keer rood trekken. Deze keer was de prent voor Sluiskillenaar Nico Sermijn. De reden? „Hij kwam naar me toe en zei: 'Be dankt racist'. Dat was overi gens nog maar één van de op merkingen die ik te horen kreeg." De Ruijsscher zal de voetbalbond uitvoerig inlich ten. „De rest is aan de bond", zegt de scheidsrechter. „De KNVB krijgt van mij een lij vig rapport. door Koen de Vries DEN HAAG/AREZZO - Tafel tennisster Li Jiao heeft gisteren de Europese top-12 gewonnen. De Chinese met Nederlands pas poort versloeg in de finale de Ita liaanse met Bulgaarse roots Ni- coleta Stefanova met 4-1. Li is de derde Nederlandse die de top-12 op haar naam schrijft. Bettine Vriesekoop (1982 en 1985) en Mirjam Hooman (1991) gingen haar voor. Li deed met de zege haar voor naam eer aan. Haar ouders noemden haar na haar geboorte in de havenstad Qingdao op 15 januari 1973 Jiao, wat 'de beste' betekent. De Chinese vestigde zich in 1998 in Nederland, toen de club DOV uit Heerhugo- waard op zoek was naar verster king. Li, die eigenlijk al gestopt was, bleek een verrijking voor de Ne derlandse competitie en later ook voor het nationale team. In 2004 kreeg ze een Nederlands paspoort. Op haar eerste WK, vorig jaar in Sjanghai, deed ze het meteen beter dan Neerlands tafeltennisdiva Bettine Vriese koop het in al haar titel toer nooien deed. Li haalde de kwax*t- finale van het enkelspel. Gisteren en zaterdag kwam ze nauwelijks in moeilijkheden in het Toscaanse Arezzo. Ze won haar twee poulewedstrijden met 4-0 en 4-2 en plaatste zich voor de finale dankzij twee overwin ningen van 4-0. Veel had de nummer zeventien van de wereldranglijst naar ei gen zeggen te danken aan gele- genheidscoach Trinko Keen, die op verzoek van Li met haar naar Italië was gereisd. „Trinko heeft voor de rust gezorgd die ik tij dens de eerste twee top-12's mis schien net miste", vond Li. „Hij zei niet veel, maar op de juiste momenten wel de goede dingen. Ik was bang dat ik niet in vorm zou zijn, want ik heb griep ge had. Maar ik speelde op mijn top, zonder er bij na te hoeven denken." xroken neus Van der Sar 'EN - Recordinternational van der Sar heeft giste- de wedstrijd tegen Totten- lotspur (0-4) zijn neus ge- i. Bovendien hield de doel- van Manchester United botsing met Robbie Kea- hersenschudding over. er Sar heeft zich inmid- fgemeld voor de vriend- wedstrijd Neder- Busland. ïper kreeg in het duel met iham een knie van Robbie op zijn neus en moest p het veld verlaten. Omdat ïester al zijn wissels al keepte veldspeler de laatste vijf mi- van het duel. speelt woensdag vriend- tegen Rusland. Van maakte deel uit van de ie van Marco van Basten, 'ondscoach heeft Feye- -doelman Henk Timmer -H opgei'oepen als vervan- NP Ronald Koeman na nederlaag: „Zo spelend wordt PSV gewoon kampioen" door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ronald Koeman probeerde optimistisch te blij ven en dat deed Louis van Gaal uiteraard ook. De uitermate en erverende topper tussen PSV en AZ (2-3) brak zaterdagavond de titelstrijd weer open. Koeman bleef zelfverzekerd. „Als PSV zo blijft spelen, wordt het kam pioen." Van Gaal had zijn twijfels. „De vraag is hoe PSV met deze neder- laag omgaat. Het gebeurt niet vaak dat zij twee keer op rij ver liezen. PSV moet dit gaan mana gen en dat zijn ze niet gewend", stipte hij aan. De coach van AZ was realis tisch. „Ik wil niet de rol van un- derdog innemen, maar zes pun ten achterstand is nog steeds ex'g veel. PSV verliest natuurlijk niet zo vaak. Voor ons is dit een belangrijke overwinning. We hebben eindelijk