Hulst buigt zich over plan toerisme Veere verwerpt bezwaren tegen baggerdepot Drijvende containers op bioscoopplein .dS& Tussen lA/iUUm pieterburen Apdpiw tdrivn' en werkelijkheid Boete voor uitdelen klap Fracties kritisch over voorgesteld budget van 50.000 euro voor Vestingstedendagen zeehondencrèche zaterdag 3 februari 2007 door Maurits Sep SEROOSKERKE - Langs de Noorderweg tussen Serooskerke en Gapinge komt toch een slib- depot. De gemeente Veere heeft de bezwaren tegen het depot af gewezen. „Het algemeen belang van het baggerdepot is ook groter dan het individuele belang", ver klaart wethouder J. Bostelaar. „Waterschap Zeeuwse Eilanden moet ervoor zorgen dat wij dro ge voeten houden. Daarom moe ten waterlopen en kreken wor den gebaggerd om ze schoon te houden. De kwaliteit en de kwantiteit van het water zijn van groot belang. Het baggeren is een plicht." Bovendien hebben de Zeeuwse gemeenten met elkaar en met de provincie afgesproken dat zij elk op hun eigen grondgebied een depot hebben waar bagger uit de gemeente opgeslagen kan worden, merkt Bostelaar op. „Het depot aan de Noorderweg is het enige dat wij in Veere krij gen. De bagger komt ook uit on ze gemeente." Waterschap Zeeuwse Eilanden wil een depot aanleggen van 18.000 vierkante meter, met een inhoud van 21.500 kubieke me ter. Daarin komt geen vervuil de, maar schone bagger. Daar om zal er geen sprake zijn van stankoverlast. De grond is wel nat en moet drogen. De droge en vruchtbare grond kan worden hergebruikt. Verontreinigd slib gaat naar speciale verwerkings installaties zoals op de Maas vlakte, stelt Bostelaar. Het slibdepot stuit desondanks op bezwaren van omwonenden. De gemeente Veere kreeg vorig jaar 48 protesten binnen. Na be studering daarvan zijn die alle maal afgewezen. Volgens Bostel aar is één bezwaar ingediend door 44 mensen, waaronder kin deren. Hij vermoedt dat het wet telijk niet eens mogelijk is dat kinderen dat doen, maar dat de minimum leeftijd op 18 jaar .lift, 'tJ ligt. Bovendien wonen bezwaarmakers niet buurt, maar in Middelburg j protest wordt ook niet geh<« reerd, omdat zij niet direct trokken zijn bij het depot. Alleen mensen die rechtst zicht hebben op het depot den als belanghebbenden aag, merkt. Veel bezwaarmakersj; nen in Gapinge. Hun protest] maken volgens de gemeg daarom geen kans. MIDDELBURG - Een 43-jq vrouw uit Vlissingen kreeg ga ren in Middelburg voor hete delen van een klap 220 euroh te, waarvan 120 euro boete vm waardelijk, opgelegd. De verdachte was op 6 juli Vlissingen kwaad gewordeai een fietsster die haar hond sa reed. „Dat deed ze bewust,Kj zwangere hond schrok en is« volgens losgebroken. Ik 1 haar een klap in het gezichtg geven, omdat ik me moest ven] digen. Ze valt mij al langerl tig", vertelde de Vlissingse, De politierechter kon zich boosheid wel voorstellen, m meende dat de verdachter had moeten beheersen. Hij hs in de boete wel rekening mei omstandigheden. Verduisteren auto beboet MIDDELBURG - De Midi burgse politierechter M. Klai beek heeft gisteren een 53-}i ge man uit Grijpskerke voor! verduisteren van een autov oordeeld tot 250 euro boete, verdachte zou de auto van i garagebedrijf in Breda e 2005 in bruikleen hebben had. De geleende auto bra hij echter niet terug. WIÖÖCI zeeuws Vlaanderen door Harold de Puysseleiir HULST - De gemeentepolitiek in Hulst krijgt nog voor de zo mer een beeld van de toekomsti ge plannen voor de verdere ont wikkeling van de toeristische promotie. Wethouder T. Maas zegde dat toe aan de leden van de commis sie samenleving. De commissie adviseerde over het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om 74.000 euro op tafel te leggen voor de ontwikke ling van promotionele activitei ten om meer bezoekers naar Hulst te halen. Advisering over dat voorstel is een wassen neus, omdat het gaat om de periode van 1 juli 2005 tot 1 juli dit jaar. Sectorhoofd samenleving, F. Strooband, gaf dat in de com missievergadering ook wel toe. Hij legde uit dat het voorstel zo veel verlaat is vanwege de moei zame onderhandelingen over de financiering. Bij de toeristische ontwikkeling zijn niet alleen de VW, de gemeente, de onderne mers en de stichting Bezoekers- management Hulst betrokken, maar ook de provincie Zeeland. De ontwikkeling van het toeris me in Hulst wordt mede gefinan cierd met Europees geld. Woordvoerders van het CDA en de Socialistische Partij steiger den bij de behandeling van het voorstel over de 50.000 euro die in de begroting is opgenomen voor de organisatie van de Ne derlandse Vestingstedendagen in 2008. Hulst is aangesloten bij een verbond van vijftien vesting steden. Ze houden bij toerbeurt een groots opgezet tweedaags cultuurhistorisch festijn. I. Thuy liet namens de SP weten 'heel duidelijk te willen weten wat de vestingstadfeesten in 2008 de gemeente in totaal gaan kosten'. J. van Remortele (Groot Hontenisse) drong erop aan met een concreet toeristisch promo tieplan naar de commissie toe te komen, 'dat tijdig door de com missie getoetst kan worden'. De wethouder hield nog voor zichtig een slag om de arm. Een medewerker van Delta meet hoe diep de put is die op het bioscoopplein vol met water is gestroomd. foto Wim Kooyman door René van Stee TERNEUZEN - Een breuk in de waterleiding zorgde gistermid dag omstreeks half drie niet al leen voor wateroverlast op het bioscoopplein in Terneuzen. Ook de plaatsing van drie onder grondse vuilniscontainers liep daardoor in het honderd. De breuk ontstond in de put waarin de drie gevaartes van elk 6,5 ton waren neergezet. Doordat de put volliep met wa ter, begonnen twee van de drie containers op den duur zelfs te drijven. Het was gisteren nog niet duidelijk of de schade is ver oorzaakt door de graaf- of plaat singswerkzaamheden of dat het zogeheten t-stuk van de waterlei ding spontaan is losgeraakt. In allerijl opgeroepen medewerkers van Delta sloten de waterleiding af. Ook werden pompen ge plaatst om het water uit de put weg te zuigen. Het lek was aan het begin van de avond gerepa reerd. De plaatsing van de vuil niscontainers gaat vermoedelijk maandag verder. Voor zover be kend heeft de lekkage geen scha de aangericht aan de nieuwe - nog niet volledig gelegde - be strating van het bioscoopplein. -• Steeds vaker raken zeehonden verstrikt in ronddrijvende, losgeraakte stukken visnet. Ze verdrinken of raken zwaar gewond door de snijdende draden. Om de zeehonden te redden die door de netten bedreigd worden, hebben we uw steun hard nodig. Uw financiële bijdrage is voor ons onmisbaar. Dus laat de zeehonden niet stikken. Steun Zeehondencrèche Pieterburen. Stort uw bijdrage op giro 8020 t.n.v. Zeehondencrèche Pieterburen. Of kijk op www.zeehondencreche.ni. Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. papieren karton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 84