een keer van een topploeg gewonnen, en dan nog wel hier bij PSV. Dat zal on ze ploeg een hoop overtuiging geven voor de komende weken." De gerechtigheid van de txiomf was wel ondeiwerp van discus sie. Zowel Koeman als Van Gaal vond dat zijn ploeg alle punten toekwam. Voor beide redenerin gen viel wat te zeggen. PSV be gon het duel fantastisch; de eer ste twintig minuten waren de beste die het team dit seizoen in thuiswedstrijden liet zien. De ploeg was dominant op het hele veld en won vrijwel al haar duels. Al na vijftig seconden moest De Zeeuw een kopbal van Alex van de lijn halen. Het doelpunt van Fax-fan vorm de de prachtige bekroning van de overrompelende beginfase. De sterk spelende Culina zocht Cocu, die met een subtiel achter waarts tikje de 1-0 klaarlegde. Koeman was erg gelukkig met die fase. „Het spel was heel goed en agressief. Koné had nog 2-0 kunnen maken." PSV was ook tactisch de betere. Aan de zijkant van het midden veld drukten Culina en Méndez hun tegenstanders De Zeeuw en Obdam ver terug. Van Gaal zag het ook en greep in. Hij posteer de Jenner en Boukhari aan de flanken, waardoor AZ de twee de helft inging met vijf aanval lend ingestelde spelers. Van Gaal liet zien dat hij wilde win nen. „Voor de rust durfden we niet te voetballen. Jammer, want dat kunnen we ex'g.goed", zei hij. De ingreep van de coach pakte uitstekend uit. AZ drukte PSV weg en domineerde de eerste twintig minuten. Dat leverde twee doelpunten op. Dembele was Salcido te slim af en zag ver volgens ook Alex slecht uitverde digen, waardoor hij alsnog kon afdrukken. Gomes moest kox-t daarop een kopbal van Arvelad- ze uit de bovenhoek ranselen. Koeman probeerde te repareren door de weifelende Da Costa in te ruilen voor Alcides. De Brazi liaanse debutant speelde Dembe le uit de wedstrijd. Slimme loopactie De rust was van korte duur, om dat Cocu een hoekschop van Jen ner bij de eerste paal liet binnen rollen. „Dat mag niet op dit ni veau", mopperde Koeman, „maar het was goed om te zien hoe we daarop reageerden." PSV trok de wedstrijd weer naar zich toe en vond snel de ge lijkmaker na een fantastische combinatie tussen Méndez, Fax-fan en Cócu, die een slimme loopactie fraai afrondde: 2-2. „Op basis van de laatste 25 mi nuten verdienden wij de over- winning", verwees Koeman naar het slotoffensief dat een paar kansen opleverde en twee serieuze claims op een straf schop. „Als wij op deze manier doorgaan, dan komt het wel goed. Dan wordt PSV gewoon kampioen. We gaan dus ook niet bij de pakken neerzitten. PSV verkeert nog altijd in een positie die niemand voor het seizoen verwacht had. We moeten x-ustig blijven, voor de anderen ont staat nu de druk van het 'moe ten'." Van Gaal had zijn eigen reden voor tevredenheid. Hij bracht met Koevermans nóg een aanval ler in en die zorgde vlak voor tijd voor de derde treffer. Dat frustreerde Koeman wel, omdat Simons niet kort genoeg dekte. „Verdedigend zijn we minder scherp en soeverein dan voor de winterstop", ei'kende hij. GPD Leber - Ajax-Feye- nag dan De Klassieker i topper is de confronta- meer en van een topwed- zelden nog sprake. Ajax el goede zaken, gisteren 4-1-winst op Feyenoord. kansen zijn, na de neder- PSV legen AZ, terug menu van het seizoen van Edgar Davids en de degrada- spits Klaas-Jan Huntel- bankzitter zeggen veel it kwaliteitsverschil tus- x en Feyenoord. De Rot je club voert al jaren een ce strijd met clubs als Ajax, PSV en tegenwoordig ook AZ. Ajax-trainer Henk ten Cate kon het zich permitteren Kenneth Perez slechts een kwartier mee te laten doen en gunde Hunte- laar („Klaas-Jan is uit vorm") zelfs geen minuut. Zijn collega bij Feyenoord, Erwin Koeman, moest Romeo Castelen inzetten, hoewel zijn maandenlange reva- lidatieperiode met nog geen veertig speelminuten in Jong Feyenoord niet eens volwaardig is afgesloten. Voor de Rotterdammers was het pijnlijk en wrang om vast te stel len dat een ex-Feyenoorder bij Ajax op de vleugel speelt. Leo- nax-do was een ongeleid projec tiel in de Kuip, in Amsterdam loopt hij vooralsnog in het ga reel en geeft bruikbare voorzet ten af. Met Davids heeft Ten Cate ie mand binnen de lijnen die het verschil kan maken. Voetbal lend is dat misschien nog de vraag, maar er wordt wel naar hem geluisterd, precies de lei dende en sturende rol die Ten Cate voor hem in gedachten heeft. Meer in huis Dat Davids een gele kaart kreeg na het onderuit schoffelen van Feyenoords beste man Tim Vin- eken en bij een opstootje met de recidivist aan gene zijde (Danny Buijs) aan rood ontsnapte, geeft aan dat zijn slechte eigenschap pen er ook nog zijn. Ook zonder Jaap Stam - hij was oelmaii Gomes verbijt zijn teleurstelling na de nederlaag tegen AZ. De Braziliaan moest drie te- ffers slikken. foto GPD/ProShots geschorst - was Ajax gistex-en een maatje te groot voor Feye- nooi'd. Het aannemen van de bal, de passing en de balcircula tie is bij Ajax beter verzorgd. In elementaire voetbaltechnische eigenschappen hebben de Am sterdammers op elke positie meer in huis dan Feyenoord. Na de 1-0 en 2-0 van Wesley Sneijder, ging rechtsback Ser- ginho Greene - en niet voor het eerst dit seizoen - opzichtig in de fout. Een hoge bal van achter uit waar Ryan Babel niets mee leek te kunnen, leverde door laks ingx-ijpen van Greene een kans op. Het lukte de Feyenoor- der daarna zelfs niet meer Babel af te stoppen, hoewel hij hem stevig vasthield. Het was scheidsrechter Dick van Egmonds beste moment: hij liet het even gaan volgens de voordeelregel en uit de voorzet van Babel scoorde Tom de Mul 3-0. Waax-na er voldoende tijd was om Greene alsnog het geel te tonen. Vlak voor rust frommelde ex- Ajacied Angelos Charisteas de 3-1 binnen, maar hoewel Feye noord de tweede helft wél leek opgewassen tegen Ajax, zat een kentering er niet meer in. Bij de 4-1 van opnieuw Sneijder speel de de inmiddels ingevallen Pe rez den rol. Dromen De Deen raakte bijna elke bal goed, met zijn passes zette hij in enkele gevallen zelfs twee men sen vrij voor Feyenoord-doel- man Henk Timmer. Stam, Da vids, Huntelaar en Pex-ez; Feye noord kan alleen maar dromen van dergelijke (dure) aankopen. Ajax hoefde niet eens tot goed voetbal te komen om van Feye noord te winnen. Ajax heeft het verschil met koploper PSV te ruggebracht tot vijf punten, maar op basis van het vex'toonde spel is het onwaarschijnlijk dat de ploeg van Ten Cate het gat kan dichten. Erwin Koeman hoeft zich niet met kampioenskansen bezig te houden. Hij constateex-de dat Feyenoord geen geluk had ge had en zei, bijna opgelucht, dat ondanks de grote uitslag zijn elf tal niet was weggespeeld, zoals eerder dit seizoen in Rotterdam (0-4) wel het geval was. GPD Edgar Davids in een innige omhelzing met Wesley Sneijder, die drie van de vier doelpunten voor zijn rekening nam. foto Olaf Kraak/ANP Danny Koevermans is bejubeld door zijn ploeggenoten en viert daarna in zijn eentje nog even de win nende treffer tegen PSV. foto Ed Oudenaarden/ANP pits Ryan Babel probeert Feyenoorder Ron Vlaar (rechts) van zich af te schudden. foto Hans van Weel/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15